Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

1. Niti jaz ne težim naj se kdo ne vozi, utemeljujem svoje mnenje. 

2. Si obremenjen z minusi? Minus dam takrat, kadar se ne strinjam z napisanim. Če bi to delal iz ihte, bi imel verjetno na vseh postih minuse, ane? 

3. Nisem se vtaknil v tvojo slovnico. Hotel sem ti le povedat, da bi moral uporabit množino, ker nas je več isto mislečih. Ampak sem tisti GOSPODA narobe razumel. Za slovnico na forumu me BK. 

4. Tudi jaz citiram tistega, kateremu odgovorajam? Prej sem jvalanta, pa sva na isti valovni dolžini? Če prav razumem, ti imaš prav, mi narobe da nam oči odpiraš? 

5. Vidiš, čisto lepo kulturno lahko odgocoriš na citat... zakaj to vedno ne počneš, bi bilo veliko manj slabe volje! :)

1. težiš osebno meni

2. nisem zato ne talam :P 

3. da vtaknil si se

4. citiral si Valanta omenjal Damija

5. spet osebni napad, da nekaj počnem nekulturno

in dodajam

6. res bi prosil za podatke, številke, grafe in podobno, kjer je razvidno, kako je motoriranje (katero ni prepovedano)  povečalo tveganje za okužbo, samo okužbo in zmanjšalo možnost preživetja kritičnim bolnikom obolelim za koronavirusom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te delovne ure sem jaz par dni nazaj obrazlozil..

in nevarnost dodatnega sirjenja okuzbe ce je treba oskrbeti enega poskodovanega v prometni nesreci ki mu tega nebi bilo treba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal v neki temi o elektriki

Bolje izolacija kot ozemljitev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

 

Citiraj

Vrsta ukrepov bo usmerjena tudi v pomoč samozaposlenim. Kot je napovedal predsednik vlade, bodo do izredne pomoči upravičeni vsi, ki bodo s posebno izjavo razglasili prizadetost zaradi krize. Samozaposleni, ki zaradi krize ne morejo opravljati dejavnosti ali jo opravljajo v zmanjšanem obsegu, bodo upravičeni do temeljnega dohodka v višini 70 odstotkov minimalne plače. Hkrati bo v tem času prispevke zanje tako v pokojninsko kot zdravstveno blagajno nakazovala država, njihove pravice pa se bodo ohranile.

Kot je povedal vodja strokovne posvetovalne skupine za pripravo ukrepov Matej Lahovnik, se upravičenost do razglasitve prizadetosti posameznih samozaposlenih lahko preveri pozneje, in zatrdil, da se tudi bo. Napovedal je, da bodo tisti, ki bodo položaj skušali izkoristiti, ustrezno sankcionirani.

dobil bo pomoč v višini 490 EUR in plačane prispevke v višini 401 eur.

če je prej imel prihodek na mesec 1000 eur, je država kar primerno poskrbela, glede na dejstvo, da je poraba trenutno na nivoju nujnih osnovnih sredstev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

1. težiš osebno meni

2. nisem zato ne talam :P 

3. da vtaknil si se

4. citiral si Valanta omenjal Damija

5. spet osebni napad, da nekaj počnem nekulturno

in dodajam

6. res bi prosil za podatke, številke, grafe in podobno, kjer je razvidno, kako je motoriranje (katero ni prepovedano)  povečalo tveganje za okužbo, samo okužbo in zmanjšalo možnost preživetja kritičnim bolnikom obolelim za koronavirusom

1. Citiram tebe, govorim nasplošno in izražam mnenje. To verjetno razumeš?

2. Očitno si, če se obremenjuješ s tem, da sem ti minuske talal? Sem ti tudi že kakšnega drugega dal, pa nisi opahil.

3. Ok šefe, če ti praviš, da sem se, potem sem se.

4. To točko si narobe razumel. Spet izpostavljaš sebe kot žrtev, kar pa ni bilo napisano. V teh točki je bilo mišljeno, da ne citiram samo tebe, citiram tudi ostale, pa se nihče ne buni. A je zdaj bolj razumljivo?

5. Na mojenposte si redko konstruktivno odgocoril, zmeraj zasmehljivo in z neumnostmi. Preberi si jih. Upoštevaj besedo redko, da ne bo prebrano da so vsi posti bili nekonstruktivni.

6. Še kar si na svojem. Še nihce od meni isto mislečih ni napisal, da je motoriranje povečalo tveganje za okižbo. Govorimo o tem, da smo/ste, mozoristi v temu času bolj izpistavljeni nesrečam in posledično zavzetju zdravniških sil. Tudi to smo že n-krat napisali, pa tebi to zgleda ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snečer pravi:

 

Torej za sedaj pri nas še nihče ni umrl zgolj in izključno zaradi novega koronavirusa. Pri vseh je bil kaplja čez rob, vsi so bili takorekoč na smrtni postelji že pred boleznijo. To je pomembna razlika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nja pravi:

Torej za sedaj pri nas še nihče ni umrl zgolj in izključno zaradi novega koronavirusa. Pri vseh je bil kaplja čez rob, vsi so bili takorekoč na smrtni postelji že pred boleznijo. To je pomembna razlika.

Tako je za razumeti. Starejši z že drugimi smrtnimi težavami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še neki...vsi ti ukrepi so zavoljo zdravstvenega sistema...Razumem. A razumejo tudi oni, da so ga največ k nam uvozili prav oni? In pa prosveta. Res, največ virusa so oni uvozili k nam. Pa bi lahko ravno oni razumeli tveganja, prenose virusnih okužb.  Niso vsi enaki...ampak me pa vseeno pogreje tako jebiveterstvo iz strani izobraženih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

"Zdaj skušamo delovati na podlagi zakona, ki določa pravila v primeru boja proti nalezljivim boleznim. Je pa v javnosti med ustavnimi in drugimi pravniki živahna razprava, ali bo potrebno ta okvir razširiti. Če bo vlada ocenila, da je to potrebno, bo vlada to predlagala državnemu zboru, je pa to odločitev državnega zbora," je odgovoril Janša. 

"Vsi, ki podrobneje poznate ureditev v slovenski ustavi, veste, da izredno stanje v Sloveniji ne more izgledati tako, kot ga lahko spremljate v drugih državah. Nekaterih temeljnih pravic in svoboščin ni mogoče ukiniti niti v primeru izrednih razmer," je še dodal. 

 

Defacto ga že imamo.

 

Image

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Snečer pravi:

Defacto ga že imamo.

 

Image

pričakovati je cca 50% smrtnost (malce manj po statistiki) od težjih kritičnih primerov obolelih za  korono. Trenutni podatki kažejo na 12 kritičnih, kar pa bo še predvidoma naraščalo.

bdw, ljudje pa medtem umirajo tudi zaradi raka in drugih kroničnih bolezni, le nihče jih ne šteje, ker niso v povezavi s korono. :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

pričakovati je cca 50% smrtnost (malce manj po statistiki) od težjih kritičnih primerov obolelih za  korono. Trenutni podatki kažejo na 12 kritičnih, kar pa bo še predvidoma naraščalo.

bdw, ljudje pa medtem umirajo tudi zaradi raka in drugih kroničnih bolezni, le nihče jih ne šteje, ker niso v povezavi s korono. :(

 

Bolj korektno poročanje medijev bi bilo - umrl zaradi zapletov, ne pa kot posledica korona virusa. Vsi štirje preminuli so umrli zaradi zapletov.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Bolj korektno poročanje medijev bi bilo - umrl zaradi zapletov, ne pa kot posledica korona virusa. Vsi štirje preminuli so umrli zaradi zapletov.

 

ja se strinjam, ampak povzroča jih pa korona. Kakorkol imenujemo, ljudje žal umirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja se strinjam, ampak povzroča jih pa korona. Kakorkol imenujemo, ljudje žal umirajo.

Umrl zaradi AIDSA - zmeraj tako poročajo, in ne katera bolezen ga je zadnja pokopala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

dobil bo pomoč v višini 490 EUR in plačane prispevke v višini 401 eur.

če je prej imel prihodek na mesec 1000 eur, je država kar primerno poskrbela, glede na dejstvo, da je poraba trenutno na nivoju nujnih osnovnih sredstev

pa še bencin je po 1€ čista zmaga ane :P

Kratkoročno gledano je ok, dolgoročno pa: čez 60 dni ne bo denarja v obtoku (tudi firme in ostali ki zmanjššano obratujejo) posledično bodo odpuščanja itd..nekatere panoge se bodo težko pobrale. Kratkoročno pa res, 2 meseca vsak zdrži, če ni posledic kasneje. Ampak posledice bodo tudi v globalu hude.

Tudi vsako povišanje (ups uskladitev v plačne razrede), nagrade za prekomerno delo v času krize, bo potrebno prinesti v proračun. Denar pa v proračun pade iz gospodarstva, katero bo in stoji dober mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomoč države v krizni situaciji.

Nenazadnje zato jo imamo. Ukrepi se bodo pa sprejemali glede na situacijo.

V končni fazi, če ne bo rešitve, bo bankrot države in državljanov ter verjetno nova "ureditev".

Na globalni ravni pa imamo cirka 4 milijarde problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/svet/na-priljubljenem-hrvaskem-otoku-panika-zaradi-primerov-koronavirusa-344097

Citiraj

V hrvaški občini Murter-Kornati imajo že šest potrjenih primerov novega virusa, so včeraj potrdili v lokalnem štabu civilne zaščite. Velika večina prebivalcev te občine sicer živi na Murterju, saj na Kornatih po uradnih podatkih prebiva le 27 oseb. 

 

Se ne bi čudil, da je zadevo tja prinesla "navtika", je kakšen prišel privez pogledat iz tujine...

Ker sicer je skrajno neverjetno, da bi tako izolirana zadeva fasala korono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Murter js cisto normalno s cesto povezan ..ce je pa na kornatih je pa druga..pa niti ne saj hodijo v nabavo na celino..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, thumper pravi:

Murter js cisto normalno s cesto povezan ..ce je pa na kornatih je pa druga..pa niti ne saj hodijo v nabavo na celino..

Ima most, ki se lahko dvigne... :) 

Je pa zadeva znana po svoji marini... a ne?

In tja je potrebno priti preko mosta...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa 10 ozdravljenih - negativnih.. :OK:

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Ima most, ki se lahko dvigne... :) 

Je pa zadeva znana po svoji marini... a ne?

In tja je potrebno priti preko mosta...

pri takem številu plovil kot jih posedujejo domačini je prav vseeno ali je most gor al pa dol .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

šport je povsem postranska zadeva pri tej pandemiji a ne 

Naceloma, a miljončki izpuhtevajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!