Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Kolkokrat si kontroliral po tem ko si prvič ugotovil da ti manjka olje ? Ker meni na mojem kaže v popolnoma istih pogojih včasih tako, spet drugič drugače !..torej včasih manjka olja kakšne pol cm od vrha ( ob hladni mašini in na centralnem stojalu )..ko se peljem in pridem iz fure nazaj, motor postavim na centralno stojalo..in naslednji dan preverim in je olja dovoj..kljub temu, da je tudi pri prvi kontroli stal na istem mestu in isto hladen motor.. res pa da mi na armaturki vedno prikaže kljukico , torej da je olja dovolj..ampak kljukica se nariše ko je mašina segreta..torej ko med vožnjo nekje obstojim..ob samem zagonu pa so seveda samo črtice, kot praviš..

Če bi ti ga skoz pokrovček zmetalo toliko, da bi se videlo na šipi, bi se olje moralo videt tud kje po okvirju motorja in ne samo okrog pokrovčka...

Motocikel po daljši furi postaviš na centralno stojalo (NA RAVNI PODLAGI!!), počakaš 5 min. in odčitaš nivo olja. Tako boš ziher prav odmeril.

Nivo olja ne pada enakomerno, vsaj v moje primeru ne. Odvisno od obremenitve.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..do drugega dneva bi naj zadeva v celoti stekla skupaj..ampak kot sem napisav..včasih drug dan manjka kakšna pol cm. spet drugič pa je okence polno ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, danes sem dolil 3dcl olja in nivo na okenčku je spet tam kjer je bilo po servisu, sem pa ugotovil da so na servisu pozabili na tesnilo za pokrovček kjer se olje doliva, zato je verjetno tudi bil masten madež okoli njega. Pa tako drag servis kot imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..do drugega dneva bi naj zadeva v celoti stekla skupaj..ampak kot sem napisav..včasih drug dan manjka kakšna pol cm. spet drugič pa je okence polno ..

Motor ogrej na delovno temperaturo preden odčitaš nivo olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, danes sem dolil 3dcl olja in nivo na okenčku je spet tam kjer je bilo po servisu, sem pa ugotovil da so na servisu pozabili na tesnilo za pokrovček kjer se olje doliva, zato je verjetno tudi bil masten madež okoli njega. Pa tako drag servis kot imajo.

Se bo potrebno sprijaznit,:whistle: voziš drag motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, prevozil sem 4000km in z motorjem sem zelo zadovoljen. Me pa skbi ker se je v zadnji 700 kilometrih nivo olja na okenčku znižal iz polnega pod polovico. Pred odhodom na zadnjo furo sem pogledal olje in okenček je bil poln sedaj pa gledam in olja ni več toliko. Sem pa pri čiščenju opazil malo olja okoli pokrovčka za dolivanje olja. Motor je nov in pri servis je bil opravljen na 1000km.

HI! Jim je guru za "airhede, oilhede..." skratka na njegovi strani boš našel veliko uporabnega na temo BMW-jev pa tudi o bolj splošnih stvareh.

Po njegovem je najbolj točna kontrola nivoja olja sledeča:

Ogreješ motor na delovno temperaturo (Prevoziš nekaj km) postaviš motor na bočno stojalo za par minut (tankanje bencina), potem ga postaviš na glavno stojalo za par minut (greš plačat bencin) in ko se vrneš opraviš odčitek.

Na mojem bivšem 1150 je bil to edini pravi način kontrole olja. V nasprotnem, so bili odčitki vedno čudni, nikoli ni bil odčitek pričakovan.

To ni bil moj prvi boxer in sem porabo olja pričakoval in me poraba 1l olja/10kkm ni presenetila, kar je še precej pod dopustno mejo po User Manual-u.

Mirč

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim manjšo tank torbo, pa sem naletel na tole Touratech. Kar me moti je to, da bi za montaže te tanko torbe (način pritrditve), moral na tank prilimati "ježke", kot je prikazano na sliki.

Zanima me, če kdo ima podobno torbo in če so ježki nujno potrebni (bi torba brez teh ježkov stala fiksno na tanku??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim manjšo tank torbo, pa sem naletel na tole Touratech. Kar me moti je to, da bi za montaže te tanko torbe (način pritrditve), moral na tank prilimati "ježke", kot je prikazano na sliki.

Zanima me, če kdo ima podobno torbo in če so ježki nujno potrebni (bi torba brez teh ježkov stala fiksno na tanku??

Za par eurov več dobiš originalno BMW-jevo tamalo tank torbo, ki se spredaj zahakla pod ploščico z številko, zadaj pa pritrdi z zadrgo in ne rabi nobenega limanja ... če maš srečo, da naletiš na kakšno dražbo, jo lahko dobiš še dosti ceneje ...

Link do Ebay

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim manjšo tank torbo, pa sem naletel na tole Touratech. Kar me moti je to, da bi za montaže te tanko torbe (način pritrditve), moral na tank prilimati "ježke", kot je prikazano na sliki.

Zanima me, če kdo ima podobno torbo in če so ježki nujno potrebni (bi torba brez teh ježkov stala fiksno na tanku??

Glej jaz sem v Žireh Moja povezava kupil tole na "podkev" Torba. Deluje odlično...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za par eurov več dobiš originalno BMW-jevo tamalo tank torbo, ki se spredaj zahakla pod ploščico z številko, zadaj pa pritrdi z zadrgo in ne rabi nobenega limanja ... če maš srečo, da naletiš na kakšno dražbo, jo lahko dobiš še dosti ceneje ...

Link do Ebay

Jah z veseljem bi uzel tisto od BMW, sem bil že v trgovini pa mi je trgovka razložila, da tamala torba ne gre na adventure, je samo za GS.

Tako da sem prisiljen v nakup te od Touratech. Sem pa ugotovil, da so navodila za pritrditev enaka za vse tank torbe v ponudbi na spletni strani Toratecha?! :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej jaz sem v Žireh Moja povezava kupil tole na "podkev" Torba. Deluje odlično...

Ta je prevelika, bi rabil kaj manjšega. V bistvu je ona od Touratech odlična, sam ne vem kaj je s tistimi ježki, al jih morem limat gor al ne??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo BMW jaši. Kakšen je vaš odgovor na sledečo sliko??

lp

To je pa zato ker je OHLINSA gor namontiru :naughty: hec, šparanje z materjalom, da bi prihranili kakšen kg :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo BMW jaši. Kakšen je vaš odgovor na sledečo sliko??

lp

Odgovor je: "Kar lahko človek naredi, lahko človek uniči ..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ni zgodilo ne prvemu ne zadnjemu in sploh ni tak problem, teh rok dobiš rabljenih kolikor hočeš na E-bejy tudi zamenjati je dokaj enostavno in hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo BMW jaši. Kakšen je vaš odgovor na sledečo sliko??

lp

Nisem ginekolog, ampak lahko pogledam :naughty: :

MWAHAHAHAHAHA, :lol1: dihat, dihat, BRUHUHUHAHAHAHA, :lol1: krč v trebuhu, dihat, dihat, MWAHAHAHAHAHA :lol1:

Jap, to bi bil moj odgovor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ni zgodilo ne prvemu ne zadnjemu in sploh ni tak problem, teh rok dobiš rabljenih kolikor hočeš na E-bejy tudi zamenjati je dokaj enostavno in hitro.

Ja, sploh v kakem Stanu ali Mongoliji (da o Iranu ne govorimo ) ni problem dobiti novega ali rabljenega dela!

čez kakih 5 let čakanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je prevelika, bi rabil kaj manjšega. V bistvu je ona od Touratech odlična, sam ne vem kaj je s tistimi ježki, al jih morem limat gor al ne??!

Dobil odgovor, da torba tudi brez ježkov stoji na tanku. Sem jo kar naročil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je: "Kar lahko človek naredi, lahko človek uniči ..."

Ta odgovor je najboljši približek zahtevanemu. Dobiš +

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je prevelika, bi rabil kaj manjšega. V bistvu je ona od Touratech odlična, sam ne vem kaj je s tistimi ježki, al jih morem limat gor al ne??!

Imam takšno.Ježke je treba prilimati,se navadiš in pozneje ni moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak to misliš Pips, če pa gor piše gelendešport mašine advenčer :naughty: ??

mašina ja ne pa okvir :winkiss: Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!