Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred 10 urami, maus pravi:

Domoljubi bi prodali drage avtomobile in donirali denar za orožje in se šli borit za svojo domovino, mar ne ;) 

Predvsem en te ne bo razumel😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, pik1 pravi:

.

... ne se preveč vžigat ... če trdim da ima vsaka zgodba pač dve plati, da ima vsaka zgodba najmanj dve interpretaciji ... in iz tega naslova za nas navadne zemljane hitro tudi zamegljeno resnico ... ki pa si jo lahko vsak po svoje slika 😮

 

 

ps.

... preberte pa si tudi tisti del zapisa, v katerem obžalujem za vse tiste ljudi, na katerih se "lomi kol" 😧

 

sej nč ne leti nate. Je zgolj debata.

Če bi ti ali jaz vedu, kok Ukrajincev sedaj sonči riti na svojih jahtah in se kopa v vilah v svojem bazenčku nekje v sredozemlju ali jadranu, bi se tesli samo smejala :P (mogoče jo pa baba vozi)

Ko se je invazija začela, so bili sami prestižni avtomobili na naših cestah z ukrajinskimi tablicami. In večina je šla samo preko Slovenije.

Ker tistih ki so čakali avtobuse in vlake nismo videli. Zbodli so nas (da tudi mene) sami prestižni avtomobili.

Ampak ko pomisliš kako vojna izgleda (nekaj malega sem videl) je situacija naslednja:

-vojna ni 24 urno streljanje povsod

-vojna so strateške akcije na točno določene cilje z interesom uničenja nasprotniku komunikacije, logističnih poti in žive sile (vse drugo je trošenje energije in lastne vojske)

-vojna je lahko še hujša interes po ozemeljski ekspanziji, etničnem čiščenju in podobno

-ko pa vojna preraste v bratomorno vojno nastane pa groza

 

Tako da so v vojniobičajno akcije kratkotrajne, nekaj uničevanja in potem je zatišje. Drugo je ko se pojavi obleganje nekega cilja z namenom zavzetja. Takrat traja lahko tudi zelo dolgo.

Še slabše pa je in to se bo tudi v Ukrajini zgodilo, da nastane neka pat pozicja ali "namišljeni" mir, ki ga oblastniki ne zmorejo kontrolirati. Takrat postane gverilsko bojevanje/partizanske akcije in traja lahko leta in leta.

 

 

 

 

pred 12 urami, maus pravi:

Domoljubi bi prodali drage avtomobile in donirali denar za orožje in se šli borit za svojo domovino, mar ne ;) 

domoljubi oziroma moški so bili v Ukrajini vpoklicani in imeli prepoved izhoda iz države, le tisti z dobrimi avti so prej švignili vn.

Veš kok bi ti z ninđo lahko uidu hitro :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MARJA pravi:

Tud leta 91 so nekateri " domoljubi " bežali čez Ljubelj, raja je bila pa v jarkih.

No, no.....bežali pa ne.🤨 So šli po nakupih. Zakaj so pa že na poti tja imeli polne prtljažnike in nakupovali par dni skupaj, pa mi še danes ni jasno.😜

"Varovalkorenskosedlopardni"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Tedybear pravi:

No, no.....bežali pa ne.🤨 So šli po nakupih. Zakaj so pa že na poti tja imeli polne prtljažnike in nakupovali par dni skupaj, pa mi še danes ni jasno.😜

"Varovalkorenskosedlopardni"

primorci nismo bežali smo vse moste zablokirali :P

Jaz niti domov nisem mogel, pa jo užgem z avtom preko izvira hublja, dol prot kasarni, ko se pojavi tip z bagerjem (JNA) pred mano in zasede cesto. Grem vn, pa kot sem vajen še iz vojske napizdim, makni to...pa me grdo gleda. K sreči pride normalen oficir in mu ukaže umaknit bager.

Grem naprej 200m pa naši. 20 kamionov zasedlo vso cesto..šele takrat sem zvedel, kaj se dogaja.

Kakorkoli, avto sem pustil med našo in jna zaporo. Potem pa čakal, kdaj ga bodo tanki speštali. K sreči ni bilo nič. aja tut s šopingom v gorici ni blo nič, je bil avto kar nekaj dni na vmesnem teritoriju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MARJA pravi:

Tud leta 91 so nekateri " domoljubi " bežali čez Ljubelj, raja je bila pa v jarkih.

Še dobro se spominjam posnetka na televiziji, kjer sta moja direktorja nalagala avto na avtovlak za Avstrijo. 😒

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

 

domoljubi oziroma moški so bili v Ukrajini vpoklicani in imeli prepoved izhoda iz države, le tisti z dobrimi avti so prej švignili vn.

Veš kok bi ti z ninđo lahko uidu hitro :P

 

Med 5 do 6K€ je cena za prestop UA meje vojnega obveznika. 

Se pa nekaj sprašujem; zakaj bežati iz države, če je več kot 2/3 neokupirane. Ali ni domoljubno, ostati dona in pomagati po svojih močeh, namesto pobegniti na morsko obalo  in čakati, da vse mine?

Žal je povsod vedno tako, da tisti ki imajo veliko, se ne bodo tolkli za domovino, raje še dodatno služili. Saj je bilo na Balkanu enako.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

Med 5 do 6K€ je cena za prestop UA meje vojnega obveznika. 

Se pa nekaj sprašujem; zakaj bežati iz države, če je več kot 2/3 neokupirane. Ali ni domoljubno, ostati dona in pomagati po svojih močeh, namesto pobegniti na morsko obalo  in čakati, da vse mine?

Žal je povsod vedno tako, da tisti ki imajo veliko, se ne bodo tolkli za domovino, raje še dodatno služili. Saj je bilo na Balkanu enako.

 

zato pa je vojna svinjarija, ki se jo gredo starci varno skriti v svojih pisarnah, podprtih s strani vojnih dobičkarjev, ki verjetno sončijo svoje riti kje na obali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Med 5 do 6K€ je cena za prestop UA meje vojnega obveznika. 

Se pa nekaj sprašujem; zakaj bežati iz države, če je več kot 2/3 neokupirane. Ali ni domoljubno, ostati dona in pomagati po svojih močeh, namesto pobegniti na morsko obalo  in čakati, da vse mine?

Žal je povsod vedno tako, da tisti ki imajo veliko, se ne bodo tolkli za domovino, raje še dodatno služili. Saj je bilo na Balkanu enako.

 

Oprosti toda za koga naj se jaz tepem.. Bratuškovo, Meseca, JJ... Malo morgen, prvi vlak in adijo Slovenijastan. 

Ovca pa naj se tepe. 

Če bi naši posranci gledali za moj dobrobit v deželi, bi to vračal, tako pa... kot sem zapisal... 

Nimam te pripadnosti, kot jo nimajo tisti najvišji voditelji naše države , ki bi morali skrbeti za blaginjo. 

Tako pa delajo po diktatu strička Sama in tonemo skupaj z koruotivno politiko EU... 

In potem naj se borim, za koga, za Sloveniji hmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako v resnici (ne)delujejo sankcije proti Rusiji. Kdo največ zasluži in kdo nas nateguje. simpl.

http://novice.najdi.si/predogled/novica/0aa990f132de3c0451e03f4c81461f9e/N1-Feed/Gospodarstvo/Kitajska-iz-Rusije-uvaža-rekordne-količine-surove-nafte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Oprosti toda za koga naj se jaz tepem.. Bratuškovo, Meseca, JJ... Malo morgen, prvi vlak in adijo Slovenijastan. 

Ovca pa naj se tepe. 

Če bi naši posranci gledali za moj dobrobit v deželi, bi to vračal, tako pa... kot sem zapisal... 

Nimam te pripadnosti, kot jo nimajo tisti najvišji voditelji naše države , ki bi morali skrbeti za blaginjo. 

Tako pa delajo po diktatu strička Sama in tonemo skupaj z koruotivno politiko EU... 

In potem naj se borim, za koga, za Sloveniji hmmm

In za katere poštene politike bi se ti boril? 😇

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, hajamoto pravi:

In za katere poštene politike bi se ti boril? 😇

Za nobene iz začetne garniture niti iz zadnje... 

Pošteni politiki😂 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Za nobene iz začetne garniture niti iz zadnje... 

Pošteni politiki😂 

Sm mislil za tujino, ker si napisal adijo Slovenija. 🤔🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš verjet v kaj spet ZDA in EU silita Ruse: https://www.bbc.com/news/61790625
Z zahrbtno krajo žitaric v tej enormni količini, izsiljevanjem kmetov na okupiranih območjih in namernim uničevanjem njihovih kmetij, Rusi načrtno želijo spraviti svet v prehransko krizo. 
AMPAK.... priče v Ukrajini in dokazi lažejo. Rusi pravijo, da to ni res. Saj tudi vojne ni, je le specialna operacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, hajamoto pravi:

Sm mislil za tujino, ker si napisal adijo Slovenija. 🤔🤣

čak da Teslo kupi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Andrejcer said:

Ne moreš verjet v kaj spet ZDA in EU silita Ruse: https://www.bbc.com/news/61790625
Z zahrbtno krajo žitaric v tej enormni količini, izsiljevanjem kmetov na okupiranih območjih in namernim uničevanjem njihovih kmetij, Rusi načrtno želijo spraviti svet v prehransko krizo. 
AMPAK.... priče v Ukrajini in dokazi lažejo. Rusi pravijo, da to ni res. Saj tudi vojne ni, je le specialna operacija.

pšššššššššš, to razumejo le redki izbranci na tem forumu 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Oprosti toda za koga naj se jaz tepem.. Bratuškovo, Meseca, JJ... Malo morgen, prvi vlak in adijo Slovenijastan. 

Ovca pa naj se tepe. 

Če bi naši posranci gledali za moj dobrobit v deželi, bi to vračal, tako pa... kot sem zapisal... 

Nimam te pripadnosti, kot jo nimajo tisti najvišji voditelji naše države , ki bi morali skrbeti za blaginjo. 

Tako pa delajo po diktatu strička Sama in tonemo skupaj z koruotivno politiko EU... 

In potem naj se borim, za koga, za Sloveniji hmmm

Če je napadeno tvoja domovina, imaš dva možnosti; ali jo braniš ali bežiš.

Simpl, ne tepeš se za politike ampak za svojo domovino, za grobove svojih prednikov in domovino svojih naslednikov. In na svoji zemlji živiš lahko svobodno kot domorodec. Kamorkoli greš, si migrant ali pa begunec. 

Tvoja domovina niso politiki, niti posranci, pripadaš koščku Zemlje ki se ji reče tvoja rodna gruda. 

Ovca se ne bo tepla, ta bo bežala skupaj z vodji črede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler gledaš lastno rit bežiš, ko gledaš familijo, ki je ne moreš rešit, svoje otroke, njihove otroke, ostale sorodnike, vse kar si ustvaril...ne bežiš. se upreš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kaldu pravi:

Če je napadeno tvoja domovina, imaš dva možnosti; ali jo braniš ali bežiš.

Simpl, ne tepeš se za politike ampak za svojo domovino, za grobove svojih prednikov in domovino svojih naslednikov. In na svoji zemlji živiš lahko svobodno kot domorodec. Kamorkoli greš, si migrant ali pa begunec. 

Tvoja domovina niso politiki, niti posranci, pripadaš koščku Zemlje ki se ji reče tvoja rodna gruda. 

Ovca se ne bo tepla, ta bo bežala skupaj z vodji črede.

Ne pripadam nikomur! 

Vsak gleda iz svojega zornega kota. 

Zame si ovca ti, zate pa jaz. 

Za sebe imam dosti in nisem vezan materialno na Slovenijo, kot nekateri... Briga me za štiri stene... 

Familije nimam ker si jo nikoli nisem želel. 

Enostavno me ne veže nič na to zemljo o kateri govoriš. 

 

FB_IMG_1656330990364.jpg

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesla jebiga :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Dokler gledaš lastno rit bežiš, ko gledaš familijo, ki je ne moreš rešit, svoje otroke, njihove otroke, ostale sorodnike, vse kar si ustvaril...ne bežiš. se upreš.

 

res je .. in za begunce smo postavili visoke ograje ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

res je .. in za begunce smo postavili visoke ograje ... 

še ena cvetka. tile begunci, grejo in se nikol ne vrnejo (azija afrika). Grejo predvsem moški. "u bolji život" bi se reklo, pa še par "alah akbar" z razstrelivom na prsih.

ampak ko pogledam Ukrajino. En kup folka se vrača na svoj dom. Pa čeprav so bežali in majkemi, jih razumem....tako v bežanju kot v vračanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ne pripadam nikomur! 

Vsak gleda iz svojega zornega kota. 

Zame si ovca ti, zate pa jaz. 

Za sebe imam dosti in nisem vezan materialno na Slovenijo, kot nekateri... Briga me za štiri stene... 

Familije nimam ker si jo nikoli nisem želel. 

Enostavno me ne veže nič na to zemljo o kateri govoriš. 

 

FB_IMG_1656330990364.jpg

Ti si sam še zaradi MS-ja v slo.  Ko te banajo zmer jokaš. 😂🤣😂🤣

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kmet2 said:

Oprosti toda za koga naj se jaz tepem.. Bratuškovo, Meseca, JJ... Malo morgen, prvi vlak in adijo Slovenijastan. 

Ovca pa naj se tepe. 

Če bi naši posranci gledali za moj dobrobit v deželi, bi to vračal, tako pa... kot sem zapisal... 

Nimam te pripadnosti, kot jo nimajo tisti najvišji voditelji naše države , ki bi morali skrbeti za blaginjo. 

Tako pa delajo po diktatu strička Sama in tonemo skupaj z koruotivno politiko EU... 

In potem naj se borim, za koga, za Sloveniji hmmm

 

1 hour ago, Kmet2 said:

Ne pripadam nikomur! 

Vsak gleda iz svojega zornega kota. 

Zame si ovca ti, zate pa jaz. 

Za sebe imam dosti in nisem vezan materialno na Slovenijo, kot nekateri... Briga me za štiri stene... 

Familije nimam ker si jo nikoli nisem želel. 

Enostavno me ne veže nič na to zemljo o kateri govoriš. 

 

FB_IMG_1656330990364.jpg

Nevem... a te kdo drži tu? Če je tu vse tako slabo, pripadnosti nimaš nobene, nič te ne veže, zakaj potem ne greš na bolše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kaldu pravi:

Če je napadeno tvoja domovina, imaš dva možnosti; ali jo braniš ali bežiš.

Njet!.

MVP, mednarodno vojaško pravo v primeru agresije na suvereno državo pozna tri termine/pojme:.

- aktivni odpor

- pasivni odpor

- nevtralnost 

Sam tolk, da povem.😜

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!