Skoči na vsebino

Moto GP 2014


suzuki

Priporočene objave

tale dirka bo verjetno manj zanimiva... mm ima ka precej veliko premoč... pedrosa se je sicer nekoliko približal, ampak dvomim, da ga bi na dirki lahko ogrozil... ampak to še ne pomeni, da bo celo sezono tako... zdej naslednja dirka je tako ali tako v argentini... za tja je nemogoče karkoli napovedat... bosta pa vsaj pedrosa in lorenzo v naslednjih dirkah še vrnila udarec...

kar se pa tiče rossija je pa tako, da je bil že lani v qatarju zelo dober, potem pa je na naslednjih dirhal bil v bolj slabi formi... letos se mi zdi, da je malenkost boljši, tako da bi lahko sem pa tja konkuriral tudi najboljšim, ampak bolj ne kot ja...

 

je pa zanimivo kako so nekateri v qatarju imeli priložnost, ki jo bodo težko dobili še 1x... recio A. Espargaro za pole, stopničke, morda celo zmago... pa bautista in bradl za nove stopničke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim ravno obratno .... glede na napake, ki so jih delali "boljši" dirkači, bi znalo bit zelo zanimivo.

MM je parkrat bil predolg v ovinku, tudi Bradley Smith je vozil presenetljivo, potem ga je v ovinkih začelo malo zafrkavat.

Nič nisem presenečen nad Bradlom (sem napovedal že lani, da je fant nevaren), ki ima potencial, tako da upam samo, da ne bo pod vodstvom podlegel pritiskom iz ozadja, kot smo to navajeni pri Nakagamiju, ki potem pod pritiskom pogrne na celi črti. Da, zna bit zanimivo ... odvisno koliko in kateri dirkači bodo na začetku oddrsali na "odstavni pas".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po včerajšnem treningu sem pač dobil vtis da marc dela vsaki drugi krog na silo, čeprav sem pristaš yamahe, bi bila velika škoda da bi zaradi njegovih izletniških ovinkov bili prikrajšani za dobro dirko... Sicer pa kdo ve, mogoče bo pa vsak drugi krog 4 pa vsak drugi krog prvi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto3 spet upravičil pričakovanja ;)

 

miller spet zmagal... fenati na stopničkah po letu in pol... kdo bi si mislil :)

 

ta kreten vasquez je spet posrano prišel do stopničk... komaj čakam, da se spelje... poleg vsega je še zasral boj za prvo mesto... s tem ko se je sam šel boj za prvo mesto... bremzal pa na koncu vsake ravnine 100m prej kot ostali... dobra taktika stari... a je to kak old school a kva?

 

ednio kar mi pri fenatiju ni všeč je to, da je polno rossijevega sranja zraven... :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da se ne ulije dež in rečejo prekinjeno ne bo štarta!!!

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joojjjjj....Lorenzo ga je polomiu...  :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovi pa je končno pripelju Ducatija na stopničke. M.M pa kar zmanjkal naprej in  :notworthy:  Škoda škoda da je Lorenzo štartu pre hitro,res ga je zasral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Dovi!! :OK:

Včeraj zeznu na kvalifikacijah ampak danes odlična vožnja. Crazy Joe tudi navdušil.

Marquez je pa itak vesoljc. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klovn je zmagal Lorenza, bravo :OK:

Hola mojster,

 

JLo je zmagal samega sebe, ni rabil nobene pomoči ;)

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brigestone naj samo gre nekam!!!!.. bi me sram blo če bi mel te gume...pa dajte no..sranje od sranja.....naj pride Dunlop že notri..pol bo to kot mora biti..the best of best!!!....aja pa vsaka čast MMju za zmagu pa Seveda rossiju..pa čepav 8.mestu..seveda ne nejgova krivda ampak krivda BRIGESTONA!!!..Lorenzo pa itak..v drugem svetu..never go full Retard!! :D....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojoj... še noben na telih amaterskih dirkah na grobniku, ko vsi zanalš prekmal štaratajo ne štarta tolk prehitro :D hahah :D

bl tko tko dirka... mm razred zase.. v zadnji ovinek se je pa kr fino pozabaval :D

pedrosa se počasi prebuja :P

 

čestitke doviju in ducatiju... kdo bi si mislil :D

 

glede BRIDESTONA... no to kar je ninjarider napisal je itak bullshit... krivit gumarja, zato, da je rossič popušil nima nobenga smisla... majo vsi iste gume in vsak si je sam kriv, da so vsi izbrali mehkejšo... zmagovalec je edini vozil trdo.. vsaj po gabrovih besedah...

logično je da so gume nakoncu naredile 3s na krog... če so bile pa mehkejše... pri trših tega nebi bilo... je pa tudi res, da je krog zelo dolg in se še bolj pozna v sekundah...

 

nevem kaj vam ni všeč... včasih so bile gume dobre za 50 krogov so bile pretrde... sedaj ko se obrabijo so premehke... (naj še 1x opozorim, da so vozili z mehkejšo različico)...

kdaj bodo potem kul? ko bodo vsem zdržale točno za celo dirko z istim tempom in potem razpadle?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vaških dirkah na grobniku, za "rahlo" prehiter štart ponavadi nisi kaznovan, na GP ju pa migneš in dobiš kazen vožnje skozi boxe. Jože je štart zasral, sprva  sicer mislil zavreti, potem pa naredil edino pametno, kar se je še dalo, potegnil na polno... itak je vedel kaj sledi :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brigestone naj samo gre nekam!!!!.. bi me sram blo če bi mel te gume...pa dajte no..sranje od sranja.....naj pride Dunlop že notri..pol bo to kot mora biti..the best of best!!!....aja pa vsaka čast MMju za zmagu pa Seveda rossiju..pa čepav 8.mestu..seveda ne nejgova krivda ampak krivda BRIGESTONA!!!..Lorenzo pa itak..v drugem svetu..never go full Retard!! :D....

 

 

Ah dej no, Marquez ije imel popolnoma enake gume kot Rossi, in Dovi enake kot Ianonne. Pač, ni šlo skozi. Morda ima s tem kej opravka tud Rossijev nikakav štart, in fight skoz gužvo?

 

Glede dunlopa, a si že pozabu, al pa sploh gledu nisi? Sej ni tako daleč nazaj. 6-7 let. 

 

post-1354-0-20057600-1397458192_thumb.jpg

 

Tech3 je vozu. Guintoli in Tamada, ki je z Bridgestonkami tud zmagoval, na dunlopu nista imela za burek. Žal, res ne. 

 

Na trej dirki se mi zdijo tri stvari omembe vredne. HRC, k gre kot samohodka, Lorenzo ki se je verjetno že isključil iz boja za naslov, in predvsem Gigi. Če bi Yamahi dobro startali, bi Dovi verjetno končal peti. ampak je napram 2011/12/13 zaostanek neverjetno zmanjšan. In predvsem, Yamahi nista dobro štartali. 

 

Pa še Lorenzo...ja, zajebal je na polno. in verjetno že zajebal fight za naslov. Ampak....športno do konca, je v boxe zavil TAKOJ. Lahko bi počakal odločitev žirije, pa še tri kroge, ta čas bi se kolona raztegnila, in bi imel precej manj dela s prehitevanjem. Pa se je zelo korektno umaknil ob prvi priliki in se takoj odštel iz enačbe. 

 

 

Če po Katarski dirki nism vedel popolnoma nič, se mi zdaj zdi. da je Marquez lahko prvak že v Brnu, da je Ducati bistveno bližje kot je bil kdajkoli po Stonerju, in da je Burgess Rossiju verjetno res predstavljal majhno oviro. 

 

Ase je kdo poglabljal kaj to tretje mesto na regularni dirki pomeni za Ducati?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je Lorenco  potem zanalašč potegnil, ko je že zajebal, bi moral biti dodatno kaznovan.

 

 

kar se pa tiče gum ... nimajo enakih, ampak imajo gume istega proizvajalca. Upam da opazite razliko v prejšnjem stavku.

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je Lorenco  potem zanalašč potegnil, ko je že zajebal, bi moral biti dodatno kaznovan.

 

 

kar se pa tiče gum ... nimajo enakih, ampak imajo gume istega proizvajalca. Upam da opazite razliko v prejšnjem stavku.

 

:krneki:

 

 

KR MAUS, z vsem respektom, tokrat pa verjetno nimaš prav. Lorenzo ni trznil, da bi potem pristavil, dec se je odpelal. Če bi se ustavil, maš precej varjant da gre kaj narobe, tud da motor crkne. Verjetno je naredu najbolšo možno potezo. speljal, se držal zase in ob prvi prilki izvedu umik s piste. Dejansko je samoiniciativno zapelal skoz bokse. 

 

In kar se gum tiče, Bridgestone je verjetno edina gumarska fabrika k v svojih pogodbah nima klavzule o lepem obnašanju. WSBK na Pirelliju, in Moto 2 na dunlopu imajo prepoved grdega govorjenja čez gume. Res.  O Bridgestonu dirkači govorijo kar hočejo. In jaz se ne spomnim, da bi se kdorkoli pritožil nad kakršnimkoli favoriziranjem kogarkoli. Enako smo videli v F1. 

 

Primer. Ducati jim je pripeljal prvi naslov, pa je po uvedbi kontrolnih gum trpel najhujše muke. Bstone ni niti mignil, da bi jim pomagal. 

Strašno japonska firma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KR MAUS, z vsem respektom, tokrat pa verjetno nimaš prav. Lorenzo ni trznil, da bi potem pristavil, dec se je odpelal. Če bi se ustavil, maš precej varjant da gre kaj narobe, tud da motor crkne. Verjetno je naredu najbolšo možno potezo. speljal, se držal zase in ob prvi prilki izvedu umik s piste. Dejansko je samoiniciativno zapelal skoz bokse. 

 

In kar se gum tiče, Bridgestone je verjetno edina gumarska fabrika k v svojih pogodbah nima klavzule o lepem obnašanju. WSBK na Pirelliju, in Moto 2 na dunlopu imajo prepoved grdega govorjenja čez gume. Res.  O Bridgestonu dirkači govorijo kar hočejo. In jaz se ne spomnim, da bi se kdorkoli pritožil nad kakršnimkoli favoriziranjem kogarkoli. Enako smo videli v F1. 

 

Primer. Ducati jim je pripeljal prvi naslov, pa je po uvedbi kontrolnih gum trpel najhujše muke. Bstone ni niti mignil, da bi jim pomagal. 

Strašno japonska firma. 

 

Se strinjam glede Lorenza.. Če bi ustavljal je šansa da mu crkne motor oziroma, da pri ponovnem speljevanju kej zajebe in posledično dobi v hrbet kakšnega iz zadnje vrste, ki bi imel noter že 80km/h.. To so najhujši crashi, ko kdo spredaj obstoji pa se mu kdo od zadnjih na polno zabije v hrbet, ker ne pričakuje da bo na sredi steze nekdo stal..

 

Naredil edino pravilno, zajebal, se takoj zavedel kaj je naredil, odpeljal in šel takoj samoiniciativno skozi bokse. Najbolj čisto, najbolj varno in najbolj fer za vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Dejansko je samoiniciativno zapelal skoz bokse. 

nekje na 1/2 do 2/3 kroga je bila že odločitev žirije o vožnji skozi bokse .. zdaj ali je bil o tem obveščen ali ne pa je druga stvar ...

meni osebno je takšno pravilo o kazni skozi bokse zaradi prehitrega štarta malce čudno... bolj pošten je ponoven štart , poleteli pa štarta iz zadnjega mesta ...

zakaj ? ker v takem primeru in koncentraciji ostalih na štartni liniji zmede tiste zadaj , ki ga vidijo da je poletel , tisti v prvi vrsti so pa dejansko štartali normalno , ko se je ugasnila rdeča luč...

  s tem je naredil uslugo hondama ter "medvedjo uslugo" rossiju in ostalim zadaj...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje na 1/2 do 2/3 kroga je bila že odločitev žirije o vožnji skozi bokse .. zdaj ali je bil o tem obveščen ali ne pa je druga stvar ...

meni osebno je takšno pravilo o kazni skozi bokse zaradi prehitrega štarta malce čudno... bolj pošten je ponoven štart , poleteli pa štarta iz zadnjega mesta ...

zakaj ? ker v takem primeru in koncentraciji ostalih na štartni liniji zmede tiste zadaj , ki ga vidijo da je poletel , tisti v prvi vrsti so pa dejansko štartali normalno , ko se je ugasnila rdeča luč...

  s tem je naredil uslugo hondama ter "medvedjo uslugo" rossiju in ostalim zadaj...

 

Ja, tudi jaz sem takega mnenja. In če zajebe isti še drugič pač diskvalifikacija.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko k pri atletiki ... pol je vseen, če en kr takoj štarta, naredi pol kroga preden se ostalim ugasne rdeča, takoj zapele skozi bokse in pride na prvo mesto ... malo sem poveliču zadevo, ampak, je pa stvar debate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!