Skoči na vsebino

BMW F 800 GS


DeReN

Priporočene objave

informativno če kdo prodaja BMW gs800 menjam za yamaho xtz660 tenere 2011 letnik. Redno servisirana, servis bil nared pri 21700km sedaj jih ima 22500km. več na zs 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črpalka kot sem že omenil se dobi za 50€ (120l/min- 3 bar tlak), problem je le še filter goriva proizvajalec MAHLE oznaka KL315 (6 mikronski). To še moram najti ustrezno zamenjavo, kar bo pa mako večji problem. Če se kdo bavi s tem se priporočam za nasvet.

Takole filter je "doma" sledi še menjava.. (cena 14,37€ +PP)

DSC09210.thumb.JPG.999706fd9f4a38802691b9a72d09f372.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

stari znanec avto neta.. No gledat ga nisem šel samo vem da se že zelo dolgo prodaja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga videl na hitro enkrat.. samo se ne spomnim dejanskega stanja :blush:

Je pa že lep čas gori.. cena pa se še ni spremenila, če boš kaj handlal :P

 

Popravljeno . Popravil BigOne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Jernej23 pravi:

Res je že kar nekaj časa na AN. Takole bom zapisal, imam "podoben" motor in vem, da kilometrina ni problematična, še posebej, če je bil (bili) prejšnji lastnik-i "normalen" uporabnik in skrbel tudi za predpisane redne servise. Zgodovino servisiranja je možno preveriti na pooblaščenih servisih.

Takole na hitro za primerjavo koliko posrednik "zasluži" pa kar en oglas iz MU.

http://www.moto.it/moto-usate/bmw/f-800-gs/f-800-gs-2008-15/6312158

V povprečju se pri nas motocikli vseh znamk prodajajo za pol cene novih, kljub 10-tim letom starosti (kilometrina pa po želji).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala :)

Max. 4 se tudi meni zdi sprejemljivo ker se zmeraj najde še kaj za vložit po parih tednih lastništva (pa verjetno ti v ITA nimajo fix. cene če se jih hočejo losat...) bom šel enkrat vprašat če je pripravljen na tem naredit izgubo ali bo trmast in vztrajal še

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgubo ne bo delal bodi prepričan, on od tega živi. Vprašaj Italjana za koliko proda in ga sam uvozi. Koliko je komplet stroškov pri uvozu iz tujine pa ni skrivnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale italjanski niti ni tako daleč. Cca 3 urce vožnje od mene.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
2 minutes ago, Janezs said:

Realni kilometri?

Najverjetneje ja. Saj za osem let to ni tako veliko. Ali mogoče misliš, da jih ima več in je zavrtel nazaj?

 

4 minutes ago, Janezs said:

Še zanima me vaše mnenje. Se mi splača menjat Yamaho MT-07 s 36 000 Km, za tegale, ki ima precej več kilometrov. Sem nor?

Odvisno za kaj motor potrebuješ. Za po cesti in dnevne vožnje je vseeno če ostaneš na svojem. Če bi rad delal dolge ture je to pravi motor za to nalogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motolover pravi:

Najverjetneje ja. Saj za osem let to ni tako veliko. Ali mogoče misliš, da jih ima več in je zavrtel nazaj?

 

Odvisno za kaj motor potrebuješ. Za po cesti in dnevne vožnje je vseeno če ostaneš na svojem. Če bi rad delal dolge ture je to pravi motor za to nalogo.

Hvala za mnenje.

Na uč je kar lepo ohranjen. Cena se vam zdi OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bil nor? prerasel si MT-ko in kot vidim, precejkrat zaideš tudi na makadam. Tam bo omenjeni motor precej bolje opravil nalogo. Kilometri so pa zelo relativna stvar, če je lastnik skrbel za redne servise in ni nek "mesar" za tehniko ni problema tudi pri kilometrih, ki jih kaže števec.

Splošni izgled ob takšni kilometraži pove dosti o uporabniku. Za ceno se pa pogovarja ob ogledu tale je le izhodišče.

Podatki o servisih se lahko preverijo na pooblaščenem servisu.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar prodajalec objavi ime in priimek gotovo nima slabih namenov. Pogooglaj in boš videl kdo je lastnik, zanimiv človek. Tudi če gre za malo več denarja kot od sivih uvoznikov je to dober nakup. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Rad bi tudi makedame vozil brez skrbi, pa kakšen lažji lepo urejen kolovoz. Ko Mt-jko zapeljem na makedam se mi smili in potem se furam kt po jajcih, izogibajoč se vsaki luknji, da ne primem spodaj. MT-jka ima res majhen odmik ot tal, pa kratek hod vzmetenja. Pač cestni motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Janezs pravi:

Tako je. Rad bi tudi makedame vozil brez skrbi, pa kakšen lažji lepo urejen kolovoz. Ko Mt-jko zapeljem na makedam se mi smili in potem se furam kt po jajcih, izogibajoč se vsaki luknji, da ne primem spodaj. MT-jka ima res majhen odmik ot tal, pa kratek hod vzmetenja. Pač cestni motor.

Vzami ,zamenjal kup motorjev in F serije so bili eden boljših nakupov ,mislim da ga dobiš za 5.200 če jih položiš na mizo . Ostalo ti je Mina povedal .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim, da ne. Menda je integriran v črpalko? tako pišejo po forumih.

Vendar po slikah sodeč je črpalka enaka in je filter v plastičnem ohišju. Tudi tu se nikjer ne omenja potreba po menjavi kot na 800 modelih. Tole mislim, da je za modele od 05-08 kasnejši so imeli trak za merjenje nivoja ne plovec.

yhst-15102260216258_2272_231981268.jpg

tole je za letnike 08-13, mogoče je filter v tem plastičnem ohišju.

16147705376_1_B.jpg

1200-ke niso imeli problenov z dovodom bencina kot 800-taki. Pri prvi seriji se je kvaril krmilnik (regulator) na črpalki bilo je precej menjav, kasnejši pa ne. 800-ke pa cel vrag okrog crkavanja črpalk in mašenja filtrov. BMW ni pustil prodaje samo filtra, v servisu so menjali cel modul, cena cca 400€+ in seveda še delo. Filter je poceni (20-30€) črpalko pa tudi dobiš za manj kot 50€ kdo koga :pos:.

Pri nas je takšne simptome (crkovanje ned vožnjo) imel član @aders in seveda jaz drugi so jih pa zamolčali ali pa so se premalo vozil. Na mojem motorju je čez ta filter "steklo" približno 3000l bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!