Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Jaz sem tu v manjšem kraju na meji med srednjo in južno Dalmacijo. Največ je slovanskih registracija, prevladujejo PL in SK, avtomobili so se že močno popravili, znamka je ostal ista :) Škoda.

Od domačinov je seveda največ Bosancev, tu je prava Mala Bosna, avtomobili višjega razreda, verjetno dvojna državljanstva, oziroma iz Herceg-Bosne. 

Poljaki so mi fenomen, koji k... se vozijo čez celo Evropo pa v take vukoj.

Dol smo se peljali čez maloobmejni prehod in bili sami na meji (Rajnkovec), na sosednjih glavnih pa itak selitev kot v 6.-7. stoletju. Samo hrvaški carinik, ko sem pokazal "enter croatia" je rekel, a ovo imate... Odnesel v tisto bogo hiško, poskeniral in srečno.

V samem kraju tu ni pretirane gneče, spominja kot na konec sezone, septembra, plaža se še vedno lahko napolni, druga zgodba je Makaraska in premium del te riviere, tam je isto.

Držimo so precej asocialno, nakup v Lidlu (kjer ni gužve in v voziček lahko daš kovanec za 2 eur, prime isto kot kuna, lol). V objektu čistijo, menjavajo posteljnino, brisače, nastavljena razkužila, v glavnem precej na nivoju.

Ljudje nosijo maske v zaprtih prostorih, trgovinah, lokali so zvečer večinoma prazni.

Glede morja bom pa rekel takole. Rezervirali smo v začetku leta in nato čakali na situacijo, kako se je razvijala. Par dni pred odhodom sem javil, da le pridemo, da je scena tak ista že nekaj časa.

Po moje tvegamo minimalno, isto kot doma, tudi preko Neuma smo se peljali, pač gas skozi, nič ne komplicirajo.

Kar je meni všeč na Hrvaškem:

- čisto morje

- lepa narava

- kljub ekstremni globalizaciji še najdeš mir

- sorazmerno blizu, dostop z avtom je +, avion in tujina je časovno bruto daljše potovanje in sitno čakanje

- praktično smešne cene in velika izbira namestitev, razen kampov, ki so postali predragi v primerjavi s privat namestivijo, pa še smrdljive wcje in pijane sosede poslušaš celo noč..

Kvaliteto si sam delaš, veliko stvari je za videt in doživet, Hrvaška ponuja veliko.

@BIF ziher se spominjaš še iz juge, v Dalmaciji si težko našel nemško registracijo, še do meje si niso upali.

Petični in "kvalitetni" gostje pa pomenijo uničeno okolje, onesnaženje in fake scene, marine po vseh otokih, degradirani zalivi, bolane scene (nek butl je pred par dnevi streljal s topom iz jahte na Lastovo itd.).

Po drugi strani si dopust narediš sam, torej lahko tudi doma, če ti paše, a če hočeš na lepo morje, je to kot na dlani Hrvaška...

V največ pol dneva si v Dubrovniku, most lepo napreduje, če zagusti si hitro doma.

Izbjegavati pa je treba gužvo in pač vse kar je tudi pri nas tvegano.

Ampak glav ne moreš kar tako spremeniti, maš folk, ki bo ubijal za kavico v okuženem lokalu in samo da bo lahko prižgal čik ter ga štrcnil po plaži.

Slovenija je tudi lepa, a žal morja, sedaj so ga uničili še z boni.

Dejstvo je, da tale epidemija ni eksplodirala, da je nekako ostalo v nekih nivojih, packarijah se širi po istih scenah...

Vojska ne odvaža krst, niti jih ne more, ker nima resursvo:) zdravstvo pa nima pojma in tava še vedno.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

Da ne bo pomote ... ne jezim se na Hrvaško .. jezim se na slovenske politike, ki bi morali po vseh parametrih, ki so si jih zadali in na kar jih tudi stroka opozarja, nekatere države dati na rdečo listo. Med drugimi tudi Italijo, Nemčijo in Avstrijo ... pa tudi Madžarsko in Češko, da ne govorim za Poljsko ... Srbe in Bosance, pa ker niso v EU pa z lahkoto damo na rdečo listo. Tudi tam sem rad potoval.

Fajn mi je na jadranki, fajn mi je v Medulinu, Grobniku pa še na nekaj krajih, kjer imam prijatelje ... moti me le dvoličnost politike ...

to je moje osebno mnenje, do katerega imam pravico ... ;)

 

Ti pritrjujem. Tudi meni je fajn na celem balkanu...ampak v normalnih razmerah.  
Pizda nikjer ne berem ali gledam da bi Srbi, Bosanci, Makedonci....pa tudi ne Avstrijci in podobni vabili turiste k sebi, še manj pa da se bi trkali, da so turistično varne destinacije. Vsi so najmanj diplomatsko zmerni z izjavami o turizmu....razen seveda Hrvati...oni so edina zelena oaza....ampak dokler imajo folk, ki jim verjame...  čeprav v teh najmanj bistveno drugačnih razmerah tega ne razumem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

Ti pritrjujem. Tudi meni je fajn na celem balkanu...ampak v normalnih razmerah.  
Pizda nikjer ne berem ali gledam da bi Srbi, Bosanci, Makedonci....pa tudi ne Avstrijci in podobni vabili turiste k sebi, še manj pa da se bi trkali, da so turistično varne destinacije. Vsi so najmanj diplomatsko zmerni z izjavami o turizmu....razen seveda Hrvati...oni so edina zelena oaza....ampak dokler imajo folk, ki jim verjame...  čeprav v teh najmanj bistveno drugačnih razmerah tega ne razumem.

 

Si opazil, da corona ne okuži turistov na Hrvaškem :) preko 300.000 "nas" je pa skor noben ne faše.

V ozadju je seveda jasno da denar, treba rešit kar se da, vseeno pa niso to črne koze in zadevo lahko sami "nadziramo", če ne silimo v svinjarijo.

Tudi jaz sem program malo spremenil, torej išče se neobljudeno, Dubrovnik je takoj odpadel, Međugorje itak....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Bibione nam pofotkaj, ko boš doma in ti bo "dolgčas", ker ne verjamem, da je gužva :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

Bibione nam pofotkaj, ko boš doma in ti bo "dolgčas", ker ne verjamem, da je gužva :) 

 

al pa Rimini :D

ps. cena marele v Bibonah je med 17-20€/dan. Tok skurim bencina jaz dnevno :D

bibione: 

 

niti ni panike

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

isto ti :D

Kaj pa ekonomska škoda, kot posledica vseh zapiranj? aja to ni pomembno, če maš garantirano službo, pa delo od doma. Nimajo vsi tega, svet se mora vrtet naprej in se bo tak al drugače.

 

nisem govoril zame, kot vidsim se marsikje obešaš in vsiljuješ svoje mnenje in dokazovanja nezaneslivih virov ... pa pustimo to ...

Pa če pustimo še Evropo ... v Ameriki je brez služb ostalo ogromno miljonov ljudi, ker je pač ta virus namišljen ... ti boš rekel .. boli me kurac za une ... tako lahko jaz rečem, ker pač imam trenutno tako službo, da lahko delam od doma ...

Gospodarska škoda v ZDA je že 7.000 bilijonov dolarjev (mislim, da sem si pravillno zapomnil) ... tako da ... pogumno z idejami kako vse to razrešiti ... lahko se zaslužijo milijoni :P

ne da se mi več .. pač... pejte kamor čte ... uživite ... če kdo okuži in se mu dokaže, da je bil tam, ga je potrebno tožiti za povzročeno gospodarsko škodo ... vsi zdravniki, ki so prinesli sranje iz Italije in Avstrije, čeprav so vedeli kaj je na stvari, pa so vseeno bili pametni ... in potem vem kako se je vse začelo ...

Avstrijski smučarski center bodo tožili za velke denarje ... tudi Hrvaško bodo, če se bo izvedelo, da so prikrivali žarišča na najlepšem morju na ceumu svetu, katere odplake dobimo v Slovenjo ;)

grem spat, ker jutri še delam na licu mesta in ne od doma.

nočko srćki :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočko mišek :P (ni vse zarota, brez panike)

ps. veš jaz nikogar ne silim na Hrvaško, opažam pa da marsikoga motijo dopustniki na Hrvaškem. Kdo potem vsiljuje svoje mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

nisem govoril zame, kot vidsim se marsikje obešaš in vsiljuješ svoje mnenje in dokazovanja nezaneslivih virov ... pa pustimo to ...

Pa če pustimo še Evropo ... v Ameriki je brez služb ostalo ogromno miljonov ljudi, ker je pač ta virus namišljen ... ti boš rekel .. boli me kurac za une ... tako lahko jaz rečem, ker pač imam trenutno tako službo, da lahko delam od doma ...

Gospodarska škoda v ZDA je že 7.000 bilijonov dolarjev (mislim, da sem si pravillno zapomnil) ... tako da ... pogumno z idejami kako vse to razrešiti ... lahko se zaslužijo milijoni :P

ne da se mi več .. pač... pejte kamor čte ... uživite ... če kdo okuži in se mu dokaže, da je bil tam, ga je potrebno tožiti za povzročeno gospodarsko škodo ... vsi zdravniki, ki so prinesli sranje iz Italije in Avstrije, čeprav so vedeli kaj je na stvari, pa so vseeno bili pametni ... in potem vem kako se je vse začelo ...

Avstrijski smučarski center bodo tožili za velke denarje ... tudi Hrvaško bodo, če se bo izvedelo, da so prikrivali žarišča na najlepšem morju na ceumu svetu, katere odplake dobimo v Slovenjo ;)

grem spat, ker jutri še delam na licu mesta in ne od doma.

nočko srćki :wub:

Za ZDA mi dol visi, je to še premajhen račun za škodo, ki so jo povzročili nacijam in nenazadnje svoji celini. Sicer pa imajo Trumpa, jih bo že rešil. Kakšen odnos ima do "svojih" črnih in debelih je itak kot na dlani.

Zemljo reši lahko manjši komet ali kaj podobnega, ki bo skrčil zadevo za 80%, korona je skrčila le gospodarstvo, kar ni nič posebnega, še po vsaki krizi se je pobralo (lep primer svetovne vojne).

Premalo je le uničenje gospodarstva, potrebna je apokalipsa, planet tega več ne zmore.

 

 

 

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

nočko miško :P

 

Po moje bolj tvegano Viki vsak dan, kot teden hrvaške zaprt v apartmaju :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

 

Po moje bolj tvegano Viki vsak dan, kot teden hrvaške zaprt v apartmaju :) 

 

če ne razkuži rok vsakič ko prime perutničko, zna bit tvegano. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

Da ne bo pomote ... ne jezim se na Hrvaško .. jezim se na slovenske politike, ki bi morali po vseh parametrih, ki so si jih zadali in na kar jih tudi stroka opozarja, nekatere države dati na rdečo listo. Med drugimi tudi Italijo, Nemčijo in Avstrijo ... pa tudi Madžarsko in Češko, da ne govorim za Poljsko ... Srbe in Bosance, pa ker niso v EU pa z lahkoto damo na rdečo listo. Tudi tam sem rad potoval.

to je moje osebno mnenje, do katerega imam pravico ... ;)

pogoj za rdečo listo je povprečje 40 novih / 100 000 prebivalcev v zadnjih 14 dnevih kar pri hrvaški pomeni vsak dan oz povprečje na dan prek 117 novo okuženih.. povprečje - če imajo en dan 57 novih potem jih morajo imeti naslednji dan 187 če se želi povprečje ohraniti..

razen če imaš ti nove podatke o povprečjih za uvrstitev na rdečo listo in 14 dnevnem povprečju na hrvaškem potem zaenkrat hrvaška še zdaleč ne sodi na rdečo listo po uradnih podatkih .. 

kaj in kako tter koliko estirajo in kakšne podatke dajejo je pa druga stvar.. 

jaz zagovarjam načelo recipročnosti/ vzajemnosti med državama glede na število testov na 100 000 prebivalcev. v primeru hrvaške to pomeni , da se ji avtomatsko zniža 14 dnevno povprečje iz 40 deljeno s faktorjem 2,238 (povzeti podatki https://www.worldometers.info/coronavirus/ ) kar v dotičnem primeru pomeni povprečje 17,9 novookuženih v zadnjih 14 dneh..

hrvaška je trenutno na 30 .. po mojem mnenju globoko presega recipročnost glede na povprečje testiranj ..

samo moje mnenje.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

ps. veš jaz nikogar ne silim na Hrvaško, opažam pa da marsikoga motijo dopustniki na Hrvaškem. Kdo potem vsiljuje svoje mnenje?

kdo je celo pomlad jamral nad turisti smućarji ... tvoj prijatu @Snečer

ti si jamral nad Italjani, ki so lahko prihajali v Slovenijo ... mi pa še iz občine nismo mogli brez razloga 

 

pred 50 minutami, thumper pravi:

kaj in kako tter koliko estirajo in kakšne podatke dajejo je pa druga stvar.. 

to je bistvo vsega ;) 

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

če ne razkuži rok vsakič ko prime perutničko, zna bit tvegano. :P

 

a na Hrvaškem si zaprt v apartmaju :?  ... mislim, da se voziš okoli ...

perutničk ni na Vikiju ampak v Žusterni ... 

Ko vam zmanjka argumentov pa začnete malo okoli bistva ...

Res me boli đolo za hrvaški turizem, čeprav grem rad tja ... itak majo najlepše plaže na ceumu svetu in bližnji okolici ... vsak naj si pa mnenje ustvari sam ... sem tudi sam najlepši, je pa seveda stvar okusa tistega ki presoja o tej moji resnično lepi faci in teleščku :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, maus pravi:

1- kdo je celo pomlad jamral nad turisti smućarji ... tvoj prijatu @Snečer

2. ti si jamral nad Italjani, ki so lahko prihajali v Slovenijo ... mi pa še iz občine nismo mogli brez razloga 

 

 

greva po vrsti

1. da Snecer, ni pa imel enakega mnanja kot jaz, je pa moj prjatu, tako kot ti.

2. narobe, jaz sem bil za odprte meje, in preklinjal rigoroznost omejitev, ker očitno korona loči med poslovnim in turističnim gibanjem. Tudi tule sem imel drugačno mnenje kot Snečer

 

pred 57 minutami, maus pravi:

1. a na Hrvaškem si zaprt v apartmaju :?  ... mislim, da se voziš okoli ...

perutničk ni na Vikiju ampak v Žusterni ... 

2. Ko vam zmanjka argumentov pa začnete malo okoli bistva ...

3.Res me boli đolo za hrvaški turizem, čeprav grem rad tja ... itak majo najlepše plaže na ceumu svetu in bližnji okolici ... vsak naj si pa mnenje ustvari sam ... sem tudi sam najlepši, je pa seveda stvar okusa tistega ki presoja o tej moji resnično lepi faci in teleščku :huh: 

1. se vozim, celo na plažo grem (čimmanj, sonca ne maram)

2. ko teb zmanjka argumentov greš na osebni nivo, kar pa nima veze z mojim mnenjem, ostalo je šala

3. tudi mene boli djoko za CRO turizam, me pa ne boli, ko mi kdo poskuša ukazovati kam in kako naj grem.

 

in pripis:

Vse ki grejo v Hrastnik v 14dnevno karanteno, nujno, je nevarno, številke tako kažejo. Ma občino Hrastnik kr zaprt, bo najbolj varno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

greva po vrsti

1. da Snecer, ni pa imel enakega mnanja kot jaz, je pa moj prjatu, tako kot ti.

2. narobe, jaz sem bil za odprte meje, in preklinjal rigoroznost omejitev, ker očitno korona loči med poslovnim in turističnim gibanjem. Tudi tule sem imel drugačno mnenje kot Snečer

3. ko teb zmanjka argumentov greš na osebni nivo, kar pa nima veze z mojim mnenjem, ostalo je šala

4. tudi mene boli djoko za CRO turizam, me pa ne boli, ko mi kdo poskuša ukazovati kam in kako naj grem.

5.Vse ki grejo v Hrastnik v 14dnevno karanteno, nujno, je nevarno, številke tako kažejo. Ma občino Hrastnik kr zaprt, bo najbolj varno :P

 

1. Kje sem napisal, da sta enakega mnenja ... :? ... a mi lahko označiš besedilo, kje sem to napisal ...

2. moram najti tvoje besedilo, ki si jamral nad italjani, ki lahko hodijo v Slovenijo, mi pa ne smemo iz občine ... ;) ... bom najdu ko bom imel čas

3. jaz se nikoli... ampak res nikoli ne spuščam na osebni novo ... če sploh veš kaj pomeni spuščanje na osebni novo ... da pokomentiram kakšno tuje mnenje, to ni spuščanje na osebni nivo.

4. če ti vlada ukaže boš pač ubogou .. al boš pa kaznovan .. tako kot vsi ... to si tko povedal, kot da : kdo mi bo ukazoval kok hiter se lahko peljem :? 

5. se strinjam ... preveč jih je hkrati iz Hrvaške prišlo in ja .. zaprl bi občino, tako kot to počnejo tudi drugje v demokratičnih državah zahodne Evrope ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

1. Kje sem napisal, da sta enakega mnenja ... :? ... a mi lahko označiš besedilo, kje sem to napisal ...

2. moram najti tvoje besedilo, ki si jamral nad italjani, ki lahko hodijo v Slovenijo, mi pa ne smemo iz občine ... ;) ... bom najdu ko bom imel čas

3. jaz se nikoli... ampak res nikoli ne spuščam na osebni novo ... če sploh veš kaj pomeni spuščanje na osebni novo ... da pokomentiram kakšno tuje mnenje, to ni spuščanje na osebni nivo.

4. če ti vlada ukaže boš pač ubogou .. al boš pa kaznovan .. tako kot vsi ... to si tko povedal, kot da : kdo mi bo ukazoval kok hiter se lahko peljem :? 

5. se strinjam ... preveč jih je hkrati iz Hrvaške prišlo in ja .. zaprl bi občino, tako kot to počnejo tudi drugje v demokratičnih državah zahodne Evrope ;)

 

 

pol se pa ne kregat na pokvarjeno vlado. Sam jest te mam rt :winkiss:

točka 4. ukažejo že ukažejo, sam tut dobit te morajo. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

 Sam jest te mam rt :winkiss:

Vem .. pa nisi edini ... vsi me imajo radi, razen tistih , ki me nimajo ... preprosto sem povedal :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo posredujem ... ne zdj men, da jaz pravim, da situacija na Hrvaškem ni pod nazorom. Očitno berejo MS in si ustvarjajo vtise o situaciji :huh:

https://www.24ur.com/novice/korona/potrdili-14-novih-primerov-okuzb-s-koronavirusom-ena-oseba-umrla.html

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIF pravi:

....ni potrebe brat MS-a....

....samo zdravo pamet uporabljat.....

jah .. lej .. eni si na podlagi mnenj motorističnih strokovnjakov iz motosveta kupujejo motorje, pnevmatike,, čeprav se dolgo ve, da je samo ena resnica in sicer:

motor: ninja zx10rr

pnevmatike: Continental

in to je to :P

sicer pa .. nekonsistentne izjave uradnih inštitucij .. zadnja je, da te ne morejo kaznovati, če nimaš maske v zaprtem prostoru ... prav zanima me, kok kazni so plačevale trgovine in lokali, ko gostje niso imeli mask :huh:

https://www.24ur.com/novice/korona/varuh-neuporabe-zascitnih-mask-ni-mogoce-sankcionirati.html

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooj Beovička pa ma globoke..

En dan nazaj Logarjeva:

Screenshot_20200727-160441.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!