Skoči na vsebino

KTM 790/890 ADVENTURE S/R, DUKE in SMT


Kmet2
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Uporabna stran s pojasnili, slikami itd modifikacij in dodatne opreme: KLIK

890R.jpg.0c84d9970af721dd20ac0060861c5214.thumb.jpg.630e3b2600b1c34e17a0af76cab49641.jpg

Priporočene objave

pred 19 minutami, gasperX pravi:

a si ze narocu motor al kaj?? 

 

ne..sm ga kr plačal (790 ADV Bianco), zdej pa nabavljam, tank zaščita, cevna, tutoro...fak, pa bo šlo spet jurja, še dobro, da nč ne boli..klik, klik, klik, plačilo paypol :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, gasperX pravi:

ze doma?? Sej to zmer ista zgodba... bonboncki k stanjeo :D

ne..plačan, je bil zadnji po akcijski ceni..ga moram še it iskat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dolenc100a kviki si posebej doplačal, da ga odklenejo? Vsaj tako kaže, da je opcijski, kok je cena?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

@dolenc100a kviki si posebej doplačal, da ga odklenejo? Vsaj tako kaže, da je opcijski, kok je cena?

 

Ja posebej, 399€. Draga ampak dobra odločitev. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pozno spet, ampak na mobitelu mi zablokira vse z oglasi, ko sem na računalniku se pa pozabim prijavit.

Vzmetenje pri meni je trenutno zadaj popolnoma nastavljivo, sprednje fix ampak predelano zame.  Strošek cca 1500 eur vključno z novim stabilizatorjem krmila.

Cevne zaščite ne gor dajat, ker se jo večina vijači direktno na motor in okvir. Tank in zaščita okoli tanka je zelo dobro zasnovana, vmes so gumaste puše, ki ublažijo prenos sile na okvir in motor. Aluminijasta zaščita spodaj je na ravni pločevinke koakole. Imaš cel kup aftermarket opcij ampak zaenkrat najboljšo in trpežno kar sem jo videl ima Ian.  Na FB kontaktiraj Ian Campbell, strošek okoli 100 funtov, pošlje iz Anglije. S kolegom bova ta mesec verjetno naročila dve, če hočeš se lahko doda še eno. https://www.facebook.com/groups/1824483411197787/permalink/2476272749352180

Da ga mal nališpaš ima še kodama dodatno karbon, ki ga daš čez obstoječe plastike:

https://www.kodamacomposites.co.uk/product-page/ktm-790-adventure-fuel-tank-protectors

Če imaš S naroči ena off road ogledala, ki se jih da zložit :) Pašejo tudi od 690 samo navoj moraš pazit.

Quick shifer že imaš samo izklopit ga ne moreš.  Če hočeš opcijo v meniju je treba plačat.  Rally mode je vreden svojega denarja, če se hočeš malo bolj igrat.

Alarm imaš tukaj, Identičen kot, če ga kupiš od KTMa, delajo vse funkcije plug and play.:

https://abacuscaralarms.co.uk/alarmshop/ktm-defcomt-alarm.html

 

Pozabi kufre in trdo prtljago. Perun moto ima top nosilce na katere vežeš lahko kar hočeš gor: https://www.perunmoto.com/.

Nikola je faca in se da tudi glede pošiljanja marsikaj zmenit.

 

15.000km servisi za menjavo olja, če greš malo izven ceste so preveč. Jaz jih delam tam med 8-10 in se mi zdi ravno prav za mešano vožnjo. Pazi na free play pri sklopki, preverjat ga je treba tam cca vsakih 1000km.

Aja za original dele https://www.ktm-shop24.de/

Veliko večino imajo na zalogi in dobiš v parih dneh zadeve, ki jih pri naših čakaš par tednov.

Popravljeno . Popravil rkasteli
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

E.t. go home :)

20201103_104443_HDR.thumb.jpg.d5f145bea6fcbb404e5cf2d21275f152.jpg

20201103_104432_HDR.thumb.jpg.5575fb417b1bc70b8064844371862a64.jpg

Nekaj sem prebral o cevni zaščiti da ne priporočajo, ma je že naročena. Za kak padec na mestu bo ok.

Jo ima tudi Miličič, pa skoz nekaj po terenu rije.

Naprej bomo pa videli. Moj ne bo terenc, bolj kak makedamar za kar je bilo cestakov škoda.

O kvikiju sem pa prebral da je v bistvu, kot napaka. Qs+ je pa tumač

Itak da ne bo terenec, ker dejansko se po terenu nimaš kje za vozit.

Za makadam pa bo čisto solidna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

E.t. go home :)

Nekaj sem prebral o cevni zaščiti da ne priporočajo, ma je že naročena. Za kak padec na mestu bo ok.

Jo ima tudi Miličič, pa skoz nekaj po terenu rije.

Naprej bomo pa videli. Moj ne bo terenc, bolj kak makedamar za kar je bilo cestakov škoda.

O kvikiju sem pa prebral da je v bistvu, kot napaka. Qs+ je pa tumač

Čestitke, komaj čakam, da mal razkažeš primorske makedame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Dost zanimivo:

 

lp

Wi wont :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, HyperJack pravi:

Čestitke, komaj čakam, da mal razkažeš primorske makedame.

Zate vedno..se sxa nismo poslikali..

V glavnem..razdiranje mopeda 5 minut.. Tamaguči igračka. Tistih 500m vožnje do garaže čist kul. Zadnji amortizer se mora udelat. Nabija ko vosu. Plastika je trenutno čigumasta..upam da taka ostane.

Nivo hladilne se slabo vidi, da se ga vozit pod nizkimi obrati in sedim dobro. Je lahek u p.m. moji mopedi majo vsi preko 230kg..sem prepričan da bo zabaven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam !!! ? Dosti veselja ti želim. ? Glede na kar nizko težo pa boš najbrž zagotovo dal enkrat prave enduro gume,  pa se sputiš malo bolj v teren, a ne? Samo za asfalt ga pa je res škoda. Katere gume so serijsko montirane ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

Itak da ne bo terenec, ker dejansko se po terenu nimaš kje za vozit.

Za makadam pa bo čisto solidna zadeva.

Po makadamu grejo itak vsi. S tem treba po terenu, jih je dovolj, vsaj pri nas, in to takšnih da ne delaš škode nikomur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Loba pravi:

Po makadamu grejo itak vsi. S tem treba po terenu, jih je dovolj, vsaj pri nas, in to takšnih da ne delaš škode nikomur.

Ampak tudi po makadamu se lahko pelješ "bolj udobno" itd.

Kje bi se pa pri nas po terenu lahko vozil me pa res zanima... :) ampak za teren bo potrebno imeti kaj z max 130kg...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snečer said:

Ampak tudi po makadamu se lahko pelješ "bolj udobno" itd.

Kje bi se pa pri nas po terenu lahko vozil me pa res zanima... :) ampak za teren bo potrebno imeti kaj z max 130kg...

 

Itak da pri 790ki gre za ADV segment in ne pravi hard enduro, to pa ne pomeni da gre samo s 130kg po terenu. Ne govorim na pamet, ker sem posedoval več EXC Ktm-ov in dosti vozil hard ter kros. Preizkusil sem pa že tudi Tenere 700ko, ki je v istem segmentu in se da z njo peljati že kar zares po terenu. Torej je lahko s to 790ko že kar dosti veselja na terenu, seveda s pravimi gumami. Pač sem želel povedati, da je super, da ne nabijajo samo kubikov in konjev ter nekih gedžetov na ADV bajke in s tem povečujejo težo, ampak se mi zdi ta segment super, ker se s to kubikaturo lahko mirno odpeljš udobno kamorkoli, hkrati pa zares uživaš tudi bolj zares po terenu. Aja, glede terenov pri nas, pa me lahko kontaktiraš zasebno,vzamem enega EXC_ja, pa ti z veseljem pokažem nekaj pravih terenov, da ne bo toliko negativizma vedno. Se pa spomin, da ti je enkrat šlo v nos, ker si me na XR-u videl kako se stoje vozim čez ležeče policaje; pač imam v krvi še vedno pravo hard enduro kri.... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Loba pravi:

Itak da pri 790ki gre za ADV segment in ne pravi hard enduro, to pa ne pomeni da gre samo s 130kg po terenu. Ne govorim na pamet, ker sem posedoval več EXC Ktm-ov in dosti vozil hard ter kros. Preizkusil sem pa že tudi Tenere 700ko, ki je v istem segmentu in se da z njo peljati že kar zares po terenu. Torej je lahko s to 790ko že kar dosti veselja na terenu, seveda s pravimi gumami. Pač sem želel povedati, da je super, da ne nabijajo samo kubikov in konjev ter nekih gedžetov na ADV bajke in s tem povečujejo težo, ampak se mi zdi ta segment super, ker se s to kubikaturo lahko mirno odpeljš udobno kamorkoli, hkrati pa zares uživaš tudi bolj zares po terenu. Aja, glede terenov pri nas, pa me lahko kontaktiraš zasebno,vzamem enega EXC_ja, pa ti z veseljem pokažem nekaj pravih terenov, da ne bo toliko negativizma vedno. Se pa spomin, da ti je enkrat šlo v nos, ker si me na XR-u videl kako se stoje vozim čez ležeče policaje; pač imam v krvi še vedno pravo hard enduro kri.... ?

Zaupam tvojim izkušnjam, vprašam pa... kje? :) 

Ker meni se pa ravno zdi, da so v civiliziranih državah praktično vse ceste v asfaltu ali pa soliden makadam in se je tako ponudba usmerila v "težke endure", ala GS&co, ki s slabimi 300kg vozijo po "cestah".

Tale 790 adventure je po teži enak rang kot tenere 700, ima 203kg moker.

Pač vprašam, kje so ti tereni, kilometri "stepe", strug al še česa, da bi se potem tam izkazal "adventure".

Za kakšne poligone in "trening" verjamem, da se kje najdeš kakšno blato na njivi.

Nisem negativen, a majkemi, povej mi za nek teren pri nas ... vidim, da si iz Maribora.... :) Pohorje verjetno ne bo nič, vse je prepredeno s cestami in kolovozi ter ovirami lastnikov, ki preganjajo atvje&co.

p.s.

malo si se za publiko peljal, ne iz potrebe :) saj ni nič narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Loba pravi:

Čestitam !!! ? Dosti veselja ti želim. ? Glede na kar nizko težo pa boš najbrž zagotovo dal enkrat prave enduro gume,  pa se sputiš malo bolj v teren, a ne? Samo za asfalt ga pa je res škoda. Katere gume so serijsko montirane ? 

Avonke..niso slabe. Pa tut tile ki ga na tubi testirajo pravijo da celo teren zmorejo. Ja kramparc ne bo videl. Tera force bodo najbrž naslednje

20201103_171414_HDR.thumb.jpg.8a73e4b318098e71947b2b54e3f250ba.jpg

pred 2 urami, Loba pravi:

Po makadamu grejo itak vsi. S tem treba po terenu, jih je dovolj, vsaj pri nas, in to takšnih da ne delaš škode nikomur.

Za makedam so cestaki z ride modi problem. Pa še nizki so. Tale bo kr za makedamske ceste, za pravi teren sem pa jaz prestar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Avonke..niso slabe. Pa tut tile ki ga na tubi testirajo pravijo da celo teren zmorejo. Ja kramparc ne bo videl. Tera force bodo najbrž naslednje

20201103_171414_HDR.thumb.jpg.8a73e4b318098e71947b2b54e3f250ba.jpg

Škoda, da ti še za kakšno kamero ni ostalo... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, vandrovec pravi:

Dober moped :OK:

...še korona tema sedaj sameva, ni več zanimanja za viruse :naughty:

ena fura z mopedom na dan, odžene korono stran :P

 

Eno vprašanje za lastnike: kam ste PP stlačili? Hm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!