Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

GS-a nisem velik vozil. mi je pa jasno, da se v teoriji niti pod razno nebi mogel pelat tam kjer sem se z XTR v praksi. Tud po hard terenu

:P ...teorija in praksa ni eno in isto :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Nearrain pravi:

S pravo tehniko in primernimi gumami gre tudi po puscavskih sipinah. Preverjeno v Afriki iz prve roke.

Je pa res, da boze sacuvaj, ce izgubis moment. Kot z vsakim drugim motorjem, pa tudi ce je 200 kil lazji. Z eno ne ravno zanemarljivo razliko ...

270 kil je veliko tezje ven izkopat in nazaj v "pogon" spravit. 

:smoke:

Pa saj takih motorjev je veliko, ki jih preobuješ, natreniraš in prilagodiš za pesek, pa še lažji so in brez elektronike za vkopavanje.

 

 

pred 2 minutami, Nearrain pravi:

Vogar nad Bohinjskim jezerom

ja in kaj je tam tako izjemnega, gor vodi makadamska cesta, ki je prevozna z osebnimi vozili, pač razgled kot tisoč drugih iz asfaltnih prelazov, cest ali planinskih poti, kjer ni motornih vozil

ne pravljic pisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

Pa saj takih motorjev je veliko, ki jih preobuješ, natreniraš in prilagodiš za pesek, pa še lažji so in brez elektronike za vkopavanje.

 

 

ja in kaj je tam tako izjemnega, gor vodi makadamska cesta, ki je prevozna z osebnimi vozili, pač razgled kot tisoč drugih iz asfaltnih prelazov, cest ali planinskih poti, kjer ni motornih vozil

ne pravljic pisat

Different strokes for different folks !

Pojdi na Vogar z Versachejem in bos videl kaj je tam izjemnega. Pa mal poslikaj.  V BaseCamp-u in Google maps-ih ni vsega videt.  

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ti mi povej, kaj je tam tako izjemnega, da bi se moral peljati. To so pravljice. Folk si kupi kao "enduro" potem pa je nervoza, ker se "nima" kje vozit pa trasira po vlakah in drugih eksotičnih poteh, da se lahko pohvali pred kolegi, kako je flikal gume in kako mu je medved motor pomagal dvignit... medtem ko so ga kolegi gledali z druge strani hriba in pili pir v gostilni.

tu je en takšen poslušal pravljičarje

http://www.pgdbb.si/prometna-nesreca-cesta-na-vogar-9-5-2014/

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snecer said:

Ne, ti mi povej, kaj je tam tako izjemnega, da bi se moral peljati. To so pravljice. Folk si kupi kao "enduro" potem pa je nervoza, ker se "nima" kje vozit pa trasira po vlakah in drugih eksotičnih poteh, da se lahko pohvali pred kolegi, kako je flikal gume in kako mu je medved motor pomagal dvignit... medtem ko so ga kolegi gledali z druge strani hriba in pili pir v gostilni.

tu je en takšen poslušal pravljičarje

http://www.pgdbb.si/prometna-nesreca-cesta-na-vogar-9-5-2014/

mas res !

Za enega je avantura gume flikat in pred medvedom bezat, za nekoga drugega pa nad grafki onanirat.

Like I said:  Different strokes for different folks :smoke:

Uzivaj se naprej !

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal po makadamu in mi ni kaj posebej všeč požiranje prahu, ne glede na dejstvo, da bi lahko montiral primernejše gume (npr. Avon trail rider).

Gornje slike me ne prepričajo oziroma ni njih nič takšnega, kar ne bi dosegel po asfaltu. Takih tolmunov in slapov pa kolko hočeš (npr. Korzika). Zadnja slika pa "fake" avtentična vasica, ki jo lahko ustvariš ob vsakem aku jezeru v Alpah :) poleg tega recimo, da se še fotograf posebej "potruditi" prikazati stanje, ki je dokaj drugačno, ko snameš čelado in v vročični meglici zagledaš prizor, torej izvirno "sliko".

mene s takimi forami ne morete kupiti

 

 

pred 13 minutami, Nearrain pravi:

mas res !

Za enega je avantura gume flikat in pred medvedom bezat, za nekoga drugega pa nad grafki onanirat.

Like I said:  Different strokes for different folks :smoke:

Uzivaj se naprej !

grafki so samo zaradi tebe in tebi podobnim na ms, do prihoda sem jih nisem delal :) ker uživate ob njih, jih flikam gor, tako kot nekateri "fotošopane" fotke.

uživaj v pravljici :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avon ni ravno primerna guma. Prahu ti ni treba požirat, če si solo. Jaz nisem pristaš nepotrebnega matranja (offroad za vsako ceno) . Pa je vseeno včasih vredno. Vsega po alsvaltu ne dosežeš, je kar nekaj krajev, ki je bilo vredno. Vsak ima pač svoje veselje (užitke) in prav je tako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno....tudi meni je jasno. Kot sem že napisal....kdor ne zmore ne zna ali ne upa izven asfalta, si pač ustvari svoj prav in svojo sliko.

Ampak mene nič ne moti....jaz za nič nisem prikrajšan....ne za asfalt, ne za makedam in kolovoze, ker samoomejevanje pač ni v mojem meniju razmišljanja.

PS..če te moti fotografija Prokoškega jezera, kot si jo opisal, ti bom čez nekaj dni posredoval svoje fotografije jezera....sveže....ker bom že glih tam...

Ali pa da bo bolj razumljeno....zakaj bi moral nategnit Claudi Shifer, samo zato, ker se mi ponuja in imam tiča. Prav lepo lahko drkam tudi na njene slike.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Jasno....tudi meni je jasno. Kot sem že napisal....kdor ne zmore ne zna ali ne upa izven asfalta, si pač ustvari svoj prav in svojo sliko.

Ampak mene nič ne moti....jaz za nič nisem prikrajšan....ne za asfalt, ne za makedam in kolovoze, ker samoomejevanje pač ni v mojem meniju razmišljanja.

 

 

kaj pa če.....MI RES NI VŠEČ?

 

Sm probal, mi ni delalo težav, nobenih predsodkov, užitka pa tud nobenga. Podobno so me prepričevali, da je vredno rinit na hrib...ker je pol ko gor prideš...KAJ? Pol morš še dol, kar je še bol nevarno. Krucefix, NE. Meni ni vredno. 

ampak ko voli, nek izvoli. 

 

 

R1200G/S LC je tema. Na asfaltu me je presenetil kot morda še nič na dveh kolesih. Verjetno se pusti pelat tudi po ne-asfaltu, vendar....ZAKAJ ŽE? take agilnosti in enostavnosti vožnje res nism pričakoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v tem če ti RES NI VŠEČ...to je povsem nekaj normalnega in razumljivega. Ne moreš pa rečt, da niso kraji, ki jih lahko dosežeš le po težjih neasfaltiranih poteh nič posebnega in se ZATO ne voziš po takih poteh.

Drugače pa ja....tema je BMW...konec packanja v temi.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BIF pravi:

Jasno....tudi meni je jasno. Kot sem že napisal....kdor ne zmore ne zna ali ne upa izven asfalta, si pač ustvari svoj prav in svojo sliko.

Ampak mene nič ne moti....jaz za nič nisem prikrajšan....ne za asfalt, ne za makedam in kolovoze, ker samoomejevanje pač ni v mojem meniju razmišljanja.

PS..če te moti fotografija Prokoškega jezera, kot si jo opisal, ti bom čez nekaj dni posredoval svoje fotografije jezera....sveže....ker bom že glih tam...

Ali pa da bo bolj razumljeno....zakaj bi moral nategnit Claudi Shifer, samo zato, ker se mi ponuja in imam tiča. Prav lepo lahko drkam tudi na njene slike.

Vožnja po makadamu pa ni prav nobena umetnost. Drugo pa je, če si to želiš, mene posebej ne pritegne, tudi če bi bila na cilju Claudia.

Za nič nisem prikrajšan, če se pojavi makadam na poti, se brez težav zapeljem, da bi pa načrtno iskal makadam, kjer obstajajo boljše ceste pa mi ne pade na kraj pameti.

 

pred 13 minutami, BIF pravi:

Ni problem v tem če ti RES NI VŠEČ...to je povsem nekaj normalnega in razumljivega. Ne moreš pa rečt, da niso kraji, ki jih lahko dosežeš le po težjih neasfaltiranih poteh nič posebnega in se ZATO ne voziš po takih poteh.

Drugače pa ja....tema je BMW...konec packanja v temi.

Ker niso nič posebnega, to kaj sta pokazala na fotkah so čisto običajne fotke iz hribovja, brez presežkov.

In sem tudi vprašal, kaj je tako "posbnega", da bi ril na nek hrib.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Cartman pravi:

R1200G/S LC je tema. Na asfaltu me je presenetil kot morda še nič na dveh kolesih. Verjetno se pusti pelat tudi po ne-asfaltu, vendar....ZAKAJ ŽE? take agilnosti in enostavnosti vožnje res nism pričakoval

Očitno so ti všeč neizkoriščeni potenciali, ker za samo po asfaltu obstajajo tudi drugi, še boljši mopedi. :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce teb  neki ni  vsec  Snecer, se ne pomen, da je bedno, nic posebnega,  whatever. Teb je tud Versys vsemogocni,  najjaći,  mnogim  pać ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DinDiin pravi:

Ce teb  neki ni  vsec  Snecer, se ne pomen, da je bedno, nic posebnega,  whatever. Teb je tud Versys vsemogocni,  najjaći,  mnogim  pać ne.

S takim argumentom se obrni na tiste, ki hvalilo "brezpotja" in posebne efekte :) njim je to vsemogočno, najjaće, mnogim pač ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem po moje ni nič narobe....voznik pa je bolj asfaltne sorte....pžemanje ročke mu gre verjetno....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto navaden neizkušen cestni motorist, ki je šel na organizirano moto turo z vodičem, po mojem mnenju. Podobno videvamo poleti na Jadranu z najetimi plovili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, BIF pravi:

Z motorjem po moje ni nič narobe....voznik pa je bolj asfaltne sorte....pžemanje ročke mu gre verjetno....

S cestnimi gumami res ne gre najbolje po takšnem blatu, je pa bolj posran ja, bolje da bi ga ugasnil in bi ga tiščali :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva debata. Jaz samo rečem, kakor kdo želi. Ampak ofroad je seveda kraljica motorizma. Pa ne dobesedno vzet v smislu tekmovalnega motociklizma ampak v smislu motoriranja za hoby. Če imaš SS motor in želiš končno doživet adrenalin ter odkriti iz kakšnega testa si greš na pisto a ne? Če pa imaš enduro pa greš v žlake :D Razen prask na motorju in obilice preklinjanja in sopihanja se ne zgodi nič drastičnega za zdravje, adrenalina pa koliko hočeš, odvisno od posameznika, kam bo rinil. Razen tega, neprecenljive lepote narave in preprosti ljudje.

Meni z mojo Seper Tenerejko ni zanimivo rinit v blato, pesek ali kamenje. Sem se naril z dvema Husqvarnama za celo življenje. Ampak makedama se pa ne izogibam preveč, pa kakšnega lažjega terena z primernimi gumami se tudi ne. Ne znam pa si zamislit, da bi užival, če bi vlekel to kravo iz blata ali peska.

Pravzaprav me letos poleg Romunije vleče še v Alpe, na stare prelaze, ki so zgolj makadamski ...  kot so Col de Lauzet, Col de Someiller, Col de Valbele, Col du Parpaillon, Finestre Assietta, Mont Jafferau. To bi še z mojo debelinko šlo zvozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa imaš tole za ene gume nataknjene? Continental ? Mitas? Teh lokalnih cest pri vas ne poznam, poznam pa tisto asfaltirano stezico iz Ajdovščine do Predmeje. Pa Nanos sem cel preoral. Moram enkrat k vam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

Kaj pa imaš tole za ene gume nataknjene? Continental ? Mitas? Teh lokalnih cest pri vas ne poznam, poznam pa tisto asfaltirano stezico iz Ajdovščine do Predmeje. Pa Nanos sem cel preoral. Moram enkrat k vam.

cesta Predmeja-Lokve, tam se da letet tudi z SS mopedom (ne bom lepil slikc mojega SX v to temo, da ne smetim) hočem povedati, da je velik lepega makedama po Trnovskem gozdu, pa cel je prepreden s cestami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika je le dva ovinka naprej od konca asfalta iz smeri Predmeje. :P S takimi gumami gre GS tam kot po asfaltu. Še z mojimi (MICHELIN Anakee 2 tyres...70% road use and 30% off-road ) gre po tej cesti udobno. Zadnjič sem naletel na enega pilota s službenim kombijem "Fama". Na Lokvah mi je izsilil prednost, potem sem ga prehitel, samo je vozil "gas do konca" (ubogi kombi-podvozje). Na Mali Lazni sem se ustavil ker sem slikal, tam sem ga spustil naprej, drugače sem mu pobegnil. :eek:

Citiraj

 je velik lepega makedama po Trnovskem gozdu, pa cel je prepreden s cestami.

Ja, s kolesi smo včasih prevozili že večino cesta od Črnega Vrha, Idrije do Čepovana (vseh še ne ne)...pa medveda še nisem srečal, čeprav bi ga rad. Zgleda, da se me boji :P . Lokve-Predmeja pa vozim skoraj tedensko, ker naokrog, NG-Ajdovščina je veliko več kot dvakrat dlje.

 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, IZTOK said:

Kaj pa imaš tole za ene gume nataknjene? Continental ? Mitas? Teh lokalnih cest pri vas ne poznam, poznam pa tisto asfaltirano stezico iz Ajdovščine do Predmeje. Pa Nanos sem cel preoral. Moram enkrat k vam.

Conti TKC 80.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!