Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

že nisi tapravih cifer vrtel :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

hehe, glede na to koliko kritiziraš dolenjsko industrijo... se potem še čudiš, kako da ti ni noben zrihtal ceneje? ! c, c, c... :yawn:

odločil se je da raje v proračun naše prelepe države raje vsaj 1 krat mesečno nekaj doniral , ker njegovega lepega :whistle: izpuha se ne da nikjer homologirat...

mogoče bo vsota konec sezone za kakšnega kompletnega demon?? :evilgrin:

ps upam da ne,,,, ampak saj veš glasno je glasno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odločil se je da raje v proračun naše prelepe države raje vsaj 1 krat mesečno nekaj doniral , ker njegovega lepega :whistle: izpuha se ne da nikjer homologirat...

mogoče bo vsota konec sezone za kakšnega kompletnega demon?? :evilgrin:

ps upam da ne,,,, ampak saj veš glasno je glasno

No, tako bom rekel, pa če bi bil kompeleten Evolution, je še vedno GRD, pa brez skrbi, za to ne rabiš imeti nevem kako sofisticiranega okusa, ker je žal to pač dejstvo. :evilgrin:

Hahaha, okoli mesečne donacije, glej, saj veš, država tudi mora živeti.. :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

že nisi tapravih cifer vrtel :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

hehe, glede na to koliko kritiziraš dolenjsko industrijo... se potem še čudiš, kako da ti ni noben zrihtal ceneje? ! c, c, c... :yawn:

Hmmmm, če kritiko sprejmeš na pravilen način, je lahko zelo konstruktivna, se ti ne zdi? Dejstvo je, da glede na VISOKO CENO Akrapota, moraš potem polovico izpušnih cevi gledat ob tem pa še predolg ovalen lonec trpet na motorju... Hmmmm, zakaj že?? Malo si lahko NAJBOLJŠI in seveda NAJDRAŽJI strokovnjaki pri Akrapoviču pogledajo, kako krasno se da samo s kosom karbona rešit celo zadevo. Yoshimura je zmogla naredit krasen pokrov, tudi Leo Vince je naredil zelo podobno...da se o mali delavnici Taylormade Exhausta in njegovemu designu sploh ne pogovarjamo... :grim Akrapovič, ki pa ima lastno proizvodnjo karbonskih izdelkov pa ne more, pa bi rad kasiral več od konkurence?? Hmmmmm, kakor komu... Meni ne! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Hmmmm, če kritiko sprejmeš na pravilen način, je lahko zelo konstruktivna, se ti ne zdi? Dejstvo je, da glede na VISOKO CENO Akrapota, moraš potem polovico izpušnih cevi gledat ob tem pa še predolg ovalen lonec trpet na motorju... Hmmmm, zakaj že??

no še konstruktivno kritiko za tebe ;)

glede na to, da vse te krivine pri akrapoviču služijo nekem globjemu namenu, kot samo temu, da jih moraš ti gledat + glede na to da so narejene iz top materialov in zaradi tega skoraj 1,5kg lažje od tvojega taylormade-a (kar verjamem, da je vam - ta hudim rejserjem ful pomembno ;) ) mogoče tile najdražji strokovnjaki pri akrapoviču le niso tako zelo mimo udarili. :whistle:

mene na tem loncu popolnoma nič ne moti... s tem da je tvojega ravno tako nemogoče homologirat kot tega... čeprav se dandanes da že marsikaj :evilgrin:

a0ccca309a6cd7aac68f25d779b46453.jpg

Malo si lahko NAJBOLJŠI in seveda NAJDRAŽJI strokovnjaki pri Akrapoviču pogledajo, kako krasno se da samo s kosom karbona rešit celo zadevo. Yoshimura je zmogla naredit krasen pokrov, tudi Leo Vince je naredil zelo podobno...da se o mali delavnici Taylormade Exhausta in njegovemu designu sploh ne pogovarjamo... :grim Akrapovič, ki pa ima lastno proizvodnjo karbonskih izdelkov pa ne more, pa bi rad kasiral več od konkurence?? Hmmmmm, kakor komu... Meni ne! :grrr

verjemi, da se ne gre za to, da akrapovič ne bi mogel, tako kot si ti napisal, narediti izdelka, ki bi vizualno izgledal kot tvoj taylormade. verjemi, da je sposoben narediti še dosti več, tudi na področju karbonskih izdelkov. tako kot ima avtomobilska industrija svoje oblikovne smernice tako jih ima tudi on na svojem področju... in verjamem, da prav gotovo ne vidi razloga, zakaj bi ob vsem tem dobičku, ki ga ima vsako leto šel to, kar mu prinaša denar spreminjat.

samo še v razmislek... marsikdo bi rad kasiral več od konkurence... le redki pa si to lahko privoščijo - akrapovič je prav gotovo med njimi (če dotično ti kupiš njegov izdelek ali pa če ga ne) ;)

ps: še to... nikoli nisem rekla, da je tvoj taylormade slab ali grd... oblikovno je zelo zanimiv in tudi kar se tiče performanca (posebaj dirkaške različice) vse pohvale. verjamem, da tudi zvok ni slab :)

vsak se odloči za tisto, kar mu najbolj odgovarja, ravno tako si vsak sam postavlja tako kriterije kot mejo za katero je še pripravljen neki izdelek kupit. če ti akrapovič ne odgovarja, si ga pač ne kupiš. saj hvala bogu... kako pa bi bilo, če bi vsi motorji imeli enake izpuhe - nobene raznolikosti. ni pa treba zato, ker si se pač odločil za nekaj drugega pisat, da je akrapovič kot podjetje ki proizvaja vrhunske izpušne sisteme na ravni celega sveta nesposben.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no še konstruktivno kritiko za tebe ;)

glede na to, da vse te krivine pri akrapoviču služijo nekem globjemu namenu, kot samo temu, da jih moraš ti gledat + glede na to da so narejene iz top materialov in zaradi tega skoraj 1,5kg lažje od tvojega taylormade-a (kar verjamem, da je vam - ta hudim rejserjem ful pomembno ;) ) mogoče tile najdražji strokovnjaki pri akrapoviču le niso tako zelo mimo udarili. :whistle:

mene na tem loncu popolnoma nič ne moti... s tem da je tvojega ravno tako nemogoče homologirat kot tega... čeprav se dandanes da že marsikaj :evilgrin:

a0ccca309a6cd7aac68f25d779b46453.jpg

verjemi, da se ne gre za to, da akrapovič ne bi mogel, tako kot si ti napisal, narediti izdelka, ki bi vizualno izgledal kot tvoj taylormade. verjemi, da je sposoben narediti še dosti več, tudi na področju karbonskih izdelkov. tako kot ima avtomobilska industrija svoje oblikovne smernice tako jih ima tudi on na svojem področju... in verjamem, da prav gotovo ne vidi razloga, zakaj bi ob vsem tem dobičku, ki ga ima vsako leto šel to, kar mu prinaša denar spreminjat.

samo še v razmislek... marsikdo bi rad kasiral več od konkurence... le redki pa si to lahko privoščijo - akrapovič je prav gotovo med njimi (če dotično ti kupiš njegov izdelek ali pa če ga ne) ;)

ps: še to... nikoli nisem rekla, da je tvoj taylormade slab ali grd... oblikovno je zelo zanimiv in tudi kar se tiče performanca (posebaj dirkaške različice) vse pohvale. verjamem, da tudi zvok ni slab :)

vsak se odloči za tisto, kar mu najbolj odgovarja, ravno tako si vsak sam postavlja tako kriterije kot mejo za katero je še pripravljen neki izdelek kupit. če ti akrapovič ne odgovarja, si ga pač ne kupiš. saj hvala bogu... kako pa bi bilo, če bi vsi motorji imeli enake izpuhe - nobene raznolikosti. ni pa treba zato, ker si se pač odločil za nekaj drugega pisat, da je akrapovič kot podjetje ki proizvaja vrhunske izpušne sisteme na ravni celega sveta nesposben.

Glej, ne pametuj brezveze, ker nikjer nisem napisal da je Akrapovič nesposoben. Dejstva sem navedel, zame je Akrapovičev izpuh za Fireblade grd, pa lahko napišeš ti kar želiš. Da imajo krivine in kaj vem kaj vse nek oh in sploh namen in da so iz oh in sploh materialov...Daj no, a misliš da sem od včeraj?? To vse vem, pa še vedno je grdo videt tisto lukno na motorju... Pa še to, tukaj na forumu nas je vsaj 98% takih voznikov, ki nam 1000 kubični SS motor že v osnovi ponudi preveč, vsekakor več kot sami zmoremo, tako da ne kupujemo izpuhov, da bi kao izboljšali zmogljivost teh izstrelkov, ampak zgolj zaradi zvoka in designa. Sicer pa, kar poglej si malo po motorjih, pa boš sama opazila, da je Akrapoviča vedno manj... Žal, spati na starih lovorikah in cene dvigati nad oblake je napaka, konkurenca ne spi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bojč ne streljaj da je akrapoviča vedno majn :grrr

te zanimajo njihove prodajne številke ali boš rekel da te niso pravilne O:-)

pač eno izmed dejstev ki pač pove da živiš v zmoti....

vrjetno vsakoletno povečanje dobička zaradi tega ker ti vidiš majn akrapotov..... :unsure:

si pomislil zakaj je tvoj teylorhomade tak poceni...... aja ker ga delajo iz kakšnega materiala? od kje dobijo material ? morajo plačat razvoj in s tem vse ostale stroške ki so povezani z razvojem..

se sprašuješ ali mogoče tvoj motor deluje normalo z tem izpuhom in ne bo imel dolgoročnih posledic???

no.....

faktorji pri katerih se pri akrapoviču ne rabiš spraševat

oz dejstva....

aja pa še homogirat se ga da :sleep2:

drugače pa vsak si kupi tisto kar mu je všeč.... in tisto kar mu finance dopuščajo ...

aja ti povem zakaj je akrapo tak drag..

ker morejo tak drago orodje od nas kupovat :whistle:

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/10-reasons-why/

no 10 razlogov

post-16508-0-23641300-1299225965_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bojč ne streljaj da je akrapoviča vedno majn :grrr

te zanimajo njihove prodajne številke ali boš rekel da te niso pravilne O:-)

pač eno izmed dejstev ki pač pove da živiš v zmoti....

vrjetno vsakoletno povečanje dobička zaradi tega ker ti vidiš majn akrapotov..... :unsure:

si pomislil zakaj je tvoj teylorhomade tak poceni...... aja ker ga delajo iz kakšnega materiala? od kje dobijo material ? morajo plačat razvoj in s tem vse ostale stroške ki so povezani z razvojem..

se sprašuješ ali mogoče tvoj motor deluje normalo z tem izpuhom in ne bo imel dolgoročnih posledic???

no.....

faktorji pri katerih se pri akrapoviču ne rabiš spraševat

oz dejstva....

aja pa še homogirat se ga da :sleep2:

drugače pa vsak si kupi tisto kar mu je všeč.... in tisto kar mu finance dopuščajo ...

aja ti povem zakaj je akrapo tak drag..

ker morejo tak drago orodje od nas kupovat :whistle:

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/10-reasons-why/

no 10 razlogov

No, če smo že pri zmotah, ti moram povedati da si se zmotil ti. Moj izpuh ni bil nič cenejši od Akrapovičevega Slip ona, Okoli tega pa, da bo motor imel posledice, hahaha, ja vsekakor ja... Daj ne strelaj kozlarij no, se dovolj dobro poznava... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo že pri zmotah, ti moram povedati da si se zmotil ti. Moj izpuh ni bil nič cenejši od Akrapovičevega Slip ona, Okoli tega pa, da bo motor imel posledice, hahaha, ja vsekakor ja... Daj ne strelaj kozlarij no, se dovolj dobro poznava... :rolleyes:

glede da sem pač malce več mehanika kakor ti definitivno vem malce več o motorjih z notranjim zgorevanjem in podobnih zadevah...

lahko pa ti kakšno knjigo pošljem o tem :winkiss:

in pol si to raje kupil čeprav je bil dražji od akrapoviča??'

ješešnadi :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede da sem pač malce več mehanika kakor ti definitivno vem malce več o motorjih z notranjim zgorevanjem in podobnih zadevah...

lahko pa ti kakšno knjigo pošljem o tem :winkiss:

in pol si to raje kupil čeprav je bil dražji od akrapoviča??'

ješešnadi :slap:

Hahahaha, jaja, o tej tvoji zadnji izjavi pa bi vsi ki te vsaj malo poznamo lahko marsikaj komentirali, ampak raje ne, saj veš, potem bova spet imela preveč minusov v profilu... :grrr

Da pa nebova popolnoma :topic: , ja Hilton, AKRAPOVIČ je eden in edini, najboljši in najlepši! :worship:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha, jaja, o tej tvoji zadnji izjavi pa bi vsi ki te vsaj malo poznamo lahko marsikaj komentirali, ampak raje ne, saj veš, potem bova spet imela preveč minusov v profilu... :grrr

Da pa nebova popolnoma :topic: , ja Hilton, AKRAPOVIČ je eden in edini, najboljši in najlepši! :worship:

Zakaj nebi znali ceniti kar imamo doma? Ja, zame je Arapovič eden in edini, najboljši in najlepši, še kaj? Čimveč takih si želim pri nas, jih je kar nekaj pa zaradi vrste svoje dejavnosti niso tako prepoznavni(ker tako ali tako delajo z tujino).

Podjetje cenim ker ker ima vrhunske izdelke poleg tega pa je podjetje domače in daje kruh 500 dušam. Dejstvo je, da je Akrapovič cenjeno podjetje. Kdor ima motor mu je želja, da bi imel Akrapovič izpuh, obstajajo izjeme, vendar se mi zdi da to pove zadosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapovič, ki pa ima lastno proizvodnjo karbonskih izdelkov pa ne more, pa bi rad kasiral več od konkurence??

Glej, ne pametuj brezveze, ker nikjer nisem napisal da je Akrapovič nesposoben.

no kak pa naj si potem razlagam tvoj prvi stavek? predvsem v kombinaciji s tvojim podjebljivim tonom glede akrapovičevih strokovnjakov? prosim, razsvetli me.

pa če se da tudi ti ne pametuj brezveze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nebi znali ceniti kar imamo doma? Ja, zame je Arapovič eden in edini, najboljši in najlepši, še kaj? Čimveč takih si želim pri nas, jih je kar nekaj pa zaradi vrste svoje dejavnosti niso tako prepoznavni(ker tako ali tako delajo z tujino).

Podjetje cenim ker ker ima vrhunske izdelke poleg tega pa je podjetje domače in daje kruh 500 dušam. Dejstvo je, da je Akrapovič cenjeno podjetje. Kdor ima motor mu je želja, da bi imel Akrapovič izpuh, obstajajo izjeme, vendar se mi zdi da to pove zadosti.

Oprosti samo to pa ni res... Se strinjam so lepi, so fajn, je res, Akrapovič je samo eden, samo ali je vredno? Domače domače praviš, me zanima al nosiš cunje slo proizvajalcev al piše gor made in turkodžikičajnastan. Tut leder je Dainese, A* al izdelek iz Vranskega, al pa drugače če gledaš imaš striktno in samo SAVA gume na avtu. Sory globalizacija in odprt trg... Pa pustmo zdej to.

Je akrapovič vreden v mojem primeru, tolko, da tehtam Akrapovič proti Leovinče + registracija + komplet gum... hmm pa smo tam, JE?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti samo to pa ni res... Se strinjam so lepi, so fajn, je res, Akrapovič je samo eden, samo ali je vredno? Domače domače praviš, me zanima al nosiš cunje slo proizvajalcev al piše gor made in turkodžikičajnastan. Tut leder je Dainese, A* al izdelek iz Vranskega, al pa drugače če gledaš imaš striktno in samo SAVA gume na avtu. Sory globalizacija in odprt trg... Pa pustmo zdej to.

Je akrapovič vreden v mojem primeru, tolko, da tehtam Akrapovič proti Leovinče + registracija + komplet gum... hmm pa smo tam, JE?

No meni je sicer lep tud za pogledat in če bi mi ga kdo prinesel, ga koj namotniram :winkiss:, če gre pa iz mojega žepa se mi pa trenutno dat 1700e za 3,5 konjev, koker jih da komplet na mojem mopedu ven, ne zdi vredno. Plus minusa v denarnici je pa, da se bom še naprej lahko vozila brez čepkov v ušesih :naughty:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nažalost je ta zadeva postala predraga. Za en kos železa plačati do 20% celotnega motorja. Ne, hvala!

Če ste pa vsi taki hudi racerji, da gledate samo komplet izpuhe, ki so dragi kot žafran, se na daleč sploh ne vidi da imaš komplet (razen za poznavalce), ki niso ne homologirani (večinoma), pa še prave rezultate dajo samo z dodatno elektroniko (vsaj PC) in nastavitvijo na dynotu. :headbang:

Meni se sicer zdi kupovanje aftermarket izpuha brezveze, tisti ki si ga želijo na cestnem motoru zaradi izgleda in zvoka (drugi razlog bo tudi v Sloveniji že kmalu postal zeloooo drag šport) pa naj kupijo splip-on / bolt-on varianto. Ker za dodatnih 1.000 eur za komplet ne dobite prav ničesar, zaradi česar bi se na cesti peljali bolje.

Še na pisti da izpuh in tistih 3KM pri 600ccm dodatno vrednost šele takrat, ko je voznik zelooo hiter. Na cesti je dodana vrednost takega izpuha le takrat, ko je moped parkiran pred bifejem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja Marko, nekako tako kot si rekel. Menjava izpuha ponavadi prinese večje težave kot koristi, vsaj take izkušnje imam jaz. Tuljenja za mojim hrbtom in brenčanja v ušesih se pa tudi z leti naveličaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti samo to pa ni res... Se strinjam so lepi, so fajn, je res, Akrapovič je samo eden, samo ali je vredno? Domače domače praviš, me zanima al nosiš cunje slo proizvajalcev al piše gor made in turkodžikičajnastan. Tut leder je Dainese, A* al izdelek iz Vranskega, al pa drugače če gledaš imaš striktno in samo SAVA gume na avtu. Sory globalizacija in odprt trg... Pa pustmo zdej to.

Je akrapovič vreden v mojem primeru, tolko, da tehtam Akrapovič proti Leovinče + registracija + komplet gum... hmm pa smo tam, JE?

O čem se pogovarjamo, o cunjah?

Zgoraj sem napisal da cenim podjetje ker ima vrhunske izdelke, poleg tega pa mi je všeč ker je podjetje slovensko. Sem se kje slepil in rekel, da bi kupil izpuhe samo zato ker so narejeni tu neglede na kvaliteto? Cena je višja. Najbrž je višja zato ker je lahko višja, po mojem mnenju Akrapovič izdeluje izpuhe z neko dodano vrednostjo(design itd.). Sicer pa naj ima vsak svoje mnenje in prav je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma najbolj me razpizdi da nekdo pametuje na forumu o avspuhih pa nima pojma glede osnovnega delovanja 4 taktnega motorja.. kaj šele o lambda sondi.... itn.........

da ne bom našteval še malce podrobneje v kakšne druge elektronske sisteme....

pek naj sodi o kvaliteti svojih žemljic ne pa o akrapovičevih izpuhih :headbang:

drugače pa fantje da vam sporočim.. trenutne cene se bodo v marcu dvignile za 5%( oz nekatere so se že) ker so osnovne surovine podražile... in se bodo še meseca julija še enkrat.... kot zgleda-........

drugače pa akrapovič je top..... pol pa dolgo ni nič odzadaj....

post-16508-0-25936300-1299483954_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

drugače pa akrapovič je top..... pol pa dolgo ni nič odzadaj....

Saj to je vse lepo in prav, vendar (nas) večina ne potrebuje te "rocket science" tehnologije.

In kupuje se jo predvsem zaradi imidža B) oz. lastnega ega. :wub:

Kar pa tudi ni nič narobe! ;)

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kupuje se jo predvsem zaradi imidža B) oz. lastnega ega. :wub:

Ne eno ne drugo..ampak roko na srce, je končna obdelava veliko boljša kot bilo kateri drugi. Je pa res, da je vprašanje, če je to vredno toliko več €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kupuje se jo predvsem zaradi imidža B) oz. lastnega ega. :wub:

pumpanje ego-ta še nikoli ni bilo poceni :fredy:

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pumpanje ego-ta še nikoli ni bilo poceni :fredy:

sicer off...ampak žalostno je to, da si zlo veliko ljudi sploh kupi motor zaradi lastnega ega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma najbolj me razpizdi da nekdo pametuje na forumu o avspuhih pa nima pojma glede osnovnega delovanja 4 taktnega motorja.. kaj šele o lambda sondi.... itn.........

da ne bom našteval še malce podrobneje v kakšne druge elektronske sisteme....

pek naj sodi o kvaliteti svojih žemljic ne pa o akrapovičevih izpuhih :headbang:

drugače pa fantje da vam sporočim.. trenutne cene se bodo v marcu dvignile za 5%( oz nekatere so se že) ker so osnovne surovine podražile... in se bodo še meseca julija še enkrat.... kot zgleda-........

drugače pa akrapovič je top..... pol pa dolgo ni nič odzadaj....

Se strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri akrapoviču mi je najbol žalostno to...da za bogi slip-on ne morejo zrihtat homologacije. Lahko je vreden žakl zlata pa ga bom vseeno z motorja dol vrgel, ker mi akrapovič ne more enega bogega papirja zrihtat, da bi lahko homologiral izpuh. Še sreča, da sem ga dobil zraven motorja in ga bom lahko brez slabe vesti zabrisal v smetje., ko ga bom zamenjal z enim ko ma papirje zraven.

Lp

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!