Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

pred 50 minutami, thumper pravi:

se strinjam .. potemtakem bi morali vzeti še ccm 450 adv pa da vidimo "kombiniran test" na različnih podlagah ..

 

pred 29 minutami, skuterist pravi:

Izbirali so glede na velikost sprednjega kolesa, ki je pri vseh omenjenih mopedih 21".

 

Saj zato so pa testiral, da bodo napisal kaj je boljše. Mogoče je tista vmesna z 80 kg najboljša :)

 

a sem kaj falil ??? a nism dobr je...

res pa je , da je beseda "adveture bike" zelo širok pojem dandanes .. pri solo vožnji bi znal bit rezultat cesta / teren čisto obrnjen kot pri vožnji /potovanju/ avavnturi v dvoje na enem motorju .. 

takega dvojnega testa pa še dolgo ne bomo videli , ker je določitev zmagovalca vsaj še enkrat težja kot pri solo vožnji..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tko k gres na avtonet motorje gledat,pa imas cestne,skuterje,supermoto,potovalce,endure..... Pa nima veze kolk ma kateri moci pa kg. Vem kaj skusas povedat Kmet :)  Ampak men se ne zdi neki "cist mimo" tak test...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Prou . Če je teb isto imeti 150kg babo al pa idealno 60kg  ....sej baba je baba ...isti segment :D

V testu ni vprašanje kaj imeti, ampak kaj zna...

Težja se bolj potrudi, ker težje dobi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa suha ki lahko ima cel vlak iz lj za sabo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 3. 2016 at 9:05, motolover pravi:

A si moral, glih zaradi štirih igralcev več je ne bom dobil. :dry:

A veš kolk bi blo fovšije. Še država bi rekla, "ne boš je zaston dobil, plačaj nam DMV pa davek od dobitka".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, drjack_dj pravi:

A si moral, glih zaradi štirih igralcev več je ne bom dobil. :dry:

A veš kolk bi blo fovšije. Še država bi rekla, "ne boš je zaston dobil, plačaj nam DMV pa davek od dobitka".

 

pred 11 minutami, boych pravi:

Pa še DDV, če bi jo rad pri nas registriral :)

kolikor mi je znano plačaš državi :

V kolikor pa nagrade izplača oseba, ki v Sloveniji ni plačnik davka (fizična oseba, tuja pravna

oseba), pa mora prejemnik nagrade vložiti Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugih dohodkov (DOHDRU1) pri pristojnem davčnem uradu, ki davek odmeri z odločbo. Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugega dohodka (torej tudi nagrade) mora davčni zavezanec vložiti v sedmih dneh od dneva prejema dohodka.

Davčni organ na podlagi napovedi izda odločbo o višini akontacije dohodnine v 15 dneh od dneva vložitve napovedi.

Skladno s 131. členom ZDoh-2 se akontacija dohodnine od izplačila dobitka iz nagradne igre izračuna in plača po stopnji 25 odstotkov od davčne osnove (ob predpostavki, da gre za enkratno izplačilo).

 

pa še tukaj - http://www.interfin.si/obdavcitev-v-nagradnih-igrah/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem natančno kako je, če dobiš motor kot nagrado in ga moraš uvoziti v SLO. Če ga kupiš in ne dosega kriterijev rabljenega vozila, plačaš v SLO poleg DMV-ja še DDV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boych - lepo piše - če je nagradna igra plačaš dohodnino .. kar pa na koncu znese več kot dmv+ddv ane ..ker za 14000e verjetno večina nas pade v višji razred - ali pa tri višje - ti sledi tudi razlika v dohodnini za tvoj letni prihodek ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff...torej je nekako bolš da jo direkt v avstriji prodaš? Al obstaja kakšna varianta, da jo registriraš v avstriji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

1 hour ago, Ferrarist said:

Uffff...torej je nekako bolš da jo direkt v avstriji prodaš? Al obstaja kakšna varianta, da jo registriraš v avstriji?

Louis je nemška firma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DinDiin pravi:

Motorja s tujimi tablicami tudi ne smemo vozit ane? :)

Pooblastilo in je. Jaz sem 5 let vozil italijanski avto, pa nikol problemov.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DinDiin pravi:

Aja gre to? Ja top shit! :)  

seveda gre, zakaj ne bi šlo? V bistvu lahko voziš avto iz tujine tudi če nimaš pooblastila, le morebitnim problemom (preverjanja) se izogneš, če imaš pooblastilo lastnika.

Primer: a lahko najameš rentacar v EU? A ga lahko potem voziš? seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje si ni za belit glave, da bi motor prišel v Slovenijo. Tudi, če bi ga slučajno Slovenec zadel, bi žreb ponoviliB)

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

seveda gre, zakaj ne bi šlo? V bistvu lahko voziš avto iz tujine tudi če nimaš pooblastila, le morebitnim problemom (preverjanja) se izogneš, če imaš pooblastilo lastnika.

Potem recimo, kupiš avto ali motor v Italiji in se lepo pripelješ z njim domov? Se še tu voziš lepo z njim in ko se ti zljubi greš narediti prepis?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

 

Potem recimo, kupiš avto ali motor v Italiji in se lepo pripelješ z njim domov? Se še tu voziš lepo z njim in ko se ti zljubi greš narediti prepis?

Tako enostavno pa ne gre :P

Kako boš v tujini registriral?

Govoril sem, da lahko voziš vozilo druge osebe (pravne ali fizične)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menih je sprobal afriko (na terenu) in pravi da je zelo zadovoln. Upam da se bo kej oglasu in malo bolj na dolgo opisal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!