Skoči na vsebino

Moto GP 2014


suzuki

Priporočene objave

INFO: Italijanski motociklist Emanuele Cassani se je smrtno ponesrečil na dirki za pokal Italije v Misanu.

 

Emanuele-Cassani6.png

 

Emanuele-Cassani7.png

 

Emanuele-Cassani2.png

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je Lorenco  potem zanalašč potegnil, ko je že zajebal, bi moral biti dodatno kaznovan.

 

 

Za    KAJ???    bi moral biti dodatno kaznovan. Imel je prehiter štart, kazen je jasna, vožnja skozi bokse in to je šel takoj odslužit. Se je pa elegantno rešil gužve in vsaj do boksov prišel neoviran. Itak je kazen dovolj poštena, da si namernih potez prehitrega štarta nihče ne more privoščiti, ker če moraš skozi bokse je ta dirka za dirkača v moto GP  pečena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

prav hecna MotoGP dirka je bla tole: JLo je našel nov način kako zmagat samega sebe, že drugič letos, od dveh dirk... ni bil skoncentriran, pravi... WTF?? le kaj bo naredil naslednjič?? pozabil štartat?? ;) ga yebe psiha po padcu v Katarju?? mu lahko jst eno posodim, jo mam v spalnici...

 

zanimiv je tudi pogled na čase po krogih: MM prvih 10 krogov 2:03, potem pa 2:04 in ene 2x 2:05; tudi Mali Pedro prvih 6 krogov 2:03 (OK, en vmes 2:04), potem pa tudi počasi proti 2:04 in 2:05. Tovarniški Yamahi tokrat nista imeli niti za burek: Rossi se je še nekako boril prvih 8 krogov z 2:04, potem je šla guma v franže in je blo vse ostalo okoli 2:08; JLo pa samo en krog 2:04, potem vse okoli 2:06, čeprav se je iz zadnjega mesta po vožnji skozi bokse kao na vso moč trudil ujet čim več točk... na vso moč, pa je komaj spravil skupaj 2:05, rajši 2:06, torej 2, 3 sekunde na krog za HRCji?? IMHO tole kaže da tudi če bi Yamahi štartali bolje, s tako vožnjo ne bi prišli niti blizu štengc, morda do 5 mesta...

 

kaj mi je še padlo v oko?? Pol in zlasti Bradly sta reševala čast Yamahe, kar je je ostalo, zeleno-beli so se sami izključili, Bradl je vozil dobro, a po padcu v Katarju malo preziheraško za štengce, Aleš je po silnih predstavah na treningih v Katarju kar "izginil" v povprečje, Edo ni niti dokončal svoje zadnje domaće MotoGP dirke, Piščanc je bil spet najboljša Open Honda, a 2x večji zaostanek za prvim kot v Katarju, ubogi Cal je po nerviranju s tehničnimi problemi in zadnjo gumo izstopil že pred končno postajo in še zlomil prst za povrh (ne bi me čudilo če mu je že žal da je zapustil Tech3), Crazy Joe je pokazal da zna hudo pelat, tudi Ducatija, le Dovi se je izkazal tudi z rezultatom, čestitke :)

 

pod črto: "šmorn" dirka, razen šoka že pred startom in zanimivih prvih nekaj krogih, je le še prehitevanje Bradleya za štengce na koncu dvignilo utrip iz spanja...

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko k pri atletiki ... pol je vseen, če en kr takoj štarta, naredi pol kroga preden se ostalim ugasne rdeča, takoj zapele skozi bokse in pride na prvo mesto ... malo sem poveliču zadevo, ampak, je pa stvar debate

 

Res si povečal ja .... to je praktično nemogoče, ker tisti, ki prehitro štarta si ne more narest takšne prednosti, da bi z vožnjo skozi bokse kljub temu ostal na prvem mestu.

Ostali ga po ciljni ravnini žgejo 340km/h oni v boxih pa 60km/h, zdaj si pa zračunaj, kakšno prednost bi si moral narest na razdalji 4-ih kilometrov .... nemogoče!

 

Lorenzo je zasral stvar in s tem napetost same dirke. Če bi bilo 5 krogov več, bi še pacjenta prehitel ... škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vseeno .. on se gre profesionalca ... z miljonsko plačo ... nj trpi in nj bo kaznovan ... vsem ostalim je zjebu štart :krneki:

 

so si pa na konc roko dal ... edin JL se je ihtavo zapelu u garažo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poba je res raztresen :) mrbit je pa zacopan...cajt je ze taprav :)

 

Verjetn mu je tista reklama, kaj vse ima doma, malo stopila v glavo ... ko sem tisto videl, sem ga odpisal iz mojega seznama ... prav ne maram ga od takrat dalje, čeprav se mi je prvič zasral z liziko in me je s svojimi odličnimi vožnjami zopet navduševal, je spet vse zasral s prispevkom iz njegove hiše.

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Moto2 sem dobil dva, za katera "bom navijal" in ne zaradi njunih rezultatov, ki jih včeraj "sploh nista imela" ampak zaradi njune barvne kombinacije ... .)  :notworthy:  :notworthy:

 

18.jpg

 

81.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da smo vsi malo preveč pričakovali po zanimivi dirki v Katarju.... pa drugič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman-- po kateri logiki vidiš,da je Ducati bistveno bližji,kot kdajkoli prej po Stonerju?

 

Letos zaostanek 21 sek za zmagovalcem, lani 22 sek?Tretji je pa bil, veš zakaj !Po dirki v Katarju je Dovi reku,manjka nam še pol sek in ujeli bomo Hondo in Yamaho.Potem lahko rečemo,da je v treh tednih zaostanek iz 0.5 sek na krog ,zdaj narasel na celo sekundo. Jaz tukaj vidim,da zaostanka niso nič zmanjšali,kvečjemu ostaja isti kot lani.

Pa še to,podn od podna je pa to,da imamo v isti kategoriji različna pravila.Zakaj ? Verjetno zato ,ker pri Ducatiju niso zmožni skupaj spacat konkurenčen motor,ker zadeva resnično zgleda približno tako kot je nekdo že napisal,da bi pri nogometu imela ena ekipa gol širok pet metrov,druga pa dva metra!!

Če ne znaš nardit motorja ,pol se tega ne greš pa pika.

Če se pa že tolk trudjo ,da bi bilo prvenstvo čim bolj izenačeno,pa v njem čim več ekip,potem pa naj zdaj drastično spremenijo pravila za drugo sezono in ta pravila naj veljajo za vse enako -brez izjem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman-- po kateri logiki vidiš,da je Ducati bistveno bližji,kot kdajkoli prej po Stonerju?

 

Letos zaostanek 21 sek za zmagovalcem, lani 22 sek?Tretji je pa bil, veš zakaj !Po dirki v Katarju je Dovi reku,manjka nam še pol sek in ujeli bomo Hondo in Yamaho.Potem lahko rečemo,da je v treh tednih zaostanek iz 0.5 sek na krog ,zdaj narasel na celo sekundo. Jaz tukaj vidim,da zaostanka niso nič zmanjšali,kvečjemu ostaja isti kot lani.

Pa še to,podn od podna je pa to,da imamo v isti kategoriji različna pravila.Zakaj ? Verjetno zato ,ker pri Ducatiju niso zmožni skupaj spacat konkurenčen motor,ker zadeva resnično zgleda približno tako kot je nekdo že napisal,da bi pri nogometu imela ena ekipa gol širok pet metrov,druga pa dva metra!!

Če ne znaš nardit motorja ,pol se tega ne greš pa pika.

Če se pa že tolk trudjo ,da bi bilo prvenstvo čim bolj izenačeno,pa v njem čim več ekip,potem pa naj zdaj drastično spremenijo pravila za drugo sezono in ta pravila naj veljajo za vse enako -brez izjem.

že že ..samo kaj pa naj naredijo drastičnega ? 1 cilinder 1500 , 2 cilindra 1300 pa 3 cilindre 1000?

čeprav kolk bi pa to sekal ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman-- po kateri logiki vidiš,da je Ducati bistveno bližji,kot kdajkoli prej po Stonerju?

Letos zaostanek 21 sek za zmagovalcem, lani 22 sek?Tretji je pa bil, veš zakaj !Po dirki v Katarju je Dovi reku,manjka nam še pol sek in ujeli bomo Hondo in Yamaho.Potem lahko rečemo,da je v treh tednih zaostanek iz 0.5 sek na krog ,zdaj narasel na celo sekundo. Jaz tukaj vidim,da zaostanka niso nič zmanjšali,kvečjemu ostaja isti kot lani.

Pa še to,podn od podna je pa to,da imamo v isti kategoriji različna pravila.Zakaj ? Verjetno zato ,ker pri Ducatiju niso zmožni skupaj spacat konkurenčen motor,ker zadeva resnično zgleda približno tako kot je nekdo že napisal,da bi pri nogometu imela ena ekipa gol širok pet metrov,druga pa dva metra!!

Če ne znaš nardit motorja ,pol se tega ne greš pa pika.

Če se pa že tolk trudjo ,da bi bilo prvenstvo čim bolj izenačeno,pa v njem čim več ekip,potem pa naj zdaj drastično spremenijo pravila za drugo sezono in ta pravila naj veljajo za vse enako -brez izjem.

Ta pista je nerealna... Na ostalih bo razlika manjša...

Kar se tiče pravil... Open imajo določene ugodnosti in določene minuse... Več ali manj je fer za vse... Sploh pa imajo vse ekipe motorje v obeh klasah razn ducatija... To pač pove samo to, da ducati nikakor ne more biti na boljšem glede tega... Ker to kar majo oni majo tud ostali + še nekaj kar oni nimajo... Ne govori bedarij ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marcel

:hmm: dobro vprasanje. Dovizioso je bradla prehitel po notranji strani trojnega ovinka. Nevideno since 2005 hehe. Lani je za nemcem zaostal 10 sec, pred njim je bil tudi Crutchlow. letos med HRCji in D16 ni bilo nikogar. realno bi tja sodili le se dve Yamahi. Vsem ostalim je vzel mero. Na suhi, popolnoma navadni dirki, sta bila dolgo v igri dva ducatija, zadnjic videno v aragonu, 2010?

pravila gor pravila dol....so kakrsna so. Hrc je lobiral dokler je lahko, zdaj ne more vec. S svojimi idejami so dirkanje skoraj zadavili. Dirkanje s 5 motorji in 20l je Hondi sprejemlmivo, drugim niti ne. Kasen smisel ima dirkat prototipe, z zapecatenimi motorji, brez posodobitev med sezono? Zato pravila pocasi rahljajo. prehitra razpustitev bi verjetno povzrocila prevelik vihar v ribniku, in spet bi prosperirali tisti z najVec denarja, torej HRC. Tako pa je Honda zadovoljena, Yamaha lahko dirka z njimi pod enakimi pogoji, vsi ostali pa do popolne ukinitve factory opcije testirajo vodo na dokaj realnih temeljih. Spelat dirko s 24l ni problem, sezono z 9 motorji tud ne, elektronika je serijska in programska oprema je ze na serverjih.

primerjat to z fucbal goli ni fer. Tam rabis samo svinjski mehur in 22 frajerjev.

@thump: po moje bi meli omejeno samo kubaturo in elektroniko. Lahko pa bi se sli mal bol radikalno, in omejili samo bencin, ampak ne na 20, recimo na 11l, pa gas.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marcel

:hmm: dobro vprasanje. Dovizioso je bradla prehitel po notranji strani trojnega ovinka. Nevideno since 2005 hehe. Lani je za nemcem zaostal 10 sec, pred njim je bil tudi Crutchlow. letos med HRCji in D16 ni bilo nikogar. realno bi tja sodili le se dve Yamahi. Vsem ostalim je vzel mero. Na suhi, popolnoma navadni dirki, sta bila dolgo v igri dva ducatija, zadnjic videno v aragonu, 2010?

pravila gor pravila dol....so kakrsna so. Hrc je lobiral dokler je lahko, zdaj ne more vec. S svojimi idejami so dirkanje skoraj zadavili. Dirkanje s 5 motorji in 20l je Hondi sprejemlmivo, drugim niti ne. Kasen smisel ima dirkat prototipe, z zapecatenimi motorji, brez posodobitev med sezono? Zato pravila pocasi rahljajo. prehitra razpustitev bi verjetno povzrocila prevelik vihar v ribniku, in spet bi prosperirali tisti z najVec denarja, torej HRC. Tako pa je Honda zadovoljena, Yamaha lahko dirka z njimi pod enakimi pogoji, vsi ostali pa do popolne ukinitve factory opcije testirajo vodo na dokaj realnih temeljih. Spelat dirko s 24l ni problem, sezono z 9 motorji tud ne, elektronika je serijska in programska oprema je ze na serverjih.

primerjat to z fucbal goli ni fer. Tam rabis samo svinjski mehur in 22 frajerjev.

@thump: po moje bi meli omejeno samo kubaturo in elektroniko. Lahko pa bi se sli mal bol radikalno, in omejili samo bencin, ampak ne na 20, recimo na 11l, pa gas.

... jp, neki takega so se spomnili v F1 letos, pa je gledanost nekje u ...  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako človek lahko konča dirko s tako gumo? Heh... Na desnih ovinkih gre že čist po feltni xP. Haha.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, tole ni defektna guma, pa tud na feltni še zdaleč ni, na večji sliki je samo tako slikano da se boka ne vidi. Je pa res da je taka guma za voznika Rossijevega formata res slaba in se na polno vozit s tako gumo ne da.

Ampak taka ni ratala ker bi bila defektna, ampak zato, ker se je nekdo uštel, ali pri izbiri ali pri nastavitvi vzmetenja. Če se pa napačno odločiš, se pa to plača s slabo uvrstitvijo, tako ni bilo ne prvič ne zadnjič.

Samo do letos je Rossi prav v tem pogledu izpadel bolj pameten od ostalih, vedno je po manj obetavnem začetku, na koncu vendarle veliko iztržil. To pot pač ne. Tudi gume bi morali vsi poznati, saj so bile baje lanske.

Hm :unsure: morda pa nogiranje Burgeesa  le ni bila tako pametna poteza :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko nekako ne znam napisat, pa se bom ful potrudla.  O:-) :)

 

- Komentatorja ob posnetkih dirke Moto 3 vadita vremensko napoved ... :wallbash:... očitno je njun nivo največ, kar lahko dosežemo v Sloveniji na tem področju. Neprofesionalno.

- Preklapljanje med Kanalom A in Sportom 1 prinese vsaj kakšen krog dirke več. Z reklamami pa tečnarijo povsod.

- Moto 2 - bravo, mali bikec!

- Moto GP - Doviju privoščim! Pa zasedba na podiju je bila spet fajn, brez kislih kumar ter užaljenih cepetavčkov. Pa Kržišnik je bil med tiskovno (skoraj) tiho. Bravo.

- Lorenzo in njegov "leteči štart" - tudi on je zgolj človek. Zdi se, da je pod ogromnim pritiskom ... razen neuspeha - se mogoče kaj dogaja za kulisami?

- Za najhitrejši utrip srca, vsaj mehanikov, pa je po moje poskrbel mali, ko je pogumno stresel motor v zadnjem ovinku pred ciljem. Če bi npr. padel ... mogoče pa bi mu še uspelo motor stišat preko cilja pred Dovijem? Pred Danijem ziher ne. :P

- Kolikokrat pa bo Rossi brenčal okoli podijev in če bo sploh lahko še kdaj zmagal, bo bolj jasno po nekaj dirkah. Če je šel Burgess prehitro, pa ne bomo nikoli izvedeli - ne na glas.

 

 

P.S.: glede vseh komentarjev o zaslužkih, marketingu, tki. Rossijevi klovnski hinavščini, pretkanosti, o navideznih prijateljstvih in figah v žepih, o tki. plemenitosti Stonerja in še koga, o vsem ostalem ... ne vem, sanja se mi ne.  Le že zelo dolgo mi je jasno, da je v tem cirkusu edini in najbolj čislan zmagovalec v vseh razredih le eden - to je denar.

Vsi so v njegovi službi. Še posebej Dorna.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA tej dirki je BRidgeston čisto pogorel, kar raztalal stare gume namesto novih, motorji so delani po novih gumah... katastrofa...

 

upam da drugo leto pridejo še Dunlop in pirelli tako da bo še boj med opremljevalci kot je bil včasih ko so gume po motorju delali ne obratno.  :OK:

 

 

Dirka do neke mere dolgočasna a hkrati malo zanimiva... Lorenzo največji car... brezveze kaj bomo čakali rdečo luč  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šminkerji  :grrr ne rečem dvakrat,da ni imel Dani telefon med dirko v žepu  :grim

 

bl_iz_a2_vc_aa_ac_3_g.jpg

Popravljeno . Popravil DXR16
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

sam tale slikca je res nekaj posebnega - najbrž edina v celotnem Vesolju, kjer se Mali Pedro smeji ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!