Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Ob 21. 7. 2017 ob 9:51, Someone12 pravi:

Ravno takrat (pri manjsi enakomerni obremenitvi) se hiba najbolj izrazi.  Zdaj me seveda zanima zakaj si to vprasal, ker si zadel v terno.  

nočem te zavajat ampak meni tvoja težava s prsti kaže na izpuh,morda loputo izpuha....

preveri če ima kdo z neoriginal izpuhom to težavo....

kaj so rekli na servisu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 7. 2017 ob 19:28, Wakasaki pravi:

nočem te zavajat ampak meni tvoja težava s prsti kaže na izpuh,morda loputo izpuha....

preveri če ima kdo z neoriginal izpuhom to težavo....

kaj so rekli na servisu?

Na servisu nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno.

Dvomim da je izpuh - saj se neenakomeren tek izrazi včasih tudi z vibracijami. Sam sumim menjalnik.

Neenakomeren tek je tudi pri zaviranju z agregatom pri enakih vrtljajih kot pri pospeševanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2017 ob 17:09, 3nity pravi:

Kaj so ti pa na servisu rekli?

Na ita.forumih je ohoho napisanega na temo ciklične resonance, ki NAJ BI izvirala iz kardana, ko je ta bolj obremenjen. Naj izpostavim dva komentarja:

 

Vir: Risonanza ciclica

Torej ESA na soft in probaj, če je tega kaj manj.

Na servisu nič ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno.

Te nastavitve sem pa že itak vse živo probal, je enako in ne vpliva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 7. 2017 ob 18:27, Someone12 pravi:

Je na servisu motor zdajle,  mislim da se zabavajo ravno s tem problemom ker malo dlje traja servis kot obicajno,  upam da kaj stuhtajo. Javim ko dobim motor. 

Dobil spet motor iz servisa, niso nič delali na tem... Tudi nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno. Meni ni to normalno da se motor za 20k eur tako pelje..., mah kaj 20k, noben se ne bi smel...:sleep2:

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Someone12 pravi:

Dobil spet motor iz servisa, niso nič delali na tem... Tudi nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno. Meni ni to normalno da se motor za 20k eur tako pelje...

motor ni toliko vreden, to je le prodajna cena!

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Someone12 pravi:

Dobil spet motor iz servisa, niso nič delali na tem... Tudi nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno. Meni ni to normalno da se motor za 20k eur tako pelje..., mah kaj 20k, noben se ne bi smel...:sleep2:

naj ga gre peljat nekdo, ki ima 2016 letnik oz enak moped, pa naredita primerjavo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2017 ob 21:22, motolover pravi:

Lahko se tudi zmeniva in zapeljem par km, da poskusim.

Je možnost da se dobiva za en primerjalni krog? Sem iz Zasavja, ampak lahk pridirkam skor kamorkol...

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Someone12 said:

Dobil spet motor iz servisa, niso nič delali na tem... Tudi nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno. Meni ni to normalno da se motor za 20k eur tako pelje..., mah kaj 20k, noben se ne bi smel...:sleep2:

Preberi moj prispevek glede enake težave na GS 800 ADV 2014. Takrat se mi je SLO zastopnik zasral do konca...

Po cca 12 obiskih na servisu in ko sem se naveličal pravljic polizanca iz BMW SLO (g. Sama Trpina) sem sam pristopil k popravilu NOVEGA motorja.

Problem je bil v odlitku pesta zadnje feltne, s pomočjo Iskrine fleksarice sem zadevo v pol ure rešil. Od takrat (cca 35kkm) ni težave.

 

Toliko o strokovnosti BMW SLO.  Boli jih KU-RAC za stranko, ko so dobili EEE od tebe...

 

lp,

andrej 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Someone12 pravi:

Na servisu nič pametnega ne rečejo, da je to letnik 2016 in da je normalno.

Dvomim da je izpuh - saj se neenakomeren tek izrazi včasih tudi z vibracijami. Sam sumim menjalnik.

Neenakomeren tek je tudi pri zaviranju z agregatom pri enakih vrtljajih kot pri pospeševanju.

Kot se že dogovarjaš poskusi še en motor.

Javi rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, THOMPSON pravi:

Preberi moj prispevek glede enake težave na GS 800 ADV 2014. Takrat se mi je SLO zastopnik zasral do konca...

Po cca 12 obiskih na servisu in ko sem se naveličal pravljic polizanca iz BMW SLO (g. Sama Trpina) sem sam pristopil k popravilu NOVEGA motorja.

Problem je bil v odlitku pesta zadnje feltne, s pomočjo Iskrine fleksarice sem zadevo v pol ure rešil. Od takrat (cca 35kkm) ni težave.

 

Toliko o strokovnosti BMW SLO.  Boli jih KU-RAC za stranko, ko so dobili EEE od tebe...

 

lp,

andrej 

 

 

Andrej, hvala za informacijo, lahko poveš še kaj več o tem slabem odlitku? Maš kakšno sliko težave in kako si jo odpravil?

 

Hvala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Andrej, hvala za informacijo, lahko poveš še kaj več o tem slabem odlitku? Maš kakšno sliko težave in kako si jo odpravil?

 

Hvala

Tule je opisal težave in tudi enostavno rešitev problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24/07/2017 at 1:49 PM, Someone12 said:

Je možnost da se dobiva za en primerjalni krog? Sem iz Zasavja, ampak lahk pridirkam skor kamorkol...

poslal ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Spoštovani forumovci,

Sem nov na forumu in se pač kar vključujem v najbolj svežo temo. Pregledoval sem tudi prejšnje teme, ker se odločam za zamenjavo modela gs 2010 za "novega" lc gsa. Ampak po debatah sodeč imajo lc modelj po petih letih še vedno porodne težave. Siced prisegam na gs-e ampak očitno je treba iskati do 2012.

Ali ima kdo info da se kje prodaja gsa jubilarni model in ali ima kdoizkušnje z nakupkm rabljenega preko mobile.de? Baje na vzhodu nemčije ni za kupovat ker je tam en kup karamboliranih in popravljenih iz vzhodnega bloka.

Opravičujem se ker sem zmotil servisne nasvete ampak saj se bom naučil veddenja nna forumu. 

Nekaj sem zasledil o servisu v grosuplju; pet let sem vozil tja, pet let sem prenašal neprijaznost "šefice" majde ter njen obupen okus za oblačenje, odnos s strankami, čiščenje ostankov hrane izza zob za delovnim pultom, njen neurejen videz... Pet let je bil svetla točka mehanik; do letos, ko sem po servisu in poti do rima in nazaj, zaradi slabih občutkov na motorju dal motor na kontrolni servis (privat ampak sicer bmw mehaniku). Po petih letih so me celo vprašali za osebne podatke, podatke o motorju... vse kar bi morali po petih letih definitivno imeti v sistemu (se jim je menda sesul sistem). Od letos dalje AVTOVAL NI VREDEN obiska in se zaradi mene lahko sistem sesede sam vase pa če je edini pooblaščeni na svetu. Sicer jih bo pa upam trg izučil. Verjamem da nisem edini s takšnimi izkušnjami. Pozdrav vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debato o servisih sem preselili tule:

mogoče celo kdo od odgovornih bere, pa zna da se jih bo celo kaj prijelo, vem da pri KTM berejo :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2017 ob 13:14, kasti pravi:

Na Avtovalu odpravili konstrukcijski feler Marzocchija....

So te poklical, da je potrebno to opraviti? Si sam vprašal? Redni servis in sproti še tole?

Vem da je vpoklic za tole. Gredo odpravljati napako vsem po vrsti, ali samo tistim, ki imajo režo na vrhu?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredila sva prvih 1000, in to ravno do domače garaže. Jutri gre na servis in KONEC UTEKANJA... Jupi! Gospa me je presenetila (pozitivno, da ne bo pomote), ker je vsaj tako zagreta kot jaz!

prvih 1000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj vtis objavi raje v temi R1200 GS. Ni nobene potrebe, da odpiraš "nekaj novega". Za vtise iz potovanj, izletov... pa so tudi na voljo primerne kategorije.

Če se bomo držali neke sistematike, bo za vse nas bolj pregledno tule na forumu. Hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MdAzz pravi:

Naredila sva prvih 1000, in to ravno do domače garaže. Jutri gre na servis in KONEC UTEKANJA... Jupi! Gospa me je presenetila (pozitivno, da ne bo pomote), ker je vsaj tako zagreta kot jaz!

 

sem te premaknil v pravo temo, vnaprej se pa le drži navodil @izibajkerja.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko sem hvalil nepokvarljivost BMW ja se je kljun malo podaljšal. Podobno kot pri Ostržku. A to spada pod garancijo?

 

Resno...ja, po moje je zaradi aerodinamike. tudi v podaljšku kljuna (in okoli vilic) je zaprto s plastiko, da ti ne nabija veter s spodnje strani v čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Quest pravi:

So te poklical, da je potrebno to opraviti? Si sam vprašal? Redni servis in sproti še tole?

Vem da je vpoklic za tole. Gredo odpravljati napako vsem po vrsti, ali samo tistim, ki imajo režo na vrhu?

Hvala

Uradno še nisem dobil vpoklica, sem se sam dogovoril.

Kolikor jaz vem, bodo to naredili na vseh LC GSih... ne glede ali luft je ali pa ga ni; pri meni ga recimo ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!