Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/velika-britanija-prva-odobrila-protivirusno-zdravilo-to-je-zgodovinski-dan/599960

"Zdravilo je varno in učinkovito pri zmanjševanju tveganja hospitalizacije in smrti pri ljudeh z blago do zmerno boleznijo covida-19, ki imajo povečano tveganje za razvoj hude bolezni," so še sporočili. Zdravilo je v postopku ocenjevanja v ZDA in Evropski uniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/velika-britanija-prva-odobrila-protivirusno-zdravilo-to-je-zgodovinski-dan/599960

"Zdravilo je varno in učinkovito pri zmanjševanju tveganja hospitalizacije in smrti pri ljudeh z blago do zmerno boleznijo covida-19, ki imajo povečano tveganje za razvoj hude bolezni," so še sporočili. Zdravilo je v postopku ocenjevanja v ZDA in Evropski uniji.

A to so kej prepakiral, pa mal ceno dvignl? A pol se špikat ne bo več treba?

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, John2005 pravi:

A to so kej prepakiral, pa mal ceno dvignl?

In kako pričakuješ, da bi jaz to vedel? 

Novica je dobra, saj bodo na voljo zdravila (poleg pikeca) in se bo lahko ljudem tudi pomagalo, zdravilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-traci/priljubljena-voditeljica-zbolela-mislila-sem-da-me-virus-ne-bo-ujel/

Citiraj

Priljubljena televizijska voditeljica in nekdanja tekmovalka v resničnostnem šovu Kmetija Barbara Imperl je s sledilci na facebooku delila, da je zbolela za covidom-19 in da potek bolezni ni bil najbolj enostaven. Da se je okužila z koronavirusom, jo je povsem presenetilo. »Mislila sem, da sem imuna, da mene covid-19 ne bo ujel. Večina mojih najbližjih je covid že imela,« je zapisala voditeljica.

Simptome je občutila zadnji dan oktobra, ko jo je začelo žgečkati v grlu, na vsako uro pa je zakašljala, zvečer pa ji je narasla še temperatura. Ponoči je slabo spala zaradi mrzlice in kašlja.

Kljub simptomom se je odpravila v enega od trgovskih centrov, kjer so ji na parkirišču opravili hitri test, ki je bil negativen. Sama meni, da ji ga niso nepravilno izvedli. »Malo te pobožajo centimeter po nosku,« je zapisala. 

Citiraj

Njeno zdravstveno stanje se je slabšalo iz ure v uro in ji je temperatura narasla na 39,5, in čez dva dni ji je PCR test pokazal, da je pozitivna na novi koronavirus.

S svojim primerom je pokazala, da hitri test lahko pokaže nepravilno zdravstveno stanje. 

Po štirih dneh od prvih simptomov se počuti malenkost bolje, kot pravi, jo je bolezen precej izmučila. »Visoka vročina, kašelj, na trenutke se mi je prav trgalo iz grla, ob kašlju sem čutila, kot da mi zažiga pljuča, voden izcedek iz nosu, kihanje, blag glavobol, izguba vonja in delno okusa, prebavne težave, prebujala sem se cela prepotena, toliko, da sem morala stran vzmetnice zamenjati,  ker tudi sveža posteljnina ni pomagala. Cele dneve ležim in na tri ure zaspim,« je opisala težave, s katerimi se sooča in svojim sledilcem sporoča, naj pazijo nase in na druge. 

Kakšno otroštvo je zares imela Barbara Imperl? - Veseljak.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

In kako pričakuješ, da bi jaz to vedel? 

Novica je dobra, saj bodo na voljo zdravila (poleg pikeca) in se bo lahko ljudem tudi pomagalo, zdravilo.

 

Ja ti vse veš .Tko da nedvomim da boš kaj več povedu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korona je jebena stvar, žal preveč spolitarizirana. Kar nekaj jih že poznam, ki so trenutno pozitivni, več kot v prvi paniki. Kolega na predihavanju v bolnici.

Nikomur ne svetujem naj se cepi oz. naj se ne cepi, stvar posameznika. Imam pa vprašanje, ni provokativno, kako drugače preprečiti širjenje virusa kot s cepljenjem, od kontacepilcev še nisem slišal rešitve ?

Je pa kolega zadnjič dobro rekel, če bi bile namesto covida v igri črne koze, bi se cepili vsi.

 

 

Črne koze.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, John2005 said:

A to so kej prepakiral, pa mal ceno dvignl? A pol se špikat ne bo več treba?

Ja, za anticepilce je notr sam paracetamol, za cepljene pa taprava ucinkovina.

Pametnjakovic :) 

49 minutes ago, MARE 65 said:

Korona je jebena stvar, žal preveč spolitarizirana. Kar nekaj jih že poznam, ki so trenutno pozitivni, več kot v prvi paniki. Kolega na predihavanju v bolnici.

Nikomur ne svetujem naj se cepi oz. naj se ne cepi, stvar posameznika. Imam pa vprašanje, ni provokativno, kako drugače preprečiti širjenje virusa kot s cepljenjem, od kontacepilcev še nisem slišal rešitve ?

Je pa kolega zadnjič dobro rekel, če bi bile namesto covida v igri črne koze, bi se cepili vsi.

 

 

Črne koze.jpg

To jaz ze skos trdim. Ce bi covid bil viden na kozi.. bi bili ze na 95%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ukica pravi:

Ja, za anticepilce je notr sam paracetamol, za cepljene pa taprava ucinkovina.

Pametnjakovic :) 

To jaz ze skos trdim. Ce bi covid bil viden na kozi.. bi bili ze na 95%

dohtarji bi si dodatne žepe šivali...za kuverte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

In kako pričakuješ, da bi jaz to vedel? 

Novica je dobra, saj bodo na voljo zdravila (poleg pikeca) in se bo lahko ljudem tudi pomagalo, zdravilo.

 

  Pa smo ziher da ga bodo anticepilci hotli pojesti... Mislim, tele tablete so velike, veliko vec grafena gre notri, pa veliko vecji cipi zdrknejo po grlu, kot pa skozi inekcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, John2005 pravi:

Zanimivo ti poznaš same ljudi ki takoj, ko dobijo korono umrejo, Snečer ne pozna nobenga, ki ima stranski učinek po cepljenju. A ni zanimivo, da statistično 99,6 % ljudi spelje. Na kermu planetu sta to vidva?

Ti si en navaden butec!

Drugega ti ne morem reči, ker si ne zaslužiš!

Btw. Moj frend, ki ga je danes odpeljal rešilec, je že na respiratorju.

In tebi se to zdi zanimivo, in morda tudi zabavno??????? 

Upam, da je takih ljudi čimmanj na tem svetu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

  Pa smo ziher da ga bodo anticepilci hotli pojesti... Mislim, tele tablete so velike, veliko vec grafena gre notri, pa veliko vecji cipi zdrknejo po grlu, kot pa skozi inekcijo...

itak ... večje baterije so lahko not... :huh: 

jaz mam take, da se sam seb smejem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, mladench said:

aja, če imaš pa pravo potrdilo o cepljenu je pa OK? Dovolj sprenevedajna in testeranje za vse! 

Če imaš ponarejeno potrdilo za kovid si  kriminalc in bi moral odgovarjat kot za ponarejevanje drugih dokumentov naprimer

denarja.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Nikomur nič ne vsiljujejm.

Tudi moja mama se noče cepiti, vsak je sam odgovoren za svoje zdravje.

Tvoja mama je antiwaxerca???? Kako lahko živiš s tem??? Ti, ki si tak zagovornik cepljenja?

Ok, sarkazem off...

Upam, da ne bo zbolela, prav tako tudi tebi to želim. 

Ne posiljujte ljudi s ceplenjem in ne tlačite vseh necepljenih v isto škatlo! Nismo vsi zagovorniki ploščate zemlje in čipov, anten, magnetkov....

Tudi sam upam, da ne bom zbolel, prav tako to upam za moje bližnje. 

Aja. Pa pikec sem fasu. Sam je bil nažalost protibolečinska.... In ne, ni me virus namlatu, niti žena...

Dohtar pravi, da bom moral nehat tenis igrat... Še gledam ga ne, tenisa namreč. Žogico sem pa tudi zadnjič udaril pred 40 leti... 

Mal sem zmeden... Zgleda da so taki cajti.... Vsi so malo  malo zmedeni...

Ostante zdravi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, C eagle pravi:

Tvoja mama je antiwaxerca???? Kako lahko živiš s tem??? Ti, ki si tak zagovornik cepljenja?

Ok, sarkazem off...

Upam, da ne bo zbolela, prav tako tudi tebi to želim. 

Ne posiljujte ljudi s ceplenjem in ne tlačite vseh necepljenih v isto škatlo! Nismo vsi zagovorniki ploščate zemlje in čipov, anten, magnetkov....

Tudi sam upam, da ne bom zbolel, prav tako to upam za moje bližnje. 

Aja. Pa pikec sem fasu. Sam je bil nažalost protibolečinska.... In ne, ni me virus namlatu, niti žena...

Dohtar pravi, da bom moral nehat tenis igrat... Še gledam ga ne, tenisa namreč. Žogico sem pa tudi zadnjič udaril pred 40 leti... 

Mal sem zmeden... Zgleda da so taki cajti.... Vsi so malo  malo zmedeni...

Ostante zdravi....

čudno da se protibolečinskemu pikecu zaupa, kaj je šele tam vse not, da omrtviči telo...

eni ste res fenomen

 

pred 8 urami, jvalant pravi:

  Pa smo ziher da ga bodo anticepilci hotli pojesti... Mislim, tele tablete so velike, veliko vec grafena gre notri, pa veliko vecji cipi zdrknejo po grlu, kot pa skozi inekcijo...

mogoče bo v obliki bio čaja, potem bodo popili

saj sigurno se že tak čaj dobi kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Za eno sem slišal, starejšo gospo, da je po pikecu Jansena dobila vročina in bila en dan opazovana.

Ti pa poznaš samo Katjo a ne?

Ostali tisoči, ki s umrli so tudi imeli imeli in svojce ... morda bila tudi kakšna Katja, Katarina med njimi.

Zanimivo je, na katerem planetu si ti?

Kje so ti ljudje s hudimi stranskimi učinki :) ...

 

Moja sodelavka, je bila v času ko je umrla Katja, na intenzivni zaradi posledic cepljenja z jansenom, pa ni 20 ampak okoli 50 let, baje ima še preveč hormonov in je živa samo po sreči.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič se ne omenja smrti zaradi posledic cepiv ker jih uradno ni ampak to, kar se dogaja sedaj po cepljenju se pred tem ni v takšni meri. Npr., nedolgo nazaj so našli mrtvega pohodnika na Nanosu, baje policist 58 let....koliko utopitev letos, koliko padcev in smrti med aktivnostmi, kolesarjenju, košnji...kar jih poznam. Kar nekaj zdravljenj zaradi strdkov po cepljenju poznam...tega je več v mojih opažanjih, kot umrlih za covidom 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Reci mi v faco, direktno: cepiva se bojim, ker menim, da ni dovolj preizkušeno, ker se bojim stranskih učinkov, ker nekateri ljudje zaradi njega umrejo, ker menim, da bi moralo bolje zaščititi,..........

To so zame razlogi!

To so dejstva

 

To spodaj je pa resničnost (minus nebuloze, ki jih očitno morajo dodajati za deskreditacijo tistega zgoraj) .

Ne bluzi mi o svetovni politiki, kapitalu, denarju, Bill Gatesu, čipih, težkih kovinah, genski terapiji, represiji, Židih, taboriščih, sterminaciji populacije, in ne vem, kaj še vse.

 

Reci mi v faco, direktno: cepiva se bojim, ker menim, da ni dovolj preizkušeno, ker se bojim stranskih učinkov, ker nekateri ljudje zaradi njega umrejo, ker menim, da bi moralo bolje zaščititi,..........

To so zame razlogi!

To so dejstva

To spodaj je pa resničnost (minus nebuloze, ki jih očitno morajo dodajati za deskreditacijo tistega zgoraj) .

Ne bluzi mi o svetovni politiki, kapitalu, denarju, Bill Gatesu, čipih, težkih kovinah, genski terapiji, represiji, Židih, taboriščih, sterminaciji populacije, in ne vem, kaj še vse.

lp

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Moja mama ima 80 let in nikakor ni sposobna spraviti skupaj toliko nebuloz, kot samo peščica ljudi tukaj.

O fb niti ne bom govorila.

Ona ima zelo velik strah pred zdravniki, zdravili in iglami. V bolnišnico bi jo lahko spravil samo v prisilnem jopiču, ali nezavestno.

In kot sem napisala, nikogar v nič ne silim, tudi ne prepričujem. Ampak neumja pa ne toleriram. Mešanja politike v razloge proti cepljenju, tudi ne! 

Reci mi v faco, direktno: cepiva se bojim, ker menim, da ni dovolj preizkušeno, ker se bojim stranskih učinkov, ker nekateri ljudje zaradi njega umrejo, ker menim, da bi moralo bolje zaščititi,..........

To so zame razlogi!

Ne bluzi mi o svetovni politiki, kapitalu, denarju, Bill Gatesu, čipih, težkih kovinah, genski terapiji, represiji, Židih, taboriščih, sterminaciji populacije, in ne vem, kaj še vse.

Ker mi gre na bruhanje!!!!!!!!

Kaj smo na planetu opic?

Dajte, nekateri se vrnite v osnovno šolo in začnite vse od začetka!

Btw: v razvoju si genska zdravila za raka. Verjetno jih oboleli ne bodo sprejeli, ker je to genska terapija.......

Ja, a tvoja mam ne hodi na zabave, v šolo itd., tako da dejansko ne živi tvegano.

Nek aktiven državljan, jebiveter pa bi vsekakor moral malo drugače ravnati ...

Ampak ne, pri nas je nacionalni šport, da si proti nečemu, ne da si za. Čeprav ne veš zakaj si proti, glavno da si proti.

Pred leti smo zbirali denar za otroka Krisa, al kako mu je bilo ime, ki je dobil takšno gensko zdravilo.

Prav noben se ni protivil proti temu.

 

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Nič se ne omenja smrti zaradi posledic cepiv ker jih uradno ni ampak to, kar se dogaja sedaj po cepljenju se pred tem ni v takšni meri. Npr., nedolgo nazaj so našli mrtvega pohodnika na Nanosu, baje policist 58 let....koliko utopitev letos, koliko padcev in smrti med aktivnostmi, kolesarjenju, košnji...kar jih poznam. Kar nekaj zdravljenj zaradi strdkov po cepljenju poznam...tega je več v mojih opažanjih, kot umrlih za covidom 

To je v povezavi z epidemijo, psiho ljudi, ki so dobili občutek zaprtosti in so se ob odpiranju povsem razdivjali kot da bo sodni dan.

Saj pravim očitno živimo v različnih okoljih, krogihm jaz bolj opažam psihične težave zaradi epidemije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, vandrovec said:

Npr., nedolgo nazaj so našli mrtvega pohodnika na Nanosu, baje policist 58 let....koliko utopitev letos, koliko padcev in smrti med aktivnostmi, kolesarjenju, košnji...kar jih poznam. Kar nekaj zdravljenj zaradi strdkov po cepljenju poznam...tega je več v mojih opažanjih, kot umrlih za covidom 

Samo malo za nazaj poglej (pred dcepljenjem) koliko profesionalnih športnikov je končalo na igrišču sredi igre.

Najbolj odmeven je Eriksen, ki se je zgrudil sredi tekme. Gre za profesionalca, ki je pod rednim in nenehnim zdraviškim nadzorom pa se mu je vseeno zgodilo. Kaj šele nam navadnim smrtnikom.

Število utopitev letos ne odstopa od povprečja zadnjih 5 let, so pa dosti bolj medijsko podprte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ftp pravi:

Samo malo za nazaj poglej (pred dcepljenjem) koliko profesionalnih športnikov je končalo na igrišču sredi igre.

To je drugo, tu je šlo za profesionalne mlade športnike, kateri so verjetno pretiravali s poživili in drugimi zabavami.

pred 9 urami, Spasku pravi:

Če imaš ponarejeno potrdilo za kovid si  kriminalc in bi moral odgovarjat kot za ponarejevanje drugih dokumentov naprimer

denarja.

Govorilo se je o cepljenju s placebom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, ftp pravi:

Samo malo za nazaj poglej (pred dcepljenjem) koliko profesionalnih športnikov je končalo na igrišču sredi igre.

Najbolj odmeven je Eriksen, ki se je zgrudil sredi tekme. Gre za profesionalca, ki je pod rednim in nenehnim zdraviškim nadzorom pa se mu je vseeno zgodilo. Kaj šele nam navadnim smrtnikom.

Število utopitev letos ne odstopa od povprečja zadnjih 5 let, so pa dosti bolj medijsko podprte.

Pusti ti športnike. So tako "našopani" s steroidi in ostalim "sranjem" , da ni nič čudnega, če kakšnega "stisne" .

Imaš kup "čudežnih" , ki niso dočakali 50.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede utopitev: vsako leto se v morju utopijo celinci, nikoli Primorci.

Ker Primorci vedo, kaj je morje in njegove pasti.

Letos je cela Slovenija navalila na koriščenje bonov, na morje so prišli tudi ljudje, ki ga morda nikoli niti videli niso, kaj šele, da bi bili dobri plavalci in da bi vedeli, da se po jedi ne gre plavat, da se na plaži, pod razgretim soncem ne pije alkohola, da se razgret gre v morje postopoma,.........

Ampak tudi tega nekateri butci ne dojamejo.....

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

Ti si en navaden butec!

Drugega ti ne morem reči, ker si ne zaslužiš!

Btw. Moj frend, ki ga je danes odpeljal rešilec, je že na respiratorju.

In tebi se to zdi zanimivo, in morda tudi zabavno??????? 

Upam, da je takih ljudi čimmanj na tem svetu!

Ti bom odgovoril kot je meni Snečer včer na kontra stavek ..... "V nezdravem okolju živiš. ni druge."

Zabavno pa definitvno ni na eni niti na drugi strani, samo ni mi jasno kako je možno, da glede na to da živimo v državi ki ma od lj na vsako stran 100km na okroglo, da poznamo tako različne situacije. Od 160 ljudi na intenzivni jih ti poznaš cel kup, jest nobenga. V naši mali občini je korono imel skoraj vsak, eden je šel v bolnico, po nekaj dneh domov. Pa je precej starih prebivalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!