Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

:unsure: Mene boli desno uho. In to res fuuuuuull. Pa me nikjer ne tišči :blink: . Boli me po 1 uri vožnje in nikjer nimam nič rdeče ali otiščano, da bi mi recimo pritiskala pena. Bolečina je podobna, kot če bi mela vneto uho, ampak sej potem po 20ih min neha. Je pa zoprno. :cry: A si ti kaj rešila?

ugotovila da boli zaradi hrupa.. tudi mene nikjer ne tišči in me začne bolet približno po eni uri.. in potem kot praviš tudi mene kmalu neha boleti. mene bolita oba uhlja.. :unsure: in tudi ne nosim očal. tako da po podrobnem analiziranju sva z mojim ugotovila da je to lahko od hrupa.. čeprou mene ko začne neznosn bolet med vožnjo si probam mal porukat čelado (k sreči imam vsaj malo lufta še) in je za sekundo boljš..do sedaj še nism probala čepkov za ušesa ker sva se z kolegico menile in pravi da preveč bobni potem in da se težko skoncentriraš na vožnjo in počasneje sprejemaš premike itd.. bom jih pa probala ker je bila do sedaj edina rešitev da sva počakala vsaj tolk da me je nehal bolet..čeprav ko je to enkrat začel, kratka pavza ni pomagala...

ti sporočim kako bo s čepki..

lp črnolaska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, nič tvoji ušeski so prov kjut. ;)

Brez skrbi zadeva se bo ulegla, ušesa niso takšna težava. Večji problem je predel lobanje. Tam ni prostora za kompromise.

zadeva se ne uleže :rolleyes: je samo še huje.. mene prve dve leti ni nič bolelo k se nisva tok vozila in je blo več pavz..odkar je fur več in so daljše pa je to vsakofurni problem.. uleže se pa ne ker nikjer nič ne tišči..sploh arai čelade imajo tam kar precej prostora za ušeska tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vaju bom enkrat našešku... obedve. Že vsaj 100x sm vsaki posebej reku, da si dajta čepe v uhe. Ampak ne... baba je še zmeri najbol pametna :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vaju bom enkrat našešku... obedve. Že vsaj 100x sm vsaki posebej reku, da si dajta čepe v uhe. Ampak ne... baba je še zmeri najbol pametna :angry:

O:-) O:-) Kaj zdej ti nekaj bentiš tukaj? :P Sej bom (va) probala (i) no :huh: :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da najbolj ugodno kupiti Arai RX-7 Corsair ? Če je ugodno lahko tudi preko meje...

Hvala

Lahko tudi na PM...res bi rabil info :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi na PM...res bi rabil info :whistle:

Če verjameš al pa ne, najceneje sem jo dobil pri Vombergerju v akciji. :worship:

Za Edwards replico sem dal 588€ drugje je bilo vse dražje...

Preveri če imajo kakšno akcijo, drugače pa tudi za Pintarja pravijo da se dobi kaj v akciji.

Načeloma zunaj meja Slo niso pretirano ceneje če ni akcije :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vaju bom enkrat našešku... obedve. Že vsaj 100x sm vsaki posebej reku, da si dajta čepe v uhe. Ampak ne... baba je še zmeri najbol pametna :angry:

kdo pa je tukaj najbolj pameten??? :rolleyes: :winkiss: sej bova probale..samo jz še do njih nism prišla ker iz tedna v teden pozabim da jim morm kupit in probat.. šele ko bolet začne se spomnim... sej veš.. spomin ko zlata ribca :rolleyes:

lp črnolaska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva se ne uleže :rolleyes: je samo še huje.. mene prve dve leti ni nič bolelo k se nisva tok vozila in je blo več pavz..odkar je fur več in so daljše pa je to vsakofurni problem.. uleže se pa ne ker nikjer nič ne tišči..sploh arai čelade imajo tam kar precej prostora za ušeska tako da...

Hja odvisno kaj te boli, ali gre za uho (torej slušni center) ali uhelj. Enkrat govoriš o enem drugič o drugem. Razlika tako med vzroki za oblečino in odpravljanjem težav je hudo velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja odvisno kaj te boli, ali gre za uho (torej slušni center) ali uhelj. Enkrat govoriš o enem drugič o drugem. Razlika tako med vzroki za oblečino in odpravljanjem težav je hudo velika.

obe s tottaly sexy sva razložili da boli notri v ušesu in da čelada nikjer ne pritiska uhlja niti ni rdeč. boli notri v ušesu kot bi bil vnet.. in kot smo ugotovili naj bi bilo to od zvoka.. je treba probat čepke za ušesa... razumljivo??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obe s tottaly sexy sva razložili da boli notri v ušesu in da čelada nikjer ne pritiska uhlja niti ni rdeč. boli notri v ušesu kot bi bil vnet.. in kot smo ugotovili naj bi bilo to od zvoka.. je treba probat čepke za ušesa... razumljivo??

lp

ali pa podkapo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa podkapo ....

podkapa je obvezna.. ne dam čelade nikoli gor če ni spodj podkapa... tako da... bo treba čepke al pa glavo zamenjat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podkapa je obvezna.. ne dam čelade nikoli gor če ni spodj podkapa... tako da... bo treba čepke al pa glavo zamenjat :unsure:

ne vem zakaj... samo jst nikol ne nosim podkape... razn ko je zunih fjst mrzl... pa še to bolj zaradi zaščite za vrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap imam pa araiko.. mislim da je condor.. fulll lepo.. :naughty:

Ti bom že dal condor :blink: !Kakor jaz vem imaš quantum :rtfm: .Mal poglej drugič.Bova probala s čepki jutr. :inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil Arai RX-7 Corsair in jo danes peljal na eno furo čez Golico in nato še malo na avtocesto...

Čelada je super. Je mirna pri zelo visokih hitrostih, zračenje je fantastično. Če odpreš vse kanale za zračenje, lahko verjetno še kak prehlad stakneš.

AMPAK :eek: -glasna je pa nenormalno. Čepki bodo verjetno nuja. Sedaj verjamem, da nekatere celo ušesa bolijo od hrupa :music4:

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AMPAK :eek: -glasna je pa nenormalno....

Valda je glasna, če pa imaš pa dirkalno čelado :slap: Kdaj bo folku jasno, da najdražja čelada še ne pomeni udobja :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj... samo jst nikol ne nosim podkape... razn ko je zunih fjst mrzl... pa še to bolj zaradi zaščite za vrat.

obvezna je že zaradi same čistoče.. imam 7 let staro čelado pa je kot nova.. švicaš, kihaš v podkapo.. moji lasje ki so ponavadi vsepovsod ostanejo v podkapi.. ne vem res je čista in dišeča še po sedmih letih... in tudi ko še nisva imela dveh čelad in sem si sposojala od kolega je bila obvezna podkapa.. tako da ne vem..

le pri mrazu ne pomaga ne vem kaj ker je iz elastina in bombaža.. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, v 3 letih kar imam svojo čelado sem samo 2x zašvical pod čelado. Enkrat na dirkališču in enkrat ko sem z njo vozil go-kart. Hm prezračevanje očitno deluje :whistle:

Čez poletje vozim večinoma brez podkape pa nič ne smrdi. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma možno... sam jst mam zdej s pralno podlogo in jo lahko komot odstranim in operem, tako da pri smradu podkapa ravno ne bo pomagala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda je glasna, če pa imaš pa dirkalno čelado :slap: Kdaj bo folku jasno, da najdražja čelada še ne pomeni udobja :doze:

A zato ker je dirkalna pa mora bit glasna :) da imaš filing da si hiter, al zakaj že :)

Anyway, vsak si pač kupi čelado po svojem okusu, kar sem pa jaz napisal, je kratka in objektivna ocena čelade.

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, v 3 letih kar imam svojo čelado sem samo 2x zašvical pod čelado. Enkrat na dirkališču in enkrat ko sem z njo vozil go-kart. Hm prezračevanje očitno deluje :whistle:

Čez poletje vozim večinoma brez podkape pa nič ne smrdi. :unsure:

no moja ima 7 let in nima pralne podlage pa je kot nova.. sploh ni vidt da je nošena. glede švicanja pa kokr veš.. midva imava velikrat mokro podkapo čelada pa je suha.. pa ni dirkališče ampak je dost že dolga vožnja po soncu in zmerna hitrost.

drugače pa stvar posameznika ali nosi podkapo ali ne .. in zakaj jo nosi in zakaj ne.. jz vem da brez podkape ne dam nobene čelade več na glavo!

lp črnolaska

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato ker je dirkalna pa mora bit glasna :) da imaš filing da si hiter, al zakaj že :)

Anyway, vsak si pač kupi čelado po svojem okusu, kar sem pa jaz napisal, je kratka in objektivna ocena čelade.

Ker je dirkalna ima optimizirano zračenje, kar pomeni tudi več/večje odprtine in posledično več zvoka itd ... torej glasnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!