Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

jah pr 125 nwm ampak pr 50ki je tak zlat zravn je pa za lergas stelat

s temu uravnavaš štandgas, po domače, pr kok obratih ti laufa v leru in nima nobene veze s temu kok zraka pride v mašino med vožnjo.

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s temu uravnavaš štandgas, po domače, pr kok obratih ti laufa v leru in nima nobene veze s temu kok zraka pride v mašino med vožnjo.

payo to je velk un je pa zlat pa cist mjhn!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp! No če bo kdo kj nucow za celinder popravt nj pokliče k renduliču pa bodo vse zruihtal. poznajo enga k na nov niaksil al kwa je že gor da oz. ti poprav celinder(manjše praske) za 15€, na nov ponikla pa za 100€.men je ribnla pa sm dau zle celinder popravt pa pohonat mašino sm že razdru, zle čakam še dihtunge, d bo fajn dihtal pol pa sam še nov bat pa dam skup pa bo...pol pa terajjj dokler dela :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

payo to je velk un je pa zlat pa cist mjhn!!!!!!

aja, zravn tistga je

sm zajebov :slap:

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zravn tistga je

sm zajebov :slap:

Sem malo raziskovov in sem prišel do zaključka, da je tudi tisti drugi, manjši vijak za nastavitev štandgasa.

Večji vijak se v navodilih za uporabo (stran 69) imenuje 'regulacijski vijak' (nastavimo obrate), drugi, manjši vijak pa 'vijak za regulacijo zraka' (nastavimo mešanico zraka/bencina pri štandgasu). Oba pa imata vpliv samo pod štandgasom.

Tukej je v angleščini opisana naloga obeh vijakov (ne gre za isti frgazar, toda princip je isti): http://www.dellorto-carbs.co.uk/vhsh.pdf (4. stran pod 'Idle')

Če se motim, naj me kdo popravi ampak naj prosim to podkrepi z dokazi.

Ali pa se tukaj zgovarjamo o nekem tretjem vijaku? :?

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manjši vijak je za nastavitev mešanice gorivo/zrak skozi celoten režim delovanja motorja....se pravi ni važno ali je ferg odprt ali zaprt

res pa je da čim zaideš v ekstreme lahko motor pod štantgasom začne laufati z manj ali več obrati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, sm napisov že ceu post pa nism dau objavi :headbang: :headbang:

Uglavnm, manši vijak je zaštelanje mešanice. Pri štandgasu se ti pa pozna zato, ker, je v nekem trenutku mešanica bolj vnetljiva, zaradi dobrega razmerja bencin/zrak, v kakšnem drugem položaju šraufka pa ne, in je manj vnetljiva, to se pa pozna pri obratih štandgasa. Idealno mešanico pa imaš ko je svečka kavno rjave barve.

Se mi zdi, da več kot je zraka, bolj eksplozivna mešanica je, ampak samo do neke mere... nisem pa čisto siguren o tem, samo logično sklepam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj eksplozivna je idealna mešanica ;)

hm...

ne vem no, možno...

samo lej, k ti začne zmanjkovati bencina, je mešanica bolj revna ker vleče več zraka, ane...ampak obrati pa močno naraščajo? zarad tega sem sklepal da je mogoče kej bolj eksplozivna če je več zraka. Samo pol je večja možnost da ti zariba :trance_33_sleep: Moje mnenje :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnm vidva ta nova ko sprašujeta glede šravfka za mešanco zrak benz... tist ko bo to delov ... moj nasvet: TEGA NE ŠTELAJ SAM ČE NE VEŠ KAJ DELAŠ.... rezultat bo bil zariban motor.... dej raj nekomu za zrihtat k ve kaj dela :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnm vidva ta nova ko sprašujeta glede šravfka za mešanco zrak benz... tist ko bo to delov ... moj nasvet: TEGA NE ŠTELAJ SAM ČE NE VEŠ KAJ DELAŠ.... rezultat bo bil zariban motor.... dej raj nekomu za zrihtat k ve kaj dela :)

recimo našmu đeriju, k ti za 10€ da blokade vn pa ti naštima frgazr + oljno pumpo bolj odpre :whistle: :whistle: mislm, za samo 10€, to se pa splača :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo našmu đeriju, k ti za 10€ da blokade vn pa ti naštima frgazr + oljno pumpo bolj odpre :whistle: :whistle: mislm, za samo 10€, to se pa splača :whistle: :whistle:

sej maš še druge malenkosti.... :whistle: diza, igla.... itd. ... sam ne vem kaj si mislu s tem... si me hotu pohvalt al se zajebavaš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej maš še druge malenkosti.... :whistle: diza, igla.... itd. ... sam ne vem kaj si mislu s tem... si me hotu pohvalt al se zajebavaš :whistle:

Ma ne, sej je pohvalno, da si upaš štelati to, ker koneckoncev ni tako enostavno, in imaš dokaj veliko ''odgovornost'' , samo tko, vsako drugo stran pišeš to, pa že mal hecno izpade. Ampak, zakaj pa nebi, je lepo da si pripravljen pomagati :unsure: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sm iz slovenj gradca

sei mi lahk gdo tule zrihta sam nočjo kao zarad nevarnosti pa bi nairaiš zrihto to sam

pa mogoč veš kk nei pridobim približno 15 konjev več a če odstranim blokado al kk......

ce bos samo odstranil vse blokade bos prisel nekje na 26 konjev,...z original odprto krivino,potem z sportno krivino dobis se kaksna 2-3 konje...rave in pa fergi ti pa NE dasta nic konjev zraven,...rave ti da lepso krivuljo moci,s tem posledicno lepso voznjo in manjso porabo....34 fergi ti pa da vecjo eksplozivnost motorja in pa kontra od ravea...vecjo porabo(cca 9-14 litrov--odvisno od voznje)

seveda pridobi 15 konjev serisko ima 15 prišteješ 15 je 30. če daš drugi ror gor prideš na 32km.

seveda se da zrihtat glej jaz ti zrihtam za 60 eurov dobiš orginal drugo odprto krivino. plus vse ostale stvari ki grejo ven.

če pa hočeš 37 konjev pa mi tudi lahko poveš vem za enega polinija 160.

zdaj si pa ze ti ratal optimist.... :P

lei sam če bi menda z dblokiranjem pridobil naimajn10 konjev

aia ka pa gume kk je a lahk dam širšo gor ko je pa predpisano

lahko das sirse....vendar ti ne priporocam,ker se najlepse pelje z original dimenzijami....lahko pa das gor dunlop qualifierke pa ti bojo malo sirse zgledle in tudi lepse se da pelat(ce jih hoces pocen dobit mi povej)

alo mene neki anima glede aprilie rs 125 2006 letnik!! pri obratomerju ni rdecega polja a to pomeni de ga jest lahk do 12rpm al bo poj kj narobe?

nic ni narobe...moja se zna vcasih tudi na 12 ustavit hitrost pa se vedno raste :D

približno 1,36

ne....1kW = 1.341hp

ata google najde vse

če maš dnar ... se use splača... jolly je najbolši auspuh, medtem ko ti 34ka doda kak kojn več

z jollyem na original cilindru ne bos kaj dosti pridobil...oz odvisno ker model jollya bos vzel....34ka ti pa da eksplozivnost in pa porabo...ne pa konjev

oky flame sporoči mi ko bos giannellija namontirou!!!

a je 130€ velik za now fergi?

za cist novga niti ne....drugac sem jaz svojega pred casom prodal za 21k....mel sem pa kr dober zasluzek pri njem...

130 je res velik.... za cel kesl... sam tam ene 170 je pa čist normalno

kaj se je 20 vozil :P

lahko da prejsnic ni cist polnega natankal,...je naredil 130km in je natankal do vrha...s tem sem se jaz vcasih tudi zaj.... pa sem dobil neko vrtoglavo porabo.... drugac pa sem jaz enkrat naredo 190 km pa se mi je komaj rezerva vklopla....

ne...sem se na polno skoraj vozo oz normalno(cca 140 izven naselja in pa kakih 80 po naselju)

P.S....vceraj me po 4ih urah spanca serviser zbudi in sem ga ze mislim okurcat....potem mi pa sporoci da gre popravilo aprilie pod garancijo in da bojo v roku 14ih dneh dobili vse dele :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej maš še druge malenkosti.... :whistle: diza, igla.... itd. ... sam ne vem kaj si mislu s tem... si me hotu pohvalt al se zajebavaš :whistle:

To boš pa ti pol men enkrat naštelov če obvladaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če se glede stelana zgovarjamo mam en vprasane glede rs 50 ( mam 70 kit 19.5 fergi gianeli krivina,...) ta motor mi trokira pri visjih obratih ampak sam takrt ko se vozim!! je to narobe nstelan al je kj z stromam??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To boš pa ti pol men enkrat naštelov če obvladaš.

no ja tole mi gre ja... ni problema če rabiš samo povej PM al pa msn... maš use napisan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo prodaja kake dele od mašene za aprilio rs 125 (rotax 122), po potrebi kupim tudi komplet mašino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo fantje prej sm mau pregledoval aprilio rs 125 06 in sem opazil da se mi spredaj disk zelo veliko premika v vse smeri (vem da je palavjoč) potem sem sel do prijateljev ki imajo aprilie letnik 2001 in 1999 in sem pri njih pogledal, ampak pri njih se pa nič ne premika oz. le majhno!!

Popravljeno . Popravil womlan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwa pa ves? ju3 grem do serviserja pa bom vprasov kwa je to pa se temn vizir bom uzev :kva1:

navadnega temnega al racing varjanto?...pa kolk €€€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navadnega temnega al racing varjanto?...pa kolk €€€

jah crn cist temenga za 50€ čelada je pa x-lite 801 rr (tista moto gp)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah crn cist temenga za 50€ čelada je pa x-lite 801 rr (tista moto gp)

eh...jaz sem mislil da bos na rsko dal crn vizir :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!