Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Tole "vezavo" sem uporabil, pa kot sem napisal na dveh motorjih ni delovalo. BT vmesnik mi na avtih drugače dela BP.

DSC02991.thumb.JPG.79b0e026b63d874f62030fc8c178e06b.JPG

Sem pa na forumih zasledil, da ni vsak OBDII vmesnik kompatibilen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Tole "vezavo" sem uporabil, pa kot sem napisal na dveh motorjih ni delovalo. BT vmesnik mi na avtih drugače dela BP.

DSC02991.thumb.JPG.79b0e026b63d874f62030fc8c178e06b.JPG

Sem pa na forumih zasledil, da ni vsak OBDII vmesnik kompatibilen.

Sori ampak tale vezava je zelo pusta, manjka najmanj dva kabla/pomoje....

 

pa si poskusil s tole app  https://www.motoscan.de/

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 žice (pin 4 in 5) na vmesniku sta povezana ne rabiš povezave. Katera dva kabla (žice) bi še dodal?

Da uporabil sem Motoscan

OBD dobi napajanje komunicira z programom, vendar ne "odčita" nikakršnih podatkov i centralne enote motorja.

Očitno niso vsi OBDII vmesniki kompatibilni. (mogoče bi mu moral nalimat nalepko BMW :P)

@Wakasaki kateri vmesnik imaš ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takega kot ima stric v videu, oz tak kot je tvoj.

Pustimo zdej bluetooth ali wifi enako elm327 obd2

Nimam pojma kateri kabel bi dodal, samo zdi sem mi jih malo:smoke:haha

nič, me prav zanima ko dobim adapter, multi meter v  roke pa dej da vidim, kje je keč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Wakasaki pravi:

evo tole po izjavah znanca , ki uporablja deluje bp, na lastne oči sicer še nisem videl, zato me čakanje ubija

Itak pa reportiram .........

 

Tole men ne spila na r1200 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, u-r-o-s pravi:

Tole men ne spila na r1200 2008

Morda hakeljci z različnimi verzijami Androida? Deluje na vseh Androidih ali le na nekaterih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Morda hakeljci z različnimi verzijami Androida? Deluje na vseh Androidih ali le na nekaterih?

Hja zna bi kšna takšna debilna fora,

nimam pojma glede verzije androida

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, vandrovec pravi:

Morda hakeljci z različnimi verzijami Androida? Deluje na vseh Androidih ali le na nekaterih?

Eni kabli imajo še sponke za na akumulator  črni clamp in rdeči clamp...kaj veste o tem? Eni tega nimajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

ne vem, sam uporabljam GS 911.

Tu je videt ugodna cena, končna je verjetno malo več...

http://shop.dieselschrauber.de/gs-911-bmw-motorcycle-diagnostics-p-114-l-en.php

Brez davka! Davek se obračuna naročniku ob prejemu...

" Shipping Rate: Germany/Austria, other european countries (EU) and Norway starting at 5,90 EUR incl. VAT (depending on weight). Switzerland: Starting at 5 EUR (~ 5,50 CHF) incl. VAT. The shipping costs are calculated and displayed during the order process. We ship worldwide!

Shipping will be done via Swiss Post, DHL (CH/DE/EU) or Austrian Post (AT), always with transportation insurance.

Delivery within Switzerland is with 8% VAT, to EU countries and all other countries, the goods are delivered without VAT. In the EU you will have to pay the import VAT on delivery (e.g. 19% in Germany, 20% in Austria, 20% in France, 21% in Spain and the Netherlands and 22% in Italy). If you reside outside EU and Switzerland, please check your local tax rules."

Najugodneje je če imaš koga v Švici le 8% davka.

Pravkar, u-r-o-s pravi:

Tale cena je pa OK!

Mirč?

Naročeno "pride"...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ZdravkoK pravi:

Eni kabli imajo še sponke za na akumulator  črni clamp in rdeči clamp...kaj veste o tem?

To so Testerji, ki jih uporabljajo na servisih. Uporabljajo tudi drug Sofware (nekaj o tem je tule).

GS911 je izdelek "geekov" iz JAR. Lastnik in glavni GURU je član tega foruma (zapis 39 in 40 v linkani temi).

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, MiNa pravi:

Brez davka! Davek se obračuna naročniku ob prejemu...

Sem videl. Ampak vseeno, kdaj in kako se plača davek, če je še plus 50 - 60€, je še vedno ceneje, kot sem dal jaz zanj. Nočem nikomur svetovat, vsak spletni nakup je določeno tveganje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 16. 4. 2017 at 10:22 AM, Wakasaki said:

dramaaaaa:mad::bounce:

Pred dnevi opazim, da se je med vožnjo prižgal rdeč krogec z oklepaji in klicajem na sredi.....

abs.jpg.76cd57bec344a13e4014ad3a00189f84.jpgala abs off

Ker se mi je mudilo v službo nisem dramatiziral ampak samo gasa.

Poskusil sem zavirati in abs ni deloval.

Ko sem šel iz službe domov je bilo vse bp in tudi abs deluje in lučke ni.

Vem , da je tester odgovor na moj ? pa vseeno.

Sam sem v avtobranži in recimo, če se stranka oglasi pri nas z lučko, preverimo vnos v pomnilniku brezplačno,

to pomeni samo odčitati, kaj je zabeleženo.

Imate kaj izkušenj kako je s tem na bmw servisih, se je potrebno naročiti, ti za to računajo 1h dela...?

Za avtomobile je testerjev malo morje, obstaja kaj cenovno normalnega tudi za bmw, toliko da pogledaš napake, ...

Hvala za odgovore

 

On 16. 4. 2017 at 10:30 AM, pik1 said:

.

... krtačke na elektromotorčku od absa so švoh ... :dry:

... to sem imel jest lansko leto ... pa je enkrat delal pa drugič spet ne ... :eek:

... pol so mi na servisu porihtal te krtačke in zdej je ok ... :D

... sicer bi lahko bila pa kar jeba ... 

... ker je ABS modul baje jurčkapapol ... :eek:

... lahko se pa zamenja tud z rabljenim .. ki pa pride ene 400 ojrotov 

... BAJÉ ... :dry:

Wakasaki, pa saj ti nimaš drgač servo ojačevalnika kot jaz, teb se nič ne uglaša elektro motorček ko stisneš zavoro. Je tako?

PIK1, je verjetno mislil to, vsaj po cenah, ki je napisal je to to. In nam se lahko tudi npr. prižge ABS lučka, če imaš prešvoh akumulator, ker ta servo motor kar dobro vleče Amperčke, in če ni AKU 100%, pol imaš občasno take pojave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KyoKon pravi:

 

Wakasaki, pa saj ti nimaš drgač servo ojačevalnika kot jaz, teb se nič ne uglaša elektro motorček ko stisneš zavoro. Je tako?

PIK1, je verjetno mislil to, vsaj po cenah, ki je napisal je to to. In nam se lahko tudi npr. prižge ABS lučka, če imaš prešvoh akumulator, ker ta servo motor kar dobro vleče Amperčke, in če ni AKU 100%, pol imaš občasno take pojave.

Ja res je ni servo je pa lih tko k vsak abs,ima elektro motor,ki z vrtenjem/osciliranjem......izvede abs dogodke :smoke:....pizda sm pa povedu zdele,

no pa sej ves kva mislim.

Poskusil sem filat vso noc aku ki je star cca pol leta,ni pa agm-ov/originalen,ob nakupu jeseni je desc reku ja sm dau nau aku,niti pomislu nism da bi gledu kva je not dal,šele pozimi ko sm ga dal na online,vidim da je obična kislca.

Ko speljem od doma je vse bp,lučka ugasne in še nalašč na koncu ulice prikoćim in abs deluje bp...čez nekaj km pa se lučka upali in gori potem vs dan,tudi če vmes motor ugasnem.

Nevem morda je tudi to težava,vem pa da najprej tester pol pa debata,sam se morm spravt in mi glede na urnik v sluzbi ne rata da ga j....

Zato sem se spravil tudi v sam svoj tester itd...da primem ustekam in pis.

Naročeno je samo čakam dostavo,ki pa zna trajat.

By the way je kdo, ki ima tester v okolici Medvod-Kranja, pripravljen za neko nadomestilo...kava pivo...5-10eur..mi pogledat kaj me j.....oz. katera napake je shranjena

Hvala za v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Wakasaki said:

Ja res je ni servo je pa lih tko k vsak abs,ima elektro motor,ki z vrtenjem/osciliranjem......izvede abs dogodke :smoke:....pizda sm pa povedu zdele,

no pa sej ves kva mislim.

Poskusil sem filat vso noc aku ki je star cca pol leta,ni pa agm-ov/originalen,ob nakupu jeseni je desc reku ja sm dau nau aku,niti pomislu nism da bi gledu kva je not dal,šele pozimi ko sm ga dal na online,vidim da je obična kislca.

Ko speljem od doma je vse bp,lučka ugasne in še nalašč na koncu ulice prikoćim in abs deluje bp...čez nekaj km pa se lučka upali in gori potem vs dan,tudi če vmes motor ugasnem.

Nevem morda je tudi to težava,vem pa da najprej tester pol pa debata,sam se morm spravt in mi glede na urnik v sluzbi ne rata da ga j....

Zato sem se spravil tudi v sam svoj tester itd...da primem ustekam in pis.

Naročeno je samo čakam dostavo,ki pa zna trajat.

By the way je kdo, ki ima tester v okolici Medvod-Kranja, pripravljen za neko nadomestilo...kava pivo...5-10eur..mi pogledat kaj me j.....oz. katera napake je shranjena

Hvala za v naprej.

Kuga pa tastov BMW mojster pravi? A sta ga kej poklicala. Jaz sam vem, da vedno omenja akumulator, potem pa dalje. Mogoče če se pelješ, pa ugasni luč, morda če je AKU na meji se ti do šihta ne bi prižgalo, sam ne verjamem, ker ima GS tako močan alternator, da ko enkrat laufa bi to mogel zadostovat.

Pri men je ta težava, če je švoh AKU, samo ob zagonu, da ABS ne dela, potem ga še enkrat pripalim in je to to. Nikoli med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KyoKon pravi:

Pri men je ta težava, če je švoh AKU, samo ob zagonu, da ABS ne dela, potem ga še enkrat pripalim in je to to. Nikoli med vožnjo.

Pri meni se je lučka prižigala med vožnjo, po kakšnih 10 - 20 km. V prvo je gorela ob zagonu, takrat je motor stal celo popoldne na vetru in dežju. Potem je bilo vedno na začetku OK, po nekaj časa vožnje pa lučka. Tudi akumulator je med zimo izgubil moč, se čuti ob zaganjanju motorja. Na testerju je pokazalo dve napaki, kateri sem resetiral, ko je ABS deloval. Od takrat, sedaj je dva tedna, pa motor še ni šel iz garaže, da bi ugotovil, če se sedaj napaka še pojavlja. Sedaj je sicer brezvezno ugibanje, ker bi moral najprej preizkusit, morda tudi akumulator...ni pa nujno, da tester pokaže pravo napako. 

pred 17 urami, KyoKon pravi:

Wakasaki, pa saj ti nimaš drgač servo ojačevalnika kot jaz, teb se nič ne uglaša elektro motorček ko stisneš zavoro. Je tako?

Kateri motorji imajo servo ojačevalnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, vandrovec said:

Pri meni se je lučka prižigala med vožnjo, po kakšnih 10 - 20 km. V prvo je gorela ob zagonu, takrat je motor stal celo popoldne na vetru in dežju. Potem je bilo vedno na začetku OK, po nekaj časa vožnje pa lučka. Tudi akumulator je med zimo izgubil moč, se čuti ob zaganjanju motorja. Na testerju je pokazalo dve napaki, kateri sem resetiral, ko je ABS deloval. Od takrat, sedaj je dva tedna, pa motor še ni šel iz garaže, da bi ugotovil, če se sedaj napaka še pojavlja. Sedaj je sicer brezvezno ugibanje, ker bi moral najprej preizkusit, morda tudi akumulator...ni pa nujno, da tester pokaže pravo napako. 

Kateri motorji imajo servo ojačevalnik?

Kot pravi Wakasaki ga ima on tudi, moj motor je l 2005, mislim pa da od 2007 naprej je to narejeno malo drugače. Pri meni že ko je motor pod kontaktom,, pritisneš na zavoro in slišiš ABS modul, od letnika 2007 naprej in pri Wakasakiju, pa se mi zdi da se tega ne sliši, ali pa ima pač tišji motorček.

To je to:2.jpg.3e0076dcace7be21f470c573bcea44f8.jpg

Že  na sliki se vidi, da sta dva tipa, vsaj konektor je drugače obrnjen. Več pa ne vem, mi še ni bilo potrebno raziskovati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Wakasaki

A konektor si preverila, da ne boš imel kaj takega kot jaz z lučjo, ki je utripala in seveda stalni klicaji na armaturki. Zrihtal kontakte in je že tri leta OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Pri meni se je lučka prižigala med vožnjo, po kakšnih 10 - 20 km. V prvo je gorela ob zagonu, takrat je motor stal celo popoldne na vetru in dežju. Potem je bilo vedno na začetku OK, po nekaj časa vožnje pa lučka.

Si poskusil opraviti test v realnem času? Poresetiraj napake potem pa priključi tester (GS911) in zajemaj podatke med vožnjo " View sensor values - live ".

Servisni konektor ima samo 4 (štiri) žice, tako, da je slika na kateri je shema povezave BMW konektorja in ELM sigurno prava.

DSC03040.thumb.JPG.c1547b01b0cc77f72f71a3c206d766a6.JPG

Evo takole se pa obnaša moj ELM v povezavi z F-om. Komunikacija telefon ELM je OK. ELM pa ne komunicira z BMS

ELM327 je več vrst, menda naj bi z BMW vmesnikom deloval le Firmware 1,xx medtem ko FW 2,xx pa ne.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 4. 2017 ob 15:25, KyoKon pravi:

Kot pravi Wakasaki ga ima on tudi, moj motor je l 2005, mislim pa da od 2007 naprej je to narejeno malo drugače. Pri meni že ko je motor pod kontaktom,, pritisneš na zavoro in slišiš ABS modul, od letnika 2007 naprej in pri Wakasakiju, pa se mi zdi da se tega ne sliši, ali pa ima pač tišji motorček.

Je že kdo rešil ta problem z lučko za ABS, katera se prižiga med vožnjo, na drug način, kot s krtačkami? 

Meni se po resetiranju napake enako naprej dogaja...bo res potrebno ABS modul razdirat, menjat...? saj bi se vozil tudi brez ABS-a, samo mi gre na živce tista rdeča lučka.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, vandrovec pravi:

Je že kdo rešil ta problem z lučko za ABS, katera se prižiga med vožnjo, na drug način, kot s krtačkami? 

Meni se po resetiranju napake enako naprej dogaja...bo res potrebno ABS modul razdirat, menjat...? saj bi se vozil tudi brez ABS-a, samo mi gre na živce tista rdeča lučka.

če je sam lučka problem, daš čez nalepko :P

vendar ne predlagam takega načina, kolikor vem ti tudi CBS ne deluje potem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

če je sam lučka problem, daš čez nalepko :P

vendar ne predlagam takega načina, kolikor vem ti tudi CBS ne deluje potem.

tudi meni se zdi, da ko ne deluje abs, ne delu tudi cbs....

 

pred 34 minutami, vandrovec pravi:

Je že kdo rešil ta problem z lučko za ABS, katera se prižiga med vožnjo, na drug način, kot s krtačkami? 

Meni se po resetiranju napake enako naprej dogaja...bo res potrebno ABS modul razdirat, menjat...? saj bi se vozil tudi brez ABS-a, samo mi gre na živce tista rdeča lučka.

glej ni druge na prejšnji strani je pisal Pik1, da so mu zadevo sanirali na servisu/popravili.

Kaj pa maš za eno napako shranjeno?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!