Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Pri vstopu vCRO iz MNE v ponedeljek (31.5) na mejnem prehodu Karasoviči, me je na meji vprašal "Kuda putujete"? Najin odgovor jr bil "kuči". Njegov pa "imate 12 sati, da napustite Hrvatsku". (toliko okoli tranzita). Seveda ostalo papirologijo za prehajanje mej imava.

Ja, sva še kar v "tranzitu" :bike::bike: :naughty:

Se toliko dogaja, da nimam časa objavljat. Danes greva pozdravit Mileno, spala ne bova pri njej, ker imav se polno.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Darko3g pravi:

Ali je pred potovanjem na Hrvaško obvezno izpolniti obrazec Enter Croatia?

ne, če ti pomaha kot meni "ajd dalje". Je pa priporočljivo, če ti ne. (jaz vedno izpolnim, saj ni problem, par minut online)

pred 14 urami, MARE 65 pravi:

Dlje traja, ker te vpišejo oni.

če te sploh pogledajo

pred 4 urami, MiNa pravi:

Ena od včeraj za skomine...

IMG_20210603_111120.thumb.jpg.0b1e12c5e8a1ef5ec5ad689b3c4f320e.jpg

fakju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Sprememba že konec prihodnjega tedna Pričakujemo lahko, da bo jadransko Hrvaško (in druge regije, ki niso več rdeče) slovenska vlada prihodnjo sredo umaknila s seznama rdečih regij, nov seznam pa bo predvidoma začel veljati za konec tedna ali najkasneje v ponedeljek. Trenutno veljavni odlok bo začel veljati v soboto. Če bo enako prihodnji teden, se bo mogoče od sobote s hrvaške obale vrniti brez posebnih dokazil, dokazati bo treba le, da ste bili res tam in ne v rdečih regijah ali državah. Za vstop na Hrvaško pa je treba biti cepljen, testiran ali prebolevnik, prav tako je treba preveriti pogoje za vstop v druge države, saj je Slovenija po evropskih kriterijih še vedno rdeča. 

Več na: https://www.zurnal24.si/svet/kmalu-spet-svobodno-vracanje-s-hrvaske-obale-367996 - www.zurnal24.si

Mitaske bodo pošlje po trgovinah, hitro :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snečer pravi:

Mitaske bodo pošlje po trgovinah, hitro :) 

E07+ ni za dobit, sam povem, če ne bi rezerviral tega kompleta..ja bi šel h konkurenci

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Naslednji teden ne zgleda preobetavno :)

Napoved, ki jo jaz gledam kaže precej obetavno za naslednji teden ob morju. Pri nas v hribovitem delu bo slabše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, vandrovec pravi:

Napoved, ki jo jaz gledam kaže precej obetavno za naslednji teden ob morju. Pri nas v hribovitem delu bo slabše...

če kaj vem, se jadranko ne gleda do 2 dni pred odhodom, pa še potem te kdaj lahko zajebe :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor za vstop v Hrvaško.

Po novem je dovolj eno cepljenje, pred več kot 14 dnevi.

Ampak. Če ste bili cepljeni še drugič, mora od drugega cepljenja prav tako miniti 14 dni.

Jaz sem bil prvič cepljen 20.3., drugič pa 1.6. in me ni hotel spustiti. Če bi to vedel, bi mu pokazal staro potrdilo, kjer je samo eno cepljenje.

Na koncu me je spustil in mi rekel, naj se grem testirat v Senju.

Mimo grede: Bil sem z avtom, na Gruškovju je bilo uro in pol čakanja (po radiu), zato sem šel na prehod Rogatec (dva avtomobila)

Popravljeno . Popravil Darko3g
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Pozor za vstop v Hrvaško.

Po novem je dovolj eno cepljenje, pred več kot 14 dnevi.

Ampak. Če ste bili cepljeni še drugič, mora od drugega cepljenja prav tako miniti 14 dni.

Jaz sem bil prvič cepljen 20.3., drugič pa 1.6. in me ni hotel spustiti. Če bi to vedel, bi mu pokazal staro potrdilo, kjer je samo eno cepljenje.

Na koncu me je spustil in mi rekel, naj se grem testirat v Senju.

Mimo grede: Bil sem z avtom, na Gruškovju je bilo uro in pol čakanja (po radiu), zato sem šel na prehod Rogatec (dva avtomobila)

sem pisal že o tej policajski logiki. AZ prvi odmerek je za Hrvata ok 22 dan do 85dan. Ampak če maš tudi drugi odmerek, mora spet miniti 14 dni od šusa...zdej pa razumi kretene. Verjetno se vmes resetiraš.

ps. človek, ki so ga jebali s tem, je laufal do Postojne in tam nardil HAGT, pa spet na mejo čakat...ne morš bilivat, ko je prišel na vrsto, so sam zamahnili z roko: ajd dalje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole, če pa komu še ni kaj jasno, naj pa Hojsa vpraša :P mislim, njegova mama ma zihr točne podatke :D

jz ne vem a obstaja še kaj bolj birokratskega no...

https://www.zurnal24.si/slovenija/vsak-dan-je-drugace-kako-zdaj-na-hrvasko-in-nazaj-368013?fbclid=IwAR2Ek5fZANeejGVqVdl9cQxIB4WA99fJ-uHlfoa8pw7tzOEptcXsuWUpwK4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na FB vprašaš tam vse vedo :slap:

Sicer pa, vse je že zastaralo :P...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 5. 6. 2021 ob 10:08, Darko3g pravi:

Pozor za vstop v Hrvaško.

Po novem je dovolj eno cepljenje, pred več kot 14 dnevi.

Ampak. Če ste bili cepljeni še drugič, mora od drugega cepljenja prav tako miniti 14 dni.

Jaz sem bil prvič cepljen 20.3., drugič pa 1.6. in me ni hotel spustiti. Če bi to vedel, bi mu pokazal staro potrdilo, kjer je samo eno cepljenje.

Na koncu me je spustil in mi rekel, naj se grem testirat v Senju.

Mimo grede: Bil sem z avtom, na Gruškovju je bilo uro in pol čakanja (po radiu), zato sem šel na prehod Rogatec (dva avtomobila)

Ampak je verjetno odvisno tudi od vrste cepiva? Predvidevam AZ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, skalar36 pravi:

 

Ampak je verjetno odvisno tudi od vrste cepiva? Predvidevam AZ?

da, zajebavajo, kj pa drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pfizer je potem lažje. V 3 tednih 2x špik. Pa 7 dni počakanja, pa si frej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec Junija je v planu ene 3-5 dni do Dubrovnika. Kako je s spanjem npr. v Starigrad, okolica Dubrovnika......rezervirate vnaprej ali direkt cin-cin na vrata? Mal sem gledal po zemljevidu tu objavljenim.....

Namen je 1.pitstop s spanjem v Starigrad.......2.pitstop Blace (imam nastanitev).....3.pitstop nekje Dubrovnik.....potem pa nazaj še do Pag-a in potem proti SLO........

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, skalar36 pravi:

Za pfizer je potem lažje. V 3 tednih 2x špik. Pa 7 dni počakanja, pa si frej.

 

pa sj v osnovi, odvisno za kok dni greš, je že HAGT dovolj za oba "carinika"

pred 21 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Konec Junija je v planu ene 3-5 dni do Dubrovnika. Kako je s spanjem npr. v Starigrad, okolica Dubrovnika......rezervirate vnaprej ali direkt cin-cin na vrata? Mal sem gledal po zemljevidu tu objavljenim.....

Namen je 1.pitstop s spanjem v Starigrad.......2.pitstop Blace (imam nastanitev).....3.pitstop nekje Dubrovnik.....potem pa nazaj še do Pag-a in potem proti SLO........

 

lp

Pakla je pri znanih "spalcih" skoz polna, zihr pa dobiš na booking plac. al pa tok tok, sam vztrajat moraš. :D

 

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

 

Pakla je pri znanih "spalcih" skoz polna, zihr pa dobiš na booking plac. al pa tok tok, sam vztrajat moraš. :D

 

 

To sem nekako predvideval......sicer grem jaz med tednom....zato sem upal, da ne bo toliko zasedeno. 

Sem našel na Booking-u! 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Roger G. Jagger pravi:

To sem nekako predvideval......sicer grem jaz med tednom....zato sem upal, da ne bo toliko zasedeno. 

Sem našel na Booking-u! 

Hvala

med tednom je drugo, čeprav je že skoraj sezona..bolj fraj je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Roger G. Jagger pravi:

Konec Junija je v planu ene 3-5 dni do Dubrovnika. Kako je s spanjem npr. v Starigrad, okolica Dubrovnika......rezervirate vnaprej ali direkt cin-cin na vrata? Mal sem gledal po zemljevidu tu objavljenim.....

Namen je 1.pitstop s spanjem v Starigrad.......2.pitstop Blace (imam nastanitev).....3.pitstop nekje Dubrovnik.....potem pa nazaj še do Pag-a in potem proti SLO........

 

lp

Greš na kosilo k Dinkotu (karirasti prti) in on ti vse zrihta.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, KARMEN1 said:

Greš na kosilo k Dinkotu (karirasti prti) in on ti vse zrihta.

Huh, vidis….to je tudi opcija!

Hvala za namig, Karmen…..!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KARMEN1 ako se ne varam ti si me pitala kakvo je stanje na magistrali zbog nezeljenih nam bitumenskih zmijica.

 

Ne znam da li si bila vec dolje ali na potezu Senj - Karlobag ih IMA!! Na nekim mjestima izgleda kao da onog asfalta vise niti nema! 
Mislim da se vozacima sa osjetljivijim gumama na bitumeske zmijice nikako nece svidjati voznja tuda za vrijeme toplijih dana! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • zundapp



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!