Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

1 minute ago, Kmet2 said:

... jaz pa da si navaden debil.

vem, vem, vsak piše po svojih zmožnostih. Tvoje sežejo do zmerjanja drugih, občasno do kopiranja, na kar si že precej ponosen, od tu naprej pa gre očitno bolj težko. Vseeno cenim tvojo zadržanost :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh... ta nedolžna Rusija.
 

NATO vojne akcije:

1992-2004, BiH

1999-, Kosovo

2001, razorožitev UKC v Makedoniji

2001-2014, varnostna pomoč v Afganistanu

Ostalo so zračni nadzori, nadzor morja,...

Okupirano od NATO - 0 (nič)

 

Ruske akcije, po razpadu SSSR:

1991-1993, Gruzija

1991-1993, Abhazija

1992, Transistrija

1992, Inguši-Osetijci

1992-1997, Tadžikistan

1994-1996, prva Čečenska vojna

1999 Dagestan

1999-2009, druga Čečenska vojna

2008, RU-Gruzijska vojna

2009-2017, zasedba severnega Kavkaza

2014/2022, RU-Ukrainska vojna

2015-, intervencija v Siriji

2018-, intervencija v Centralno Afriški Republiki - državljanska vojna

 

V kaj jih ZDA vse silijo, ne moreš verjet. Pa da ne bo pomote, nisem zagovornik ZDA, še manj trenutno Rusov. Sem pa absolutno proti tej agresiji Rusije nad Ukrajino, to pa sem.

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, nejc74 pravi:

vem, vem, vsak piše po svojih zmožnostih. Tvoje sežejo do zmerjanja drugih, občasno do kopiranja, na kar si že precej ponosen, od tu naprej pa gre očitno bolj težko. Vseeno cenim tvojo zadržanost :kmet:

Nebi te nikoli žalil, ampak izgleda da tvoj jezik ne seže do tvojega podstrešja, oz. je hitrejši. 

Preberi si svoje poste v katerih zmerjaš ljudi, tudi mene. 

Ko dobiš enako nazaj pa jokcanje. 

Pravi levak. 

Se nebi čudil, da si tudi peder. 

Lep zapis argumentiran, kar sem prilimal in ker nimaš dobrih proti argumentov se začne na osebni ravni žalitve, večkrat prebrano pri tebi. 

Zdej si svoboden, iste ukrepe ki ti jih je jj nabijal in si jokcal o fašistih boš zdaj dobil od Golobčka in to zakonsko podprte. 

Preberi si predlog ZNB, debil... 

Boš tudi njega, svojga Golobčka zmerjal z fašistom, kako ti krati svobodo😎

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Andrejcer pravi:

Oh... ta nedolžna Rusija.
 

NATO vojne akcije:

1992-2004, BiH

1999-, Kosovo

2001, razorožitev UKC v Makedoniji

2001-2014, varnostna pomoč v Afganistanu

Ostalo so zračni nadzori, nadzor morja,...

Okupirano od NATO - 0 (nič)

 

Ruske akcije, po razpadu SSSR:

1991-1993, Gruzija

1991-1993, Abhazija

1992, Transistrija

1992, Inguši-Osetijci

1992-1997, Tadžikistan

1994-1996, prva Čečenska vojna

1999 Dagestan

1999-2009, druga Čečenska vojna

2008, RU-Gruzijska vojna

2009-2017, zasedba severnega Kavkaza

2014/2022, RU-Ukrainska vojna

2015-, intervencija v Siriji

2018-, intervencija v Centralno Afriški Republiki - državljanska vojna

 

V kaj jih ZDA vse silijo, ne moreš verjet. Pa da ne bo pomote, nisem zagovornik ZDA, še manj trenutno Rusov. Sem pa absolutno proti tej agresiji Rusije nad Ukrajino, to pa sem.

Lepo kulturno argumentirani👍

Res je. 

Ni nedolžna, daleč od tega. 

Tudi jaz sem absolutno proti vsaki agresiji👍

Sem pa za iste vatle do vseh. 

FB_IMG_1653985490242.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kmet2 pravi:

Nebi te nikoli žalil, ampak izgleda da tvoj jezik ne seže do tvojega podstrešja, oz. je hitrejši. 

Preberi si svoje poste v katerih zmerjaš ljudi, tudi mene. 

Ko dobiš enako nazaj pa jokcanje. 

Pravi levak. 

Se nebi čudil, da si tudi peder. 

Lep zapis argumentiran, kar sem prilimal in ker nimaš dobrih proti argumentov se začne na osebni ravni žalitve, večkrat prebrano pri tebi. 

Zdej si svoboden, iste ukrepe ki ti jih je jj nabijal in si jokcal o fašistih boš zdaj dobil od Golobčka in to zakonsko podprte. 

Preberi si predlog ZNB, debil... 

Boš tudi njega, svojga Golobčka zmerjal z fašistom, kako ti krati svobodo😎

 

umiri se, ker drugače te bom jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2022 ob 14:00, DAMI34 pravi:

 

Poljska vlada nad pravice žensk še z odlokom o registraciji nosečnosti

Poljska opozicija je obsodila vladni odlok, ki zdravnike zavezuje k vzpostavitvi registra nosečnosti, in ga označila za novo orodje za zatiranje žensk.
 
 
 
jop...mnogo hujše kot vsi problemi v tej temi. sej vem da naute zastopli. :P
 

 

Malo pozno, pa izven konteksta, ampak, koliko volivcev na Poljskem je ženskega spola?

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Darko3g pravi:

Malo pozno, pa izven konteksta, ampak, koliko volivcev na Poljskem je ženskega spola?

verjetno polovica :P za vse ostalo gugl ali vikipedija

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kmet2 said:

Nisem prepisal, kopiral od frenda. 

Saj sem napisal da delim razmišljanje. 

Ne znaš brat al... 

Ma nek se trudim, sem pa površen. Zato sem preletel še enkrat, pa še enkrat. Opombe da mnenje deliš, ne najdem.

 

Ne vem pa čist točno kaj hočeš povedat s tem?

On 6/17/2022 at 8:28 PM, Kmet2 said:

Seveda bo zdaj kdo  kot kugla, pa nejček in podobni skočil v luft. In vpil, da zagovarjam žrtve, nasilje, vojno, diktatorja in trpljenje nedolžnih ljudi.

Bedaki.... 

KAJ? Vpili bomo da zagovarjaš žrtve in nasilje in vojno....? In ja. Zagovarjaš agresijo na Ukraino. Ker kritizirat amere NI ISTO kot zagovarjat Ruse. NI. To je neka fašistoidna fora, ki je tle, na balkanu, dokaj popularna. Sovražnik mojga sovražnika je moj prijatelj. A smo osnovnošolski skregani najstniki?  

Ni mi čist jasno, a si se jim šel gor mal rogat? HaHa, kretenčki, pa kam bežite? pejte raj mal u spa u radisson.....

Sergej pač robanti, ker je taka njegova narv. "Ultra konzervativn" nazor nek kamufliraš s kao objektivnostjo, večinoma pa si nihilist.   Dejmo se kregačt, ker če se ne, je dolgcajt. Na, bolj miroljubn in objektivn kolaž. Na sliki desno, ruska familija. 

 

image.png.b47e950c48f3c283c6f60715a35fdc43.png

2 hours ago, nejc74 said:

vem, vem, vsak piše po svojih zmožnostih. Tvoje sežejo do zmerjanja drugih, občasno do kopiranja, na kar si že precej ponosen, od tu naprej pa gre očitno bolj težko. Vseeno cenim tvojo zadržanost :kmet:

Zadržan, olikan in malo govori. Kot Hojs. :D  

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Ma nek se trudim, sem pa površen. Zato sem preletel še enkrat, pa še enkrat. Opombe da mnenje deliš, ne najdem.

 

Ne vem pa čist točno kaj hočeš povedat s tem?

KAJ? Vpili bomo da zagovarjaš žrtve in nasilje in vojno....? In ja. Zagovarjaš agresijo na Ukraino. Ker kritizirat amere NI ISTO kot zagovarjat Ruse. NI. To je neka fašistoidna fora, ki je tle, na balkanu, dokaj popularna. Sovražnik mojga sovražnika je moj prijatelj. A smo osnovnošolski skregani najstniki?  

Ni mi čist jasno, a si se jim šel gor mal rogat? HaHa, kretenčki, pa kam bežite? pejte raj mal u spa u radisson.....

Sergej pač robanti, ker je taka njegova narv. "Ultra konzervativn" nazor nek kamufliraš s kao objektivnostjo, večinoma pa si nihilist.   Dejmo se kregačt, ker če se ne, je dolgcajt. Na, bolj miroljubn in objektivn kolaž. Na sliki desno, ruska familija. 

 

image.png.b47e950c48f3c283c6f60715a35fdc43.png

Zadržan, olikan in malo govori. Kot Hojs. :D  

 

 

Bi ti napisal tud tebi pametnjakoviču, pa božja palca ne pusti... 

Če bi bil tak brihten, kot se delaš, bi vrjetno bil kje drugje kot si. 

Služba ok😘

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kmet2 said:

Bi ti napisal tud tebi pametnjakoviču, pa božja palca ne pusti... 

Če bi bil tak brihten, kot se delaš, bi vrjetno bil kje drugje kot si. 

Služba ok😘

Si mal hormonaln? Mena pred vrati? 
 

zadnje par mesecev sem tako fajn, de si tud sanjat nism upal.  Šiht je top. TOP.  Sm menjal konc marca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2022 ob 18:36, GoBobi pravi:

https://www.mladina.si/217220/vojni-dobickarji/

Sem ali pod "Vlada"...

To je vse, kar je treba povedat. Vse ostalo je bulšit in nabijanje.

 

Zanimivo. Ampak bi dodal, pofvpraševanje\ponudba. Če smo ljudje pripravljeni plačevati bnz po 1.7 ga bo nekdo pač prodajal po taki ceni. Če bi se 60 % ljudi zmenilo, da bomo 1 teden (sveda kdor lahko) namesto avtov uporabljali javni prevoz, kolesa, ostali doma.., bi cene padle. Na koncu potrošnik odloči, ce se mu cena zdi primerna in to kupi. Lenoba in brezbrižnost sta pri ljudeh na 1 mestu.

Ne morem prebavit dejstva da so na Hrvaškem skoraj vse turistične kapacitete zapolnjene kljub enornim cenam. Tudi v Slo. Pa če bi bile mobilne hišice po kampih 500 eur na dan, bi se našlo dosti ljudi, ki bi to pač sprejeli BP. Nekateri se pač ne morejo odpovedat, ali pa malo odrekat. Moto današnje družbe... Višje večje, močneje, hitro, hitreje takoj, že včeraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak kdor sedaj ne dvigne cen je neumen. :P

Sicer pa večina ponudnikov upravičeno dviguje cene. Vzemi ali pusti ti rečejo. Lahko samo v prehrani povem, da je palma skoraj 3x dražja kot lani. Večina pekarsko slaščičarskih izdelkov pa vsebuje maščobe, al je to palma ali druga olja, kjer je bil porast več kot 100%.

Če si en sladoledar boš služil poleti, pozimi bolj malo :P torej kupiš neglede na ceno in dvigneš svojo ceno. Kazen plača potrošnik. ampak če delaš za trgovca kupuješ blago po istih cenah kot tisti, ki ima svojo direktno prodajo, hkrati te pa trgovci blokirajo pri dvigu cen. To je samo pri poslu, ki ga delamo mi.

Žal pa kupna moč pada, najprej mora folk plačat energijo, nato gorivo in nato dopust.

Torej čemu se odrečejo: nepotrebnim zadevam, sladkarije, keksi in podobno. Kdor ima denar, se pa itak ne ubada s tem.

 

V dvig cen smo vsi prisiljeni, težko verjamem, da bi s kakim kratkoročnim "štrajkom" biločesa uspeli znižati cene.

Trg se bo sam reguliral, ko bo potrošnja padla..če bo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... pogled na Ukrajince še mal z drugega zornega kota 😮

... lastniki telih aparatov, bodo najbrž tud tole jesen mnogo lažje preživel s pomanjkanjem plina kot mi v Sloveniji

 

ps 

... tolk dragih avtomobilov na kupu z ukrajinsko registracijo do zdej res še nisem videl 😮

... za znamko "Tesla" je najdu denar, za parkirnino pa ne 😮

20220626_121725.jpg

20220626_122403.jpg

IMG-653284fd6227a258fee90f8f767ff46e-V.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj uni k majo Lade in Trabante nimajo dnara za bencin do Slovenije :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz te tedne na obali slišim vsega, tudi take zgoraj slikane ukrajinske avte kinjih ima zagotovo "povprečni ukrajinec" in hkrati tudi podoben avto iz katerega je nabijala ruska himna jenpa zanimivo imel Slo. tablice. 

Tako da v vojni ali krizi najebejo večinoma od sredine dol. Oziroma uničuje se nekdanji sredni sloj, kdor si lahko privošči teslo ali novega e-mercedeza za 100k+, se tudi potrudi pobrat vse subvencije. 

Kdor pa gre iz meseca v mesec z 10let + starim avtom... pa bo pač kmalu imel 20let star avto in še težje prišel do konca leta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

sj uni k majo Lade in Trabante nimajo dnara za bencin do Slovenije :P

 

teli golfajo na parkirninah in filajo svoje peršinge na avstrijski štrom na Dunaju ... tko da ... 😱

.. torej še hujš, kot da bi se prišli "umaknit" v Slovenijo 😮😮😮

... ampak, če si zamislm Kmeta kako se je pasu tam gor ...  po filmih sodeč "skoraj" v mirnem stanju države ... in te vse pacijente tukaj s temi avtomobili ...

mi je res žal samo nas, ki ga bomo najebal ker smo se moral še z Rusi skregat ... 

IN SEVEDA ... tiste uboge ljudi tam gor v Ukrajini, na katerih se pa res "kol lomi"

 

kakorkoli pa že ... res drži tista trditev ... da "ima vsaka zgodba dve plati" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, pik1 pravi:

kakorkoli pa že ... res drži tista trditev ... da "ima vsaka zgodba dve plati" 

ja ima..ampak očitno...pa ne leti sam nate, nekateri nimajo/te pojma kako izgleda vojna. Saj ne letijo skozi rakete in metki. Letijo občasno. 

Bom dal primer:

Italija napade Novo Gorico/Slovenijo. Bombardira Novo Gorico, posiljuje ženske in bla bla..vse kar vojni pritiče. V Ajdovščini se ta čas nič ne zgodi. Pa recmo da občasno zatuli alarm pa letimo vsi se skrit v kleti..dovolj da smo usrani. Ma nek "kmetauzar" lahko mirno trdi, da v Ajdovščini vojne ni.

Dve plati gor al dol, vedno sta dve plati in svetovno recesijo bodo lažje prenesli tisti ki imajo kaj pod svojo "platjo" kot tisti, ki nimajo nič. Recesijo je sprožil blesavi Putin, ki bi rad mel veliko Rusijo do vključno Švedske, saj je prepričan, da je vse to njegovo. Bedarijo podpira Američan, ker dobro služi, najebe pa birokrat ki se gre EU. Niti ne on, ker spet ima dovolj pod ritjo. Najebe obična raja.

Če Putin ne bi sprožil krize jo bi pač nekaj drugega. 

Če tebe ali nas sekira, da bežijo tudi Ukrajinci z dobrimi in lepimi avti, ki stanejo mal več kot si povprečen Slovenec privošči je samo foušija, pa čist neč drugega. 

In fouš sem tudi jaz. Albaniji, Črni gori, ma še Bosni..vsi bolje in hitreje gradijo od nas, dobijo več EU sredstev in so imajo manj korupcije, majkemi.

ps. Putin je pizda. Nihče ne vidi koliko gorja in človeških tragedij ta vojna povzroča. Tako kot so jih ostale. Daleč od oči in daleč od duše nekako tako gre.

pss. če se bom ubadal samo z drugo platjo...dejstvo je da so nekateri Ukrajinci bogati in nekateri Rusi nadbogati.  Sam to vojne ne ustavlja, pa krize tudi ne. Pa povzroča je tudi ne.

 

 

v osnovi pa zlahka trdimo, da v Sloveniji ni bilo vojne pa na Hrvaškem tudi ne...če tako kratko gledamo. Mah..še v Bosni ne, poznam kraje, ki so čisto celi ostali :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo vpraša, koliko osebnih ali družinskih tragedij povzroča ta "akcija", ko je nekdo, ki sedi varno v Kremlju poslal svoje ljudi umirat na drugo ozemlje z izgovorom, da kao nekaj osvobaja? Koliko je mrtvih ruskih vojakov? Nebistven podatek?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj dobrih avtov in lastnikov pa res ne more metat sence nad celo Ukrajino. Tudi pri nas so bogati in revni, dobri in slabi ljudje. Tudi pri nas bi se v primeru vojne vsak odločal glede na svoje zmožnosti. Eni bi šli na svoje jahte, drugi k sorodnikom, tretji v begunski center, četrti bi ostali. Kakorkoli že, vrednost avta ni merilo za obsojanje človeka, še manj naroda. Sploh pa ne zraven milijone uničenih življenj.
Ne štejejo samo smrtne žrtve. Žrtve vojne so tudi tisti, ki so ostali brez svojcev, otrok, staršev, premoženja, bili hudo poškodovani, posiljeni, brez službe, skratka brez življenja, kot so ga nekoč poznali. Ogromno ljudi je in bo umrlo v vojni, ogromno jih bo še po vojni, ker se enostavno ne bodo mogli pobrati. Sploh kaki starejši, upokojenci in tisti, ki so že zdaj živeli iz dneva v dan. In takih je ogromno. Zadnji podatek govori, da je iz domov v Ukrajine prebegnilo čez 12 milijonov ljudi, od teh jih je 5 milijonov zapustilo državo. Velika večina teh je pustilo vse za sabo in še zdaj ne vedo kdaj oz. če se bodo še sploh kdaj lahko vrnili v svoje domove. Velika tragedija, znan agresor, osebno ne najdem tu mesta za politiziranje. Dejstvo je eno, za dobro vseh, bi se vojna že včeraj morala končati. In Ukrajini treba pomagat, da obrani še vsaj to, kar ji je ostalo. Ker je zdaj že vsakemu butcu jasno, da je Putin en velik lažnivec, ki se do zdaj ni držal ene izrečene besede.

Popravljeno . Popravil Andrejcer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... ne se preveč vžigat ... če trdim da ima vsaka zgodba pač dve plati, da ima vsaka zgodba najmanj dve interpretaciji ... in iz tega naslova za nas navadne zemljane hitro tudi zamegljeno resnico ... ki pa si jo lahko vsak po svoje slika 😮

 

 

ps.

... preberte pa si tudi tisti del zapisa, v katerem obžalujem za vse tiste ljudi, na katerih se "lomi kol" 😧

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domoljubi bi prodali drage avtomobile in donirali denar za orožje in se šli borit za svojo domovino, mar ne ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

Domoljubi bi prodali drage avtomobile in donirali denar za orožje in se šli borit za svojo domovino, mar ne ;) 

.

... hvala 😊

... delim mnenje s tabo 👍👍👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!