Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Italija ima zelo lepo označene oranžne stebričke, predhodno tabla, na stebričkih pa bobi narisan, če se ne motim. Je pa res da je severna Italija tako gosto poseljena, da so skoraj skozi omejitve, pa še to ti ne pomaga, ker je običajno še gneča.

tole si imel v mislih?

54_DB_nT0Z-AUp_9pnsAMTCspXXQrtLCWehe6zJXsWu2uGXRkLMoLDKF6ht_ibqY9ZB5OYDFXOVg2CtKlgPn_1R0lTV4zdnd_THOvyClEQ47z6p_ssPzQayzfNfYYOnaPEN88cWZ_EMQ01uFwUes9QSfOu8mxVzEClSXtjiJfrbssurXtRMlZaks5f8Uk-3joN_r7vk58Oe_qeJY4tZgIbQovqDKPH7uHrKXKAYvt88jY0L27naW4vm9znqMTIXoJ7Gwwp-T2IEbSqTcCI9t_Sh0MHEXi3YX7nivbI7aLq-BZVS5n_TNpDjOOpQvr96eV8x_Cyano_B1l3sarlVW4JYezRqS26lT8rlKn7WJNxCJSzyH_fA1VaooAS2ehRyEgR7Fht6cT1_n6nXf8gWv4gUUbrRH5UoeaskmtR2iIYu1kQYkyJt7cyN24fcW4tjR1ZQ7tb-ncrl_gOz7GvTffMCW5UwRu1O0AImQFGTfwdWNmlTRIYepIg_CpQzPBVxclJSGptYyb0Bq9spxRXXKhswZ36QRiUd1n7oaEc6noqC-C1Lxe-8WT90ueiM9DaMmk8fxnCSyRrOPtCgv3KcuzpsfVGHuAOy-Fj48r7ne2uqcg_IiSCzTUP7EqNuZQc3Gk1b704UELdvtKQF7v4hyGpsgNbvqyDuGJgMX40zyitktUILjeTrNFT7v08JpFlUx9QaiyQ8jmn8NMzFXF8_iK1akbw=w1560-h881-no

sicer pa, ne vem zakaj takšno razburjanje, če pa je po analizi strokovnjakov samo 2-3% divjakov

kaj smo vsi na MS? :) 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranko in ostale ceste v CRO bo počas potrebno pozabit. Promet hočjo speljat na AC, razen če se hočeš jajcat. Poznam par Hrvatov, vsi z tablicami, ene par jih je že na meji, da dobijo luknjo v izpit. Brez tablic se ne bodo vozili, ker so kulturni. Ne preostane nič drugega, kot da prodajo motor. Še dobro, da sem nora leta na jadranki pustil desetletje nazaj.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bikez pravi:

Jadranko in ostale ceste v CRO bo počas potrebno pozabit. Promet hočjo speljat na AC, razen če se hočeš jajcat. Poznam par Hrvatov, vsi z tablicami, ene par jih je že na meji, da dobijo luknjo v izpit. Brez tablic se ne bodo vozili, ker so kulturni. Ne preostane nič drugega, kot da prodajo motor. Še dobro, da sem nora leta na jadranki pustil desetletje nazaj.

ne pretiravat, za tiste, ki se normalno vozimo, se praktično ni nič spremenilo

pa taka panika zaradi par radarjev, ki so znani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz sem moral tebe dohajat :D

Baje tvoja konjenica sune do 150 zihr, vidu na lastne oči.

Komot se skozi ovinke prehiteva, pa še fajn je, sploh če skrajšaš krivuljo. Po zunanji stani čez ovinek pa rabiš konjenico, da sune :P

 

Imam zelo šibak motor. Večina ima mopede močnejše. 

Po zunanji strani ovinka potrebuješ znanje. Konji so za naravnost in za sekanje ovinkov. 

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

gugl stric vse ve

Torej ne veš in spet nabijaš? Premalokrat si na Jadranki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Imam zelo šibak motor. Večina ima mopede močnejše. 

Po zunanji strani ovinka potrebuješ znanje. Konji so za naravnost in za sekanje ovinkov. 

Pa saj se mi ze smilis...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

ne ne nakladam, govora je o striktno vožnji po predpisih

 

TI govoriš o "striktni vožnji po omejitvah"... Jaz tega nisem napisal nikjer... Za naselje pa se držim ZMERAJ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

kar so slikali, so že slikali :P

 

če vrjameš:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ni problem, 10-15 km\h več v naseljih kjer je samo tabla. Skozi Novi Vinodolski se jest peljem 50 ali manj. Je preveč prometa, da bi izzival. Skozi tista naselja, kjer je veliko dogajanja se jest peljem normalno, po omejitvi, oziroma prilagodim. Je pa nekaj takih naselji, da bi bilo vseeno, če bi bila samo v uvozu\izvozu omejitev.

 Se mi pa zdi na jadranki, da je kr naenkrat tabla konec naselja, jest pa tak :eek:, nič pa nisem zasledil, da bi bi bila za začetek. Nas je bilo 5 dol, in smo 3 imeli isto ugotovitev. Črna magija s strani Hrvatov.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

Ucer si naju prehitu tik pred paklo? Okrog 12:00, mal prej.  Trajbal sm za kolono, k jo je delalen c15 al nek podobnega. 

hmmmmm, če priznam .....nimam pojma, zna bit, nekje ob taki uri sem pičil skoz Paklo:naughty:

z kakim motorjem sta bla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, krucymucy pravi:

ne pretiravat, za tiste, ki se normalno vozimo, se praktično ni nič spremenilo

pa taka panika zaradi par radarjev, .ki so znani...

Za avtodomarje in Nizozemce je OK ?.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

komot jo pa 130 odpelješ brez naprezanja. Preverjeno. Pred montažo radarjev in provid tudi 180 preverjeno.

:blush:

Zadnjič je bil palicaj pred tunelom Škurinje II (60km/h?) z radarjem in zvezčičem. Za naslednjič priporočam vsaj 200, da ne uspe prepisati tablice :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Pa sej ni problem, 10-15 km\h več v naseljih kjer je samo tabla. Skozi Novi Vinodolski se jest peljem 50 ali manj. Je preveč prometa, da bi izzival. Skozi tista naselja, kjer je veliko dogajanja se jest peljem normalno, po omejitvi, oziroma prilagodim. Je pa nekaj takih naselji, da bi bilo vseeno, če bi bila samo v uvozu\izvozu omejitev.

 Se mi pa zdi na jadranki, da je kr naenkrat tabla konec naselja, jest pa tak :eek:, nič pa nisem zasledil, da bi bi bila za začetek. Nas je bilo 5 dol, in smo 3 imeli isto ugotovitev. Črna magija s strani Hrvatov.:D

Men se zdi, da so ene table za konec naselja tko daleč of naselja, da si že pozabu, da je bil naselje. Vsaj jaz sem mel ene dvakrat tak občutek.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ko greš mimo zadnjih hiš, že potegneš, potem pa se kar naenkrat pojavi tabla :eek:.

Na Hrvaški pa se mi sploh zdi, kot da so table sipali dol z avionom.

Kaj je treba table za prepoved prehitevanja, če je polna črta? In potem na koncu, konec prepovedi :blush:.

Pa table za naselja, z omejitvijo 50 tam, kjer sploh ni hiš. 

Saj je prav, da imajo kraji ime, ampak vozit 50 med kamenjem in robido :blush:?

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljs kot vozt 100 in pristat med kamni in robido...

Sicer pa se 50 v naseljih ne vozi zarad omejitev, ampk zarad varnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tistim kamenjem oziroma škarpami jih je že kar veliko odletelo. Kljub omejitvam v naseljih, je še vedno dovolj prostora za divjanje, le da je tega sedaj potrebno "načrtovati".

Mogoče pa jim je le uspelo in so koga odvrnili od te trase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, krucymucy pravi:

Med tistim kamenjem oziroma škarpami jih je že kar veliko odletelo. Kljub omejitvam v naseljih, je še vedno dovolj prostora za divjanje, le da je tega sedaj potrebno "načrtovati".

Mogoče pa jim je le uspelo in so koga odvrnili od te trase.

Upam, da je odvrnilo čimveč avtomobilov, avtodomov, prikolic z gumenjaki,.............

Tako bo pista prazna B):lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

, prikolic z gumenjaki,.............

 

a niso te bolši, mislm bl mehki od unih prikolic z plastičnimi čolni....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, KARMEN1 pravi:

Upam, da je odvrnilo čimveč avtomobilov, avtodomov, prikolic z gumenjaki,.............

Tako bo pista prazna B):lol1:

nekako morajo priti do trajektne luke, pa tudi nekaj kampov je ob trasi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en kup brezveznga nabijanja, zarad vs nam nobenga laijka vec dobu pod moje slike.... :jezik::jezik: nedase miniti brat tega vsega dreka.... no vseen sm vse prebral... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, gasperX said:

spet en kup brezveznga nabijanja, zarad vs nam nobenga laijka vec dobu pod moje slike.... :jezik::jezik: nedase miniti brat tega vsega dreka.... no vseen sm vse prebral... :lol1:

Daj daj, lepo beri in si lepo vse zapiši ter skiciraj. Da ne boš spet pizdarije delal naslednjič .. :ras:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Imam zelo šibak motor. Večina ima mopede močnejše. 

Po zunanji strani ovinka potrebuješ znanje. Konji so za naravnost in za sekanje ovinkov. 

Torej ne veš in spet nabijaš? Premalokrat si na Jadranki. 

heh :P

 

pred 12 urami, C eagle pravi:

TI govoriš o "striktni vožnji po omejitvah"... Jaz tega nisem napisal nikjer... Za naselje pa se držim ZMERAJ....

torej, kje je problem?

Striktno, mal manj, striktno, še mal manj striktno...

pred 10 urami, 3nity pravi:

:blush:

Zadnjič je bil palicaj pred tunelom Škurinje II (60km/h?) z radarjem in zvezčičem. Za naslednjič priporočam vsaj 200, da ne uspe prepisati tablice :)

Vem sem ga videl, njegov radar pa moje tablice ni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, gasperX pravi:

spet en kup brezveznga nabijanja, zarad vs nam nobenga laijka vec dobu pod moje slike.... :jezik::jezik: nedase miniti brat tega vsega dreka.... no vseen sm vse prebral... :lol1:

bom spucal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Upam, da je odvrnilo čimveč avtomobilov, avtodomov, prikolic z gumenjaki,.............

Tako bo pista prazna B):lol1:

Ko ti bo Italjan obračal avtodom sredi nepreglednega ovinka ti ne bo več smešno. Resnični dogodek na jadranki, ki bi se pri nedeljskem vozniku verjetno končal tragično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakokrat, ko ima možnost. Pa ne samo Italijan, ampak tudi drugi turisti in ne samo na jadranki.

Meni je poleg tega, da je obračal takoj iz ovinka, celo vozil naprej in nazaj, počez vozišča.

Pa traktor mi je sunkovito zavil levo, medtem ko sem ga prehitevala.

Glede na to, da nisem vikend voznik, da vozim tudi pozimi, da sem od septembra lani, do sedaj, zvozila več kot 15000 km, imam teh dogodivščin kar veliko.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!