Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

2 minutes ago, DAMI34 said:

no kralj ravnin ti je že zapisal, da je letel za tabo 150.

Ma to ste bli na autobanu u nemciji, kenede? 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalar36 je izpostavil dejanski problem. projektili so premočni

če se je recimo meni prijetno pelat 86-90, ker v tem režimu motorček fino deluje na 4000rpm, mene pa ne moti veter in moji senzorji še solidno secirajo promet in okolico, je verjetno na kakšnem projektilu to huda muka

na reški obvoznici je omejitev pri radarju 90 v smeri Slovenije, pred tunelom pa je 60

90 je tam pun kapa, razen če bi rad ožemal

do Paklenice pa ko grem sam, se z lahkoto vozim po omejitvah in ne pridem nič kasneje dol od najhitrejših

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

ne ne nakladam, govora je o striktno vožnji po predpisih

 

Koliko km je od Reke do Paklenice? Ker na naši strani ni takšnih omejitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Jez grem na jadranki vec al man skoz vsa naselja pocasi, sam kurc, vcasih je ta pocasi 60, 70. Pogosto prezgodej pospesim. Se pa brzdam. Redko kdaj “spregledam” naselja. Zivi bunari, kalic, lukovo...to “ni obstajalo”. Povile u tretji na polno, de slucajno ni kdo na cesto stopu.....Cez 5 let bomo pac vsa naselja drsali 50. In make no mistake. Jih bomo morali. 

 

Ta vikend je bil res fajn. Zapora za kamjone, vremce idealno, cesta dokaj prazna.....verjetno je bla to TOP jadranka letos. Morda bo se kaka lustna, jeseni, septembfa al oktobra...maja verjetno ne bo fraj vikenda, junij julij zna bit bez veze, avgusta za dopust, septembra za omis, al pa korculo....in spet sm se preprical, za enodnevno furo, bom obracal v mariji magdaleni. Drsat do Pakle samo da tam obrnem je Nepotrebno. 

 

 

veselo so ti radarje natolkli tudi na tvoji trasi, celo v Orebiču je eden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Koliko km je od Reke do Paklenice? Ker na naši strani ni takšnih omejitev. 

točno, pol ure prej kot 8 ur :D

Pri nas so omejitve dokaj realne. Povem pošteno AC 130, vse ostalo po omejitvah cca 10+ max, ampak 50 vozim kar s tempomatom, pa imam do Vinodolca, če ni promet 2,5 ure. (CRO pa ni po omejitvah.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

no kralj ravnin ti je že zapisal, da je letel za tabo 150...sedaj pa ne vem a si 90 vozil, al pa meni števec laže. Izgleda, da ti drugače ne gre, da mene osebno not potegneš....

ps. kralj stožcev, še niti skoz 1 ovinek me nisi prehitel...čakam :P

 

Ne morem te dohajati. Nimam kompleksa in s tem povezane konjenice. 

Skozi ovinke se ne prehiteva. Sem že napisal, da ti ne gredo predpisi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ma to ste bli na autobanu u nemciji, kenede? 

ja, na pisti (kočevje-dvor) :P

 

pred 1 minuto, krucymucy pravi:

@skalar36 je izpostavil dejanski problem. projektili so premočni

če se je recimo meni prijetno pelat 86-90, ker v tem režimu motorček fino deluje na 4000rpm, mene pa ne moti veter in moji senzorji še solidno secirajo promet in okolico, je verjetno na kakšnem projektilu to huda muka

na reški obvoznici je omejitev pri radarju 90 v smeri Slovenije, pred tunelom pa je 60

90 je tam pun kapa, razen če bi rad ožemal

do Paklenice pa ko grem sam, se z lahkoto vozim po omejitvah in ne pridem nič kasneje dol od najhitrejših

da, problem je v moči motorjev...Versis tut sune :D

Riješka ima marsikej tudi 60...komot jo pa 130 odpelješ brez naprezanja. Preverjeno. Pred montažo radarjev in provid tudi 180 preverjeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

točno, pol ure prej kot 8 ur :D

Pri nas so omejitve dokaj realne. Povem pošteno AC 130, vse ostalo po omejitvah cca 10+ max, ampak 50 vozim kar s tempomatom, pa imam do Vinodolca, če ni promet 2,5 ure. (CRO pa ni po omejitvah.

Še vedno čakam, da me razsvetliš s kilometri. Da bomo lažje videli, koliko časa boš potoval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, krucymucy said:

veselo so ti radarje natolkli tudi na tvoji trasi, celo v Orebiču je eden...

Ne recm de ne bom dobil kakega pozdrava, ampak...nekako me radarjev v naseljih ni pretirano strah. Res se pazim. Na jadranki,   V Sloveniji italiji avstriji....zato v italiji delam comute samo po avtocestah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Ne morem te dohajati. Nimam kompleksa in s tem povezane konjenice. 

Skozi ovinke se ne prehiteva. Sem že napisal, da ti ne gredo predpisi. 

Jaz sem moral tebe dohajat :D

Baje tvoja konjenica sune do 150 zihr, vidu na lastne oči.

Komot se skozi ovinke prehiteva, pa še fajn je, sploh če skrajšaš krivuljo. Po zunanji stani čez ovinek pa rabiš konjenico, da sune :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Še vedno čakam, da me razsvetliš s kilometri. Da bomo lažje videli, koliko časa boš potoval. 

gugl stric vse ve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ja, na pisti (kočevje-dvor) :P

 

da, problem je v moči motorjev...Versis tut sune :D

Riješka ima marsikej tudi 60...komot jo pa 130 odpelješ brez naprezanja. Preverjeno. Pred montažo radarjev in provid tudi 180 preverjeno.

 

versysa sem vozil ta vikend, cirka 100 konjev premalo ima, za v ovinek pa je dovolj moči

na reški sem peljal največ 234 pa se mi ni niti zdelo toliko hitro, tisti del po tunelih je lep, lahko priviješ, so hitri ovinki, sploh zadnji proti morju ko se dvigne, res lepo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, MiNa said:

Okvirno tule...

Na tem odseku so omejitve bolj zaradi hrupa.

Hvala! Upoštevam omejitve na tej cesti. Mogoče kje peljem do 10 km/h hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ne recm de ne bom dobil kakega pozdrava, ampak...nekako me radarjev v naseljih ni pretirano strah. Res se pazim. Na jadranki,   V Sloveniji italiji avstriji....zato v italiji delam comute samo po avtocestah. 

v Avstriji so me dobili v tunelu, 86/80...tak je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

versysa sem vozil ta vikend, cirka 100 konjev premalo ima, za v ovinek pa je dovolj moči

na reški sem peljal največ 234 pa se mi ni niti zdelo toliko hitro, tisti del po tunelih je lep, lahko priviješ, so hitri ovinki, sploh zadnji proti morju ko se dvigne, res lepo

evo, sva že dva ki se jim 234 ne zdi tok hitro, je pa mukotrpno, jaz najraje po AC 120 vozim :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, krucymucy said:

versysa sem vozil ta vikend, cirka 100 konjev premalo ima, za v ovinek pa je dovolj moči

na reški sem peljal največ 234 pa se mi ni niti zdelo toliko hitro, tisti del po tunelih je lep, lahko priviješ, so hitri ovinki, sploh zadnji proti morju ko se dvigne, res lepo

Ke dol od tunela je tud men sedlo mal zgeckat motorje. Bmf je kazal 271, gpz pa ene 15 vec. Ampak, ker je 6marco zavrtel v blokado, je to pomenlo 245km/h 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

evo, sva že dva ki se jim 234 ne zdi tok hitro, je pa mukotrpno, jaz najraje po AC 120 vozim :D

 

nad 120 mi gumo že kar obrabi, potem težko pridem z zadnjo preko 3000, tako da vozim do 120 ja, enako kot ti

dobre in lepe avtoceste imajo na Hrvaškem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Ke dol od tunela je tud men sedlo mal zgeckat motorje. Bmf je kazal 271, gpz pa ene 15 vec. Ampak, ker je 6marco zavrtel v blokado, je to pomenlo 245km/h 

če ni 300 ni nč :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, krucymucy said:

v Avstriji so me dobili v tunelu, 86/80...tak je to

Tud mene. Me je borutt na obrate spravu in sm pol po inozemstvu divjal. Prec so me cepnli. 90 na 70 se mi zdi. 35ojrof. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

z vsako nadaljnjo gostilno na trasi hitrost zraste :) 

sploh v gostilni...zvečer pri Dinkotu je že okrog 400

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne recm de ne bom dobil kakega pozdrava, ampak...nekako me radarjev v naseljih ni pretirano strah. Res se pazim. Na jadranki,   V Sloveniji italiji avstriji....zato v italiji delam comute samo po avtocestah. 

Italija ima zelo lepo označene oranžne stebričke, predhodno tabla, na stebričkih pa bobi narisan, če se ne motim. Je pa res da je severna Italija tako gosto poseljena, da so skoraj skozi omejitve, pa še to ti ne pomaga, ker je običajno še gneča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   4 članov

    • ftp
    • Pajk
    • pik1
    • sebenc



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!