Skoči na vsebino

BMW F 800 GS


DeReN

Priporočene objave

Yep... Chennai v Indiji spada pod Bmw. Pomoje so prisotni v Indiji, ker ta z preko miljardo prebivalcev predstavlja izredno velik potencial in hkrati poceni delovno silo. Ravno zato me ne preseneča, da je za konec leta Bmw napovedal precej preprost 300cc motor. 

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pač tako, da je poceni delovna sila izhod za večji dobiček lastnikov kapitala. Tudi tisto kar je še sestavljeno v Evropi je večinoma sestavljeno iz delov, ki jih naredi "umazana" industrija tam nekje daleč.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, map pravi:

Sej ni problema, samo vprašam. Do katerga leta so pa Rotaxi? Je Rotax tudi 2 cilidraše izdeloval?

Evo, agregat Rotax 804 še vedno izdeluje Rotax. Če si pozoren, boš opazi, da so takšni agregati v F800R modelih. Oljni hladilnik je nad filtrom za olje. Modeli S, ST in GT pa imajo za pogon namesto zobčenika jermenico. GS 650/700/800 imajo hladilnik olja in filter postavljen vzporedno. Pa tudi postavljeni so v teh modelih agregati nekoliko pokončneje kot v R,S,ST in GT modelih

Sicer sem pa na odlitkih ohišja motorja, pri menjavi alternatorja, opazil napise "made in Austrija" je pa moj letnik `11.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Se opravičujem, če ste to temo že obdelali.

Zanimam se za nakup "ščitnikov roke" za GS 2013 in sem v Louis-u zasledil ene "dobre".

Je pa problem, da je tudi cena "dobra" : link

Komplet stane cca 260,00€. me zanima, če kdo pozna kakšno cenejšo opcijo?

Lahko tudi ( malo )rabljene, naprimer :)

Hvala!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Pelaupelau pravi:

Zdravo!

Se opravičujem, če ste to temo že obdelali.

Zanimam se za nakup "ščitnikov roke" za GS 2013 in sem v Louis-u zasledil ene "dobre".

Je pa problem, da je tudi cena "dobra" : link

Komplet stane cca 260,00€. me zanima, če kdo pozna kakšno cenejšo opcijo?

Lahko tudi ( malo )rabljene, naprimer :)

Hvala!

Lp

Kako 260€? Cena je 130€.

Jaz jih imam in se mi zdijo zelo kvalitetna zaščita za roke. Robustno železo.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Kako 260€? Cena je 130€.

Jaz jih imam in se mi zdijo zelo kvalitetna zaščita za roke. Robustno železo.

Scarabeo

 

Dejansko razmišljam, da je 130€ za kos, ne za komplet. :)

Če imaš take, potem ne dvomim, da veš kaj in kako. Če je 130€ za komplet in če si z njimi zadovoljen, jih bom nabavil.

Hvala :):yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Pelaupelau pravi:

Dejansko razmišljam, da je 130€ za kos, ne za komplet. :)

Če imaš take, potem ne dvomim, da veš kaj in kako. Če je 130€ za komplet in če si z njimi zadovoljen, jih bom nabavil.

Hvala :):yea2:

Jaz sem jih nabavil pri najbližnjem moto trgovcu. Mi jih je zrihtal za enako ceno, prišparaš pri poštnini. Poskusiti ni greh. Pa lepo zrihtaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Jaz sem jih nabavil pri najbližnjem moto trgovcu. Mi jih je zrihtal za enako ceno, prišparaš pri poštnini. Poskusiti ni greh. Pa lepo zrihtaj.

Se strinjam. Marsikaj se dobi tudi lokalno za isto ceno. Pri Louis-u običajno kaj nabavim, kadar imajo akcije za - 20% za nakup nad 100€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro preveri, če res pašejo tudi na F800 ker ima kolikor vem (fatbarr) 28,5mm krmilo, enako tudi 1200GS modeli, kar pomeni, da ti opora ne bo objela krmila, ker je debelejše.

Normalna debelina krmil je 22,2mm (F650GS/800) na njega paše sigurno.

Tamle reklamirajo, da paše na oba motorja kar pa ne drži. (aha drobni tisk - Installation is only possible on OEM handlebars).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel preverit točno kako in kje je vpeta podpora zaščit na krmilo. Mislim, da se krmilo odebeli (22,2mm) šele proti delu, ki ga držijo objemke na križih (28,5mm), tako da bo mogoče "pasalo" tudi na "fatbar" F800GS (pred nakupom obvezno preveri).

Na delu takoj za stikali je najbrž debelina še vedno 22,2mm.

Barkbuster na F650GS, desna

IMG_20160907_173406.jpg

leva

IMG_20160907_173413.jpg

Če se ne motim se na F800GS začne debelit tule naprej, kjer imam montiran RamMount za GPS.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo .. Vidim, da bo treba zadevo še dobro preučit, da bo šlo skupaj.

Na strani proizvajalca sicer kaže, da je montaža nižje kot na tvoji sliki @MiNa.

fotka stran proizvajalca 

navodila za montažo

Hvala za info. Sploh pa pri meni zna biti problem vetrobran, ker sem kupil višjega, kot je original.

Nevem, če bo "plac" še za ščitnike:

 

IMG_20160907_190311.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Pelaupelau pravi:

Zanimivo .. Vidim, da bo treba zadevo še dobro preučit, da bo šlo skupaj.

Na strani proizvajalca sicer kaže, da je montaža nižje kot na tvoji sliki @MiNa.

fotka stran proizvajalca 

navodila za montažo

Hvala za info. Sploh pa pri meni zna biti problem vetrobran, ker sem kupil višjega, kot je original.

Nevem, če bo "plac" še za ščitnike:

 

 

Če bi bil problem, se ga hitro reši z spretno roko in Proxxonom ali Dremlom =). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Pelaupelau pravi:

 

 

fotka stran proizvajalca 

navodila za montažo

Hvala za info. Sploh pa pri meni zna biti problem vetrobran, ker sem kupil višjega, kot je original.

Nevem, če bo "plac" še za ščitnike:

 

IMG_20160907_190311.jpg

Meni je ob zasuku krmila nasedalo na armaturko in bilo čisto blizu stekla. To sem rešil tako, da sem nalepil uteži za rajfne - kjer se bilanca blokira (maximalen zasuk levo in desno sem zmanjšal s temi utežmi) so različnih debelin. Upam, da razumeš in veš kje je to.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam povišano šipo Givi in se ob skrajnih položajih ščitniki dotaknejo šipe vendar ni bilo potrebno nič dodatnega prilagajanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Wunderlich povišana šipa in Barkbuster ščitniki gredo skupaj, je pa potrebno zadevo malenkost prilagoditi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po nekaj več kot 47Kkm  in 17 mesecih se je poslovil Excide akumulator. Včeraj vgradil Yuaso danes pa 270 km dela kot "nov":P .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
On 25/09/2016 at 8:43 PM, MiNa said:

Po nekaj več kot 47Kkm  in 17 mesecih se je poslovil Excide akumulator. Včeraj vgradil Yuaso danes pa 270 km dela kot "nov":P .

 

Čudno, jaz še nisem menjal akumulatorja pod 6 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Čudno, jaz še nisem menjal akumulatorja pod 6 let.

Se ne sekiram. Akumulator me je "koštal" 0,00117€ po kilometru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MiNa said:

Se ne sekiram. Akumulator me je "koštal" 0,00117€ po kilometru.

Lahko pogledaš tudi tako:  če bi vse akumulatorje menjali na leto in pol, bi štirikrat bolj zasvinjali planet, kot je potrebno. Si ga dal med nevarne odpadke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Lahko pogledaš tudi tako:  če bi vse akumulatorje menjali na leto in pol, bi štirikrat bolj zasvinjali planet, kot je potrebno. Si ga dal med nevarne odpadke?

Pa saj akumulator ni prišel iz lune, Zakaj bi zasvinjali planet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, kp-kp pravi:

Pa saj akumulator ni prišel iz lune, Zakaj bi zasvinjali planet?

Zato, ker ga ni naredila narava ampak največji svinjakar na planetu :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!