Skoči na vsebino

BMW R 1250 GS 2019


Kugelschreiber
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

242907037_4843773842318511_2194841928048114322_n.jpg.6bf821188d22aa0b6e3fc25c6fb53ad5.jpg

Priporočene objave

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

Poznamo te tok , da vemo da je Beta s terena prišla takšna , kot iz trgovine , če pa želiš kaj kazat z RT pa povej , bom šel poleg z LT, da vidim to tvoje silno znanje .

Ne vem potem kaj bluziš , tu je tema o GS ....

Pa tudi zelo očitno je, da nisi ne ti niti ostala dva razumeli, da gre po makadamu najboljše službeno vozilo. 

Z omembo Bete si samo dokazal, da nič ne veš o moji vožnji in o tej manekenki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Pa tudi zelo očitno je, da nisi ne ti niti ostala dva razumeli, da gre po makadamu najboljše službeno vozilo. 

Z omembo Bete si samo dokazal, da nič ne veš o moji vožnji in o tej manekenki. 

Pri meni gre najbolje moj osebni motor , s tujim po koprivah tolči je najlažje.

Lahk ti dokažem v živo , izberi teren , jaz si bom pa sposodil eno EXC pa da te vidim strokovnjaka .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STOP

plis, tenkju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami, ja pa saj imaš na voljo orodja mnogo bolj učinkovita kot pa pobožne želje... Pa nedolgo nazaj je nekdo eno skupinsko fotko objavil, na njej so bili tudi trije sveti balinčki.... Se pravi tam doli pri Dinkotu ga skupaj žurate, tule gor na forumu pa se prepucavate... A je to nek nov rieliti šou ali gre za kakšno tekmovanje, stavo, natečaj ali pa nemara celo za skrivnosten experiment.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, izibajker pravi:

@Dami, ja pa saj imaš na voljo orodja mnogo bolj učinkovita kot pa pobožne želje... Pa nedolgo nazaj je nekdo eno skupinsko fotko objavil, na njej so bili tudi trije sveti balinčki.... Se pravi tam doli pri Dinkotu ga skupaj žurate, tule gor na forumu pa se prepucavate... A je to nek nov rieliti šou ali gre za kakšno tekmovanje, stavo, natečaj ali pa nemara celo za skrivnosten experiment.:hmm:

lej, si mel tudi ti orodja, pa te je glava bolela. Mene še od vikenda boli.

Stvar je enostavna, lahko se prepucava o mopedu, o tem kdo ma daljšga, pa naj se v ostalih temah. Verjamem, da većina od naprošenih ima dovolj inteligence, da razume tudi besedo STOP.

ps...ti si pa nadaljeval :(

 

 

ampak nekdo je zapisal, da so GSi vsako leto grši, pa moram povedati (daleč od tega da sem ljubitelj GSov) da je ravno nasprotno, vsako leto (beri nov model) so lepši, bolj športni, bolj zanimivi.

Ne ne ne, ne bom ga kupil, brez panike :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ampak nekdo je zapisal, da so GSi vsako leto grši, pa moram povedati (daleč od tega da sem ljubitelj GSov) da je ravno nasprotno, vsako leto (beri nov model) so lepši, bolj športni, bolj zanimivi.

…. :hmm:

… jaz pa razumem to kot....

….da se staraš…   :D

 

:P

 

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Pri meni gre najbolje moj osebni motor , s tujim po koprivah tolči je najlažje.

Lahk ti dokažem v živo , izberi teren , jaz si bom pa sposodil eno EXC pa da te vidim strokovnjaka .

:lol1:  ….ena najboljših letos….     :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

…. :hmm:

… jaz pa razumem to kot....

….da se staraš…   :D

ja, sem pomislil, najprej na to. Seveda se, ampak starost nima veze s tem da sem po poklicu oblikovalec, pa da mi cestni SUVji ne sedejo. Če bi se vozil sam bi tak al tak imel Ninđo.

Tak na kratko, vsak nov model ima malo popedenane pa bolj skladne detajle, vedno manj je v globalu iz cevi sestavljen kljunaš...tok sam na kratko :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja, sem pomislil, najprej na to. Seveda se, ampak starost nima veze s tem da sem po poklicu oblikovalec, pa da mi cestni SUVji ne sedejo. Če bi se vozil sam bi tak al tak imel Ninđo.

Tak na kratko, vsak nov model ima malo popedenane pa bolj skladne detajle, vedno manj je v globalu iz cevi sestavljen kljunaš...tok sam na kratko :P

 

Ne boš vrjel , ampak geštel je lih tako , kot pri vseh sestavljen iz cevi in pripet na agregat in ne agregat na geštel . B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ne boš vrjel , ampak geštel je lih tako , kot pri vseh sestavljen iz cevi in pripet na agregat in ne agregat na geštel . B)

govorim o vizualnem zunanjem izgledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

govorim o vizualnem zunanjem izgledu

Kaj ni pri geesu vse vidno? Torej je vse zunanjo oziroma zunanji izgled.

In dokler se bo ta kozolec ali karkoli že je, peljal enako ali in bolje od drugih, do takrat bo vzdihovanje in foušarija. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Borutt pravi:

Kaj ni pri geesu vse vidno? Torej je vse zunanjo oziroma zunanji izgled.

In dokler se bo ta kozolec ali karkoli že je, peljal enako ali in bolje od drugih, do takrat bo vzdihovanje in foušarija. 

 

js nisem nikomur fouš, mam 2 mopeda iz palic narejena :P

sicer mi tudi ni jasno, a izraz "foušarija" v primeru GSa pomeni, da ma lastnik tak občutek, ali je vse res? Verjetno je % GSov na naših cestah večji kot katerega drugega motocikla. Torej zakaj fouš? Če bi sam eden mel recimo golfa, potem razumem da je foušarija, če jih ma polovica sela...ah ja, potem pa res ni več foušarije. Tako da sklepam, da prej lastniki mislijo, da so jim drugi fouš, ker vozijo nadmočno mašino :D

Sem pa mau fouš (pozitivno/dobronamerno) vsakemu, ki ma nov moped. Tut tistim, ki bodo meli 2019 GSe. Zakaj, ker ko ga ulavfavaš, diši še vse po novem, no ja včasih je tut kak drug vonj prisoten ampak v glavnem...isto kot če oblečeš nov kombinezon. 

Kar se pa izgleda tiče, vedno in vedno bolj se vse skup oblači v plastike in skriva (mal zarad aerodinamike, mal pa izgleda). Ostajajo samo še nekateri elementi, ki dajejo karakter mopedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

js nisem nikomur fouš, mam 2 mopeda iz palic narejena :P

sicer mi tudi ni jasno, a izraz "foušarija" v primeru GSa pomeni, da ma lastnik tak občutek, ali je vse res? Verjetno je % GSov na naših cestah večji kot katerega drugega motocikla. Torej zakaj fouš? Če bi sam eden mel recimo golfa, potem razumem da je foušarija, če jih ma polovica sela...ah ja, potem pa res ni več foušarije. Tako da sklepam, da prej lastniki mislijo, da so jim drugi fouš, ker vozijo nadmočno mašino :D

Sem pa mau fouš (pozitivno/dobronamerno) vsakemu, ki ma nov moped. Tut tistim, ki bodo meli 2019 GSe. Zakaj, ker ko ga ulavfavaš, diši še vse po novem, no ja včasih je tut kak drug vonj prisoten ampak v glavnem...isto kot če oblečeš nov kombinezon. 

Kar se pa izgleda tiče, vedno in vedno bolj se vse skup oblači v plastike in skriva (mal zarad aerodinamike, mal pa izgleda). Ostajajo samo še nekateri elementi, ki dajejo karakter mopedu.

Samo besedo foušarija si našel? Pred to besedo nisi videl eno na v? 

Ti si oblikovalec po poklicu, pa ti povej, če je pri geesu vse vidno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Samo besedo foušarija si našel? Pred to besedo nisi videl eno na v? 

Ti si oblikovalec po poklicu, pa ti povej, če je pri geesu vse vidno. 

 

ti bom drugače povedal:

2019 bo sunil , zato bo moped majka

2019 no tudi sedanji že, so meni osebno model od modela bolj všečni (novejši=lepši) navadni ne ADV, tisti mi še vedno niso preveč vizuelni. Seveda pa je večina okvirja še vedno vidna, bistvo je da je bolj skladen, lepše skrit ali poudarjen, zapolnjen itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

upam, da so kaj lego popravili z novo elektroniko

 

To je vozil po komlcih, probaj z Versysom, pa potem lego popravljaj :naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padel je zato, ker je imel namontiranih preveč dodatnih luči. Če prav vidim, poleg originalnih še 2 para... :wallbash:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

pa da mi cestni SUVji ne sedejo

Štorklja ni prav daleč od cestnih SUV-jev....  Sem 99% prepričan, da boš imel R1300GS parkiran v garaži  :P

 

26 minutes ago, Joker said:

Če prav vidim, poleg originalnih še 2 para... :wallbash:

Za 14 jurjev je naštel samo dodatne opreme. Motor pa totalka zaradi malo zvitega nosilca desne stopalke (sestavni del okvirja), okvirjev pa ne menjajo. :huh:

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, XTR pravi:

Štorklja ni prav daleč od cestnih SUV-jev....  Sem 99% prepričan, da boš imel R1300GS parkiran v garaži  :P

 

se strinjam z izjavo:

bmw gs - kljunaš

ktm sdgt - štorklja

:D

ps. ne sede mi pokončna drža, drugače bi že iskal moped v tem rangu, čez komot ga ni, vendar moram viseti naprej, drugače me zabija v hrbtu, kar mi pa ne paše. Še vsakega cestnega endura sem se po pol ure naveličal, vključno s KTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, XTR pravi:

Štorklja ni prav daleč od cestnih SUV-jev....  Sem 99% prepričan, da boš imel R1300GS parkiran v garaži  :P

 

Za 14 jurjev je naštel samo dodatne opreme. Motor pa totalka zaradi malo zvitega nosilca desne stopalke (sestavni del okvirja), okvirjev pa ne menjajo. :huh:

Na gs pravega okvirja ni , agregat je del okvirja , ko se tam kaj zvije se ne splača popravljat saj morajo menjat bloke motorja itd 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Na gs pravega okvirja ni , agregat je del okvirja , ko se tam kaj zvije se ne splača popravljat saj morajo menjat bloke motorja itd  

Vse se da, če se hoče. Najlažje pa je zaradi ene male napake odpisati motor in prodati novega. To ti pri prvem offroad izpadu narediš ekonomsko totalko... :)

458459034_kravcafail.png.44a8fdfd859523c1a26bb4f555a93a0c.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, XTR pravi:

Vse se da, če se hoče. Najlažje pa je zaradi ene male napake odpisati motor in prodati novega. To ti pri prvem offroad izpadu narediš ekonomsko totalko... :)

458459034_kravcafail.png.44a8fdfd859523c1a26bb4f555a93a0c.png

Ta moped ima pač stvari tako narejene, da je po padcu motor še vedno za silo vozen. Ker pa npr. voznikove in sovoznikove stopalke niso izdelane npr. iz aluminija in privijačene na okvir (kot pri normalnih mopedih) je pri vsaki taki poškodbi potrebno zamenjati okvir motocikla in je ekonomska totalka hitro tu. Je pa tip naredil osnovno napako, ko je šel s krampastimi gumami zalagat ovinke in to na mopedu, ki daje slabe povratne informacije pri začetnih zdrsih gum. Ko sem bil sam parkrat na KTM servisu sem tudi sam z začudenjem gledal adventure modele strank, ki so imeli namontirane budget krampaste gume in so se z njimi v glavnem vozili po cesti.

Meni osebno je 2019 1250 GS zelo všečen moped. Če mu kdaj spredaj namontirajo še dobre upside down vilice bo pa že počasi vreden svojega denarja. Aja pa dodajo še 15 konj. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, brutal pravi:

Če mu kdaj spredaj namontirajo še dobre upside down vilice bo pa že počasi vreden svojega denarja

Bistvo GS serije je ravno telelever spredaj in seveda paralever zadaj, dvomim da razen pri kakšni speciani seriji USD zamenja vzmetenje na tem (seveda zelo uspešnem) SUW modelu ne bodo menjali, ki je kar nekako merilo v tem dvokolesnem razredu.

 

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!