Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Se strinjam tudi z tem , je eden najmehkejših prenosov moči iz agregata na zadnjo pnevmatiko in tudi zdrži več kot verižni set toda sem še vedno bolj nagnjen k kardanu :cool:

Js sm tut vedno bolj nagnjen :eek:

pred eno uro, pik1 pravi:

.

... jah, tud scottoiler-ji niso več to kar so bli včasih ... :eek:

... lani je mojmu prjatlu v Črni gori na njegovem Kwaku SX, tanajvečji scottoiler, k si ga lahko zamisliš skor čist odpovedal ... :kva2:

 

Ja, nekam šwoh zgleda

FB_IMG_1467383984171.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

zalotena Romuna :)

.

... ne neeeee ... :eek:

... sej nista nč kradla ... :blush:

.... no, edin mogoče tist ole za podmazvat sta prej kje maznla ... :kva2:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

.

... ne neeeee ... :eek:

... sej nista nč kradla ... :blush:

.... no, edin mogoče tist ole za podmazvat sta prej kje maznla ... :kva2:

 

tih bot, da ti nau semering na kardanu začel spet pušat :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

tih bot, da ti nau semering na kardanu začel spet pušat :P

...pa ključavnica odpadla ....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kmet2 pravi:

Koliko motorjev si si lastil  s kardanskim prenosom ?

Sicer ne dolgo pa vseeno bil je K1200RS pa mi ni všeč samo podajanje moči.Novejših kardanarjev nisem vozil. 

Si pa ne predstavljam kaj bi naredil sredi Tajiskistana ko bi odpovedal kak semering ali pa ležaj v kardanu :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎18‎.‎6‎.‎2016 at 14:12, HyperJack pravi:

Delal sem, služil denarčke, bildal na fitnesu in gonil bicikl v hrib...poleg vsega tega pa tak zarad slabga vremena nism rinu na cesto :)

Še koga kej zanima :P

Mam občutek, da bo treba vodno pumpo menjat?

20160618_142909.jpg

Včeraj je kolega pripeljal pokazat novo pridobitev (GSAja) in ob ogledovanju ugotovil, da je po prevoženih 1700 km popolnoma enaka slika kot zgoraj. Sledi antifriza pred levim cilindrom........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kawl pravi:

Sicer ne dolgo pa vseeno bil je K1200RS pa mi ni všeč samo podajanje moči.Novejših kardanarjev nisem vozil. 

Si pa ne predstavljam kaj bi naredil sredi Tajiskistana ko bi odpovedal kak semering ali pa ležaj v kardanu :fight1:

Ne vem kaj bi naredil tudi z bilokaterim drugim motorjem ko bi tam crknil nek ležaj ,ki ravno ne crkuje vsak dan in ob rednem vzdrževanju :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asistenco pokličeš :cool:...drugače peške ali štop do bližnje civilizacije.

Na take stvari je potrebno biti pripravljen, noben stroj ni nepokvarljiv.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, vandrovec pravi:

Asistenco pokličeš :cool:...drugače peške ali štop do bližnje civilizacije.

Na take stvari je potrebno biti pripravljen, noben stroj ni nepokvarljiv.

Preberi si kako so rešljive te asistence po teh krajih ki se končajo  na končnice "stan"  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

...pa ključavnica odpadla ....:P

letos sem vzel 10 vezic s sabo. Pik pa kar 2 paketa po 100komadov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, raza pravi:

Včeraj je kolega pripeljal pokazat novo pridobitev (GSAja) in ob ogledovanju ugotovil, da je po prevoženih 1700 km popolnoma enaka slika kot zgoraj. Sledi antifriza pred levim cilindrom........

Ko začneš brat tuje forume pogruntaš, da tistmu k ne teče nekej z motorjem ni ok. Heh :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, HyperJack said:

Ko začneš brat tuje forume pogruntaš, da tistmu k ne teče nekej z motorjem ni ok. Heh :P

zna bit da je tistim antifriza zmanjkalo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HyperJack pravi:

Ko začneš brat tuje forume pogruntaš, da tistmu k ne teče nekej z motorjem ni ok. Heh :P

O, šit a imam pokvarjen motor ? Nič ne teče. Morem pogledat, če mam sploh kej vode not.

pred 13 urami, Kawl pravi:

Sicer ne dolgo pa vseeno bil je K1200RS pa mi ni všeč samo podajanje moči.Novejših kardanarjev nisem vozil. 

Si pa ne predstavljam kaj bi naredil sredi Tajiskistana ko bi odpovedal kak semering ali pa ležaj v kardanu :fight1:

Ja, prjatu je bil tam in je povedal, da je tam ful motorjev, ampak vsi na ketno. Tisti s kardani pa sam neki šraufajo. Si bil dol že večkrat ? Tadžikistan je menda ful obiskan s strani motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, tonystx said:

O, šit a imam pokvarjen motor ? Nič ne teče. Morem pogledat, če mam sploh kej vode not.

Mogoce ima ta model tezavo, da pljuva ven vodo iz protesta, ker ni dovolj v uporabi...

Moj recept je: vozi, tankaj, vozi in ko luc ne sveti vec dobro zaradi mrcesa, je znak, da ga moras oprati. Prevec gledati in bozati mu skodi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2016 at 10:00, Kmet2 pravi:

Preberi si kako so rešljive te asistence po teh krajih ki se končajo  na končnice "stan"

Takrat se prične tisto, kar imam jaz napisano v "podpisu" z rdečo.

Tam "stani" se lahko zaneseš le na domačina in svojo iznajdljivost. Telefon in asistenca pa bolj malo pomaga. Le v tejle temi lahko potarnaš, da MS ve da si "zaglibio".

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo zamenjal vzvratna ogledala? Menda pašejo tudi od 800 GS-a?

Morda bi kar kakšno univezalno preizkusil?

10028390_860_FR_15.JPG

Na originalnih so mi pričela stekelca rožljati, ne stojijo več trdno v ohišju. Včeraj sem poskušal dobiti eno iz ohišja, pa se mi je en košček oddrobil. Že prej mi ta ogledala niso bila ravno všeč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, vandrovec pravi:

Je že kdo zamenjal vzvratna ogledala? Menda pašejo tudi od 800 GS-a?

Morda bi kar kakšno univezalno preizkusil?

10028390_860_FR_15.JPG

Na originalnih so mi pričela stekelca rožljati, ne stojijo več trdno v ohišju. Včeraj sem poskušal dobiti eno iz ohišja, pa se mi je en košček oddrobil. Že prej mi ta ogledala niso bila ravno všeč...

Jaz sem imel od F650GS (Twin) ogledala na GSA in KTM990 ......skratka ja, pašejo tudi od 800GS , ker ima iste kot F650GS,F700GS in novi LC GSA .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Jaz sem imel od F650GS (Twin) ogledala na GSA in KTM990 ......skratka ja, pašejo tudi od 800GS , ker ima iste kot F650GS,F700GS in novi LC GSA .

Hvala! Sem jih ravnokar naročil iz Kitajske za 17€   :-)

Vista-posteriore-specchio-retrovisore-specchi-per-bmw-f800-gs-f800r-08-11-f650-gs-sl750-2006.jpg_50x50.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, vandrovec said:

Je že kdo zamenjal vzvratna ogledala? Menda pašejo tudi od 800 GS-a?

Morda bi kar kakšno univezalno preizkusil?

10028390_860_FR_15.JPG

Na originalnih so mi pričela stekelca rožljati, ne stojijo več trdno v ohišju. Včeraj sem poskušal dobiti eno iz ohišja, pa se mi je en košček oddrobil. Že prej mi ta ogledala niso bila ravno všeč...

Gor sem dal zlozljiva od Touratecha in so odlicna. C

Touratechovi so bili nekje okoli 25€, ce se prav spomnim. Pozimi sem objavil slike, malo pobrskaj  nazaj, ce te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2016 at 19:03, tonystx pravi:

O, šit a imam pokvarjen motor ? Nič ne teče. Morem pogledat, če mam sploh kej vode not.

Dokler dela ni pokvarjen...jaz takoj opazim da poteče..sploh ker motor po vsaki vožnji perem ;)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2016 at 19:03, tonystx pravi:

O, šit a imam pokvarjen motor ? Nič ne teče. Morem pogledat, če mam sploh kej vode not.

Ja, prjatu je bil tam in je povedal, da je tam ful motorjev, ampak vsi na ketno. Tisti s kardani pa sam neki šraufajo. Si bil dol že večkrat ? Tadžikistan je menda ful obiskan s strani motoristov.

Drugo leto je v planu cca 2 mesca neplačanga dopusta - če bo vse po sreči seveda. Traso do tja bi naredil sam, krygizistan in tajikistan pa bi potem odpeljal skupaj s poljaki cca 14dni... upajmo da bo vse po planu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti Poljake naj gredo po svoje. Tam je preveč lepo, da bi lepote prostranstva delil z nekom, ki se morda tega ne zavedajo. Celotno pot se nekako da prevozit v tridesetih dneh. Manj ljudi, manj problemov. Če boš tam slučajno potreben pomoči jo boš sigurno dobil od vsakega domačina. Pa srečno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjal sem obe gumi in ko sem odpeljal od vulkanizerja ugotovim da za zadnjo gumo ne dobim več podatka o pritisku. Sedaj mi na cca. 100km javi napako RDC. Letnik je 2011

Vulkanizer pravi da je bil zaradi senzorjev še posebno pazljiv pri menjavi.

Kaj lahko naredim sam, predno ga odpeljem na Avtoval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!