Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 33 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Huh, vidis….to je tudi opcija!

Hvala za namig, Karmen…..!

 

lp

vedno, zapomni si, vedno kjerkoli, kelnarji poznajo, kje se dobi plac. Do sedaj vedno.

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Kako je z apartmaji na hrvaškem...zahtevajo PCT?

itak, pa ne sam to, tut ABS, pa TC in podobno.

Madona 120x je objavljeno v tej temi. 

korone na Hrvaškem ni!!!!

Kaj ni jasno??? :P

 

  • Hvala 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kronik pravi:

@KARMEN1 ako se ne varam ti si me pitala kakvo je stanje na magistrali zbog nezeljenih nam bitumenskih zmijica.

 

Ne znam da li si bila vec dolje ali na potezu Senj - Karlobag ih IMA!! Na nekim mjestima izgleda kao da onog asfalta vise niti nema! 
Mislim da se vozacima sa osjetljivijim gumama na bitumeske zmijice nikako nece svidjati voznja tuda za vrijeme toplijih dana! 

 

imaš prav, neče :P

kurbe so predrkale celo cesto s tim "zmijicama" (prevod kačicami), tako da se človek počuti kot bi bil na drsališču :D

Mogoče mora mal toplotnih ciklusov miniti, da se uležejo v podlago, pa da izpuhti olje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Greš na kosilo k Dinkotu (karirasti prti) in on ti vse zrihta.

tudi če pri sosedu vpraša, je "isto", tam so sami sorodniki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na teh kačicah sem že pri visokih temperaturah "plavala", ampak so plavali tudi frendi, z drugimi gumami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, KARMEN1 pravi:

Na teh kačicah sem že pri visokih temperaturah "plavala", ampak so plavali tudi frendi, z drugimi gumami.

 

So pa tud odseki frezanega asfalta. Se je na njih sopotnica tud nelagodno počutla....

Popravljeno . Popravil Ris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je zadnjih nekaj ovinkov pred Paklenico.

Ampak frezan asfalt me ne moti, jaz kar grem čez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Ris pravi:

So pa tud odseki frezanega asfalta. Se je na njih sopotnica tud nelagodno počutla....

se strinjam, ni pa isto, na kačkah odleti krepko (sploh svežih) na frezanem pa samo zanaša/zmika prednji in zadnji konec. Oboje je sicer nelagodno, ampak če misliš frezano mal pred Paklenico, še 2x greš, pa boš vedel na pamet kje peljat da najmanj trese. Kačice so pa hudičevo nepredvidljive.

Mene, pa ne samo mene so kačice že tako nategnile (nove, al pa tik pred poletjem ko se mal potijo) da me je prestavilo na drugo stran. Potem sem pa ko po jacih vozil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

se strinjam, ni pa isto, na kačkah odleti krepko (sploh svežih) na frezanem pa samo zanaša/zmika prednji in zadnji konec. Oboje je sicer nelagodno, ampak če misliš frezano mal pred Paklenico, še 2x greš, pa boš vedel na pamet kje peljat da najmanj trese. Kačice so pa hudičevo nepredvidljive.

Oboje je ena jeba, tudi, če le zmika te lahko zloži, če greš prehitro...na teh delih po predpisani hitrosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Oboje je ena jeba, tudi, če le zmika te lahko zloži, če greš prehitro...na teh delih po predpisani hitrosti :)

kje pa, jadranko se vozi vse 2x predpisana brzina..pssst tut 3x al 4x sam ne okol govort :P

Pa res, narezano ni tak problem, ga lahko na polno zapelješ, bo lepo premikalo spredaj pa zadaj (občutek je slab, vendar ne drsi), ampak ne deluje kot nove kačke, ko zapelješ nanje je kot bi na olje...samo odleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Ris said:

So pa tud odseki frezanega asfalta. Se je na njih sopotnica tud nelagodno počutla....

na tom dijelu moras voziti malo drukciju liniju tako da sijeces isfrezane linije svojom voznjom. tada ih niti ne primjetis. 

1 hour ago, KARMEN1 said:

Na teh kačicah sem že pri visokih temperaturah "plavala", ampak so plavali tudi frendi, z drugimi gumami.

 

jesam i ja u subotu.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, kronik pravi:

u RH osim organiziranog politickog kriminala savrseno uspijevaju i bitumenske popune! 

Unbenannt.JPG

Unbenannt1.JPG

Unbenannt2.JPG

Tistega, ki se odloči za kaj takega bi bilo treba obesit na drog ob cesti, tole je skoraj dražje kot nova prevleka...velja tudi za naše.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero pot priporočate do Jadranke iz Celja/Savinjske čez Kočevje, Ribnico na Delnice ? in potem v Bakarju na jadranko ? Če sem prav razumel je sedaj dovolj Hitri test za obe strani ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem šel v soboto. Okoli 10:30 na Petrini četrti v koloni, 5 minut čakanja, žena cepljena, vendar je minilo samo 10 dni, sam hitri test, veljal 72 ur, prijavila tranzit, imate 12 ur, da zapustite Hrvaško in srečno vožnjo. Nato do Grobnika, od Delnic super in prazna cesta, tam na AC do izhoda za KRK, ni cestnine, od tam pa jadranka. Kačice obupen občutek, kot bi se cel motor zvijal. Do Senja na cesti nekaj domorodcev in Nekaj poljakov, naprej skoraj popolna osama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, vandrovec pravi:

če greš prehitro...na teh delih po predpisani hitrosti 

Hja 10-20% čez dovoljeno hitrost je še čist OK. Če so pa ti hitrostni procenti višji se palahko zgodi "žbunj" ali še kaj hujšega. Stestirano par dni nazaj...

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ArcaneWater pravi:

Katero pot priporočate do Jadranke iz Celja/Savinjske čez Kočevje, Ribnico na Delnice ?

HI, tole je najina pot vedno, ko imava namen proti Jadranlki 232km. Včasih nekaj daljša alternativa do Senja cca 250km.

Niso ravno route za racerje je pa večinoma tekoča vožnja brez prometa.

lp uživaj.

ps, v obeh primerih se na jadranko priključiš potem, ko se promet že nekaj razredči. Od Bakra do Crikvenice in še do N. Vinodola samo kolone in lokalci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super hvala :) Malo jo še prilagodim štartam bolj iz Žalca pa mogoče bolje kar čez Marijo reko /trbovlje :) Je še kje kak seznam radarjev na jadranki ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, MiNa pravi:

HI, tole je najina pot vedno, ko imava namen proti Jadranlki

A ni zanimivo, najina tudi! :yea1:

pred 23 minutami, ArcaneWater pravi:

Je še kje kak seznam radarjev na jadranki ?

Imaš pripeto na vrhu teme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vec je bilo nekih naznaka tj. Suskanja kako ce taj dio Senj - Karlobag nanovo presvuci sa asfaltom kojeg su stavili na Grobniku. Ali onda im je palo na pamet kako ce promet teci puno brze, Pa bi onda trebalo montirati vise kamera ..... na kraju preskupo. Bolje je popravljati bitumenskim popunama ..... ??‍♂️??‍♂️??‍♂️??‍♂️??‍♂️ Tipicno hrvatski poslovni idiotizam 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ArcaneWater pravi:

Super hvala :) Malo jo še prilagodim štartam bolj iz Žalca pa mogoče bolje kar čez Marijo reko /trbovlje :) Je še kje kak seznam radarjev na jadranki ?

kje se gre so povedali domorodci. Jaz osebno mam raje malo vukojebine pa prazno cesto. Kar pa se tiče priključitve na jadranko, do Senja je itak "tuga" :D

Radarji so objavljeni na vrhu strani, tako garmin uploud kot navaden zemljevid z radarji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš vinjeto, se splača tudi po AC do izvoza LJ-jug, pa čez Ribnico do Delnic. So lepi ovinki do Ribnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!