Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred 29 minutami, Tedybear pravi:

Se selim v Bohinj. Tudi WW3 bo tja prišla z zamikom.

( Marjana Kralja še sedaj poslušajo naslednji četrtek)

do tam niti WW4 ne pride :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

do tam niti WW4 ne pride :P

 

so pa redarji alergični na nepravilno parkirane motorje ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 19 minutami, Markisan pravi:

Kako je zdej z marčevsko napovedjo strokovnjakov/medijev, da ima rusija denarja samo za 14dni vojne pol pa sledi propad?

ma ne bo jim hudega, naša nova vlada jim bo pomagala, vsaj tako pišejo v "demokraciji" :P

Pa iz NATA bomo izstopili.

https://demokracija.si/slovenija/sokantno-prve-kadrovske-poteze-golobove-vlade-kazejo-ne-samo-na-obrat-na-stran-moskve-ampak-tudi-na-zelo-verjeten-scenarij-izstopa-slovenije-iz-zveze-nato/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Markisan said:

Kako je zdej z marčevsko napovedjo strokovnjakov/medijev, da ima rusija denarja samo za 14dni vojne pol pa sledi propad?

tm tm kot z ruskimi napovedmi da gre za omejeno in hitro vojaško operacijo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nejc74 pravi:

tm tm kot z ruskimi napovedmi da gre za omejeno in hitro vojaško operacijo

Pri rusih vsaj veš da so se zlagal oz. nataknl celofansko ime. PRi naših medijih in EU politikih pa bo folk najprej guznu od visokih cen šele potem bodo ugotovil da so jih nategnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 5. 2022 ob 13:32, Tedybear pravi:

Imaš prav. Ampak vzrok za nastanek je bil kontriranje Waršavskemu paktu. Le ta je že 30 let zgodovina, zato lahko recemo, da je NjATO že zdavnaj presegel okvirje,  zaradi katerih je bil  ustanovljen.

"Zamujam" ampak to moram komentirati.

Waršavski pakt je nastal 5 let kasneje kot odgovor na NATO in ne obratno (jenkiji so (načrtno) začeli vse to sranje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če je to Bohinjska avtomehanicna delavnica. Ko je tja pripeljal prvi avto, so ga obrnili in preverili spol. Mogoče to delajo se danes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orožja lahko uvažajo v neomejenih količinah, tudi iz Slovenije, pšenice pa ne morejo izvozit!

Nikakor, Rusi so vse zablokirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, GeeSXer pravi:

Orožja lahko uvažajo v neomejenih količinah, tudi iz Slovenije, pšenice pa ne morejo izvozit!

Nikakor, Rusi so vse zablokirali.

od prodaje orožja imajo prodajalci profit.. če bi jih imeli tooook radi, bi jim vse dali zastojn

od izvoza pšenice ima pa finančno korist samo Ukrajina in ni nobenemu drugemu v korist .. pa še pšenico iz Amerike je treba kam prodat po malo višji ceni ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, maus said:

.. pa še pšenico iz Amerike je treba kam prodat po malo višji ceni ...

🤣 ti si moral pa kr precej osvinčenega bencina natankat v svojem lajfu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, nejc74 pravi:

🤣 ti si moral pa kr precej osvinčenega bencina natankat v svojem lajfu

in kaj tebi ni jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretiki zarot delajo na polno in ful poglobljeno raziskujejo.

Hkrati pa vsakodnevno koristijo artikle in tehnologijo, ki so jih pogruntali jenkiji, krivi za vse, kar se je na planetu zemlja in v našem osončju zgodilo in dogodilo po kristusu. 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

Teoretiki zarot delajo na polno in ful poglobljeno raziskujejo.

Hkrati pa vsakodnevno koristijo artikle in tehnologijo, ki so jih pogruntali jenkiji, krivi za vse, kar se je na planetu zemlja in v našem osončju zgodilo in dogodilo po kristusu. 🤣

Jenkiji so pokradli in pokupili vso tehnologijo, ki so jo izumili povsod drugod po svetu .... vključno s sateliti in elektriko pa še kaj .... če ne bi pretihotapili nacistov bi še vedno toukli kamne ne pa imeli jedrsko ... bodmo realni ... 200 let tlačijo Ameriko in so uničili avtohtone prebivalce ... Američani so brez zgodovine in to jih peče  :P 

Američani niso nikoli bili solidarni do nikogar. Vse kar so naredili za dobro drugega, so v tem iskali dobiček. Saj jim ne zamerim tega, zamerim jim dvoličnost .. Ukrajinci bodo solidarno pomoč ZDA še dolgo plačevale, same pa po obvozih kupujejo Rusko nafto in energente.. enako počnejo druge članice EU ... mi ga bomo pa najebali in plačevali vojno pomoč .... slej ko prej se bo to razvedelo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, maus pravi:

Jenkiji so pokradli in pokupili vso tehnologijo, ki so jo izumili povsod drugod po svetu .... vključno s sateliti in elektriko pa še kaj .... če ne bi pretihotapili nacistov bi še vedno toukli kamne ne pa imeli jedrsko ... bodmo realni ... 200 let tlačijo Ameriko in so uničili avtohtone prebivalce ... Američani so brez zgodovine in to jih peče  :P 

Američani niso nikoli bili solidarni do nikogar. Vse kar so naredili za dobro drugega, so v tem iskali dobiček. Saj jim ne zamerim tega, zamerim jim dvoličnost .. Ukrajinci bodo solidarno pomoč ZDA še dolgo plačevale, same pa po obvozih kupujejo Rusko nafto in energente.. enako počnejo druge članice EU ... mi ga bomo pa najebali in plačevali vojno pomoč .... slej ko prej se bo to razvedelo 

Ne bodo razumeli. 

Sem napisal isto, pa zbrisal😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ne bodo razumeli. 

Sem napisal isto, pa zbrisal😉

ma sj vem .. se tudi jaz že ponavljam... slučajno imam čas...

pa res sem proti tej vojni in sploh proti vojnam ... kdaj nam bo jasno, da gre povsod le za kapital in dobičke ... najebemo mi mali narodi in preprosti ljudje ... 

vojna še nikoli ni prinesla nič dobrega, le bajne zaslužke vpletenim, predvsem kapitalistom ;) 

sem evropsko usmerjen in nisem komi, rusofil, naci, amerofil ... sem preprost državljan, ki komaj čaka penzijo :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, je dovolj da se amerika mal umiri, pa ostane v hameriki in rus bo šel domol?

pajade

 

se opravičujem ,ker ne razmem vojne, res se 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Če prav razumem, je dovolj da se amerika mal umiri, pa ostane v hameriki in rus bo šel domol?

pajade

 

se opravičujem ,ker ne razmem vojne, res se 

 

Ni tako preprosto .... Amerika bi se morala že zdavnaj umiriti, če ne bo zakuhala še kakšno vojno, ker hočejo delat demokracijo po celem svetu ... res ne vem kaj se morajo vtikat res povsod ... tudi Evropa se jim je zdela že preveč ekonomsko močna pa še VB ni več v EU .... 

tudi jaz vojne ne razumem, ker itak se ozemlja ne more odnesti nikamor, lahko ga pa okupiraš in izkoriščaš naravna bogastva dokler so, ko pa jih ni več, pa elegantno zapustiš ozemlje, kao prepustiš domači demokraciji v upravljanje ... že videno :P 

Ukrajina je bogata država za kmetijstvo, je na poti proti Evropi ... in evo ... konflikt je tukaj, čeprav bi Ukrajina prav lepo cvetela tudi brez Amerike in Rusije, kot pridružena članica EU in brez NATA ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni hočejo demokracijo, drugi komunizem. Trenutno širi "demokracijo" Putin :P

 

jaooo spet ne razumem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

eni hočejo demokracijo, drugi komunizem. Trenutno širi "demokracijo" Putin :P

 

jaooo spet ne razumem

tudi jaz ne ... Amerika je podpirala Osamo Bin Ladna z orožjem proti Rusom ... ogromno denarja je zmetala za njihovo oborožitev in izobraževanje ... super a ne .. potem je zmetala ogromno NATO-vega denarja za uničevanje le-tega.

Trenutno širijo "demokracijo" tudi druge države v Siriji, Palestini, Afganistanu (tukaj mislim, da so jo dokončno razširili) tudi v Ukrajini, pa verjetno se še kje širi, predvsem v Afriškem rogu ...

tudi jaz ne razumem, seveda pa je ta v Ukrajini najbližje nam in nas bo še ornk udarila po žepu... druge so bolj daleč od nas ;) 

 

p.s.

seveda obsojam napad Rusije na Ukrajino ... zelo ... obsojam pa tudi druge napade na druge države v smislu vsiljevanja svoje demokracije.

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

tudi jaz ne ... Amerika je podpirala Osamo Bin Ladna z orožjem proti Rusom ... ogromno denarja je zmetala za njihovo oborožitev in izobraževanje ... super a ne .. potem je zmetala ogromno NATO-vega denarja za uničevanje le-tega.

Trenutno širijo "demokracijo" tudi druge države v Siriji, Palestini, Afganistanu (tukaj mislim, da so jo dokončno razširili) tudi v Ukrajini, pa verjetno se še kje širi, predvsem v Afriškem rogu ...

tudi jaz ne razumem, seveda pa je ta v Ukrajini najbližje nam in nas bo še ornk udarila po žepu... druge so bolj daleč od nas ;) 

 

p.s.

seveda obsojam napad Rusije na Ukrajino ... zelo ... obsojam pa tudi druge napade na druge države v smislu vsiljevanja svoje demokracije.

seveda obsojam napad Rusije na Ukrajino ... zelo ... obsojam pa tudi druge napade na druge države v smislu vsiljevanja svoje demokracije.

v smislu vsiljevanja: demokracije, vere, političnih nazorov, barve kože itd...

evo vse zaobjeto.

res je da ne razumem, prekleto dobro pa vem, da bomo vse drago plačali. Le kaj je bilo v zadnjem času povod za draginjo? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

seveda obsojam napad Rusije na Ukrajino ... zelo ... obsojam pa tudi druge napade na druge države v smislu vsiljevanja svoje demokracije.

v smislu vsiljevanja: demokracije, vere, političnih nazorov, barve kože itd...

evo vse zaobjeto.

res je da ne razumem, prekleto dobro pa vem, da bomo vse drago plačali. Le kaj je bilo v zadnjem času povod za draginjo? :P

 

 

No pa si le malo razumel in se s tabo strinjam, ko si me dopolnil :P

Edino še pogruntamo, kdo bo iz tega največ profita potegnil .. a gremo ugibat ? 

p.s.

Poljaki so zagnali proizvodnjo orožja, do sedaj so bolj životarili ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

No pa si le malo razumel in se s tabo strinjam, ko si me dopolnil :P

Edino še pogruntamo, kdo bo iz tega največ profita potegnil .. a gremo ugibat ? 

p.s.

Poljaki so zagnali proizvodnjo orožja, do sedaj so bolj životarili ;) 

ej, največ profita bodo potegnili ameri. A nej jih sovražim? Se sklicujem, da so bili lumpi? Naj zato začnem debatirat, kako so križarske vojne bile problem, ko so širili takratno demokracijo?

Prodajalci energentov, orožarska industrija, kemični /zdravilski smo pa itak že pomagali, ampak vsi ti bodo kasirali. Največ kasira tisti, ki vojno financira in ne na svojem ozemlju. Putin jo bo spušil in posledično potunkal še birokratsko EU. In dejstvo je, ki ga vemo vsi, amer ne mara močne EU, ker mu je trn v peti. Tako kot ne mara "premočne" kitajske.

In še vedno se vprašam, kter idiot je zafukal euroazijsko godljo?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!