Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

Se ta druge -spodnje-gumice (na sliki) menjane. Je kr razlika v materialu-so dosti bolj mehke. Zgornje gumice smo pa dali kr taprve nazaj. Prvi vtisi pozitivni, do 7000 RPM je kar lepo miren, nad 7000 RPM pa postane malce zivcen ter razigran in se itak vse trese ;)

IMG_7447.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, vuk76 pravi:

Se ta druge -spodnje-gumice (na sliki) menjane. Je kr razlika v materialu-so dosti bolj mehke. Zgornje gumice smo pa dali kr taprve nazaj. Prvi vtisi pozitivni, do 7000 RPM je kar lepo miren, nad 7000 RPM pa postane malce zivcen ter razigran in se itak vse trese ;)

IMG_7447.JPG

torej tam med 5.000 in 6.500 obratih je sedaj dosti bojše? Jaz bom vrjetno skočil naslednji teden menjat. Kaj menjava gumic je že v "sistemu" ali si se moral posebaj dogovarjat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vuk76 pravi:

Jp, je boljse...po mojem obcutku pac. Posebej se je treba zmenit.

No super :) morem menjat... Ti si zadevo urejal v Celju? jaz bom v Mb.

Sem pa tudi sam nekaj "posodabljal" in sicer zamenjal sem zračni filter z K&N, vse z namenom da bi motorček lepše laufal v prostem teku, zadeva je malo boljše ampak še ni to to... Bom videl naslednji teden če se bo našlo kaj...

IMG_2495.thumb.JPG.085c58e0240e1af28df1a8f70e0ae86c.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, shark90 said:

No super :) morem menjat... Ti si zadevo urejal v Celju? jaz bom v Mb.

Sem pa tudi sam nekaj "posodabljal" in sicer zamenjal sem zračni filter z K&N, vse z namenom da bi motorček lepše laufal v prostem teku, zadeva je malo boljše ampak še ni to to... Bom videl naslednji teden če se bo našlo kaj...

IMG_2495.thumb.JPG.085c58e0240e1af28df1a8f70e0ae86c.JPG

 

V Celju sem urejal ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me če je morda kdo na svojem xr-u to opazil. Namreč ko sem se peljal v dvoje in spustil krmilo je motor vleklo v desno, ok sem si mislo pač sopotnica in je to to... Kasneje sem poskusil sam, tempomat na 50km/h in test, motor gre v desno tako močno da ga moram prijeti za krmilo, poskusim še enkrat da bi zavil v levo ampak motor gre v desno sicer dosti manj ampak vseeno... Sem pa opazil pri menjavi gum, ko sem snel felno da je ena vilica daljša od druge. Ima to kak vpliv? je to narmalno ali ne :?:?:? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, shark90 pravi:

Zanima me če je morda kdo na svojem xr-u to opazil. Namreč ko sem se peljal v dvoje in spustil krmilo je motor vleklo v desno, ok sem si mislo pač sopotnica in je to to... Kasneje sem poskusil sam, tempomat na 50km/h in test, motor gre v desno tako močno da ga moram prijeti za krmilo, poskusim še enkrat da bi zavil v levo ampak motor gre v desno sicer dosti manj ampak vseeno... Sem pa opazil pri menjavi gum, ko sem snel felno da je ena vilica daljša od druge. Ima to kak vpliv? je to narmalno ali ne :?:?:? 

Ni normalno , ponavadi se začne to dogajat , ko je pnevmatika obrabljena več kot 2 tretjini . Veliko motoristov se v eno stran upa bolj nagibat kot v drugo , posledično se pnevmatika obrablja nepravilno in to je ena od posledic , ni nujno , je pa možno .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, shark90 said:

Zanima me če je morda kdo na svojem xr-u to opazil. Namreč ko sem se peljal v dvoje in spustil krmilo je motor vleklo v desno, ok sem si mislo pač sopotnica in je to to... Kasneje sem poskusil sam, tempomat na 50km/h in test, motor gre v desno tako močno da ga moram prijeti za krmilo, poskusim še enkrat da bi zavil v levo ampak motor gre v desno sicer dosti manj ampak vseeno... Sem pa opazil pri menjavi gum, ko sem snel felno da je ena vilica daljša od druge. Ima to kak vpliv? je to narmalno ali ne :?:?:? 

Ravno en nemskem forumo to spraseval-je normalno. Tukaj je vec napisano: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=40&t=15604

Glede vlecenja desno pa nimam problema, so pa tudi na forumih ze pisali o tem pojavu. Je pa lahko vec dejavnikov:gume, cesta, polozaj na motorju itd. Mogoce probas se enkrat ko mas nove gume in kjer je cesta res cisto ravna.

Na nemskem forumu so na koncu pogruntali da je boljse da zaklepas krmilo v desno smer in ne kot jih dela vecina v levo...:slap:

Mogoce zaradi tega meni ne vlece :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Ni normalno , ponavadi se začne to dogajat , ko je pnevmatika obrabljena več kot 2 tretjini . Veliko motoristov se v eno stran upa bolj nagibat kot v drugo , posledično se pnevmatika obrablja nepravilno in to je ena od posledic , ni nujno , je pa možno .

Pnevmatika je na polovici obrabe (vsaj po prevoženih km) Če bi bilo glede nagiba mi levi ovinki bol ležijo kot desno, torej ravno obratno :) 

 

pred 57 minutami, vuk76 pravi:

Ravno en nemskem forumo to spraseval-je normalno. Tukaj je vec napisano: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=40&t=15604

Glede vlecenja desno pa nimam problema, so pa tudi na forumih ze pisali o tem pojavu. Je pa lahko vec dejavnikov:gume, cesta, polozaj na motorju itd. Mogoce probas se enkrat ko mas nove gume in kjer je cesta res cisto ravna.

Na nemskem forumu so na koncu pogruntali da je boljse da zaklepas krmilo v desno smer in ne kot jih dela vecina v levo...:slap:

Mogoce zaradi tega meni ne vlece :blush:

Aha ok, torej nisem edini... Ja glede vlečenja mi ni jasno, glede na to da je motor nov bi pričakoval da gre ravno.. :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Mene pa zanima, če ima kdo slučajno kovčke za XR-a posodit? plačam... Potrebujem jih od 5 do 9.julija ko gremo na transalpino. Imam naročene nove, pa jih ne bom dobil pravi čas. Mi lahko kdo pomaga??? 

Popravljeno . Popravil maddog79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 7. 2017 ob 21:25, vuk76 pravi:

Mislim,da vem komu bo vsec ;)

bmw-s-1000-xr 1.jpgbmw-s-1000-xr 3.jpg

Pravilno si ugotovil...."lajkam veri mač" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 07/07/2017 at 9:25 PM, vuk76 said:

A majo mat crnga tud?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, skalaprava said:

Pravilno si ugotovil...."lajkam veri mač" :OK:

Ceprav sprednji blatnik bi moral biti moder...za moj okus.

Just now, Nearrain said:

A majo mat crnga tud?

Nope, samo mat modre barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, vuk76 said:

Ceprav sprednji blatnik bi moral biti moder...za moj okus.

Nope, samo mat modre barve.

Spet bo folija pela ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če daš gor še kake LED al pa špiclampe, bi ga z lahkoto zamenjal za letečmana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Nearrain said:

Spet bo folija pela ;)

Ce mas koga ki to dela in bi to tudi anrdil te prosim za kontakt. Do sedaj so mi trije ki folirajo avte,  rekli,da ne delajo motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...doma pospravi mizo, z nje pobriši in izpihaj prah, žena naj ti prinese fen za lase, ti pa vzami 3D folijo (ORACAL na Bezenškovi v Zeleni jami v Lj. kupujem folijo), olfa nož imaš, škarje tudi....in napni folijo čez blatnik....pa še ženi se bo fajn zdelo, ko ti bo pomagala fenat...

...in ne... ne bom ti jaz delal tega..  :P   ...potrudi se malo, pa bo..  :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, vuk76 said:

Ce mas koga ki to dela in bi to tudi anrdil te prosim za kontakt. Do sedaj so mi trije ki folirajo avte,  rekli,da ne delajo motorjev.

Imam.  Meni je dva motorja naredil.

Samo ga bos moral dolgo prepricevat in dost eurosongov na mizo dat, da se bo lotil dela.

Ti posljem PM, ko uspem najt kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Imam.  Meni je dva motorja naredil.

Samo ga bos moral dolgo prepricevat in dost eurosongov na mizo dat, da se bo lotil dela.

Ti posljem PM, ko uspem najt kontakt.

... dosti dober argument. Kdaj to rabiš?   :P

hec..  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Zivnorc said:

... dosti dober argument. Kdaj to rabiš?   :P

hec..  :P

 

Pr men je vedno VCERAJ !!!

;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 7. 7. 2017 ob 21:25, vuk76 pravi:

..... nihče ni omenil za 10kg večjo nosilnost...sedaj 216kg..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 15. 4. 2017 ob 22:02, vuk76 pravi:

Zdaj komaj videl,da sem zaj....pri ceni servisa pri postanju preko telefona...:twak:  210 € je bla cena servisa.

Zdravo, tudi jaz sem danes opravil servis na 10.000km. (cena naj bi bila med 100-150€ ker imam svoje olje), danes pa povsem drugače. Vse skupaj me je stalo 234€ z svojim oljem. Menjal je olje in filter, zamenjal zavorno tekočino, dodatno sem še naročil nastavitev qukija (33€+ddv) torej servis je bil skoraj 200€ zraven pa še moje olje 40€, kako je mogoče da se cene tako razlikujejo? Servis narejen pri selmar Mb.

Aja pa še to, glede teh gumic, bmw nima "akcije" za zamenjavo teh gumic tako da jih oni ne zamenjajo. Sem jih danes naročil in tako da jih sam kupim (6€) in tudi zamenjam..

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, shark90 said:

Zdravo, tudi jaz sem danes opravil servis na 10.000km. (cena naj bi bila med 100-150€ ker imam svoje olje), danes pa povsem drugače. Vse skupaj me je stalo 234€ z svojim oljem. Menjal je olje in filter, zamenjal zavorno tekočino, dodatno sem še naročil nastavitev qukija (33€+ddv) torej servis je bil skoraj 200€ zraven pa še moje olje 40€, kako je mogoče da se cene tako razlikujejo? Servis narejen pri selmar Mb.

Aja pa še to, glede teh gumic, bmw nima "akcije" za zamenjavo teh gumic tako da jih oni ne zamenjajo. Sem jih danes naročil in tako da jih sam kupim (6€) in tudi zamenjam..

Zanimivo kak majo to zrihtano;jaz sem si dal narediti predracun preden sem sel na servis in sem tocno vedel koliko bo stalo. Na koncu je bilo se par EUR manj - Selmar Celje. Zamenjali pa so mi iste zadeve kot tebi.

Meni so te gumice menjali zastonj (pod garancijo) na Selmarju v Celju - torej delo in material. Je pa res, da sem jaz to urejal najprej z servisom, potem z g.Trpinom iz BMW Motorrad Slovenija - v komunikacijo je bil vkljucen tudi tehnicni direktor Selmarja.

 Celo dvakrat so mi jih menjali - enkrat zgornje in potem spodnje. In imajo akcijo okoli tega oz. ce stranka malo tezi naredijo kot akcijo.

Kar se prodaje in servisa tice lahko zaenkrat Selmar Celje le pohvalim 

Drugic malo bolj tezi - ali pa mene zraven vzami - mali celavi vse resi ;)

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!