Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Mat kaj je lep kombinezon ko je nov..pa tud nasmeh vse pove...skoraj tri tedne brez mopeda...jao se človeku kr mešat začne :P

img-20160617-wa0010.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, HyperJack said:

Mat kaj je lep kombinezon ko je nov..pa tud nasmeh vse pove...skoraj tri tedne brez mopeda...jao se človeku kr mešat začne :P

img-20160617-wa0010.jpg

Ti punca tri tedne ni pustila na motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, motolover pravi:

Ti punca tri tedne ni pustila na motor?

Tole je pa cist povezano s temo o gs-u a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, biker77 said:

Tole je pa cist povezano s temo o gs-u a ne?

Bolj kot trideset objav prej, je vsaj nekaj v zvezi z GSom. Ne bom nič jezen, nasprotno vesel bom, če boste moderatorji vzeli v roko radirko. Boš zrihtal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, HyperJack pravi:

Mat kaj je lep kombinezon ko je nov..pa tud nasmeh vse pove...skoraj tri tedne brez mopeda...jao se človeku kr mešat začne :P

img-20160617-wa0010.jpg

če nebi imel tako lep motor ti tudi nebi pomagalo, da imaš nov kombinezon :whistle: lep motor :worship: pa naj snecko reče kar hoče! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, motolover pravi:

Ti punca tri tedne ni pustila na motor?

Delal sem, služil denarčke, bildal na fitnesu in gonil bicikl v hrib...poleg vsega tega pa tak zarad slabga vremena nism rinu na cesto :)

Še koga kej zanima :P

Mam občutek, da bo treba vodno pumpo menjat?

20160618_142909.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Strokovni tej bmflarji , ti sam voz, nč hudega če mal pušča, bolj boš vozil manj bo puščal :lol1:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima še kdo podobno izkušnjo z odtekanjem hladilne tekočine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

Zadeva je v garanciji, odpelji na servis.

Eh kakšen servis , mal naj da ušes poleg in če se nič ne sliši je v redu , kaj češ čas zapravljat :P

Na GSA 2012 ni bilo teh problemov :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mu teče ven iz mašine al mogoče kje gori dol kaplja, ker objemka ni zategnjena.

Na GSA 2012 teh problemov ni bilo, tam so bili drugi, pregevanje itd. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, HyperJack said:

Delal sem, služil denarčke, bildal na fitnesu in gonil bicikl v hrib...poleg vsega tega pa tak zarad slabga vremena nism rinu na cesto :)

Še koga kej zanima :P

Mam občutek, da bo treba vodno pumpo menjat?

20160618_142909.jpg

Premal tiscis :smoke:

Bol ga bos tiscal, bol se bo segrel, bol se bo material raztezal, bol bo tesnil.      VOILÁ !    ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Mu teče ven iz mašine al mogoče kje gori dol kaplja, ker objemka ni zategnjena.

Na GSA 2012 teh problemov ni bilo, tam so bili drugi, pregevanje itd. :) 

Tista odprtina je oddušnik za višek da gre vn. Sam nevem zakaj po vsaki vožnji. Očitno preveč tišim..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, HyperJack said:

Tista odprtina je oddušnik za višek da gre vn. Sam nevem zakaj po vsaki vožnji. Očitno preveč tišim..

Ko bo šlo dovolj ven, bo nehalo teči. Očitno so na prvem servisu preveč dolili, nekako tako kot meni pol litra olja v kardan :)

Koliko km po prvem servisu imaš zdaj? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

To je normalno, samo normalni motorji imajo cevko spodaj

 

pred eno uro, motolover pravi:

Ko bo šlo dovolj ven, bo nehalo teči. Očitno so na prvem servisu preveč dolili, nekako tako kot meni pol litra olja v kardan :)

Koliko km po prvem servisu imaš zdaj? 

 

Motor ma sedaj 2500 km..včasih je bolj bilo vsrano..ok razumem da vcasih potece..ne pa po vsaki vožnji. Mehanik je rekel da če se bo pojavljajo ponovno da bo treba menjat črpalko. Zato sprašujem uporabnike LC.jev če je pri njih slično. Ne bi delal panike za brez veze. So pa mojstri res specialno odprtino naredili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster ima prav. 

Avtomobilski agregati imajo podobne "luknjice". Ce zacne voda skoznje curit, je vodna crpalka zrela za zamenjavo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, HyperJack pravi:

Ima še kdo podobno izkušnjo z odtekanjem hladilne tekočine?

Nimam pa je letnik 2006.  :lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nearrain pravi:

Mojster ima prav. 

Avtomobilski agregati imajo podobne "luknjice". Ce zacne voda skoznje curit, je vodna crpalka zrela za zamenjavo.

Zakaj, predobro dela (pritisk)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

 

Motor ma sedaj 2500 km..včasih je bolj bilo vsrano..ok razumem da vcasih potece..ne pa po vsaki vožnji. Mehanik je rekel da če se bo pojavljajo ponovno da bo treba menjat črpalko. Zato sprašujem uporabnike LC.jev če je pri njih slično. Ne bi delal panike za brez veze. So pa mojstri res specialno odprtino naredili. 

A se zajebavaš ? Kaj slično ? Tekočina ne sme puščat v nobenem primeru. Če Nearrainu, pa men in še komu ne teče ven kljub temu, da "mu dušu vadimo" pol je nekaj narobe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, tonystx pravi:

A se zajebavaš ? Kaj slično ? Tekočina ne sme puščat v nobenem primeru. Če Nearrainu, pa men in še komu ne teče ven kljub temu, da "mu dušu vadimo" pol je nekaj narobe.

Se ne zajebavam, vprašam, ker mi to počne že od kar mi je na prvem servisu dolil 1dcl. Po netu pa berem, da se zadeva stabilizira po 3kkm. Potem če to nobenemu ne počne, je zanič vodna pumpa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, HyperJack said:

Se ne zajebavam, vprašam, ker mi to počne že od kar mi je na prvem servisu dolil 1dcl. Po netu pa berem, da se zadeva stabilizira po 3kkm. Potem če to nobenemu ne počne, je zanič vodna pumpa.

 

Nekateri motorji imajo med pumpo in motorjem prazen prostor v katerega vodi ta luknja. V primeru da gre vodno tesnilo ti začne iz luknje teči antifriz če gre pa oljno tesnilo ti teče ven olje. to je narejeno zato da se ti voda in olje ne pomešata in ti uniči motorja. F800gs ima na ta princip narejeno. za 1200 ne vem drugače pa piše v workshop manualu to če ga kje stakneš.

Vidim da je dost bolj pestro če si lastnik bmw-ja kot če maš ducatija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem forume in vidim, da nekateri menjajo črpalke skoraj tolikokrat kot tankajo...

Se pa bere tudi, pa lahko poneha to kaplanje samo od sebe...Zato sem spraševal, če je imel kdo podobne izkušnje. 

Šarat pa šraufat po novem motorju...muka isusova...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!