Skoči na vsebino

Kawasaki Z 900 2017, Z 900 RS in Z 900RS Cafe (2018)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Eh sej tok tumast nisem. Pač ne poznam nikogar z istim motorjem in me preprosto zanima če so tok glasni nasplošno, al je to kej znanga da se preprosto da drug napenjalc pa se zrihta ipd ipd.

Mam 2.0 dizla bmwja, pred tem sem mel TSIja, tako da že mam PTSD glede ruženja ketn :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 6. 2021 ob 18:55, DAMI34 pravi:

 

Kakorkoli, samo s poslušanjem ne prideš nikamor, bo treba kar do kakega izurjenega ušesa. 

Bilo je davnega leta xxxx ko mi je na  3 leta stari in s cca 20000 km cbr 600 prihajal čuden zvok iz mašine ... tiste čase je imel Jerman v Depali vasi tudi servis za Honde in ko sem jo pripeljal, je mojster Vinko vzel izvijač, ga prislonil na cilinder ob strani (lahko da je bila veriga odm.gredi ob strani in ne na sredini med 2. in 3.cilindrom) in ugotovil: "šponar je fuč" ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Fazer03 pravi:

Bilo je davnega leta xxxx ko mi je na  3 leta stari in s cca 20000 km cbr 600 prihajal čuden zvok iz mašine ... tiste čase je imel Jerman v Depali vasi tudi servis za Honde in ko sem jo pripeljal, je mojster Vinko vzel izvijač, ga prislonil na cilinder ob strani (lahko da je bila veriga odm.gredi ob strani in ne na sredini med 2. in 3.cilindrom) in ugotovil: "šponar je fuč" ... 

izurjeno uho :D

Drgač pa foro z izvijačem poznam iz avtošraufanja. Prisloniš izvijač na vodno pumpo recimo da slišiš ležaj in podobno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, zziga pravi:

Dobro hvala vsem, mam v petek servis pa poročam.

Olja ja dovolj pa itak ne more bit problem ker menjam na vsake 6000km.

moje laično menje je, da tale zvok, ck, ck, ck je točno pred tem ko se šponar prestavi. Vendar nočem soliti pameti, več mnenj kot dobiš, boljše bo. Se pa tega zvoka ne spomnim pri svojem.

Načeloma so pa ti agregati, temeljito izpiljeni in preskušeni, ni nekaj novega, osnova je Z1000 iz leta 2010, vsai SXi in podobno je skoraj enako.

Japončki tudi delajo zlo trpežne mašine. Jaz sem zlahka odbil tistih 23kkm, razen da pazim kako vpeljem moped in da ne gonim hladnega, mora delat in je delal. Brez najmanjšega problema, pa je prevozil olalalla makedama in zjebanih cest, kjer sem ga dobesedno trpinčil.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

moje laično menje je, da tale zvok, ck, ck, ck je točno pred tem ko se šponar prestavi.

 

Kaj misliš s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, zziga pravi:

Kaj misliš s tem?

da bo nehalo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, zziga pravi:

Kaj misliš s tem?

dami dobro si povedal.

Napenjalnik potiska vzmet in tlak olja, odvisno od motorja.

Ko je "stegnjen" 5mm recimo, se zatakne in nazaj ne gre, naslednja stopnica je 7mm, naslednja 9mm........okvirni opis.Tale spodaj ni kawasakijev ampak za idejo/predstavo, vidimo zopce in blokado.

Nova veriga se malo "uleže" in ko je napenjalnik med zopci lahko malo šklopota.

kot rečeno, bodo strokovnjaki na servisu razjasnili

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zrihtano, motor poservisiran. Hvala Dami in Wakasaki, sta mela prav :D Z motorjem ni nič narobe, to kar se sliši je čist normalno ko se šponar prestavla, kako glasno se pa sliši je pa odvisno tudi od olja. Lahko se napenjalc ročno mal bol zategne da to neha, samo lahko potem raskiraš da bo preveč zategjena.

Svojo paranojo sem zadovoljil, zdej pa na jadranko pa dat mir :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 40 minutami, smartbuy pravi:

Kakšen vijak se uporablja za pritrditev zadnjega nosilca stojalo za motor?

 

C837991E-420B-4626-8F53-494F5F8B3E72.jpeg

M8

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Končno sem dobil nov povišan sedež. Trajalo je malo več kot 2 meseca da so se japonci zmigali in ga poslali v Evropo.

20210904_135629.thumb.jpg.c634f8f1391e573d5863a44992215ae1.jpg

Razlika je kar velika.

Sedi se malo višje in kolena so malo maj pokrčena. Posledično tod kolena manj bolijo in sedež je tudi do riti bolj prijazen.

Daljše vožnje so ratale dosti bolj udobne.

Za test je padel en izlet po Jadranki in okolici. 3 dni 1000km,

Vmes se je obrnila še desettisočka.

20210831_100433.thumb.jpg.a1f221080f8deb0f9590992408c74c6c.jpg

Z motorjem sem še vedno zadovoljen ampak pogled je usmerjen v prihodnost in nekaj bolj potovalno usmerjenega.

Popravljeno . Popravil ChuckNorris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!