Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Just now, alfa155 said:

Kupil sem novega. LC-ja zraven ni bilo posebej navodil. Tut pomagat ni nihče znal. Sem sam ugotovil potem vse.

Modelno leto? Moj GS model16 nima več daljinca in se vse nastavlja na armaturi. HP model 14 pa še ima in zraven je bila knjižica. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Modelno leto? Moj GS model16 nima več daljinca in se vse nastavlja na armaturi. HP model 14 pa še ima in zraven je bila knjižica. 

Tudi model 16. Keyless. Na ključu je tipka za izklop alarma. In druga za vklop, če ni nastavljeno v meniju, za ročni vklop alarma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kawl said:

Na teh facebook straneh poveš lastnikom GS-a nekaj dejstev in ker tehnicno moderator ne prode v štih s tabo beri pomanjkanje znanja te iz strani izbrišejo. To je potem kur.. od pomoči. Promoviraj kaj drugega.

FB skupina je za lastnike in ljubitelje te znamke, ostali itak niste vabljeni, še posebej, če se mislite obnašati kot tu na forumu. 

Just now, alfa155 said:

Tudi model 16. Keyless. Na ključu je tipka za izklop alarma. In druga za vklop, če ni nastavljeno v meniju, za ročni vklop alarma.

To je drugo, moj je 16, samo sem naročil s ključem. Čudno, da niso znali pokazati, prodajalci imajo vsako leto šolanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motolover pravi:

FB skupina je za lastnike in ljubitelje te znamke, ostali itak niste vabljeni, še posebej, če se mislite obnašati kot tu na forumu. 

se lahko pridružim? ker razmišljam o nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi , da tole super dela....

 

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, alfa155 pravi:

Sej je neumnost dajat take vsote za moped. Ampak to je bila samo moja nagrada meni za preživeto nesrečo in trud ki sem ga vložil vase.

Kolebal sem Honda, Ducati, Bmw. Na "žalost" je Gsa prevladal. Ni mi žal. Ima pač vso navlako katero sem želel. Ostali je niso ponujali.

ne se sekirat, za tak denar pač nikjer takega in take opreme ne dobiš cenej.

In da, večina motorjev je precenjenih, kar pa nas ne odvrne, da ga ne bi nabavili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kawl pravi:

Ja sam tale tadruga je delč od turistične vožnje...

Kljub QS oranževca komaj dohaja :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MiNa said:

Kljub QS oranževca komaj dohaja :P.

Dost zalostn, da ga . . . praviloma ga nebi smel predolg gledat   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Video lepo pokaže, kako okorna ja GSka na ozki cesti, da se ne da na mm vozit, je izrazito togo vse skupaj. Tisti spredaj pa ga je malo čakal in mu celo po zadnjem kolesu vozil.

Gas, bremza vožnja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

Video lepo pokaže, kako okorna ja GSka na ozki cesti, da se ne da na mm vozit, je izrazito togo vse skupaj. Tisti spredaj pa ga je malo čakal in mu celo po zadnjem kolesu vozil.

Gas, bremza vožnja.

 

Res je 

Primerjava med "vinsko musico" in "koloradskim hroscem" se ti je posrecila v nulo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snecer said:

Zanimivo je pri celi zadevi, da po eni strani folk hoče prestave in šaltanje, ker je to pol pravi motor, po drugi strani hoče čimmanj šaltat, sklopko tudi mora met, da je pravi motor, a šaltali bi brez sklopke.

Zdaj pa razumi kdor more :) 

Ko greš offroad je clutchless shifting priceless. Zdaj če imaš tehniko not, ki ti sama upravlja z gasom vmes, še toliko bolje, ko te vse ruka, če pa ne se pač navadiš najprej na cesti z gasom migat. 

Pa ko se vozš po kakih hudih voinkastih cestah je tud fajn da lahko šaltaš čimhitrej. 

Drgač pa če ti ni všeč BMW ali pa kake motorje si drugi kupujemo, lahko obdržiš zase. Jaz tudi ne hodim tvojga pljuvat, sam očitno moraš "jezik" opletat pa si poste nabijat, kaj pametnega pa še nisem prebral od tebe... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, nemo pravi:

Ni BMW, ima pa neke vrste inovativni QS... Intermezzo, da debata ne zavre...

 

Odličen patent, če ni stikala.

Sem lani gledal motorista, ki je začel vožnjo s spuščeno tačko na Jezerskem (s počivališča navzdol) seveda v leru. Na srečo je bil ovinek v desno in poslušam, če bo kaj zaropotalo - ni bilo nič. :) Lahko pa bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Snecer pravi:

Itak, videl si quick shifter v opremi in pomislil, da bo to sekvenčno šaltanje ko pri ferrariju, al pa celo DCT na ceneni Hondi NC :) gumbek na krmilu, klik, klik, klik...ah... motorček za 7 jurčkof da to ima? ki spije le 3 litre...

nena morš verjet kak je to nareto, a ne :) 

No, kak je pa v praksi nedodelano pa si sam spoznal. Da ne govorimo o ostalem...

Pri japoncu se čudiš v drugo smer, kaj vse omogoča za smešno ceno napram precenjenim premium znamkam.

:lol1:

Citiraj

at about 5-10mph the revs suddenly go wild - HIGH - right up near the redline (but not banging off the limiter) - as if it found a false neutral and then of it's own accord dumps the clutch! Not it's usual beautifully smooth clutch work, it DUMPED the clutch. I was totally out of control, up on the back wheel in the middle of town, just missed a parked car - not knowing that the **** was going on. Manage to get it under control and didn't run anybody over. **** me right up. Badly

Don't want it anymore, don't want to ride it.

AT DCT

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

 

..pa res si podn,najdeš eno deklino ki se prekucne in pol generaliziraš vse povprek,ne razumem te kaj te tako moti ta bavarec sikaš pa piskaš nonstop..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, fish1968 pravi:

..pa res si podn,najdeš eno deklino ki se prekucne in pol generaliziraš vse povprek,ne razumem te kaj te tako moti ta bavarec sikaš pa piskaš nonstop..

 

iz kroske je stopla na gsa, ki je poleg parkirana, tak da najbrž zna

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, če se da, res prosim, dovolj smetenja tudi tule. Vsak moped se prevrne če ga vosu vozi in vsak težji moped se udere v pesek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

ok, če se da, res prosim, dovolj smetenja tudi tule. Vsak moped se prevrne če ga vosu vozi in vsak težji moped se udere v pesek :P

 

Pa če ste opazl, ma precej gladke gume za tak pesek, ni čuda, da se je ugreznu... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 3. 2018 ob 21:13, Tepko pravi:

Ja za gor mi je uspel, 4+k obratov in vsaj 50% gas in dela precej ok. 

Navzdol je pa še vedno trd k budala in se bojim da bom samo menjalnik uniču za brezveze... :(

Dvomim da bi kar uniču lahk, pač gre bolj na trdo, verjetno bo sčasoma bolje. Sklepam da ne tolčeš s peto po šaltheblu...

Si že naredil prvi servis na 1.000 km? Meni so QS na prvem in drugem servisu malo naštelali in je bilo potem precej bolje. :)

Danes na furci sem prav pogledal na števec: kvikija uporabljam nad 2500 obrati, deluje solidno pri prestavljanju gor in dol. Zelo lepo pretika gor tudi recimo pri 1/4 odprtega plina pri nekje 3000 obratih.

Na servisu spomni da naj naštelajo zadevo (bi se moral drugač sami spomnit verjetno...)... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu zgleda, da se bo stvar ulaufala. Pride vsake tolk časa še vedno trdo, tak da se mi zdi, da bom motor podrl, ampak občasno pa full lepo prešalta. Tud navzdol je danes delalo precej bolje kot par dni nazaj, pomaga pa kot je nekdo omenu, da to storiš ko spuščaš gas. Tak se mi je danes precej zmehčal šaltanje navzdol in tudi gas lepo vmes daje. 

Mi bo mogu na servisu mal pregledat/naštelat ampak vidim, da se mora sam mal "ulaufat" :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!