Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Krekov Milan inNIJZ svetujeta, da se danes ob kresovanju izogibate gorečega ognja. Priporočena razdalja je vsaj 3m. Nošnja maske ni obvezna, je pa zaželjena.

Vlada svetuje da ostanete doma. Plamen kresa je variacijardeče barve in zato sumljiva. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

tut med sexom priporoča isto..no saj veste za kaj :D

179166992_10220942792811936_5575014238319715317_n.jpg.db140bc34a62d01cc096035d4462cfa2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

174222481_1857949127708266_8991718471782256397_n.thumb.jpg.9d7c37111ce39c945c9c10ca868c753f.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DAMI34 said:

174222481_1857949127708266_8991718471782256397_n.thumb.jpg.9d7c37111ce39c945c9c10ca868c753f.jpg

Zarad takih izjav nas bodo sam se zaprl. A govorim ze skos da cifre ti lahko pokazem lih kako je meni vsec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ukica pravi:

Zarad takih izjav nas bodo sam se zaprl. A govorim ze skos da cifre ti lahko pokazem lih kako je meni vsec..

saj v tem je štos, cifre prikazujejo, kot jim je všeč..po praznik bo kar naenkrat hud porast

 

sicer pa, igranje s številkami v tabelici se da lepo na tej strani urejati, od abecednega vrstnega reda do številčnega reda v obe smeri po kolonicah.

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krek in Bejovička sta morala met dobro robo...pol so pa domislice padale :P

d6e72c6da1f59ff8e53f_62550837.thumb.jpg.17cbe8c28fbbd9b8a8cdd54bcafccefe.jpg

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova enota za razdaljo in sicer uporabna v "korona nasvetih"

 

NIJZ priporoča, da so ljudje vsaj "dva Kreka" stran drug od drugega in v tem primeru ni potrebna nošnja mask (zunaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

čip mu je napačno lokacijo dal na gps :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej resno vprašanje: korona ''naj bi'' povzročala krvne strdke.  Je komu dohtar svetoval ali celo napisal recept za kak aspirin ali kaj podobnega? Mal paničarim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Buschi pravi:

Precej resno vprašanje: korona ''naj bi'' povzročala krvne strdke.  Je komu dohtar svetoval ali celo napisal recept za kak aspirin ali kaj podobnega? Mal paničarim...

Nekaterim dohtar napiše recept za injekcije proti strjevanju krvi. Uporaba je enostavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Buschi pravi:

Precej resno vprašanje: korona ''naj bi'' povzročala krvne strdke.  Je komu dohtar svetoval ali celo napisal recept za kak aspirin ali kaj podobnega? Mal paničarim...

ne paničarit, ne škodi pa pred cepljenjem vzeti kak naklofen. (pa ni prot strjevanju krvi ampak prot glavobolu in bolečinam v mišicah)

Pojavnost krvnih strdkov je tako mala (raziskave, zapleti in podobno s tem so tudi uradno obljavljeni na netu), da je res zanemarljiva, pa še obvladljiva zadeva je.

Kake so dolgoročne posledice cepljenja pa itak nihče ne ve.

uradne informacije so pa tule:

https://www.nijz.si/sl/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-cepljenja-proti-covid-19#ali-bom-lahko-izbiral%2C-s-katerim-cepivom-zelim-biti-cepljen%3F

ps. pa s tem nikogar ne prepričujem naj se cepi in da je 100% varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Buschi said:

Precej resno vprašanje: korona ''naj bi'' povzročala krvne strdke.  Je komu dohtar svetoval ali celo napisal recept za kak aspirin ali kaj podobnega? Mal paničarim...

Povprašaj ženske, kaj so jim ginekologi svetovali pri jemanju kontracepcijskih tablet, pri katerih je pojavnost strdkov večja kot pri korona cepljenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malce za nazaj, še ko je nwkdo dal da v 1500 vzorcih neodvisni laboratorij ni našel cirine amoak samo gripo. Zdej meni je vseeno al je korona al je gripa, amoak ko manj kot 30 letna gospodična javi da ji je zdej 2 meseca po koroni huje kot na začetku, da po 2 štukih stopnic vsa zadihana in ne more niti tečt.... 

A je kdo od gripe imel take dolgoročnejše posledice? 

Pa še aspirin naj bi bil kontraproduktiven pri tejnkoroni, svetujejo paracetamol, ne vem pa kako je s cepljenjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne paničarit, ne škodi pa pred cepljenjem vzeti kak naklofen. (pa ni prot strjevanju krvi ampak prot glavobolu in bolečinam v mišicah)

Pojavnost krvnih strdkov je tako mala (raziskave, zapleti in podobno s tem so tudi uradno obljavljeni na netu), da je res zanemarljiva, pa še obvladljiva zadeva je.

Kake so dolgoročne posledice cepljenja pa itak nihče ne ve.

uradne informacije so pa tule:

https://www.nijz.si/sl/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-cepljenja-proti-covid-19#ali-bom-lahko-izbiral%2C-s-katerim-cepivom-zelim-biti-cepljen%3F

ps. pa s tem nikogar ne prepričujem naj se cepi in da je 100% varno.

Čisto resno vprašanje, se boš cepil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Čisto resno vprašanje, se boš cepil? 

sem že, z Astro iz Zenice. še mal še mal pa bo jadranka :P

sej sem že napisal v tej temi zakaj, ker je najlažje tako potovat, ne pa ker verjamem v cepivo (še vedno se lah okužim)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Čisto resno vprašanje, se boš cepil? 

Jaz ja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

sem že, z Astro iz Zenice. še mal še mal pa bo jadranka :P

sej sem že napisal v tej temi zakaj, ker je najlažje tako potovat, ne pa ker verjamem v cepivo (še vedno se lah okužim)

 

A ok, nisem nič za nazaj bral.

na, pa so dosegli svoje... tako ali drugače jim rata... jaz vztrajam, letos dopust izključno v Sloveniji. 3 tedne Pirana, ostalo bom kruzal po Slo. Je lepa in veliko neraziskanih krajev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

A ok, nisem nič za nazaj bral.

na, pa so dosegli svoje... tako ali drugače jim rata... jaz vztrajam, letos dopust izključno v Sloveniji. 3 tedne Pirana, ostalo bom kruzal po Slo. Je lepa in veliko neraziskanih krajev. 

da bodo dosegli svoje smo že dolgo vedeli, predvsem če bomo hoteli potovati bomo rabili potrdilo, al pa se bom na vsaki meji testiral

Recimo moja žena se ne bo cepila, oziroma bo še počakala. Me prav zanima kaj bo naredila za dopust, verjetno čaka, da se zadeve omilijo na hitre teste, potem bo lažje. Ampak ona je lahko brez motorja in jadranke, jaz pa ne. Mam plane, ki jih mislim izpolniti. Od tega neajkrat jadranka in Velebit, pa Bosna, Čg itd.

Po EU se je vseeno lažje švercat. Naši so že umaknil kontrole na meji z Italijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, vandrovec pravi:

Bolj verjetno korone :hmm:

pred 17 urami, Buschi pravi:

Precej resno vprašanje: korona ''naj bi'' povzročala krvne strdke.  Je komu dohtar svetoval ali celo napisal recept za kak aspirin ali kaj podobnega? Mal paničarim...

Načeloma ne predpisujejo aspirina kot preventivo, razen tistim, ki se ne gibajo (npr. hospitaliziranim). Za srčne bolnike je drugače, ti so tudi pod stalnim nadzorom. Ob sumu na infarkt ali kap menda vzameš aspirin direkt, ki ga žvečiš v ustih (ne leže) + urgenca. Glede nevarnosti jemanja aspirina smo se že razpisali v tej temi nekaj strani nazaj. Če te pa karkoli skrbi, se obrni na svojega osebnega zdravnika, saj on najbolje pozna tvoje zdr.stanje!

p.s. Hidracija, vitamin C, gibanje pa bo vse ok.

2.jpg.e01b0020dca9ce290688e750605cf77a.jpg

pred 4 urami, smasher pravi:

Sicer malce za nazaj, še ko je nwkdo dal da v 1500 vzorcih neodvisni laboratorij ni našel cirine amoak samo gripo. Zdej meni je vseeno al je korona al je gripa, amoak ko manj kot 30 letna gospodična javi da ji je zdej 2 meseca po koroni huje kot na začetku, da po 2 štukih stopnic vsa zadihana in ne more niti tečt.... 

A je kdo od gripe imel take dolgoročnejše posledice? 

Pa še aspirin naj bi bil kontraproduktiven pri tejnkoroni, svetujejo paracetamol, ne vem pa kako je s cepljenjem. 

Jaz za gripo sploh zbolim ne. Pri tem je pač drugače, ogromno neznanega, virus ostane v telesu še zelooo dolgo, pri nekaterih je več simptomov, pri nekaterih manj. Moj nasvet, ne padaj preveč na frotole anticepilcev in bolj verjami zdravstveni stroki in prebolevnikom. To kar pravi "tvoja" gospodična ni nič nenavadnega, niti niso nenavadne rahle možganske kapi, vnetja pljuč, vrtoglavica, slabo počutje, nemoč, izguba vonja za dlje časa (leto dni+), nesposobnost koncentracije, slabši vid, itd. itd. Točno s temi besedami "te" odpravi večina osebnih zdravnikov, če kdo ne verjame, ponavljam, naj vpraša prebolevnike.

Cepivo nima navzkrižne alergenosti z aspirinom.

Bolniki z anamnezo anafilaksije po drugih alergenih (hrana, piki žuželke, zdravila), vključno z bolniki s sistemsko mastocitozo se cepijo normalno, svetuje se opazovanje 30 minut po injekciji.

 

pred 1 uro, Buschi pravi:

Jaz ja.

Vsi meni poznani prebolevniki so se ali pa se še bodo cepili. Zanimivo :blush: Na motosvetu velja drugačno mnenje, ker vsi mislijo, da se njim to ne more zgoditi, saj so preveč prebrisani :whistle:

1.thumb.jpg.50260a5a7282fd4d27bb57ef290b3896.jpg

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, 3nity pravi:

 

 

Vsi meni poznani prebolevniki so se ali pa se še bodo cepili. Zanimivo :blush: Na motosvetu velja drugačno mnenje, ker vsi mislijo, da se njim to ne more zgoditi, saj so preveč prebrisani :whistle:

1.thumb.jpg.50260a5a7282fd4d27bb57ef290b3896.jpg

vsi meni znani prebolevniki se niso cepili. Od vseh meni znanih prebolevnikov, brat z družino, svakinja z družino, sestrična z družino in moja teta (85 let stara teta je pa umrla) nimajo nikakršnih problemov. 

Kaj bodo storili po preteku 6ih mesecev ne vem, vendar celo stroka svetuje, da se nekoliko počaka.

Majo pa najmanj problemov pri prehajanju meja, seveda, če imajo dovolj protiteles v krvi, ker drugače četudi so preboleli, se smatrajo za neprebolele.

Smatram pa, da anticepilci imajo pravico ne se cepit.

Če ti ali stroka, lahko poveš, kaj se bo zgodilo čez par let, kake so možne posledice čez eno leto če se cepim si vedeževalec. Nihče ne more tega povedati. Načeloma naj bi se pa nič.

Problem nastaja pri pogojevanju nekega dejanja in sicer bom kar zapisal:

cepljeni vs necepljeni!!

Ali lahko kdo trdi in dokaže, da ima cepljeni:

-manjšo možnost da zboli?

-manjšo možnost, da kuži naprej?

-je zato bolj varen na nove seve?

-je bolj varen za prehod meja?

Nikjer ni dokaza. Edin dokaz je, da v kolikor zboli cepljenec, naj bi bil potek bolezni bolj mil.

Tukaj nas zezajo, namreč prednost so dobili tisti, ki so se okužili, prednost imajo cepljeni. Zdravi so ga pa najbolj najebali, pa bodo moral delat en kup testov, ki itak pokažejo bolj malo.

Pa poglejmo še okužbe po državah, na vrhu je pripet link. Nekatere države so hudo velik cepile in hudo velik folk zboleva spet. Kar ne pomeni da cepljenje ne pomaga. Pomaga vsaj v tistem delu, kjer je dokazano, da se lažje preživi bolezen. Kar sem tudi v tej temi že pisal. Tvegano populacijo nujno cepit, če hoče, ne pa pod prisilo.

 

 

Včasih so bile svinčene cevi varne, pa azbeastna kritina tudi..itd, itd..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

vsi meni znani prebolevniki se niso cepili.

Kaj bodo storili po preteku 6ih mesecev ne vem, vendar celo stroka svetuje, da se nekoliko počaka.

Majo pa najmanj problemov pri prehajanju meja, seveda, če imajo dovolj protiteles v krvi, ker drugače četudi so preboleli, se smatrajo za neprebolele.

 

Katera stroka? Na začetku so zdr.delavce cepili 3 mesece po prebolelosti, nato podaljšali na 6 in zdaj bodo mogoče celo na 8, če niso že, in to samo zaradi pomanjkanja cepiv. Cepljenje ni kontraindicirano s prebolelostjo. Imunost po preboleli okužbi je v povprečju skoraj nezaznavna napram tisti po cepljenju. Se pa strinjam, da bi bilo idealno dobiti odmerek enkrat oktobra, da bi bil rešen čez zimo, ampak tako več kot očitno ne bo šlo.

Veliko prebolevnikov sploh nima protiteles oz. imajo tako nizko koncentracijo, da ni omembe vredna, zato je tudi zapleteno pridobivanje plazme. In količina teh nima veze s prehajanjem meja, ali imaš potrdilo ali ga nimaš, protitelesa ne zanimajo nikogar, niti zdravnika, ki je izdal potrdilo "na blef" ne.

Po moje bo še zanimivo pri tistih, ki so okužbo prestali v izi in so se zaradi prebolelosti "sprostili". Poznam že nekaj takih, ki so v drugo pristali na kisiku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!