Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

Hi,

Vuk76 in ostali lastniki xr-a, koliko realno porabi xr l/100km, povprečno...na probni vožnji Maribor-Dravograd, pred štartom je imel na računalniku 7,5l/100. Po preizkusu ko sem ga dal nazaj pa 5,5l..torej...?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sivi said:

Hi,

Vuk76 in ostali lastniki xr-a, koliko realno porabi xr l/100km, povprečno...na probni vožnji Maribor-Dravograd, pred štartom je imel na računalniku 7,5l/100. Po preizkusu ko sem ga dal nazaj pa 5,5l..torej...?

l.p.

Zdaj sicer pisem bolj na pamet ker sem na dopustu in je cisto tocen podatek na naviju. Kolko se spomnim tam med 6 in 6,5 l/100 - mesana voznja, vcasih malo hitreje, vcasih bolj na easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, vuk76 pravi:

Zdaj sicer pisem bolj na pamet ker sem na dopustu in je cisto tocen podatek na naviju. Kolko se spomnim tam med 6 in 6,5 l/100 - mesana voznja, vcasih malo hitreje, vcasih bolj na easy.

sam, to se mi zdi pa mal velik, razn če ga vrtiš stalno na obratih, da ne pozabi kako mora laufat :D

 

Z900 4,9 nč šparanja

Sx recimo agregat in teža nekaj takega kot Xr 5,5-5,6 enako mešan ciklus nč šparanja (velik v dvoje)

KTM GT 5,7 mešana vožnja (velik v dvoje) s tem da ima kmet še kak dcl manj na svojih.

Podatki so vzeti s potovalnih računalnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

sam, to se mi zdi pa mal velik, razn če ga vrtiš stalno na obratih, da ne pozabi kako mora laufat :D

 

Z900 4,9 nč šparanja

Sx recimo agregat in teža nekaj takega kot Xr 5,5-5,6 enako mešan ciklus nč šparanja (velik v dvoje)

KTM GT 5,7 mešana vožnja (velik v dvoje) s tem da ima kmet še kak dcl manj na svojih.

Podatki so vzeti s potovalnih računalnikov.

Moj ego ma kaksno tono pa je zaradi tega taka poraba...:lol1:

Zdaj pa res nisem vec ziher - bolj redko gledam namrec kolko res porabi - pa mam nekak tam okrog 6 l v glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5,2 l na izi po omejitvah. Hitrejša vožnja 6,0 z dvema pa tùd do 6.5 l. Če pa teraš pa 8 -9.

Dons naredil letni servis za 178,00 ojrov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, govorim o nekem povprečuju, ki vam ga pokaže računalo na mopedu recimo po nekje jurja, 2 jurja prevoženih, al pa še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo razmišljam o menjavi motorja za prihodnjo sezono in XR se mi zdi še še najboljši za moje kriterije:

- min 150KM

- 4 valjnik

- pokončna drža

- gume 17 (120, 190)

XR me je prepričal tudi z zavorami 320mm, vilice 46mmm, visok sedež, nabildan z elektroniko, nizka teža, 20 l tank, zmerna poraba... grd nos mu pa pač oprostim.

Vibracije o katerih pišete me še najbolj skrbijo. Naslednja stvar je pa stabilnost pri max obteženosti. Nikakor ne bi rad prišel na slabše kar imam. FZ1 sicer ima mikrovibracije, ampak le ob polnem navoru in obratih, ko se mu trga. Kar se tiče stabilnosti pa polno obteženega res malo povije, če ga res navrem v ovinku.

Verjetno bi moral na testno vožnjo pa ne vem, kako je s tem. Kako se da zmenit na BMWju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist simpl:

Spletna stran motorrad slovenija, tam imaš povezavo na prijavo na testno vožnjo, vpišeš kateri model te zanima in še nekaj podatkov in kje bi rad imel testno vožnjo (avtoval, a-csmos,...)

Potem te relativno kmalu nekdo pokliče po telefonu in ti pove, da so posredovali tvojo zahtevo naprej do trgovca, ki si ga prej izbral in da te bo ta kontaktiral.

Še to.....kake tri tedne nazaj sem testiral pri a-cosmosu r1200r (očitno sem že takrat čutil, da bo šla moja zdajšnja bemfa v refuzo :() in mi je dejal, da oni letos testnih XR-ov ne bodo več imeli. Mislim pa da ga ima avtoval. Toliko v vednost, ko boš trgovca izbiral.

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, motom said:

Malo razmišljam o menjavi motorja za prihodnjo sezono in XR se mi zdi še še najboljši za moje kriterije:

- min 150KM

- 4 valjnik

- pokončna drža

- gume 17 (120, 190)

XR me je prepričal tudi z zavorami 320mm, vilice 46mmm, visok sedež, nabildan z elektroniko, nizka teža, 20 l tank, zmerna poraba... grd nos mu pa pač oprostim.

Vibracije o katerih pišete me še najbolj skrbijo. Naslednja stvar je pa stabilnost pri max obteženosti. Nikakor ne bi rad prišel na slabše kar imam. FZ1 sicer ima mikrovibracije, ampak le ob polnem navoru in obratih, ko se mu trga. Kar se tiče stabilnosti pa polno obteženega res malo povije, če ga res navrem v ovinku.

Verjetno bi moral na testno vožnjo pa ne vem, kako je s tem. Kako se da zmenit na BMWju?

8 let sem vozil FZ1 Fazer(letnik 2008), skoraj vedno v dvoje in dostikrat se z vsemi tremi kovcki. XR je vsekakor bil korak naprej v vseh pogledih. Edino mikrovibracije so bile malce nadlezne dokler niso zamenjali gumic na vpetju krmila in sam sem montiral se tezje utezi na krmilu.

Podobne kriterije sem mel tudi sam in sem  lani izbiral med Multistrado, Superduke GT in S1000XR. Odlocil sem se za XRa in do sedaj (ca. 7500 prevozenih km) se nisem obzaloval odlocitve. Polno nalozen kot vcasih na Fazerci se se pa nisem vozil. S tremi kovcki na pol nalozenimi in zeno odzadaj se pelje isto super kot ce sem sam gor. Fazerca se je tak obtezena kr malce zibala.

Za testno voznjo poklices trgovca in ponavadi ni problema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

To bo 150-160konjev, spodnja meja za motorno kolo, ker sedaj jih je veliko jamralo, da je GSka prešvoh.

Če je blo pa res.......sarkazem on :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

Čist simpl:

Spletna stran motorrad slovenija, tam imaš povezavo na prijavo na testno vožnjo, vpišeš kateri model te zanima in še nekaj podatkov in kje bi rad imel testno vožnjo (avtoval, a-csmos,...)

Potem te relativno kmalu nekdo pokliče po telefonu in ti pove, da so posredovali tvojo zahtevo naprej do trgovca, ki si ga prej izbral in da te bo ta kontaktiral.

Še to.....kake tri tedne nazaj sem testiral pri a-cosmosu r1200r (očitno sem že takrat čutil, da bo šla moja zdajšnja bemfa v refuzo :() in mi je dejal, da oni letos testnih XR-ov ne bodo več imeli. Mislim pa da ga ima avtoval. Toliko v vednost, ko boš trgovca izbiral.

 

Lp.

Hvala za info...prijavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

2 samo se bo peljal kot 4

v napačni temi o boxerju klobasate, sampovem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, sivi said:

...malo več podatkov o novi generaciji boxerjev..http://vvl.alpharacing.com/

to ni nov generacija, ampak njihov solo projekt.

On 31/07/2017 at 8:05 AM, sivi said:

Hi,

Vuk76 in ostali lastniki xr-a, koliko realno porabi xr l/100km, povprečno...na probni vožnji Maribor-Dravograd, pred štartom je imel na računalniku 7,5l/100. Po preizkusu ko sem ga dal nazaj pa 5,5l..torej...?

l.p.

RR porabi na relaciji (Jadranka in nazaj) 5,7. XR bi moral nekako enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 27/07/2017 at 5:53 PM, shark90 said:

Zdravo, tudi jaz sem danes opravil servis na 10.000km. (cena naj bi bila med 100-150€ ker imam svoje olje), danes pa povsem drugače. Vse skupaj me je stalo 234€ z svojim oljem. Menjal je olje in filter, zamenjal zavorno tekočino, dodatno sem še naročil nastavitev qukija (33€+ddv) torej servis je bil skoraj 200€ zraven pa še moje olje 40€, kako je mogoče da se cene tako razlikujejo? Servis narejen pri selmar Mb.

Aja pa še to, glede teh gumic, bmw nima "akcije" za zamenjavo teh gumic tako da jih oni ne zamenjajo. Sem jih danes naročil in tako da jih sam kupim (6€) in tudi zamenjam..

Menjava zavorne tekočine je prvič po 12 mesecih, nato vsakih 24. Radi pa to naredijo prekmalu.. Najbrž zato, ker večina naredi cca 10k na sezono in avtomatično delajo takrat.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni kaze porabo 6.7...od novega.....skoz isto... izracun pa malo cez 7l...

Glede izposoje....adriatic moto tours...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, malar27 said:

Meni kaze porabo 6.7...od novega.....skoz isto... izracun pa malo cez 7l...

Glede izposoje....adriatic moto tours...

Voziš v dvoje, otovorjen, imaš 100kg, pritiskaš po AC,..? Veliko faktorjev lahko vpliva na porabo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vuk76 pravi:

Mislim da bo ta povprecna poraba bolj drzala...:whistle:

 

no to mi je bolj logično :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!