Skoči na vsebino

Enosledna električna vozila (e kolesa, e skiro itd.)


franc

Priporočene objave

pred 1 minuto, Snečer pravi:

gor nikoli, dol pa je kolo lahko "neugodno" :) 

za nekaterimi motoristi, ki sem se za njimi peljal navzgor in prehitel preko Planinskih rid, nisem prav prepričan, da jih kakšn e-kolesar ne bi dol useku navzgor :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

zdaj je moderno, ti bi lahko bil e bike influencer :)

...slovensko prosim...spletni vplivnež....? 

....pa še nekaj o baterijah...za tiste, ki lažje gledajo kot berejo....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, maus pravi:

za nekaterimi motoristi, ki sem se za njimi peljal navzgor in prehitel preko Planinskih rid, nisem prav prepričan, da jih kakšn e-kolesar ne bi dol useku navzgor :P 

Pred leti je bil en znan kolesar, morda Primož Čerin ali Bojan Ropret, ki je bil tudi motorist, in je rekel, da je z Vršiča hitreje vozil s kolesom kot z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Kakšna gre pa obleka na ekolo? Verjetno bi s kolesarskim dresom zgledalo smešno??

Green Automotive Acquires Interest in Electric Bike Company | Business Wire

lahko pa imaš v nahrbtniku za preobleč ... tako kot motoristi, ki se v službi preobleče v kaj lahkotnejšega, da ne dela ravno v kombinezonu celo dopoldne :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Kakšna gre pa obleka na ekolo? Verjetno bi s kolesarskim dresom zgledalo smešno??

E-kolo ni nič drugega kot kolo z baterijo....zakaj bi potreboval drugačno ali posebno obleko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

Kakšna gre pa obleka na ekolo? Verjetno bi s kolesarskim dresom zgledalo smešno??

Sam se vozim v motoristicnem kombinezonu... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BIF pravi:

E-kolo ni nič drugega kot kolo z baterijo....zakaj bi potreboval drugačno ali posebno obleko?

Turiste na takih kolesih videvam v pohodniških oblačilih verjetno s podloženimi hlačami. Kako bi izgledal oprijet (aerodinamični) dirkalni dres na e kolesu za 25 km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vse mešaš. MTB oprema je drugačna od cestnokolesarske.

MTB oprema je zelo podobna pohodniški...ni potrebe po aerodinamiki....

V bistvu pa je vseeno kako si oblečen. Važno je da je komot in te ne ovira pri kolesarjenju.  
V glavnem pa ni nobene potrebe po kompliciranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, meni so oprijete hlače udobnejše od širokih na kolesu, imam ista oblačila za MTB in cestaka. Te prej vse ožuli če je preveč blaga... Nisem pa na elektriko, se opravičujem za off.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Fino" mi je to sprenevedanje policije okoli kraje koles. Dobro vedo, da je prijavljenih ene 10% in da ne naredijo nič (za koga vraga pa potem rabiš račun) . Jaz se kaj pretirano ne zanimam, pa že več kot 2 leti vem, da v Ljubljani kradejo kolesa po naročilu (policija pa "ocenjuje" ) . Poznam primere, ko je okradeni "s prstom pokazal" kje je ukradeno kolo, pa se jim  s tem ni dalo ukvarjati, ker je preveč dela z nalogom za preiskavo ( "se ne da" ) . V glavnem pazite na kolesa, ker jih policaji tudi pod razno ne iščejo in če ga slučajno sam najdeš, moraš biti pazljiv, da potem tebe ne "obravnavajo" (to se jim pa potem da) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšno plovilo bi bilo po moje bolj primerno v obliki kot ležeče kolo (da ležiš in poganjaš). Pa še kombinacija z e-pogonom.

Da pa ne bom čisto izven teme, ko sem bil ta konec tedna sem se čudil, zakaj vsi kolesarji na prehodu za pešce stopijo s kolesa in gredo čez peš (tudi e-kolesarji). Je možno, da je to kaj v povezavi s prometno kulturo?

Pa še nekaj z to temo. To, kar je podobno e-kolesu (razne kopije mopedov), so problematična tako glede registracije, čelade in parkiranja. Tu je e-kolo še vedno enakovredno navadnemu kolesu, če pa imaš maximalno podporo, pa tudi ne zašvicaš ful do službe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snečer said:

slika pa bizarna, drsa mobi :)

Neee, preverja statistiko, preostali "rejnđ" na bateriji, in še vstale podstke za postat na fejstbuk... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIFvsa čast!
Kaj ne vidiš, da je to skupina ljudi, ki te provocira z vprašanji? Glede na idiotska vprašanja si človek druga ne more mislit, žal.

P.S.
Kolo kakršno koli je, si človek kupi sam, prav tako se sam odloča in ne tako kot večina. Naj šank ne odloča o tem ... samo to je nasvet. Ni foruma, ki bi ti llahko pomagal pri odločitvi (ljudje smo različni).

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Darko3g pravi:

Takšno plovilo bi bilo po moje bolj primerno v obliki kot ležeče kolo (da ležiš in poganjaš). Pa še kombinacija z e-pogonom.

E pogon bi bil že dobra stvar, ležanje pa ne, ker te potem voda zaliva.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!