Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ob 26. 3. 2021 ob 14:19, Luka66 pravi:

Ja, sam, me pa skrbi....ne boli me glava, ne boli me roka, nimam vročine, ne kašljam, počutim se odlično in v službi vse ponaredil, kar za petek ni običajno ?.......razmišljam, da mi niso z navadno vodo cepl......edin kar je lačen sem k hudič.....sumum, da so mi vbrizgali čip za povečanje apetita, tako, da tistim, ki bi radi shujšali odvstuje cepljenje, res pa......da danes še nisem nič jedel  ?

DAN PO TEM

Zvečer sem občasno občutil malo mrzlice in glavobola........vzel dva lekadola in šel spat.....menda sem dobro spal, ker je hčerka slišala v svojo sobo :hmm:        danes zjutraj sem se počutil OK, samo roka na mestu cepljenje malo boleča.........in smo šli po novo zadnjo gumo v AS, naslednji teden bo lepo vreme in bi pasal narediti prve km letos  :) 

Pa še malo v Ducati salon pogledat.......očitno nam Ducatiji v družini pašejo :OK:

 

DuceAS.jpeg.b9b9b6e94c762f4faf09391c67223d6c.jpeg

Expirience stuff sicer paše na vse živo......ta mladi pa le plastiko   ;)

40501432_DUCEAS1.thumb.jpeg.fc170e07b7341260b4447f74b5ab06c5.jpeg

Lep je k hudič, tud potem, ko si cepljen :P

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Luka66 pravi:

DAN PO TEM

Zvečer sem občasno občutil malo mrzlice in glavobola........vzel dva lekadola in šel spat.....menda sem dobro spal, ker je hčerka slišala v svojo sobo :hmm:        danes zjutraj sem se počutil OK, samo roka na mestu cepljenje malo boleča.........in smo šli po novo zadnjo gumo v AS, naslednji teden bo lepo vreme in bi pasal narediti prve km letos  :) 

Pa še malo v Ducati salon pogledat.......očitno nam Ducatiji v družini pašejo :OK:

 

DuceAS.jpeg.b9b9b6e94c762f4faf09391c67223d6c.jpeg

Expirience stuff sicer paše na vse živo......ta mladi pa le plastiko   ;)

40501432_DUCEAS1.thumb.jpeg.fc170e07b7341260b4447f74b5ab06c5.jpeg

Lep je k hudič, tud potem, ko si cepljen :P

to so stranski učinki, ko s KTM na DUCATI prešaltaš, sampovem :P

 

pred 11 urami, Codeine pravi:

Tako, zdaj vemo, kdo je glavni krivec za vse smrti v Sloveniji.

razočaran sm, name so pozabili.. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se prepoznal?

Se spomnim leto nazaj, si bil kar glasen, da se je treba požvižgat na ukrepe. Potem sem te nehal brat, tako da nimam pojma, če je sedaj kaj drugače....

Popravljeno . Popravil mato295
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz dobim drobtinice tega dodatka, ker moram pri svojem delu delat z ljudmi izven mehurčka. 

Samo ne vem zakaj je moje življenje vredno par deset evrov dodatka napram politiku, ki dobi xxx krat več tega dodstka. 

Delam od začetka pandemije in še dežuram enkrat na mesec 24/7...

In seveda nimam interesa, da bi nadaljevali z to predstavo o smrtonosnem virusu, ki to ni. 

Baje nas bojo po 1 aprilu spet zaklenili za 14 dni, na bruhanje mi gre... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mato295 pravi:

Si se prepoznal?

Se spomnim leto nazaj, si bil kar glasen, da se je treba požvižgat na ukrepe. Potem sem te nehal brat, tako da nimam pojma, če je sedaj kaj drugače....

pa spet me bereš..nič drugače ni, naslednjih 14 dni bo ključnih. Ti pa predlagam, da bolj skrbiš za svoje zdravje kot moje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Tudi jaz dobim drobtinice tega dodatka, ker moram pri svojem delu delat z ljudmi izven mehurčka. 

Samo ne vem zakaj je moje življenje vredno par deset evrov dodatka napram politiku, ki dobi xxx krat več tega dodstka. 

Delam od začetka pandemije in še dežuram enkrat na mesec 24/7...

In seveda nimam interesa, da bi nadaljevali z to predstavo o smrtonosnem virusu, ki to ni. 

Baje nas bojo po 1 aprilu spet zaklenili za 14 dni, na bruhanje mi gre... 

Dobro, da dobiš vsaj nekaj, jaz delam od januarja 2020 do sedaj neprekinjeno, razen lanskega dvotedenskega dopusta, pa sem dobil 0,0000000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kako bomo debatirali čez dve leti...:hmm:v glavnem je po moje treba umirjati situacijo...kljub različnim mnenjem okoli tega sranja...čas bo pokazal svoje. Do takrat pa bodite uvidevni drug do drugega, ker bolj kot virus bo pomembna psiha, treba ostati optimist.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 3. 2021 ob 14:19, Luka66 pravi:

Ja, sam, me pa skrbi....ne boli me glava, ne boli me roka, nimam vročine, ne kašljam, počutim se odlično in v službi vse ponaredil, kar za petek ni običajno ?.......razmišljam, da mi niso z navadno vodo cepl......edin kar je lačen sem k hudič.....sumum, da so mi vbrizgali čip za povečanje apetita, tako, da tistim, ki bi radi shujšali odvstuje cepljenje, res pa......da danes še nisem nič jedel  ?

baje te 3 dni pred smrtjo vse neha bolet..

Ob 26. 3. 2021 ob 19:36, skalar36 pravi:

Nisem pogledal vsebine, samo naslov. Lahko pa povem, da me po vsakem testiranju, 1x tedensko, boli grlo.

:eek:  pr ns palčko v nos .. pri vas pa kaj v grlo do glasilk* bejž vn..bejž vn z glave..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej so nam rekli 14 dni,
potem so zmanjšali na 11 tednov,
naslednja stvar bo verjetno 8 mescev
in potem lahko pride le še na 5 let...
Kot vse kaže, se številke umirjajo.
 
pred 11 minutami, MARE 65 pravi:

pa sem dobil 0,0000000...

isto, s tem, da ne vem kdaj bo podjetje crknilo, 2 sta že dobila odpoved ,ena je na polovičnem času...

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

pa spet me bereš..nič drugače ni, naslednjih 14 dni bo ključnih. Ti pa predlagam, da bolj skrbiš za svoje zdravje kot moje.

 

Ja Dami, pol prispevkov na forumu je tvojih, težko se vseh ognem. Bom priden, da ne bom spet banan.

 

Nazaj na temo....

1/3 ljudi se nikoli ne bo držala pravil in bo vedno našla 1001 izgovor, zakaj ne. 1/3 ljudi pravila "spoštuje". 1/3 ljudi pa prehaja iz pola na pol. 

In daljši, kot so ukrepi, več je ljudi, ki se jih ne drži, zato imajo vedno manj učinka. Tudi, če vse zaprejo za 2 tedna, se bo 1/3 ljudi obnašala, kot da tega ni. Učinek ukrepov bo zato sila skromen, kar je voda na mlin ravno tem, ki se jih ne držijo, in potem še bolj vpijejo, da ne delujejo. 

Politika je pa ravno takšna, kot si jo sami zaslužimo in je dejansko odraz ljudstva. Točno taka tiranija, kot jo zganja ta vlada, se dogaja povsod, tudi na tem forumu.

 

Zanimiva mi je pa še ena zadeva. Sam sem strokovnjak na svojem področju. Imam ustrezno izobrazbo, ogromno izkušenj, leta in leta aktivnega izobraževanja, pa si vseeno ne domišljam, da vse vem na tem področju in vedno dopuščam možnost, da se motim. Kaj šele, da bi se spoznal na cepiva, psihologijo, politiko, da bi s tako gotovostjo trdil po forumih, kaj je prav in kaj ne in se posledično igral z življenji.... Saj razmišljam o tem, samo si ne delam utvar, da vem dovolj, da bi lahko vlekel pametne zaključke. Če je znanja malo, si lahko tako hitro zmanipuliran, da imaš čisto izkrivljeno predstavo. 

Zato se resno sprašujem, od kje vam vsem tako trdno prepričanje v svoj prav? Nikjer niti trohice dvoma v možno zmoto? Saj niste na forumu sami doktorji znanosti, ali pač?

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, mato295 pravi:

Ja Dami, pol prispevkov na forumu je tvojih, težko se vseh ognem. Bom priden, da ne bom spet banan.

 

Nazaj na temo....

1/3 ljudi se nikoli ne bo držala pravil in bo vedno našla 1001 izgovor, zakaj ne. 1/3 ljudi pravila "spoštuje". 1/3 ljudi pa prehaja iz pola na pol. 

In daljši, kot so ukrepi, več je ljudi, ki se jih ne drži, zato imajo vedno manj učinka. Tudi, če vse zaprejo za 2 tedna, se bo 1/3 ljudi obnašala, kot da tega ni. Učinek ukrepov bo zato sila skromen, kar je voda na mlin ravno tem, ki se jih ne držijo, in potem še bolj vpijejo, da ne delujejo. 

Politika je pa ravno takšna, kot si jo sami zaslužimo in je dejansko odraz ljudstva. Točno taka tiranija, kot jo zganja ta vlada, se dogaja povsod, tudi na tem forumu

 

Zanimiva mi je pa še ena zadeva. Sam sem strokovnjak na svojem področju. Imam ustrezno izobrazbo, ogromno izkušenj, leta in leta aktivnega izobraževanja, pa si vseeno ne domišljam, da vse vem na tem področju in vedno dopuščam možnost, da se motim. Kaj šele, da bi se spoznal na cepiva, psihologijo, politiko, da bi s tako gotovostjo trdil po forumih, kaj je prav in kaj ne in se posledično igral z življenji.... Saj razmišljam o tem, samo si ne delam utvar, da vem dovolj, da bi lahko vlekel pametne zaključke. Če je znanja malo, si lahko tako hitro zmanipuliran, da imaš čisto izkrivljeno predstavo. 

Zato se resno sprašujem, od kje vam vsem tako trdno prepričanje v svoj prav? Nikjer niti trohice dvoma v možno zmoto? Saj niste na forumu sami doktorji znanosti, ali pač?

 

 

 

 

 

 

pa ti res misliš, da bom razpravljal o adminih in brisanju?  

Tako da, prva in zadnja debata je na tem mestu o tem.

 

 

Vsak lahko ima svoj pogled na zadevo, vsak bo zase skrbel, nihče pa me ne bo obsojal, kako sem mu jaz kriv za probleme, ali pa nekdo drug, recimo Potrč.

Najbrž veš kaki so ukrepi, drži se jih, pa veselo prikimaj ukrepodajalcu, ko kaže kdo je kriv, da si zaprt doma.

 

Veš, sami smo si krivi, ker jih podpiramo. In ne, nihče ne rabi biti jedrski fizik, niti mikrobiolog itd..niti sodelovati v strokovni skupini da ve:

-če lahko delam po vsej Sloveniji, potem lahko tudi privat grem mar ne..postopki varovanja so isti.

-da je marsikateri ukrep političen, tudi ne rabim biti znanstvenik

-da znamo še marsikaj drugega prebrati, kot floskule twitota na tviterju, ti je pa tut jasno mar ne.

Pred časom je epidemijo rešila aplikacije (kje je sedaj), pa 14 dnevno zaprtje..ki ga ni konca, pa policijska ura, pa nevarni aerosoli zunaj (le kam so izginili)

Če pa strokovnjaki v "strokovnih" skupinah skrivajo znanje in podatke, pa naj povem, da so več al manj znani, če znaš kak tuj jezik. In ni mi potrebno vedeti natančne formule in kateri gen je spremenjen/mutiran v Slovenskem sevu, da mi bo jasno, da je virus spet mutiral (kar je itak naraven pojav pri virusih)

 

Vsesplošno obsojanje raje, ti lahko da misliti "kaj pa če slučajno niso vsi ukrepi dobri in dovolj varovalni? Si preveril koliko folka se okuži v skupnih prostorih? Tam ne pomaga samo nošenje maske, kar je dolgo NIJZ trdil. In še marsikaj drugega je narobe. In vsak ima pravico to napisat. Kot tudi se ne strinjat. Nikomur ni ta pravica odvzeta.

Pa se spet vrniva na korono. Sprašujem zakaj ni nikomur mar ljudi, ki so izgubil službe, nikomur mar kolikšna bo škoda in je že, nikomur mar koliko zamude se ustvarja v zdravstvu? Ne, nikomur, ker obstaja samo en problem, da zdravstvo ne sfolga nekaj več kot 1000 ljudi v bolnišnicah.

Zdej bomo spet kupovali čas (baje samo 11 dni) s popolnim zaprtjem države. Ker pa ni znana analiza zaprtja vs nezaprtja, bomo lepo dali ušesa dol in čepel doma..baje samo 11 dni. Da bo bolje, saj se gre za naše zdravje, mar ne :P

Verjetno in sem kar prepričan, da bi bil isti šit in podobne okužbe, tut če ne bi čisto nič naredili.

 

Kar pa ne naredimo in kar dolgo opozarjam, pa je vzgoja ljudi. Premal se jih uči o samovarovanju in potem imaš tetice, pa stričke ali koga drugega, ki ima 24 ur masko na frisu. Mal pod nosom, mal ne, mal pod brado, misleč, zdej sm varen. 

No super. Maska rešuje vse. Tut impotenco najbrž :D

Veš s pravilnim pristopom, bi lahko marsikaj bilo odprto, tako gostinstvo, kot hotelistvo, turizem in podobno.

Če lah grem za 1 urco k maši, lahko grem tut za 1 urco do mize v gostilno.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ChilliPalmer pravi:

Evo, fix.....zaprli nas bodo. Keri geniji res. Zdej smo dobri do konc Maja.

To je zato, da se bomo sedaj v teh dneh po postu nazaj napolnili s hrano in pijačo. Hitro v nabavo in potem en teden žura...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak me malo spominja na Korono. :hmm:

Več pooblastil, a manj učinka. Prohibicija je prizadela številne. Foto: AP

Prohibicija je močno razširila pooblastila organov pregona, tako na zvezni kot državni ravni, sprevrgla na milijone Američanov v prestopnike, hkrati pa ponudila nov dobičkonosen vir dohodka za organiziran kriminal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te številke frcajo levo in desno kakor jim paše. Tam okol prvega maja bomo pa spet hrvaški turizem reševal. Če bo kdo od teh cepcev kdaj sedel v parlamentu smo si pa sami krivi. Se pa zna zgodit, da jih bo že prej ulica odnesla. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ulica kliče.

Zanimivo, da šele 1.4. je treba zapret, do tedaj je vse ok, ni nujno...

Sem jih pozorno poslušal, najbolj se bojijo juga, da za praznike uvozijo packarijo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklukar: Ponovno uvajamo nošenje mask tudi na prostem

Evo, hudobni aerosoli zunaj, spet napadajo...saj ne vejo več, kaj bi si izmislili...bogamati.

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-sprejela-ukrepe-za-zaprtje-drzave-od-1-do-12-aprila-znova-maske-tudi-na-prostem/574649?fbclid=IwAR3ZCA82Hglu0jyMBYIcRj20N88FW47KYBCS-jLID94dKWwptqZ9cDPA1y8

 

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zastopim. Folk zapirat med štiri stene. Pri nas v bloku imamo skupne jaške. Ko bo eden fasal, smo vsi pečeni. Boljš, da smo vsi čim več zunaj na prostem. Vrt, gozd, regrat nabirat, motor vozit... Pa malo se soncu nastavit... Ziher boljš, kot kile nabirat v stanovanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narod je treba disciplinirat. To je to. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ciciban pravi:

Ne zastopim. Folk zapirat med štiri stene. Pri nas v bloku imamo skupne jaške. Ko bo eden fasal, smo vsi pečeni. Boljš, da smo vsi čim več zunaj na prostem. Vrt, gozd, regrat nabirat, motor vozit... Pa malo se soncu nastavit... Ziher boljš, kot kile nabirat v stanovanju. 

Ocitno to takticno delajo, ker ce bi se v tem casu prestavili ven na zrak iz kuznih prostorov, bi blo premalo okuzb, in kot vemo....ne morjo zepov basat z dodatki in panike delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!