Skoči na vsebino

BMW R 1250 GS 2019


Kugelschreiber
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

242907037_4843773842318511_2194841928048114322_n.jpg.6bf821188d22aa0b6e3fc25c6fb53ad5.jpg

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

Moped je ze skor ulaufan,drugi teden prvi servis,napram prejsnjem modelu se malo bolj doterano podvozje in motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, luxsa said:

Moped je ze skor ulaufan,drugi teden prvi servis,napram prejsnjem modelu se malo bolj doterano podvozje in motor.

Pa zlajfi? Ker hrupa in trolanja je blo res dost....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, luxsa pravi:

Moped ulaufan,prvi servis narejen,dela ko da je kawosaki,ko da ga japanac napravio.?

abčutki? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

abčutki? :P

 

Obcutki so bemflarski ?

Ziher more bit hud k pajk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v bistvu me bolj zanima če sune :P

pa če se bo sprijaznil s pokončno držo, ker vem da ima raje malce visenja naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela opazno bolje kot prejsnji model,popeglana masina,popeglano podvozje,avtomatsko,hill holder, abs pro,itd, sedi se pokonc,jebiga to je cena udobja na dolge spure,  malo me moti da je tako na uc ene 2 do 3 centi visji od starega na racun podvozja.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, luxsa pravi:

Dela opazno bolje kot prejsnji model,popeglana masina,popeglano podvozje,avtomatsko,hill holder, abs pro,itd, sedi se pokonc,jebiga to je cena udobja na dolge spure,  malo me moti da je tako na uc ene 2 do 3 centi visji od starega na racun podvozja.?

Kako to, da  nisi novega R1250RS-a hotel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekratke roke,razdalja med zicom in balance je precej velika na RS tako da si precej stegnjen,po parih urah na mopedu so me zacele bolet roke in hrbet,drugace super moped.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Sem se podal na eno lepo vijugasto cesto z novim asfaltom, ki je policaji se niso nasli 

In kje je ta cestica? t0450.gif

 

Lahk tud na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Quest pravi:

In kje je ta cestica? t0450.gif

 

Lahk tud na ZS

Vitanje -  Spodnji Dolič. Lani na novo asfaltirana, malo prometa in lepi ovinki. Samo pazi skozi naselja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se nekaj bi dodal k R1250 testu. Smerniki se izklapljajo avtomatsko. Res pohvalno. Pa DINAMIC ESA opravlja delo perfektno. Kljub sportno naravnanemu vzmetenju je to super udobno na slabih odsekih ceste. Motor kar plava preko grbin in se drzi podlage kot cek moje riti.

Ko bom menjal bo definitivno v izboru. Skoda le, da so opremo razvrstili v pakete in moras k koristni in zazeljeni opremi hoces noces dodati se cel kup manj potrebne krame. Tako paketi kot celota precej podrazijo osnovo. Na koncu se mi zdi, da je ce zelis tiste bistvene stvari se najugodneje vzeti izvedbo Adventure kjer je ze vse razen kufrov in navigacije vkljuceno. Malo denarja to nikakor ni. Je pa motor vreden svoje cene. Odlocitev je torej predvsem a si kgo lahko privosci ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

da so opremo razvrstili v pakete

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

precej podrazijo osnovo

 

Prijatelj prodajal GS 1200 novega cca 3000 km triplle black brez praske. Ni imel vseh treh paketov, ker mu je bila določena oprama-dodatki nepomembni. Šparal je -varčeval zakaj če ne potrebujem. Ko so kupci spraševali o opremi in izvedeli da nima vseh treh paketov so enostavno odnehali. Se je kar namučil prodat, čeprav je bila cena ugodna. Samo informacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Quest pravi:

Prijatelj prodajal GS 1200 novega cca 3000 km triplle black brez praske. Ni imel vseh treh paketov, ker mu je bila določena oprama-dodatki nepomembni. Šparal je -varčeval zakaj če ne potrebujem. Ko so kupci spraševali o opremi in izvedeli da nima vseh treh paketov so enostavno odnehali. Se je kar namučil prodat, čeprav je bila cena ugodna. Samo informacija.

Saj brez paketov nima smisla kupovti, potem ostane bolj malo od uzitkov. Samo ko pogledas, kaj vse so nametali v pakete res vidis, da te hocejo olupit kot banano. Recimo dnevna LED luc v paketu, dodatne LED luci pa v drugem itd. Potem imas ze dva samo da skompletiras luci. Malo bolj smiselne pakete bi morali ponudit, kot npr sport ( Dinamic ESA + Quick shifter + ECU mode ), pa recimo Comfort ( visje steklo, gretje rock, sedez in tempomat ), pa morda v Travel paketu zascite, nosilci kufrov in kufri. Poglej v konfigurator pa bos videl kaj mislim. Ta moderni marketing je hudic, te namamijo in oberejo do kosti :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Quest pravi:

Prijatelj prodajal GS 1200 novega cca 3000 km triplle black brez praske. Ni imel vseh treh paketov, ker mu je bila določena oprama-dodatki nepomembni. Šparal je -varčeval zakaj če ne potrebujem. Ko so kupci spraševali o opremi in izvedeli da nima vseh treh paketov so enostavno odnehali. Se je kar namučil prodat, čeprav je bila cena ugodna. Samo informacija.

Recimo jaz za sebe vem, da ko bom kupoval spet drugega bemfla, ma da ima vso opremo, drugače me ne bo zanimal, pa lahko je rabljen brez praske in še v polivinil zavit - ne hvala! :nono: Še japočki so začeli počasi dajat gor gađete, pa jih nebi pri bemfli hotel imet....

 

pred 16 minutami, IZTOK pravi:

Pa se nekaj bi dodal k R1250 testu. Smerniki se izklapljajo avtomatsko. Res pohvalno.

Moj stari BMW R1200RT letnik 2007 ima že avtomatsko izklapljanje žmigavcev.......sam povem :whistle:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalaprava pravi:

Recimo jaz za sebe vem, da ko bom kupoval spet drugega bemfla, ma da ima vso opremo, drugače me ne bo zanimal, pa lahko je rabljen brez praske in še v polivinil zavit - ne hvala! :nono: Še japočki so začeli počasi dajat gor gađete, pa jih nebi pri bemfli hotel imet....

 

Moj stari BMW R1200RT letnik 2007 ima že avtomatsko izklapljanje žmigavcev.......sam povem :whistle:

 

Serijsko ali dokupljen modul? Ker tole brez senzorjev nagiba in pospeska, kar je zajeto ze v cornering ABS v bistvu ni izvedljivo. Motor mora nekako vedeti kdaj si nehal zavijati ali prehitevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Saj brez paketov nima smisla kupovti, potem ostane bolj malo od uzitkov. Samo ko pogledas, kaj vse so nametali v pakete res vidis, da te hocejo olupit kot banano. Recimo dnevna LED luc v paketu, dodatne LED luci pa v drugem itd. Potem imas ze dva samo da skompletiras luci. Malo bolj smiselne pakete bi morali ponudit, kot npr sport ( Dinamic ESA + Quick shifter + ECU mode ), pa recimo Comfort ( visje steklo, gretje rock, sedez in tempomat ), pa morda v Travel paketu zascite, nosilci kufrov in kufri. Poglej v konfigurator pa bos videl kaj mislim. Ta moderni marketing je hudic, te namamijo in oberejo do kosti :blush:

Bemfl je marketing in striženje naštudiral v nulo. Primer je pa prav ta novi model GS 1250.

Vsak drug proizvajalec bi ob prenovljenem agregatu ponudil še prenovljeno zunanjo obliko, da bi se že na daleč razlikoval od modela 1200. Ampak ne, bemfel tega ni naredil, oni so samo novi agregat vstavili v staro obleko, zagnali marketing in prodajajo kljub temu ko zmešani. Ko se bo prah okoli 1250 malo polegel čez kake tri ali štiri leta, bodo pa zunanjost spremenili, agregata seveda ne bodo pipali in spet bodo zagnali marketing, kao novi GS je spet zunaj....prodaja bo spet skočila do neba. Potem bodo spet minila kaka 3 -4 leta, ko bodo agregat navili za novih 10 konjev, kar bi lahke seveda že sedaj (pred predstavitvijo je bilo veliko govora o 150KM), in spet bo zalaufal marketing, novi GS, blablabla....

no saj mene bodo tudi enkrat ostrigli, nisem izjema :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, IZTOK pravi:

Serijsko ali dokupljen modul? Ker tole brez senzorjev nagiba in pospeska, kar je zajeto ze v cornering ABS v bistvu ni izvedljivo. Motor mora nekako vedeti kdaj si nehal zavijati ali prehitevati.

Serijsko, ampak ne deluje na nagib, ni še tako napreden, tega še ni bilo takrat.

Deluje tako, da žmigovec deluje recimo nepretrgoma v križšču, dokler motor stoji na mestu, ali pri počasnem plazenju v koloni. Ko pa spelješ in presežeš neko določeno hitrost, se bo samodejno ugasnil. Če boš prehiteval recimo avto, pa bo žmigoveč po enih desetih utripih sam ugasnil, če ga nisi prej sam deaktiviral. Skratka, ne more se ti zgoditi, da bi se kar vozil z vklopljenim žmigavcem naokoli. Lahko se pa voziš naokoli z vsemi štirimi utripalkami, samo to je že druga stvar.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, IZTOK pravi:

 Na koncu se mi zdi, da je ce zelis tiste bistvene stvari se najugodneje vzeti izvedbo Adventure kjer je ze vse razen kufrov in navigacije vkljuceno. 

Morda cenovno, ker na nekem primerjalnem testu je dobil več točk navaden GS. Tudi zame je navaden idealen, Adv je že večja teža in morda primernejši za najvišje in najmočnejše motoriste? Nisem ju primerjal ampak sam bi izbral navadnega, čeprav sem pred nakupom iskal adv vendar sčasoma spoznaš, da je včasih bolje malo manj...moje mnenje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!