Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Hola!

V reviji Motorrad 6/2004 (27.2.2004), ki sem jo pravkar dobil, je primerjalni test "starega" GS 1150 in "novega" GS 1200. Novi je po besedah testnika prav na vseh področjih boljši od starega, ki tudi ni bil slab, zato sem zelo presenečen, da ga je premagal kar za 52 pik (723:675), kar ni trivialno.

Tolk test, kaj bolj konkretnega nam bo pa Bladzo povedal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hm, ali mi je všeč??????

Mi že mora bit.

Nekdo, ki ga ne zanima ta motor, bi rekel, "pa sej so sam luč zamenal", če pa se vsaj malo zanimaš za ta model, vidiš, da je spremenjeno praktično vse.

Zadek, ki nekaterim ni bil všeč zaradi vidnega cevastega okvirja, je delno prekrit z lično izdelanim nosilcem za stranske kovčke. Vetrobransko steklo se nastavlja po višini brez dodatnega orodja (pri starem si mogu met izvijač). Zanimiva je tudi armatura, ponuja še nekakšen potovalni računalnik, ki ga upravljaš z gumbom na levi ročki. Vklapljanje in izklapljanje smernikov je še vedno butasto BMW-jevsko.

Sicer pa, ko pogledaš v mašino, tam vidiš cel kup nekih senzorjev, ki jih stari GS ni imel (regulator prostega teka 2-krat, sonda 2-krat,..... ), če nou kle kej crknl, pol so pa res dobri tele BMW-ji. Tok o prvih vizuelnih vtisih. Ostalo pa drugič.

Še ena špijunska fotka

post-4-1078854008.jpg

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav glede tega BMW-ja, kile, performanse gor ali dol, ampak cena je res pretirana, dobiš za ta denar že skoraj novega golfa V!!!!!!!!!! Npr. Suzukijev V-Strom v istem razredu je cenejši za milijon!!!

No ja, nemci so nemci, kaj pa je to za "nemške ateje", ki vlečejo vsi krepko preko 3000Eur/mesec!!!!!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če majčkeno tržniško rečem. Večina proizvajalcev motorjev je že zdavnaj pogruntala, da so denarno zanimive moto stranke tiste, ki si kupijo motor za "drugo" motoristično kariero. Ta je tista, ko otroci zapustijo svoje gnezdo, atati in mame so pa takrat precej bolje situirani kot pri prvi moto karieri. Skratka, imajo več denarja.

@Bladzo: je ali ni tvoj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Vklapljanje in izklapljanje smernikov je še vedno butasto BMW-jevsko....

saj vem, da sem malce pristranski, vendar mi je ta sistem hitro zlezel pod kožo in vprašanje, če bi mi bil všeč "enoročni" sistem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: :yea2: :yea2: What a bike!!

MIRNA_V_04.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:  :yea2:  :yea2: What a bike!!

http://www.motori.hr/RAZNE_RUBRIKE/IZBOR_Z.../MIRNA_V_04.jpg

dej, zenska, vmakn se, no!! :P

men se zdi, da ma drugacno zadnjo nihajko, pa drugacni glavi motorja... :) oblikovno mi je agregat bolj vsec kot na prejsnjih modelih... :notworthy:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špilfrderber,

veliko moških ima zjutraj "težave" z erekcijo. Pomaga, če greš lulat. Je pa menda ostanek od časov, ko je bil moški lovec in je bilo negotovo ali se bo iz lova vrnil. Pa je zjutraj poskrbel za potomce.

@Ice: ne bom hud, če boš tale segment poradiral. Samo ŠF naj prej prebere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco :rolleyes: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če majčkeno tržniško rečem. Večina proizvajalcev motorjev je že zdavnaj pogruntala, da so denarno zanimive moto stranke tiste, ki si kupijo motor za "drugo" motoristično kariero. Ta je tista, ko otroci zapustijo svoje gnezdo, atati in mame so pa takrat precej bolje situirani kot pri prvi moto karieri. Skratka, imajo več denarja.

@Bladzo: je ali ni tvoj?

Čista resnica.

Ampak kaj hočemo. Denar je treba zapraviti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bladzo: je ali ni tvoj?

Moj bo v takile barvi, je trenutno na carini. :P

post-4-1078921478.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakamo na naked model.. R1200R bo bomba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda.. že nekaj let se me otepa :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene pa zanima katere feltne dobiš z novim gsom... :unsure:

20040309_bmwr1200gs_08_big.jpg

norm_1200gs.jpg

lp

:)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene pa zanima katere feltne dobiš z novim gsom...

LAhko izbiraš. Ali alu feltne ali špice.

Za teren naj bi bile boljše špice, meni pa se jih ne bi dalo stalno čistit. Jaz bi vzel kar platišča...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali alu feltne ali špice.

Mislim, da ne moreš izbirati. Kolikor vem so ALU v osnovi, za "špice" pa je potrebno doplačati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@špice ca. lite feltne

Špice so zakon, že drugi motor z njmi, pa mam občutek, da je zadeva bolj hosta/slab makadam prijazna, še posebej cesta Litija- Čatež s svojimi luknjami je kot nalašč za take feltne. No, sam to je samo moje mnenje.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špice so zakon, že drugi motor z njmi, pa mam občutek, da je zadeva bolj hosta/slab makadam prijazna, še posebej cesta Litija- Čatež s svojimi luknjami je kot nalašč za take feltne. No, sam to je samo moje mnenje.

Gotovo je zadeva bolj amortizirana...

Jih pa moj prijatelj redno menjuje ker rada poči...

Mogoče ima nastavljen motor preveč na trdo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!