Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Ne vem ce je to prava rubrika(potem premaknite),sem v fazi nakupa ga-s,(ne gori voda,pac enkrat je treba tud to probat),se rajsi gs-a adv-ja,ce kdo prodaja ali ve za koga ki ga prodaja bi bil vesel vsake info., iscem od 08 do 12 letnik,po moznosti 1 last. ohranjen....info. na zs. hvala.Avtonet pa kontroliram da ne bo pomote....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, alfie pravi:

Ne vem ce je to prava rubrika(potem premaknite),sem v fazi nakupa ga-s,(ne gori voda,pac enkrat je treba tud to probat),se rajsi gs-a adv-ja,ce kdo prodaja ali ve za koga ki ga prodaja bi bil vesel vsake info., iscem od 08 do 12 letnik,po moznosti 1 last. ohranjen....info. na zs. hvala.Avtonet pa kontroliram da ne bo pomote....

Od moje žene brat bo prodajal GS-A 2008 89.000km, Motor poservisiran, tudi ležaj v kardanu... Uglavnem motor tip top. Vsa Oprema samo bo pa ena verjetno kar visoka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Po 7-h mesecih uporabe sem z motorjem zadovoljen. Danes pa nesreča, na malo bolj resnem terenu sem nabil šus plato ampak ni bil hud udarec, na plati se ne pozna nič ker je primlo v zemljo, travo. Odtrgalo pa mi je na bloku kjer je vijak in nosilec plate, glej sliko.

Kako je to mogoče, da je tako švoh narejeno, a ni plata ravno temu namenjena? Problem je ker ni korita za olje da bi samo to menjal, ampak je potrebno dobit nov blok motorja.

Kaj priporočate? Motor ima komaj 32000 km.

Lp Andrej

20170815_214031.jpg

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ugotovi pri kakem dobrem varilcu če je možno variti. (verjetno bo potrebno razdreti mašino, da se pri varjenju ne pregrejejo tesnila, semeringi itd...)

-najdi na spletu Ebay ...itd... zaribano, uničeno mašino istega letnika in modela in premenjaj 

-kupi nov blok    https://www.kfm-motorraeder.de/cms/original-ersatzteile/bmw-motorrad-ersatzteile?itemid=11117717204

 

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem govoril z TKC d.o.o., z varjenjem tega nebi smelo bit problema, le motor bo potrebno razdrt. Z njimi veliko delamo, nam varijo orodja za brizganje plastike in obvladajo zadevo. Lasersko varjenje. Verjetno se bom odločil za to opcijo, samo šus plato bom potem moral drugače vpet, da se zadeva ne ponovi. Mogoče lahko še kakšen nasvet za kakšnega dobrega garažnega mojstra, ki bi razdrl in sestavil motor, v to se pa nebi sam spuščal. Bom poročal kako se bo zadeva odvijala. Če pa v času popravila dobim blok bom pa drugega nabavil. Mam pa letnik 07 če bo kdo kje kaj zasledil.

Lp Andrej

Popravljeno . Popravil dulinr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

zanima me ali kdo uporablja "distančnike" za krmilo? Take da imaš krmilo bližje sebi (glej link). Opazil sem da pri daljši vožnji dobim bolečine v križu zaradi oddaljenosti bilance. Malo sem raziskoval in piše da se z distančnikom reši to.

Distančnik

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo in zelo pomembno kupi za točno določen motor in LETNIK. Drugače imaš vse možnosti, da ne paše.

http://www.wunderlich.de/shop/de/bmw-r-serie/r-1200-gs-lc/ergonomie-komfort/lenker-handprotektoren.html    za 2013 in naprej.

Imaš pa za vse letnike pri Wunderlichtu.

Touratech. 

"Nippynormans"   zelo hitra dostava in kvalitetna roba

Lojz    https://www.louis.de/artikel/sw-motech-lenkererhoehung/10021437

https://www.google.si/search?q=Lenkererhöhung&rlz=1C1GGRV_enSI748SI748&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjd1q3R1PnVAhWIRhQKHV4NCg4QsAQITQ&biw=1920&bih=950

 

http://www.polo-motorrad.de/de/catalogsearch/result/?q=LENKERERHÖHUNG#q=LENKERERHÖHUNG&fuzzySearch=0&p=1&limit=30&order=relevance&dir=desc

 

Moje mišljenje. Kupi od preverjene firme. To drži balanco s katero krmariš po cesti.

Je pa težko toločiti kaj ti odgovarja. Samo povišanje balance, ali tudi zamik proti tebi. To boš moral pa sam ugotoviti.

pred 13 minutami, ufo plast pravi:

zanima me ali kdo uporablja "distančnike" za krmilo?

Ma sem čisto nekaj drugega pisal. Mogoče ti pa tudi pride prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 8. 2017 ob 11:47, ufo plast pravi:

Živjo,

zanima me ali kdo uporablja "distančnike" za krmilo? Take da imaš krmilo bližje sebi (glej link). Opazil sem da pri daljši vožnji dobim bolečine v križu zaradi oddaljenosti bilance. Malo sem raziskoval in piše da se z distančnikom reši to.

Distančnik

 

Uporabljam ROX:

https://roxspeedfx.com/collections/adv-dual-sport-dirt-bike-handlebar-risers/products/2-pivoting-bar-risers-for-1-1-8-handlebar

Pri njih mi je všeč, ker lahko zvezno spreminjaš pozicijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima koliko nižji je bmw r1200gs z nizkim sedežem. Sem se navdušil nad GSom in moram nekako rešit problem višine, ker tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomash pravi:

Me zanima koliko nižji je bmw r1200gs z nizkim sedežem. Sem se navdušil nad GSom in moram nekako rešit problem višine, ker tako pač je.

kok meriš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Me zanima koliko nižji je bmw r1200gs z nizkim sedežem. Sem se navdušil nad GSom in moram nekako rešit problem višine, ker tako pač je.

A nisi vozil ali voziš 1100 GS - a? ...original višini sta podobni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

A nisi vozil ali voziš 1100 GS - a? ...original višini sta podobni

Potem pa ne bo problema. 1100 mi odgovarja. Vseeno pa poiščemo še kak low sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je nižji, ampak te bo rit drevenela na daljši poti. pa zdi se mi, da se vibracije nekako čudno v prašnike prenašajo, vsaj pri nas tastarih :mad:

moj vtis po cca100km.

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, THOMPSON pravi:

je nižji, ampak te bo rit drevenela na daljši poti. pa zdi se mi, da se vibracije nekako čudno v prašnike prenašajo, vsaj pri nas tastarih :mad:

moj vtis po cca100km.

 

lp, andrej

Eno ovco za pod rit, z veliko volne, bo tudi vibracij manj čutiti. Pa še rit ti bo hvaležna. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Me zanima koliko nižji je bmw r1200gs z nizkim sedežem. Sem se navdušil nad GSom in moram nekako rešit problem višine, ker tako pač je.

Sem imel 5 let R1200GS l.09 z nižjim sedežem,  nekih problemov z vibracijami nisem čutil, sedež pa je še kar udoben ... brez problemov ga je vozila tudi moja žena, ki ima 164 cm višine ... tako, da samo ''go for it''' ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 5. 2017 ob 21:43, dulinr pravi:

Pozdravljeni,

Z GS-om sem naredi prvih 2500km, z motorjem zelo zadovoljen.

Sedaj me pa zanima kateri pooblaščeni servis priporočate, kmalu bom imel 30,000km.

Pa še nekaj slikc, dodal sem mu nosilec (home made) z 12V vtičnico, priklopljeno na original konektor. Morda kdo rabi, pa naredimo še kakega ;)

Lp Andrej

20170314_101214.jpg

20170314_180313.jpg

20170314_180328.jpg

20170314_182345.jpg

20170314_182730.jpg

20170315_202204.jpg

Koliko hočeš za tale nosilček?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, dulinr pravi:

A če rečeva 6pak, bo ok? :)

To bi bilo super... 

pred 10 urami, dulinr pravi:

A če rečeva 6pak, bo ok? :)

To si dal na laser odrezati? Al imaš mogoce sam laser doma? Namreč nekaj imam še v acadu narisano pa moram dat nekam odrezat pa še ne vem kam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!