Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Si potreboval samo VIN? Je bila storitev brezplačna?

Ja samo vin številko in bilo je brezplačno. Naslednjič bom pa ziher za kavo dal.

Lp

Za koliko nazaj si pa izvedel zgodovino servisov? Je šlo za uvožen motor ali tu kupljen?

Uvožen motor in vso zgodovino. Ne sicer kaj je bilo vse menjano, ker bi moral k zastopniku oz na servis za motorje (v NG je samo avtomobilski servis).  Registrirani so kilometri, servisi in vpoklici(še manjkajoči in že opravljeni) Težava je, ker za motorje ni bilo do nedavnega tako doterano beleženje kot pri avtomobilih. Sedaj je to "baje" poštimano in se beleži vsak poseg. Ko vidiš še knjižico, pa lahko primerjaš z videnim in to je to (vsaj lahko upaš da je tako).

Glede vrtenja kilometrov pa se jih vrti, vendar pravijo da to ni prav pogosto in se da tudi to na motorju z obrabo in ostalimi indici pogruntat. (za nas laike ki si teh motorjev še nismo lastili je verjetno to malo težje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri BMWjih ni toliko prakse vrtenja kilometrov, računalnik tako ali tako pokaže tudi to. Veliko km tudi na današnjih motorjih ni nobena težava, če lastnik s servisi ne varčuje in dela redno vse po PSu. Osebno menjam olje na 5.000km, ne samo na 10.000km, kot je predpisano. Strošek je cca 35€ in delo, minimalno, kar lahko naredim za zadovoljstvo ob redno vzdrževanem motorju. Poleg tega je tako ali tako dobro pregledati zavorne ploščice, verigo in podobno. Res nimam GSa, bi pa glede vzdrževanja počel enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosil, če kdo ima mogoče ima spisek del, ki se posamično opravljajo na servisni interval.Se pravi.. menjava olja na vsakih 10000 km ( to edino vem), menjava svečk na  ?... menjava tekočin na...?-katerih?

 

Hvala in LP.

Tule je narejena uporabna in pregledna tabela servisov in manjsih posegov za BMW GS 1200. Vsebuje seznam in kat. st. potrebnega materiala, orodja in zateznih sil.

Tabela servisov

Popravljeno . Popravil Lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri BMWjih ni toliko prakse vrtenja kilometrov, računalnik tako ali tako pokaže tudi to. Veliko km tudi na današnjih motorjih ni nobena težava, če lastnik s servisi ne varčuje in dela redno vse po PSu. Osebno menjam olje na 5.000km, ne samo na 10.000km, kot je predpisano. Strošek je cca 35€ in delo, minimalno, kar lahko naredim za zadovoljstvo ob redno vzdrževanem motorju. Poleg tega je tako ali tako dobro pregledati zavorne ploščice, verigo in podobno. Res nimam GSa, bi pa glede vzdrževanja počel enako.

servisu pravi, da če ne narejeno pravilno se ne vidi po računalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Le kaj je to pravilno...?

Če kupuješ GSa, jih bo zdaj imel Blaž več v prodaji, ker je konec sezone. Njihovi imajo nekaj km, so pa voženi lepo v koloni turistov na moto turah z vodičem.

Poglej na naš največji avto in moto internetni oglasnik ali pokliči na 041 791 323, ker ta forum povezav na oglase in objave imena te spletne strani žal ne dovoljuje. 

1.jpg

 

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri BMWjih ni toliko prakse vrtenja kilometrov, računalnik tako ali tako pokaže tudi to. Veliko km tudi na današnjih motorjih ni nobena težava, če lastnik s servisi ne varčuje in dela redno vse po PSu. Osebno menjam olje na 5.000km, ne samo na 10.000km, kot je predpisano. Strošek je cca 35€ in delo, minimalno, kar lahko naredim za zadovoljstvo ob redno vzdrževanem motorju. Poleg tega je tako ali tako dobro pregledati zavorne ploščice, verigo in podobno. Res nimam GSa, bi pa glede vzdrževanja počel enako.

Seveda računalnik tega, če se ustrezno resetira  ne pokaže, to se ve, razen  evidenca na pooblaščenih servisih.

Popravljeno . Popravil stare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasmeh na obrazu z razlogom tako izrazit :P

 

 

Ne reci, da ti je kardan vstran padel in si srečen, da ga imaš spet doma....'''''''.

Naj ti služi bp

 

Glede na to da ima na števcu 2 km ODO, še ni mel cajta odpadt =)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh..napača..star reply na debato okrog platišč..vidim, da se je Hyper prav odločil..čestitam in naj ti dobro služi :)

 

Kolega, ki svojega GS-a zelo ostro vozi, jamra čez napere in želi zamenjati, saj naj bi platišča z naperami v bolj ekstremnih pogojih nekoliko tresla, česar pri litih ni zaznati. Napere naj bi ob menjavi pnevmatik kontrolirali in po potrebi zategovali vendar še nisem videl, da bi kdo to delal.

 

Moj nasvet - če boš večino časa na cesti in boš motor kolikor toliko pazil, raje vzemi lita platišča. Ne zahtevajo nobenega vzdrževanja.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob enem izmed izrednih obiskov BMW servisa sem bil priča enega hecnega dogodka.

Stranka je reklamirala zadnjo feltno na 1200LC ADV, ker je opletala.

In ko je prišla nova-iz tovarne je na centrirni mašini še bolj opletala kot stara. Na koncu so montirali tretjo-iz novega še nesestavljenega motorja.

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh..napača..star reply na debato okrog platišč..vidim, da se je Hyper prav odločil..čestitam in naj ti dobro služi :)

 

Kolega, ki svojega GS-a zelo ostro vozi, jamra čez napere in želi zamenjati, saj naj bi platišča z naperami v bolj ekstremnih pogojih nekoliko tresla, česar pri litih ni zaznati. Napere naj bi ob menjavi pnevmatik kontrolirali in po potrebi zategovali vendar še nisem videl, da bi kdo to delal.

 

Moj nasvet - če boš večino časa na cesti in boš motor kolikor toliko pazil, raje vzemi lita platišča. Ne zahtevajo nobenega vzdrževanja.

To je moped za na cesto, če bi se hotel izživljat na offroad podlagi, bi za to kupil hardenduro za 5 x manj, kolikor GS košta. Kupil sem ga zato, ker naredim 98 % vseh svojih km na asfaltnih podlagah, prav tako sem ga kupil zato, ker se mi vizualno dopade veliko bolj kot videz konkurence KTM. V izboru je bila še Multistrada, ampak se mi je zamerila zaradi servisnih intervalov in svinsko visoke cene. 

Letos ga verjetno še ne bom registriral, bo pa zato na pomlad toliko več metuljčkov v želodcu =)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ima še kak drug motor:quad:

Ampak a ni potem škoda da si ga  zdaj kupil? Spomladi bo že leto star motor po homologaciji, škoda da stoji :P

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ima še kak drug motor:quad:

Ampak a ni potem škoda da si ga  zdaj kupil? Spomladi bo že leto star motor po homologaciji, škoda da stoji :P

Škoda? Če pogledava računico....kupil sem motor iz zaloge, dobil 1200 € popusta... če bi naročil 2016 model...

1. ne bi dobil bele barve (edino bela pri meni pride v poštev, en črn motor pri hiši je dovolj)

2. model 2016 je 150 € dražji, vsak paket (1,2,3) gre za 30 % gor ? (besede prodajalca) se pravi je cena 2016 motocikla konkretno višja. 

Za to razliko v ceni imam že komplet original kovčke in kakšen teden potovanja.

Motor bo prvič registriran 2016. Če bo delal kot mora, ga ne mislim menjat naslednjih par let...ubistvu sem si kupil točno to kar sem želel...in prav zaradi je to dolgoročni nakup =)

 

...in glede na trenutno vreme, ki je zunaj, se mi še registriranega motorja ne da mazat z mušicami ;)..

Treniraš karakter ali kaj? Se boš pa ja celo zimo vozil. 

Čez zimo so pomembnejše stvari...služenje denarja in modelarstvo, (kompoziti in strugarstvo =) )...motociklizem je užitkarjenje....jaz užiwam ko sije sonce in je zunaj + 15 stopinj. Vse ostalo je sado mazo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal bi aro in ga pustil pri prodajalcu. Februarja bi ga skeširal in odpeljal in bi bil motor letnik 2016 ... vsaj jaz sem tako naredil, ko sva kupovala motor za ženo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal bi aro in ga pustil pri prodajalcu. Februarja bi ga skeširal in odpeljal in bi bil motor letnik 2016 ... vsaj jaz sem tako naredil, ko sva kupovala motor za ženo ...

Plačal sem aro... ara po zakonu velja 1 mesec oz. po dogovoru z prodajalcem. Raje vidim, da se motor "vala" meni par mesecov po garaži pokrit in zaščiten, kot pa pri prodajalcu... ;)

Poleg tega lahko če zimo izdelujem, kupujem in šraufam dodatke. Tako je prvi dan registracije pripravljen na akcijo. Sem tudi sam razmišljal o tej 2016 homologaciji...zato pa zdej trgovec zavlačuje kolikor bo pač lahko, da bo homologacija čim kasneje....

Poleg tega mam pa tako veliko dvorišče, da lahko preluftam olje v mašini kadar mi je volja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

V izboru je bila še Multistrada, ampak se mi je zamerila zaradi servisnih intervalov in svinsko visoke cene. 

Letos ga verjetno še ne bom registriral, bo pa zato na pomlad toliko več metuljčkov v želodcu =)

Kako to da ni bil XR v "špilu"? Ta je precej cenejši od Multistrade.

Če bo delal kot mora, ga ne mislim menjat naslednjih par let...

....jaz užiwam ko sije sonce in je zunaj + 15 stopinj. Vse ostalo je sado mazo...

ad.1: Delal bo, don`t wory, preverjeno!  :OK:

ad.2: Sado mazo se začne šele, ko začne snežinka utripati na armaturki! Do takrat pa pomaga če se pred vožnjo dobro ogreješ ( :pos: ), potem pa ogrevane ročice in sedeži, pa dobre rokavice, podkape,...., ampak ta glavno je dobro ogrevanje pred vožnjo! ( :pos:)

 

Se pravi, da bom šele na pomlad lahko preveril, če gre ta tvoj nov vodni boxer kaj hitrej do Dvora kot moj? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Kako to da ni bil XR v "špilu"? Ta je precej cenejši od Multistrade.

ad.1: Delal bo, don`t wory, preverjeno!  :OK:

ad.2: Sado mazo se začne šele, ko začne snežinka utripati na armaturki! Do takrat pa pomaga če se pred vožnjo dobro ogreješ ( :pos: ), potem pa ogrevane ročice in sedeži, pa dobre rokavice, podkape,...., ampak ta glavno je dobro ogrevanje pred vožnjo! ( :pos:)

 

Se pravi, da bom šele na pomlad lahko preveril, če gre ta tvoj nov vodni boxer kaj hitrej do Dvora kot moj? :jezik:

XR mi je vizualno zgrešen moped...spet je nekaj kar ni..razen 160 konjev me nič kaj dosti ne veže na XR.a...tk mi je neprivlačen, da ga sploh nisem šel gledat. Prav tako, imam športen sedež že na Z.ju...ne potrebujem še enega neobloženega zica. Za potovanje mi je važno udobje...Ker sem ta moped kupil za razvajanje v dva in ker je XR bolj usmerjen na enega je izpadel iz igre,

Da ne govorimo, da je osnovni model 1kk€ dražji od GS.a :P..seveda je pa cenejši od Multistrade, heh

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa puste človeka pr mir. Kupil si je motor za vozit, kar mu paše. Kako, kdaj zakaj, keri model, za koliko...to že sam ve zakaj! :ras: Jaz ti ga full privoščim, sem ti mal fouš. Srečno se vozi, al bo to po snegu al pa po 35 C. :OK: Srečko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR mi je vizualno zgrešen moped...spet je nekaj kar ni..razen 160 konjev me nič kaj dosti ne veže na XR.a...tk mi je neprivlačen, da ga sploh nisem šel gledat. Prav tako, imam športen sedež že na Z.ju...ne potrebujem še enega neobloženega zica. Za potovanje mi je važno udobje...Ker sem ta moped kupil za razvajanje v dva in ker je XR bolj usmerjen na enega je izpadel iz igre,

Da ne govorimo, da je osnovni model 1kk€ dražji od GS.a :P..seveda je pa cenejši od Multistrade, heh

...konjujedan...  :sleep2:

:P ... fouš

... stari... srečno vožnjo!.... pa da ti zgnije od starosti..  :P

Oglasi se... da zbijemo flašo šampanjca na njem..  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa puste človeka pr mir. Kupil si je motor za vozit, kar mu paše. Kako, kdaj zakaj, keri model, za koliko...to že sam ve zakaj! :ras: Jaz ti ga full privoščim, sem ti mal fouš. Srečno se vozi, al bo to po snegu al pa po 35 C. :OK: Srečko!

hehe, hvala!

No sej vsi k boste enkrat v moji koži vam ne bo lahko...nabereš takšno vsoto denarja, si rečeš...imel bi "veliko" "enduro"...in pol začneš gledat kaj bi kupil...kej hitro končaš in pogruntaš, da se izbira iz dneva v dan krči...seveda odvisno od pogojev, ki si jih postaviš...

kr naj svet ve, da sem še dve leti nazaj govoril da GS.a u življenju ne mislim met...pol sem pa vidu tiste LED učke sprednje in sem se kr stopil...in evo zdej ga pa že imam...čeprav nisem star zatežen ata in štejem "le" 25 zim, je tale moped res za mojo dušco =).

...konjujedan...  :sleep2:

:P ... fouš

... stari... srečno vožnjo!.... pa da ti zgnije od starosti..  :P

Oglasi se... da zbijemo flašo šampanjca na njem..  :P

 

 

Ti konjujedan, ne upam ne motorja ne žene sabo prpelat, kr vem da boš po obeh gor lezu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal sem aro... ara po zakonu velja 1 mesec oz. po dogovoru z prodajalcem. Raje vidim, da se motor "vala" meni par mesecov po garaži pokrit in zaščiten, kot pa pri prodajalcu... ;)

Poleg tega lahko če zimo izdelujem, kupujem in šraufam dodatke. Tako je prvi dan registracije pripravljen na akcijo. Sem tudi sam razmišljal o tej 2016 homologaciji...zato pa zdej trgovec zavlačuje kolikor bo pač lahko, da bo homologacija čim kasneje....

Poleg tega mam pa tako veliko dvorišče, da lahko preluftam olje v mašini kadar mi je volja :)

No verjetno bi se tudi tako kot si ti naredil, še vedno dalo zmenit s prodajalcem, da homologacijo naredi po novem letu ... drugače pa veliko užitkov in varnih kilometrov ;)

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!