Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ja prvi maj se bliža. Je treba bazen nafilat, mamo čez mejo peljat in hrčkom v rit zlest, da ne bi kak papir iz 90ih zašel v cajtnge. Kako predvidljivo. Aja... Pa cept se grem ju3. Očitno se z noben noče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ciciban pravi:

Ja prvi maj se bliža. Je treba bazen nafilat, mamo čez mejo peljat in hrčkom v rit zlest, da ne bi kak papir iz 90ih zašel v cajtnge. Kako predvidljivo. Aja... Pa cept se grem ju3. Očitno se z noben noče. 

izdajauc, ceplen :P

Da si bo Hojsek zrihtal prehod smo vedeli že od sredine aprila, sam lastniki nepremičnin, baje ne žurajo :P

in so varni 3 dni. Ostali sam 2 dni :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprostil so, da se nebi v torek pred parlamentom vec ljudi zbralo. Upajo, da bomo tok veseli sprostitve, da bomo sli rajs na primorsko avtocesto stat do Portoroza, kot da bi sli zvizgat pred TR3. Kekci. Lepo je Racman napisal: #odJJebite! ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bi kdo pomotoma zašel v gostilno, če ni cepljen, negativen (s potrdilom) ali preboleli (s potrdilom) :P

tut plačat ne, še manj pa scat :P

https://mariborinfo.com/novica/slovenija/v-notranjost-gostiln-in-na-dopust-bodo-smeli-le-negativni-preboleli-ali-cepljeni?fbclid=IwAR3MKkXroQJ9AvVZfSDjGXDZ4AD-rDfbKdo8ca8OObsCzSGIruFsoqEsQAM

NIJZjeve globokoumne :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej grejo...zamenjava za Fafangla je sploh ena Krek verzija..dober članek (sicer bo kdo napisal da od levičarjev, ampak jaz tut pišem z levo roko) in po prebranem se res vprašam, kaki strokovnjaki so tile naši cepci..očitno niti FB strokovnjaki niso :P

 

https://www.mladina.si/206800/kdo-igra-boga/?fbclid=IwAR14jabyzXeo49dKGJ02pcrJQLFHszV15t8mvg8Sxe_fN3GyVR9WR2OHCR0

Politika ob njegovem drugem odhodu ni oklevala, zanjo spretno je takoj naznanila, da ga bo zamenjala druga oseba, epidemiologinja Irena Grmek Košnik. Na tej točki se v zgodbo o razmerju med znanostjo in politiko naseli še nova težava: ne več nevarnost instrumentalizacije stroke, temveč njene lastne servilnosti.

Varčni Gorenjci

Mediji so očitno prezrli, da je Grmek Košnik nedavno zaslovela po dveh izjavah. Prva zadeva porast okužb na Gorenjskem lanskega oktobra, ko so tam odkrili 1978 novih, čeprav jih je bilo 1. oktobra komajda 89. Razlaga omenjene je povzročila precej vznemirjenja: do porasta je po njenem prišlo, ker so Gorenjci po značaju zelo varčni, zaradi česar so posledično zelo delovni: »Od 12. oktobra pa do prejšnjega tedna ni bilo urejenega nadomestila za osebe, ki so imele visokorizični kontakt. Posledično so varčni Gorenjci hodili na delo.« Varčni značaj je torej po takšni sumljivi interpretaciji pripeljal Gorenjsko do najslabšega položaja po regijah.

Grmek Košnik je že takrat zagovarjala najbolj restriktivne ukrepe, ki se jim Fafangel več kot očitno upira, predlagala je prav lockdown in popolno zaprtje države. Na podoben način so bili radikalni njeni pogledi na druženje na prostem in osebna druženja: »Teh je bilo veliko, kot epidemiologinja anketiram ljudi, poznam zadeve, bili so rojstni dnevi, abrahami, skupinski športi, druženja pred bloki na dvoriščih.«

Njena razlaga širjenje okužb je navajala nekaj, čemur danes komaj verjamemo: »Tudi na prostem je možnost okužb, obstajajo članki, da kolesar lahko širi virus tudi do 20 metrov naokoli.« Svojo tezo je podala v okviru razprave o »superprenašalcih«, ki da jo je zasledila v znanstveni literaturi. Pri tem se je sklicevala na primer neke pevke v zaprti cerkvi, ki je s petjem okužila 5000 ljudi, tovrstni »superprenašalci« pa so še zlasti pogosti tisti v skupinskih športih, čeprav se ti odvijajo na prostem.

Moralne dolžnosti stroke in znanosti

Toda nedavno so strokovnjaki Mednarodnega združenja za raziskave aerosolov GAeF dognali, da je možnost okužbe s covidom-19 na prostem le 0,1-odstotna, čemur pritrjujejo tudi podatki irskega centra za nadzor in zaščito zdravja, objavljeni konec marca. Če verjamemo tem podatkom, je zato možnost okužbe na prostem zgolj 1 proti 1000.

Delovanje epidemiologov morda ni najbolj povezano z upiranjem politiki in njenim željam, ki ga močno pogrešamo – in enako ga pogrešamo na številnih drugih področjih. Včasih se zdi, da je v polju slovenskih epidemiologov še vedno dovolj prostora, da si vladajoči, v tem primeru minister za zdravje in kar vlada, izberejo natančno takšne strokovnjake, ki se bodo najmanj upirali njihovim agendam. Za kaj takšnega pa mora obstajati njihova pripravljenost, kar odpira akutno vprašanje njihovih moralnih dolžnosti in s tem tudi etičnih pogojev stroke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem še enkrat dobil SMS, da imam jutri ob 9:40 cepljenje proti Covid-19... pa 20.4. sem se... tko da... naj gre kdo namesto mene .. cepivo AZ - odmerek 1 - lokacija GR ?

tok o evidencah :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

Zdaj sem še enkrat dobil SMS, da imam jutri ob 9:40 cepljenje proti Covid-19... pa 20.4. sem se... tko da... naj gre kdo namesto mene .. cepivo AZ - odmerek 1 - lokacija GR ?

tok o evidencah :P 

 

stari tebe nm bojo čist zašuštral že vidm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

stari tebe nm bojo čist zašuštral že vidm....

mišice so mi nabrenklne in bolj globok glasi imam :huh: 

edin kriptovalute mal padajo :dry: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

mišice so mi nabrenklne in bolj globok glasi imam :huh: 

edin kriptovalute mal padajo :dry: 

No pol se pa nehi že hodt cepit, da boš še ujeu k bojo spet rasle.....:naughty:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Zdaj sem še enkrat dobil SMS, da imam jutri ob 9:40 cepljenje proti Covid-19... pa 20.4. sem se... tko da... naj gre kdo namesto mene .. cepivo AZ - odmerek 1 - lokacija GR ?

tok o evidencah :P 

 

in pol se čudiš das trd :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

Zdaj sem še enkrat dobil SMS, da imam jutri ob 9:40 cepljenje proti Covid-19... pa 20.4. sem se... tko da... naj gre kdo namesto mene .. cepivo AZ - odmerek 1 - lokacija GR ?

tok o evidencah :P 

 

šel bi...bi po hitrem postopku zaključil z drugim odmerkom :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x prvi ne vela :P

prvi je za mišice, drug za lepoto. Pol bi bil sam grd mišičar :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ftp pravi:

dejanja so itak odraz prepričanj

malo se motiš... kje piše , da nekdo iz določenega prepričanja nadaljuje v dejanja ? 

ni nujno - in ne pogojeno - da nekdo , ki ima "mejna" / "EKSTREMNA"  - prepričanja , da se njegova dejanja navezujejo na le ta prepričanja ..

zato preberi še enkrat  : "posledice so odraz dejanj in ne prepričanj .. " 

pred 4 urami, mladench pravi:

Ker se ne družim s prijatelji

Ker hodim v službo in ne dobivam kurona dodatkov

Ker sem zdrav

Ker sem v dobri kondiciji

Bom prvomajske počitnice preživel doma za 4imi stenami, da ne širim virusa.

Bom pa v torek 27.04.2021 v centru, da tem idiotskim, koruptivnim, manipulativnim, fašističnim, priviligirancem, mirno rečem da nimajo prav. 

dej pusi enkrat čez vikend ulet na covid dvojčka - al pa dva ...če ne veš kaj je to vprašaj @SF.. koordinate na privat...

pred 4 urami, maus pravi:

Zdaj sem še enkrat dobil SMS, da imam jutri ob 9:40 cepljenje proti Covid-19... pa 20.4. sem se... tko da... naj gre kdo namesto mene .. cepivo AZ - odmerek 1 - lokacija GR ?

tok o evidencah :P 

evidence so naštimane na telesno višino 163cm.. šel si pod to mejo pa te senzorji niso zaznal in dal na konc vrste..

pred 4 urami, maus pravi:

mišice so mi nabrenklne in bolj globok glasi imam :huh: 

na tvojem mestu bi jaz to izkoristil dokler so maske obvezne za bejbe z dobrim geštelom in grdo fačo..

in tako 15x pod senzorji.. sej je vseen al te trefne od napora al pa od strdka... 

bomo vsi do konca našega življenja obelodanjali " maus je guznu zarad strdka u k**cu" ... (hebiga ..besedna igra ko ima dec mozak u k**cu)

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

in pol se čudiš das trd :P

jst sm trd vsak dan pa še nism ceplen z nobenim neodobrenim (tudi ne z nobenim pogojno odobrenim) cepivom.. 

rakia ruls..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, tudi jaz sem bil cepljen 20. aprila, danes so me povabili še enkrat.

Kdo bo meni govoril da cepivo ne dela, že dva dni sem sesut, vročina 39, ampak je že bolje. Baje je to zato, ker imam od korone še preveč protiteles. Do 25. aprila mi še velja potrdilo o prebolelosti, potem 14 dni pavze, potem pa že velja potrdilo o cepljenju, tako, da moto sezona ni ogrožena. Ni tako simpl kot se sliši, sploh glede na to da baje Korone sploh ni in da je vse nateg. Korono sem dobil konec oktobra od sodelavca, čeprav sem se sicer pazil. Preden sem zbolel sem okužil še enga sodelavca in ženo. Tri tedne sem bil fejst bolan in tudi potem je kar dolgo trajalo da sem se pobral. Sedaj sem se cepil in spet jeba, baje pa da traja največ 3 dni. Danes sem prebral vaša prepucavanja za 3 mesece nazaj. Situacija enaka kot sicer v družbi, službi itd. Eni so bedaki, ker verjamejo, drugi ker ne verjamejo, oboji pa 100% prepričani, da imajo prav. Sledim situaciji, posredovali so mi tudi članke, filme, teorije zarote. Vsi smo proti vsem, smo za tabele ali tardeče, verjamemo strokovnjakom in kvazi strokovnjakom. Tudi sam nisem prepričan, da sem si s cepljenjem naredil uslugo, ampak proticepilci tudi niso povedali nič oprijemljivega. “stanje duha” v družbi je tako, da verjamemo vsakemu, ki je proti in če je vsaj povprečen retorik smo že pripravljeni na boj. Samo še puške razdelijo, pa gremo.

Sicer pa kdo pa pravi, da ne bom čez par let zviznil zaradi posledic Korone, zaradi dolgoletnega kajenja, ker sem hodil v službo z vročino (bedak)

Da ne bo kdo rekel da sem se cepil ker sledim svojemu firerju. Če že, potem sem običajno na levi strani sredine, čeprav tudi njih klinc gleda.

Ej, a je to kdo prebral do konca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Igi Pop pravi:

Maus, tudi jaz sem bil cepljen 20. aprila, danes so me povabili še enkrat.

Kdo bo meni govoril da cepivo ne dela, že dva dni sem sesut, vročina 39, ampak je že bolje. Baje je to zato, ker imam od korone še preveč protiteles.

Jaz nisem imel problemov... mogoče sem bil dan kasneje malo drekast, ampak drugače se pa OK počutim . Nisem bil okužen in nisem prebolel Covida-19

Pravijo, da vročina mine v dnevu - dveh... to pa, da večkrat vabijo je pa posledica prijav na različnih koncih, čeprav bi morala biti prevlada številka kartice zavarovanja.

Potrdilo si lahko stiskaš tudi s portala E-zdravje, če imaš digitalno potrdilo ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je reakcija odvisna od protiteles, ki jih imaš že v sebi, zato je druga doza slabše. Jaz jih imam očitno še od bolezni. Tisti, ki so že preboleli dobijo samo eno dozo. Vsaj en plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igi kot si ugotovu... umru bos zarad dela, kajenja , itd... ne pa od kovida... 

prej je treba mislt, narest kej zase.... se gibat ,zdravo zivet... itd , na to noben ne pomisle....

najlazje je samo upit cept cept cept... pa kr mislt da te bo igla resila vseh tezav, malomorgen 

jeseni bo spet drugi sev pa nove igle idt... vil see

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:

Znaš sam pogooglat al ti moramo mi povedat, da si dobil Pfizer cepivo?

 

Hvala. Vse sem pogooglal, še tehnični list cepiva. Hudiča majn ma stranskih učinkov kot tablete, ki jih redno že 20let žvekam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Ris pravi:

Hvala. Vse sem pogooglal, še tehnični list cepiva. Hudiča majn ma stranskih učinkov kot tablete, ki jih redno že 20let žvekam.

 

Ima manj poznanih stranskih učinkov.  Seznam se stalno dopolnjuje..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!