Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

1 minute ago, Kmet2 said:

Ni zanimivo, resnica je. 

Hahahha, predvsem to ja. Avtor je že pri prvem odstavku izgubil vso kredibilnost, objektivnosti pa itaq ne zmore.

 

In ne nisem za janšana, nikoli nisem in nebom volil za njega ker po moje spada v zapor ne pa v politiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Shillien pravi:

Hahahha, predvsem to ja. Avtor je že pri prvem odstavku izgubil vso kredibilnost, objektivnosti pa itaq ne zmore.

 

In ne nisem za janšana, nikoli nisem in nebom volil za njega ker po moje spada v zapor ne pa v politiko

Tudi jaz nisem za JJ. 

Razlika je vrjetno ta, da nisem tudi za tako svobodo, ki nam jo prodajajo. 

Ta heroinčkar je kar velik resnic že povedal,zato je tako desnim in levim trn v peti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

http://mikstone1.blogspot.com/

Zanimivo čtivo (bivšega) motorista in (bivšega) člana MS.

Toliko FLOSKUL, kot jih je tale tip v tem "članku" natresel pa težko najdeš na enem mestu. Vzame posamezna zrnca resnice, jih kvasi in nakvasi do onemoglosti, da na koncu nastane neprebavljiva čorba

Ena od njih je recimo tale:

...Bombardirali ste Jugoslavijo, domove, bolnišnice in mostove. Ni, da bi našteval. Miloševiću ste v Haagu sodili kot vojnemu zločincu. Sojenje je bilo navadna farsa. Na koncu ste ga ubili in priznali albansko Kosovo, da bi še bolj ponižali Srbe...

 

Ja pa saj je vsem že zdavnaj jasno: Miloševič je bil vodilni mirovnik 90ih. Popolnoma po krivici so ga Srbi aretirali in dostavili v Haag, kjer so mu pazniki (dirigirani s temnih strani vsestransko pokvarjenih amerov) nasuli kilo strupa u župo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.mladina.si/217586/evropske-vrednote/?fbclid=IwAR3r4PO1P8NgScmm305iRzQVo4CPs4ELBubIeaQRk0OrV27e2g3dFtl6MVU

Evropske vrednote

Kot je bilo pričakovati, zanimanje za vojno v Ukrajini plahni z vsakim novim poletnim dnem. Novice s fronte vztrajno drsijo s prvih časopisnih strani, modro-rumena kombinacija izginja s profilnih slik, število komentarjev pod vojnimi novicami je desetkrat manjše kot pozimi. Pompozne besede o boju za evropske vrednote zdaj izzvenevajo v prazno. Zdi se, da je javnost že dosegla svoj prag občutljivosti in nobena količina podrtih stavb, junaških zgodb z bojišč ali žalostnih otroških oči ne more več doseči viralnosti prvih tednov. Javljanje vojakov v Evrovizijo je bil morda še zadnji propagandni uspeh, potem pa je vse to postalo del standardiziranega repertoarja z Unicefovih koledarjev. Ukrajina je zdaj Afganistan, Jemen, Sudan, Sirija ... Še ena zjebana država, v katero se stekajo orožarske investicije, ne da bi ponujala kako čustveno katarzo. In vse kaže, da so politiki na obeh straneh konflikta povsem zadovoljni z nadaljevanjem uničenja. Bidnova ekipa z zadovoljstvom opazuje nove poslovne priložnosti, ki si jih je ustvarila z vojno, Putin šteje dodatne milijarde od prodaje energentov in spreminja vojno stanje v politični kapital doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodajam še en realen zapis s fotkami dogajanj v Ukr.
Jaz nisem nikakršen pristaš vojn in ubivanja ljudi-sem za mir in pa tudi za realno obavljanje dogotkov. 
Zaradi spora dveh držav, katero je seveda izsilila amerika, se je po ne vem kakem vzorcu priključila še evropa, ki škoduje sama sebi in torej tudi Sloveniji. Priložene fotke dokazujejo, kako ukrainci izkoriščajo in lažejo, da potem ljudje res mislijo kakšen surovi napadalec  je Rusija , kar nekako ni resnica. Na eni fotki je vidno, da se vojska prevaža z šolskimi avtobusi, ukrainci pa pozabljajo da danes obstajajo sateliti in se vse da videti, Potem pa ruska vojska raketira tak avtobus in ukrajici takoj vržejo v svet kako rusi ubijajo otroke-ruskih videov pa se seveda ne sme m, oz.. ne pustijo objavljati, kjer se dokazuje nasprotno. Na drugi fotki je slika ki je bila na internetu pokazana kako so rusi raketirali stanovanjsko hišo polno civilov v mestu Časov Jar-Artemivsk, obkroženi možakar pa je potegnjen izpod ruševin in se vidi da je v vojaški uniformi-torej še ena laž, da rusi raketirajo civilne objekte. Ravno obrano pa imam videe, kako ukrainska vojska še kar raketira RES civilne objekte v Donetsku-seveda pa jih ne morem pokazati, ker mi ne dovolijo.  Torej zaradi laži se delajo blokade rusiji, posledice pa bo občutil evropski narod, ker nekdo to dovoli, oz,prikriva resnico! Se vam to zdi fer-pa naj bo rusija agresor ali pa ne ! Seveda pa inteligenti ljudje ki gledamo po internetu in vidimo da se je že med drugo svetovno vojno precej ukrainskega naroda pridružilo kolaboracionistu Banderi in z veliko vojaško pomočjo pomagali ubijati Nemcem slovane-poljake in ruske ljudi a o tem se ta resnica kar rine nekam na stran. Še sedaj obstaja mnogo takih skupin-a zopet mi je žal, da ne morem objaviti slik poslikanih vojakov z križi in nekaj takih je direktno vključenih tudi v REDNO ukr vojsko, uh ! To ne pišem na pamet...vse je zabeleženo in enkrat , ko se bo dalo bom to objavil ! Da ne bom predolg...toliko za enkrat...v kratkem pa zopet nove novice, kajti to se tiče tudi nas!

Zapis je kopiran kugla, da ti ne uide😇

O potetovirani mladini in vojakih z kljukastimi križi sem bil priča sam. 

 

 

FB_IMG_1657709224685.jpg

FB_IMG_1657709231543.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovnica ti šepa :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A BOLJ ZANIČ FOTOMONTAŽE, KOT JE SLIKA RANJENEGA VOJAKA OB RUŠEVINAH PA NISI NAŠEL?

Sprašujem za prjatla....

Vprašanje je retorično,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Marko P. pravi:

A BOLJ ZANIČ FOTOMONTAŽE, KOT JE SLIKA RANJENEGA VOJAKA OB RUŠEVINAH PA NISI NAŠEL?

Sprašujem za prjatla....

Vprašanje je retorično,...

Če hočeš še kaj bolj zanič, pač gledaš POP TV in podobne razprševalce dreka. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOMAŽ MASTNAK
Kolumna v Dnevniku, 13. julij 2022
Komu služi slovenski parlament? Pred zgradbo je izobešena ukrajinska zastava, prejšnji teden pa se je na seji državnega zbora zbral ves državni vrh, da bi poslušal ukrajinskega predsednika Zelenskega. Za svoje puhlice je požel »bučen aplavz«. Vsi prisotni so mu stoje ploskali. Naši vodilni so se tudi zaobljubili, da bo njihova podpora Ukrajini ostala neomajna. V tem ne vidim nič dobrega.
Nagovori Zelenskega tujim parlamentom so postali obvezen politični obred. Uprizarjajo jih, da bi nacionalne politične elite izpovedale pravo politično vero in pripadnost. Gre zlasti za evropske politične elite, zakaj v drugih delih sveta so za to igro veliko manj zagreti. Naš politični razred je seveda strogo na liniji. Ubogljivo in tu in tam morda celo iz nekakšnega prepričanja. V osnovi pa gre za dresuro: za ponavljanje obrednih obrazcev.
Nastopi Zelenskega so postali tudi nepogrešljivi del drugih vidnih srečanj v režiji ameriške oblasti, Nata in evrokratov. O samem Zelenskem bi težko rekli kaj dobrega. V panamskih dokumentih izvemo, koliko nezakonito pridobljenega bogastva je parkiral na tujem. Je eden izmed mnogih skorumpiranih politikov, ki so se okoristili z oligarhizacijo vzhodne Evrope v imenu demokracije. Kot tak je odvisen od sponzorjev oligarhije in močnejših oligarhov. (Govorice o kokainu pustimo ob strani.) Zdaj dela, kar pač zna: igra. Je igralec. Ampak zahodna politika danes je teater, še raje cirkus. Tak, ki nas ne spravlja v smeh. Je šlo komu na smeh, ko se je Ursula von der Leyen našemila v Ukrajinko, da bi razglasila povabilo Ukrajine v EU?
Zelenski je dober igralec. Problem je, da so scenarij, režija, kostumografija in scenografija v tujih rokah: delo sil, ki v Ukrajini vodijo vojno proti Rusiji, in prvenstveno propagandnih enot angloameriških obveščevalnih služb. In problem je, da gre v tej igri hudo zares, tako da je vsak dan te izsiljene vojne na stotine več mrtvih in ranjenih Ukrajincev in manj Ukrajine.
Zahod je podcenil nasprotnika ter precenil svoje moči in to vojno izgublja na celi črti. Najhujšo ceno, krvni davek, plačujejo Ukrajinci. Njihova vojska, največja in najboljša natovska v Evropi, je vojno že izgubila. Njeno nadaljevanje slabi Ukrajino tudi ekonomsko, politično, diplomatsko in celo propagandno ter vodi v uničenje države. Če bo šlo tako naprej, Ukrajine preprosto ne bo več. Kot spomenik zahodnjaškemu cinizmu in neumnosti bo ostal Marshallov načrt za Ukrajino.
Vsi, ki preprečujejo pogajanja in se trudijo vojno na različne načine podaljševati, so lažni prijatelji Ukrajine. Hvaljenje ukrajinskega »herojstva« je hrbtna plat tukajšnjega »pravičništva« na račun tujih žrtev. Lažno prijateljstvo je tudi klanjanje Zelenskemu in temu, kar predstavlja, namreč politično oblast, ki deluje proti interesom lastnega ljudstva in nacije ter ju je pripravljena pogubiti za tuje interese. Tem tujim interesom – tujim tako Ukrajincem kot nam – so ploskali v državnem zboru. Tem tujim interesom služi nadaljevanje Janševe politike do Ukrajine pod Golobom in napoved, da se bo Fajonova ta mesec po Janševih stopinjah odpravila v Kijev. Tudi to romanje je postalo obvezno za vsakega politika, ki bi si rad domišljal, da v Evropi kaj velja.
Besede Zelenskega, da mora biti »vsakdo v Evropi zainteresiran, da Ukrajina zmaga«, da je Rusija navila cene plina, da Rusija povzroča lakoto po svetu in da hoče Evropi »zlomiti hrbet«, so standardni repertoar protiruske propagande, ki jo slovenski politični razred hvaležno použiva. Sicer pa so to blodnjave, ki nimajo zveze z realnostjo. Evropa si je sama zlomila hrbet, ko je pomagala pripravljati vojno v Ukrajini in potem pod ameriškim vodstvom, vendar še radikalneje od Američanov, Rusiji napovedala totalno ekonomsko vojno. Ta ekonomska vojna je povzročila pomanjkanje energije in hrane ter jima dvignila ceno. Zaradi te ekonomske vojne pada vrednost evra, zaradi nje imamo inflacijo in drsimo v recesijo in zaradi nje pada naš življenjski standard.
Ustvarili smo si krizo, v kateri propadata evropska industrija in kmetijstvo, evrokracija pa vidi izhod iz nje v nemogoči vojaški zmagi v Ukrajini in v tem, da bomo krajšali šolski urnik, se manj umivali in ne bomo prali perila. Ko gledam posnetke teh politikov, kako se pod popolno varnostno zaščito zbirajo v salonih in konferenčnih dvoranah in fantazirajo o Putinu, me to spominja na podobe dekadentnega francoskega dvora pred revolucijo. Vlade že padajo. Kdaj bodo začele padati glave?
Samovšečna predsednica državnega zbora obljublja »neomajno podporo« Ukrajini. Vprašujem se, ali bo tudi podpora Golobovi vladi ostala »neomajna«. Američani so zdaj povedali, da gre pri vojni proti Rusiji v Ukrajini za obrambo liberalistične svetovne ureditve. Golobova vlada je liberalistična in s tega vidika se podpora vojni v Ukrajini sklada z njeno politično usmeritvijo. Vprašanje je, ali se ta usmeritev sklada z interesi in pričakovanji večine prebivalstva. Se bomo v imenu »evropskih vrednot« in podobnih abotnosti razumevajoče odpovedovali hrani, toploti, luči v stanovanju, gorivu, čistoči in šolanju otrok ali pa bomo vse to imeli za nepotrebna odrekanja? Taka, ki jih ne bi bilo ali bi jih bilo manj, če bi naš politični razred delal bolj za naše kot za tuje interese.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če naša "ablast" ne podpira Ukrajine bomo še v istem dreku kot cela EU. Zatorej dokler ne bo konca vojne in kot kaže ga še dolgo ne bo, ga bomo vsi gladko pušili. Bruseljskim ali našim politikom je na koncu bolj malo mar...njim ostane za bencin, pa za krof.

In če mi le ti, ki so nesposobni gredo močno na organ, bom vseeno vedel, kateri norec, oziroma po novem "vladar" carske Rusije je zakuhal godljo. al pa premaknil jeziček tetnice na tisto stran kot so si celo ameri želeli...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

Ne vem no.....Madžari so se že na začetku distancirali od vse te svinjarije in se mi zdi, da niso v takšni energetski godlji kot  raja EU....

Pa še mejijo z Ukrajino in dobivajo nafto iz Rusije in imajo (vsaj imeli so) 95 benzin po 1,27, ko je bil pri nas preko 1,6 ...res smo ovce .... ker Orban res skrbi za svojo čredo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj tut JJ je :P

(šalamala)

 

Nespsoben zbirokratiziran Bruselj, ki se gre sankcije brez uspeha, katere bomo plačevali mi, tako simpl in blesavo.

 

Vendar...če jaz poknem mojo ženo 2x okrog ušes, in ona izda sankcije v stilu ne boš ti meni zizike majal, lahko grem drugam (mal dražje) zizike majat. Ampak kdo je kriv za problem?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

sj tut JJ je :P

(šalamala)

 

Nespsoben zbirokratiziran Bruselj, ki se gre sankcije brez uspeha, katere bomo plačevali mi, tako simpl in blesavo.

 

Vendar...če jaz poknem mojo ženo 2x okrog ušes, in ona izda sankcije v stilu ne boš ti meni zizike majal, lahko grem drugam (mal dražje) zizike majat. Ampak kdo je kriv za problem?

 

Slab primer sankcij. Ni ravno življensko pomembno (bolj luksus) . Krivda pa je bolj stvar interpretacije (njeno mnenje je verjetno, da pretiravaš (si totalni idiot) , tvoje pa verjetno, da si je "zaslužila" (jezikala, izzivala... ) . Potem pa je na vama, da se zmenita kako naprej (ali se pobotata ali ločita, to da te sklofta "nazaj" verjetno ne reši zadeve ampak jo poslabša) . Dodaten problem pa nastane, ko začnejo tebe v gostilni "kuriti" frendi njo pa pri frizerju njene in potem je drama, pa da se vmeša še kakšna socialna, svetovalci... V glavnem lahko živita naprej (skupaj ali narazen, razen če se pobijeta) .

Tole kar pa nam vsiljujejo, bo sesulo gospodarstvo in  "navilo" cene do onemoglosti. Me resno zanima koliko jih bo še podpiralo ukrajino, ko bodo hodili peš in sedeli doma v temi in mrazu ob praznem hladilniku (OK pretiravam, ampak v to smer gremo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

Slab primer sankcij. Ni ravno življensko pomembno (bolj luksus) . Krivda pa je bolj stvar interpretacije (njeno mnenje je verjetno, da pretiravaš (si totalni idiot) , tvoje pa verjetno, da si je "zaslužila" (jezikala, izzivala... ) . Potem pa je na vama, da se zmenita kako naprej (ali se pobotata ali ločita, to da te sklofta "nazaj" verjetno ne reši zadeve ampak jo poslabša) . Dodaten problem pa nastane, ko začnejo tebe v gostilni "kuriti" frendi njo pa pri frizerju njene in potem je drama, pa da se vmeša še kakšna socialna, svetovalci... V glavnem lahko živita naprej (skupaj ali narazen, razen če se pobijeta) .

Tole kar pa nam vsiljujejo, bo sesulo gospodarstvo in  "navilo" cene do onemoglosti. Me resno zanima koliko jih bo še podpiralo ukrajino, ko bodo hodili peš in sedeli doma v temi in mrazu ob praznem hladilniku (OK pretiravam, ampak v to smer gremo) .

lp

otrok nisi vzel v kalkulacijo....

In da, podpiram Ukrajino oziroma podpiram mir, ne pa vojne. Neglede na ozemlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na kak način podpiraš Ukrajino oz. mir?

Tako kot EU in Amerika? Da tja pošiljaš orožje?

Hm....to je isto kot jebat za nedolžnost....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

In na kak način podpiraš Ukrajino oz. mir?

Tako kot EU in Amerika? Da tja pošiljaš orožje?

Hm....to je isto kot jebat za nedolžnost....

Z jezikom😇

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

In na kak način podpiraš Ukrajino oz. mir?

Tako kot EU in Amerika? Da tja pošiljaš orožje?

Hm....to je isto kot jebat za nedolžnost....

tako kot podpiram vsako suvereno državo, ki se brani pred napadom tujcev, ki bi si radi prilastili njeno ozemlje.

 

V resnici pa jaz in ti podpirava/financirava vojno, saj plačujeva drago energijo in živila. Sicer pa nisem pozabil kdo je konflikt eskaliral, da smo pristali v tem dreku. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Kmet2 pravi:

Z jezikom😇

z lepljenjem slovnično pomankljivih člankov :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, maus pravi:

Pa še mejijo z Ukrajino in dobivajo nafto iz Rusije in imajo (vsaj imeli so) 95 benzin po 1,27, ko je bil pri nas preko 1,6 ...res smo ovce .... ker Orban res skrbi za svojo čredo ... 

Imeli so bencin po 1,27 za svoje, za tujce pa nekaj čez 2. Oni vsaj niso sponzorirali tujih prevoznikov kot mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Darko3g pravi:

Imeli so bencin po 1,27 za svoje, za tujce pa nekaj čez 2. Oni vsaj niso sponzorirali tujih prevoznikov kot mi.

pa saj to pravim.. za svoje so poskrbeli .... Nemčija bi tudi rada uvedla vinjete, ampak samo za tujce, pa ne more :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropska unija. Prost pretok blaga, enotno tržišče...

Ja "malo morgen" , protekcionizem in "naši/vaši" . 

Že lahi po preteku 90 dni ne bi smeli več pošiljati kazni za prometne prekrške, ker nismo 3. država ampak EU, pa se ne zgodi nič.

Zanimivo pa mi je kako se vsi "napalijo" : "Dajmo jih še mi (nazaj) zajebat" .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!