Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Duke ( R 2014 in GT 2016)


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 10 urami, skalaprava pravi:

Dark, v Slo je trenutno en samcat GT, pa še s tem ima lastnik samo 23 kilometrov izkušenj.

Torej če povzamem tvoje besede, potem lahko v tej temi debatira lahko samo Dami sam s seboj, ker drugi nimamo izkušenj s tem motorjem?

Ne ga "srat" no :OK:

Vidim, da smo BMW-jaši tu bolj tolerantni, saj v naših temah lahko trolajo prav vsi.....vljudno vabljen tudi ti :winkiss:

Drugače tudi meni je GT všečen.

Dami, vprašanje zate:

Je motor tak kot je primeren tudi za nižje rasle osebe, ker meni so se KTM-i vedno zdeli malo višji od ostalih. Recimo kako dosežeš tla z nogami v primerjavi z SX-om? Si kaj bolj na prstih?

Ti bom jaz odgovoril sfinišira naj pa Dami . Upam da me ne križate ker sem samo sedel na njemu in ne vozil :P Za tvojo postavo bi bil na prstkih ,namreč motor ima kar širok sedež ,ni tako visok spet a ta širina zna neugodno vplivat na dolžino nogic :)

Če pa ti je motor padel v oko do te mere, da bi ga mel je rešitev na planu in poceni . Men je Čarman spustil 1050 za 4 cm ,prav tako v križih . Moja draga ima 167cm in je zadovoljna če me razumeš.  Motor je spuščen strokovno . S prva sem se bal da se mu bo poznalo na ciklistiki ,še zdaleč ne ,se mi zdi da je še bolj suveren v ovinkih še boljši ! Bal sem se tudi da bo prenizek in bom šlajsal z vsem podnem po tleh, tudi ta strah je bil neopravičen . Pa kaj bi ti dosti razlagal, saj po spominu mislim da je tvoj RT tudi spuščen .

Če pa primerjam SX pa GT se mi zdi da je GT malce višji . Nisem gledal tabel in grafkov, ker to nisem počel pri nobenem motorju, me enostavno ne zanimajo te suhoparni podatki, dam veliko več na vožnjo (realno) ne po Google! Lahko se mi zdi višji pa samo na račun širšega sedeža, ki je meni mim in ga lahko primerjam z MT09, po 400km nisem vedel al imam rit al ne .

Lp.......upam da mi spet ne nameniš komplimentov, kot jih samo ti znaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, DAMI34 said:

prezgodaj. Sicer pa, zavedam se razlik med 4 valji in dvemi, to ni vzrok, da bi govoril kaj mi je ali ni všeč, to sem vzel v zakup, ker sem tak agreagat vzel. Vendar so razlike zlo male, ktm pa tut tok polikan, da se bom hitro navadil teh malih treslajev. Lahko rečem, da je recimo MTS 2010 velik slabša, cukajoča, odrezava kot pa superđukac.

Vizuelno mi itak sede, po merah tudi, pritikline so dobrodošle. Če ne bo kakih problemov, bom težko pisal, kaj mi ni všeč.

Ce te bo premal tresl,lahko zamenava.:kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, skalaprava pravi:

Vidiš, če bi bil atomski fizik, bi vedel da ti suhoparni podatek o višini sedeža ne pove veliko. Nekaj na to temo si lahko celo v zadnji reviji Motosi prebereš. 

Jaz sprašujem o dejanskem občutku. Ti mi pa o suhoparnih številkah trolaš!

P.S.

Komot lahko užgeva tudi debato o atomski fiziki......podcenjevanje človeka pa zna bit včasih sila neprijetno.

Pa lep večer

 

 

pred 10 urami, Dark pravi:

Me veseli, da si domač tudi v atomski fizik, ki se jo dal za primer. Sam nisem...:D Suhoparni podatki mi dajo osnovno informacijo, ki jo nato še sam preverim v praksi, če me zadeva zanima... Če si domač v atomski fiziki, potem se ne bi smel zanašati na svoje občutke, da se ti zdijo KTM-i višji... 

Zadnjo številko Motosi (ni se mi zdela vredna nakupa) sem preletel in ne vem, kateri tekst bi moral bolje prebrati, da bi bil na tvojem nivoju?:cool:

Ne vem pa, kje si v mojem pisanju v tej niti ali na forumu zaznal podcenjevanje človeka, ki da "zna bit včasih sila neprijetno"? Sem pa zagovornik pregovora "Le čevje sodi naj kopitar"... In o stvareh, ki jih ne poznam - ne pišem... Tudi ne trolam... In npr. ne ocenjujem motorja, ki ga še nikoli nisem videl niti v živo, kot se na tem forumu pogosto dogaja. Ali pišem o utekanju novega motorja, čeprav s tem nimam nobenih izkušenj, kar te je - kot kaže - zmotilo. Zmotilo celo do te mere, da igraš velikega razsodnika in moralno avtoriteto, kar zna bit včasih sila neprijetno...:OK:

Vračam ti lepe želje za večer... 

 

dobta se na piru, pa še mene povapta poleg, ker vidim, da se mata vlko še za zment:P

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, motolover pravi:

Boš zamenjal prednji zobnik za en zob manjšega in rešil težave. Prednost verižnega prenosa.

poznam zadeve, ampak ne bom. Ti si menjal kar, vem, kaj pa števec, kaže točno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

poznam zadeve, ampak ne bom. Ti si menjal kar, vem, kaj pa števec, kaže točno?

Seveda kaže točno, senzor hitrosti ima na sprednjem kolesu. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

poznam zadeve, ampak ne bom. Ti si menjal kar, vem, kaj pa števec, kaže točno?

Ne vem če! Se spomniš 990ADV tam sem imel zamenjan verižni prenos pa mi je kazalo vedno drugače km kot tebi !

 

pred 1 minuto, motolover pravi:

Seveda kaže točno, senzor hitrosti ima na sprednjem kolesu. 

Si prepričan, da ima KTM isto kot BMW ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, builder pravi:

 

dobta se na piru, pa še mene povapta poleg, ker vidim, da se mata vlko še za zment:P

:beer2:

... pa še mene s sabo vzemta, če nauta mogla vse spit..   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, skalaprava pravi:

 

Dami, vprašanje zate:

Je motor tak kot je primeren tudi za nižje rasle osebe, ker meni so se KTM-i vedno zdeli malo višji od ostalih. Recimo kako dosežeš tla z nogami v primerjavi z SX-om? Si kaj bolj na prstih?

SX od tal 82 cm, GT od tal 83,5cm. 

Torej v defoltu 1,5cm razlike. Pri SXu sem s celo nogo na tleh, tule malce manj, ampak ni moteče. Najbolj moteča je širina sedeža v primerjavi z SXom in sicer pri premikanju na mestu. Ker je nekoliko širši imam noge zato malce bolj na prstih. Vendar gre tu spet za osebno mnenje, da imam raje na sedalnem delu, tam kjer so stegna, ožji sedež. Med vožnjo pa je komot, udoben. Za razliko od Kmeta, k ma razvajeno rit :D , meni sedež ni pretrd. Je podoben SXu kar se tiče udobja.

Ampak tole stanje delno na prstih odpraviš, da malce nagneš moped. Kot pravim, nič motečega, le privadit se moram. Aja, pa visok sem 175cm. Zelo zadovoljen pa sem s pozo in pozicijo stopalk, kjer imam malenkost večjo razdaljo kot na SXu, pa malce nazaj so pomaknjeno. Zame čisto fajn. Zlo naravna relaks poza, manj pokrčena kolena. Tudi stopalke (sklopka-zavora, v srednji poziciji, ima namreč nastavljive 3 pozicije) so čisto kul.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

poznam zadeve, ampak ne bom. Ti si menjal kar, vem, kaj pa števec, kaže točno?

... tut so imeli protitočne rakete..... pa so bile kar točne... ena je enkrat zadela eno hišo...  :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kmet2 said:

Ne vem če! Se spomniš 990ADV tam sem imel zamenjan verižni prenos pa mi je kazalo vedno drugače km kot tebi !

 

Si prepričan, da ima KTM isto kot BMW ?

Odvisno je od motorja do motorja..eni preracunavajo hitrost drugi jo pa merijo..npr aprilia, bmw.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Ti bom jaz odgovoril sfinišira naj pa Dami . Upam da me ne križate ker sem samo sedel na njemu in ne vozil :P Za tvojo postavo bi bil na prstkih ,namreč motor ima kar širok sedež ,ni tako visok spet a ta širina zna neugodno vplivat na dolžino nogic :)

Če pa ti je motor padel v oko do te mere, da bi ga mel je rešitev na planu in poceni . Men je Čarman spustil 1050 za 4 cm ,prav tako v križih . Moja draga ima 167cm in je zadovoljna če me razumeš.  Motor je spuščen strokovno . S prva sem se bal da se mu bo poznalo na ciklistiki ,še zdaleč ne ,se mi zdi da je še bolj suveren v ovinkih še boljši ! Bal sem se tudi da bo prenizek in bom šlajsal z vsem podnem po tleh, tudi ta strah je bil neopravičen . Pa kaj bi ti dosti razlagal, saj po spominu mislim da je tvoj RT tudi spuščen .

Če pa primerjam SX pa GT se mi zdi da je GT malce višji . Nisem gledal tabel in grafkov, ker to nisem počel pri nobenem motorju, me enostavno ne zanimajo te suhoparni podatki, dam veliko več na vožnjo (realno) ne po Google! Lahko se mi zdi višji pa samo na račun širšega sedeža, ki je meni mim in ga lahko primerjam z MT09, po 400km nisem vedel al imam rit al ne .

Lp.......upam da mi spet ne nameniš komplimentov, kot jih samo ti znaš :D

Nekje tako ja, čeprav pri GTju zaradi SEMI ACTIVE vzmetenja, ne bi nižal motorja. Za nižjeraslega bi samo zožal sedež in si na enem nižjih motorjev. Sedež pobereš točno tam ker so stegna, takoj stojiš bolj ozko in na celi nogi. Ampak kot pravim, za mojih 175 ni nobene potrebe.

Če pogledamo številke:

GT od tal 83,5cm

1050 od tal 85cm

1190 od tal 86cm

je GT dovolj nizko tudi za nižjerasle osebe. Recimo zame, je šele višina 1190 malce neprijetna, ko sem moral res stati na prstih. Že tisto cm pri 1050 se pozna in mi je bil že dovolj nizek, ko sem ga peljal. Sigurno pa tu igra precej vloge sedež oziroma njegova širina.

pred 2 urami, luxsa pravi:

Ce te bo premal tresl,lahko zamenava.:kva2:

jah, kaj naj rečem, V Twin tresenje in boxer tresenje, ob enem mi pride, pr drugem ostanem hladen. Le 1x lahko ugibaš pri katerem mi prhaja :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Nekje tako ja, čeprav pri GTju zaradi SEMI ACTIVE vzmetenja, ne bi nižal motorja. Za nižjeraslega bi samo zožal sedež in si na enem nižjih motorjev. Sedež pobereš točno tam ker so stegna, takoj stojiš bolj ozko in na celi nogi. Ampak kot pravim, za mojih 175 ni nobene potrebe.

Če pogledamo številke:

GT od tal 83,5cm

1050 od tal 85cm

1190 od tal 86cm

je GT dovolj nizko tudi za nižjerasle osebe. Recimo zame, je šele višina 1190 malce neprijetna, ko sem moral res stati na prstih. Že tisto cm pri 1050 se pozna in mi je bil že dovolj nizek, ko sem ga peljal. Sigurno pa tu igra precej vloge sedež oziroma njegova širina.

Skalaprava je tam okrog 170 ali še kakšen cm nižji ,ne vem od oka sem ga ocenil . Mausove rasti :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

To, kar te moti na KTMu, je po moje tisto, kar pogrešaš od prejšnjega, ki je bil kompakten in usklajen.

Definitivno, je bil prejšen gladek in absolutno miren, kot bi se vozil s čolnom po mirnem morju, sem teh razlik se zavedam in me v bistvu ne motijo, se bom pa moral navaditi. Sem pa približno vedel kako bo saj sem peljal oba Kmetova KTMa in mi ni bilo neprijetno oziroma motoeče, pravzaprav sem bil pri obeh presenečen nad uglajenostjo in mehkobo, elastičnostjo agregata.

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Skalaprava je tam okrog 170 ali še kakšen cm nižji ,ne vem od oka sem ga ocenil . Mausove rasti :)

bistvo je kok ma dolge noge :P

no ta podatek je bl pr ženskah zanimiv :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Definitivno, je bil prejšen gladek in absolutno miren, kot bi se vozil s čolnom po mirnem morju, sem teh razlik se zavedam in me v bistvu ne motijo, se bom pa moral navaditi. Sem pa približno vedel kako bo saj sem peljal oba Kmetova KTMa in mi ni bilo neprijetno oziroma motoeče, pravzaprav sem bil pri obeh presenečen nad uglajenostjo in mehkobo, elastičnostjo agregata.

bistvo je kok ma dolge noge :P

no ta podatek je bl pr ženskah zanimiv :D

Cel je kratek ,sva bila skupaj na rehabu v Dolenjskih :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

 

bistvo je kok ma dolge noge :P

no ta podatek je bl pr ženskah zanimiv :D

... tolk mora imet dolge noge... da jih da lahko za vrat...

.... moj vrat, mislim..  :P

 

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Cel je kratek ,sva bila skupaj na rehabu v Dolenjskih :P

.... je pa kje drugje bolj dolg...  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... tolk mora imet dolge noge... da jih da lahko za vrat...

.... moj vrat, mislim..  :P

 

A za skalopravo misliš ........ne bo navdušen :lol1:

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

... tolk mora imet dolge noge... da jih da lahko za vrat...

.... moj vrat, mislim..  :P

 

.... je pa kje drugje bolj dolg...  :P

 

To pa ne vem in me niti ne zanima,je pa znano da imajo kratki bolj dolge petrčke :D ....sej poglej Mausa cel jebač :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

poznam zadeve, ampak ne bom. Ti si menjal kar, vem, kaj pa števec, kaže točno?

Števec na 1290 SA je precej netočen, prikazuje pa večjo hitrost. Zanimivo: pri različnih kilometrih različno, največ pa za 8 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dark pravi:

Števec na 1290 SA je precej netočen, prikazuje pa večjo hitrost. Zanimivo: pri različnih kilometrih različno, največ pa za 8 km.

Boš pa manj plačal, ko te namerijo. Za mojga neb  vedu, na posluh se mi je zdel normaln.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Boš pa manj plačal, ko te namerijo. Za mojga neb  vedu, na posluh se mi je zdel normaln.

Saj bi jaz po občutku tudi ne vedel, če bi ne primerjal s GPS-om...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oiler mas zato, da bo on kriv, k bo luza pod jodlarjem! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, jvalant pravi:

Oiler mas zato, da bo on kriv, k bo luza pod jodlarjem! :P

ni panike, bom pa lovilec olja nastavil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

ni panike, bom pa lovilec olja nastavil :D

  Nikakor ne, KTM ne pusca olja, KTM oznaci svoj teritorij! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7. 4. 2016 at 1:06 PM, DAMI34 said:

23km odpeljanih :D

IMG_20160407_140405_290.jpg

Pa se nisi nič bau kakšne slovenske super cestne jame, da bi udaru z motorjm in zlomu roko:D Jst tut še nesmem obremenjevat roke pa motor sam v garaži gledam.... neupam :blush: Al si kompenzeru  vožno z eno roko :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!