Skoči na vsebino

Potovanje okoli sveta: Žan Bregar


Priporočene objave

@bregar07....saj poznaš verjetno... "vsako potovanje se začne z enim samim korakom"....ti jih lepo počasi delaš  :yes:

 

Ti želim, da uresničiš te sanje....

 

Mogoče si že videl tega modela.....men je faca....super dokumentirano. Tak bi ti veliko bolj pomagal, kot cel kup "ultra-pametnih" tu na forumu  ;)

 

http://www.modernmotodiaries.com/#!the-modern-motorcycle-diaries-film/c1z5y 

 

Pa srečno!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za spodbudo, trenutno je Wifi bolj redek kot dez v Sahari, tako da pocekiram linke kasneje.. :) Trenutno sem v Dolomitih, malo za Madonno di Campiglio in uzivam v razgledih. Danes verjetno spim nekje pri Bormiu oz. Umbrail Passu (najvisje lezeca asfaltirana cesta v Svici).. Spremljajte FB stran za sveze objave :)https://www.facebook.com/pages/Bregar-Travels-Okolisvetacom/733048073419334

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj Zurich in Basel, danes mestece Colmar in Strasbourg, sedaj pa na pot proti Luksemburgu. Nimam pojma ce bo slo uploadat fotografije preko telefona, zato raje pocekirajte se FB stran omenjeno v predprejsnjem postu tukaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da si vozil cez Umbrailpass :grim

 

http://alpen-paesse.ch/

 

Tukaj si naslednjič poglej prelaze, ki so odprti, napisani so tudi predvideni datumi odprtja. Za Ubrail sploh se nimajo datuma. Letošnja zima je bila polna snega, lani je bila ob tem času večina ze odprta, letos pa jih je le polovica, pa se to od preteklega tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nejc74 kolikor jaz razumem njegov zapis, ni napisal, da ga je prevozil ampak, da ima namen prespati nekje v bližini (Bormiu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, kje si mi bil par dni nazaj? Hehe. Ja, imel sem kar nekaj težav, ker je polno prelazov zaprtih, med drugim tudi Stelvio (se odpre 25.5. po podatkih lokalcev) in seveda Umbrail Pass.

 

Je bila pa fora; pridem do mesteca Ponte di Legno in vidim, da piše da sta oba prelaza zaprta. Ja madona, vprašam lokalce v kafiču in zmajujejo z glavo, češ nazaj moraš jet. Ok, grem nazaj pa spet probam proti Bormiu po drugi poti. Ee, opet chiuso. Ma dobro, me je že imelo da bi vseeno probal riskirat in nekako obvozit zaporo, pa so mi fantje na bencinski to toplo odsvetovali.. Na koncu sem prišel v Švico preko mesteca Tirano. No, na vrhu prelaza pa me je dočakal kar orenk sneg. Se ni za hecat preveč.. Spodaj je fotka iskanja poti v Švico. Sicer sem pa danes prišel v London in sem jutri še frej, tako da ubesedim dogajanje v kratkem. :) Sveže objave pa vedno na https://www.facebook.com/pages/Bregar-Travels-Okolisvetacom/733048073419334

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihajal sem iz Madonne di Campiglio in se potem kar ene parkrat vračal nazaj, ker so bili prelazi zaprti. No, na čez prelaz v Livigno (skrajno na levi z rdečim križcem) niti nisem uspel priti, ker je zapora takšna da se z motorjem ne prebiješ čez drugače kot da ga zvlečeš pod rampo. Za to moraš biti pa že malce usekan :D

 

S5evK.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugic gres lahko cez Merano - Val Mustair - (Ofenpass) -  Zernez - (Fluelapass) -  Davos - Landquart.

 

Ofenpass je nizji in toplejsi, Flueli pa se lahko izognes tako da gres z vlakom (20 frankov za motoriste) skozi tunel ce je ravno panika. Je pa tudi Fluela ponavadi bolj zgodaj odprta. Jaz sem tudi zdaj naredil turo Luzern - Ljubljana - Luzern pa sem na poti v slovenijo sel na vlak ker me je ze dovolj pralo v svici. Poleti lahko vse skupaj zacinis se z ovinkom cez Stelvio.

 

@MiNa, saj sem razumel da pise v prihodnjiku me je pa zanimala zgodba, kje je potem zares sel cez :)

 

p.s. verjetno ti lahko naslednjic posodim kavc v Luzernu, da ti ne bo treba spat na parkiriscu

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugic gres lahko cez Merano - Val Mustair - (Ofenpass) -  Zernez - (Fluelapass) -  Davos - Landquart.

 

Ofenpass je nizji in toplejsi, Flueli pa se lahko izognes tako da gres z vlakom (20 frankov za motoriste) skozi tunel ce je ravno panika. Je pa tudi Fluela ponavadi bolj zgodaj odprta. Jaz sem tudi zdaj naredil turo Luzern - Ljubljana - Luzern pa sem na poti v slovenijo sel na vlak ker me je ze dovolj pralo v svici. Poleti lahko vse skupaj zacinis se z ovinkom cez Stelvio.

 

@MiNa, saj sem razumel da pise v prihodnjiku me je pa zanimala zgodba, kje je potem zares sel cez :)

 

p.s. verjetno ti lahko naslednjic posodim kavc v Luzernu, da ti ne bo treba spat na parkiriscu

Jest bom pa letos imel glavno furo (Švica) z izhodiščem dnevnih fur iz Luzerna. Mogoče se kje srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bom pa letos imel glavno furo (Švica) z izhodiščem dnevnih fur iz Luzerna. Mogoče se kje srečamo.

Ja javi na ZS ko bos v blizini. Pa da ne bova prevec zasmetila te teme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, hvala za tvojo prijaznost, v Luzernu se nisem bil, morda se pa res kaj oglasim in spijeva eno pivicko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švica bi tud znala bit zanimiva ja :)

 

Žan .... nič ne porčaš če si že ujel kje kakšno sopotnico? :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žan .... nič ne porčaš če si že ujel kje kakšno

 

a to je že kr to, okol kugle?? a ni glih kupu moped?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahaklu že, sam ne za pot okoli sveta :) Sam za pot do šotora Hehe.

 

Sicer pa ne, tole je bil neke vrste 'trial trip' in se je obnesel perfektno. Tudi od opreme imam večino stvari, ki jih bom potreboval in to mi daje en res neverjeten občutek svobode. Dejansko imam motor tudi tako spakiran, da lahko zdajle prižgem mašino in odrinem na pot. Odhod na pot okoli sveta je sicer planiran za naslednje leto ob tem času :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Guess what is going on on the photo :D Torej, kaj pravite, čemu sta morala tale dva brazilca (pa s tem ne mislim romov :)) motor trpat v kombi? Ne, ni šlo za krajo, pač pa za jebeno počeno gumo danes. Verjeli ali ne, včeraj sem kupil par zračnic in orodje za zamenjavo gume, ki pa na žalost še ni prišlo. Meni se zdi, da je skrajni čas, da se naučim menjavat zračnico, ker tega bo najbrž še kar dost. Jutri jo bodo zamenjali in izstavili račun (asistenca je hotela 170GBP samo za prevoz, zato sem iskal alternativo in en mimoidoči mi je posredoval kontakt tega moto šopa). Upam, da ne pride predrago. :) Več na: https://www.facebook.com/733048073419334/photos/a.739502046107270.1073741828.733048073419334/884826894908117/?type=1&theater

 

Ima kdo kak nasvet za lažjo menjavo v prihodnje? Problem zna biti, ker nimam centralnega stojala in v centru Londona je malce težko najti kako skalo/tnalo, ki bi ga položil pod motor...

 

11215787_884826894908117_299246257281366

Popravljeno . Popravil bregar07
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si kaki video kako menjat zračnico ali plašč. Nasvet: Uporabljaj milnico da gre po montaži plašč na mesto, matico na ventilčku nikoli ne zavijači do feltne, mogoče boš s tem rešu kako zračnico pred odtrganjem ventila, če pri montaži/ demontaži gume uporabljaš silo, delaš nekaj narobe. Med pajserje in feltno vedno kako krpo da ne zjebeš feltne. Sam jemljem plašč dol tako, da ga snamem iz obeh strani, da ostane feltna nekako vmes...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler imas defekt v civilizaciji, boš že rešil brez skale ipd, ker se vedno najde pomoč.

Sicer pa odpneš desni kufer in ga podložiš pod motor.

Natreniraj premontažo za primere ko boš sam nekje daleč in ne bo nikogar da ti pomaga. Preglej youtube posnetke o premontaži, bodi pozoren na detajle. Če se pri premontaži matraš potem nekaj ne delaš prav, takrat še 1x preglej videe. Premontaže se loti na svojem motorju za vajo, kar na ulici, ce nimaš garaže, sej se tut defekt ne bo naredil v garaži.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da je poškodba majhna (manjši kovinski delec, vijak, žica, "cvek") potem sploh ni potrebno snemat kolesa. Poiščeš mesto "poškodbe" motor položiš na pravi bok ali kot je opisal @Ni3ous in snameš samo del plašča, da lahko ven potegneš poškodovani del  zračnice. Zakrpaš, vrneš nazaj zračnico in plašč, ter napolniš na pravi tlak.

Tak postopek sem opravil na eni od XTZ660 stara "sestra" od tvoje (imel sem dve) na jadranki, tako da preverjeno deluje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!