Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zdejle ne vem če paše semle tale zadeva... ampak...

Zelena karta.

Kdor je registriral pred 1 majem brez zelene karte mu zdaj ni treba plačat še 11% ampak samo jurja za karto... torej.... meni se je splačal....

LP vsem, upam da bo komu kaj pomagal, saj zavarovalnice imajo itak preveč $...

amm, mal drgač je :grrr : VSI plačajo +11%, s tem da še +1000 sit za zeleno karto le tisti, ki jo hočejo...

pi es: ti si na istem kot prej. :grim

pi es 2: zavarovalnice tako dobijo le še več $$$! :devil: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res... v ponedeljek sem nesel polico in prometno na triglav (ker sem imel že ravno avto za zavarovat) in... dejstva:

1. motor sem zavaroval 28. aprila brez tujine, torej brez zelene karte

2. v pon. sem pa rekel da bi še zeleno karto... in sem plačal 1000 sit - za karto (papir).

3. 11% mi ni bilo treba plačat...

pri men je to narejeno. je pa res da so mi takrat rekli da bom plačal še 11 %. ampak jih nisem... :) jaz sem zadovoljen, hawkey, če so pa tebe na to drugo finto vrgli....

enostavno gre tuki za pravno "luknjo", ki je letos to omogočila....

lp vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm, mal drgač je :grrr : VSI plačajo +11%, s tem da še +1000 sit za zeleno karto le tisti, ki jo hočejo...

pi es: ti si na istem kot prej. :grim

pi es 2: zavarovalnice tako dobijo le še več $$$! :devil: :grim

pa še nekaj Hawkey... ne ponavljat tega kar vemo... preber objavo pol pa komentiraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ozzie, ne gre za pravno luknjo.

Lahko pa pride do luknje v tvojem žepu.

Ti si motorcikel zavaroval še v času, ko SLO ni bila članica EU.

Takrat si imel na izbiro tudi dodatek tujina, ali pa ne.

In si se odločil, da ne.

Zeleno karto bi tudi takrat dobil in zanjo tudi plačal zgolj 1000 tolarjev.

Ker finta je v tem, da si ti, s tem tvojim zavarovanjem tudi zavarovan v tujini. Obstaja le drobcena določbica, ki pravi, da če boš tresnil v tujini in boš ti kriv, bo zavarovalnica oškodovancu izplačala polno odškodnino, potem pa se bodo njihovi pravniki vsedli za tvoj vrat in ti izpili 11 % škode in stroškov.

Tako, da si v bistvu profitiral, če ne boš v naslednjem letu povzročil škodnega dogodka v tujini. Če pa ga boš, boš pa verjetno ugotovil, da je 11 % premije mnogo ceneje od dejanskih 11 % .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori ozzie, mal prehitr sem prebrau tvoj post (spregledal sm tist PRED 1 MAJEM)

zdj vem kaj misliš, ...

p.s.: upam de neboš meu sranja v tujini (beri: neboš povzročil nesreče).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obema v odgovor: tudi jaz sem imel take pomisleke in sem vse to lepo vprašal tisto mojo zavarovalno agentko in je rekla to kar sem napisal.... Slovensko zavarovanje velja v vsej EU in jo praktično citiram...

Hvalabogu pa itak ne nameravam imet nesreče in je tudi nikomur ne privoščim... ne doma in ne v tujini... V tujini je že itak bolj zoprno, če se ti katerakoli malenkost zgodi... ker pač nisi doma...

Torej, za mene je tale tema za letos končana, sem povedal moje mnenje (in dejansko izkušnjo)... vsem pa želim dobre fure brez problemov in pa čimmanj zavarovalniških peripetij....

se beremo

ps. nimajo smajilja ki našalta in se odpelje... torej: njauuuuuu njauuu njauuuu njauuu... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

No, da malo oživim že pozabljeno temo..

Prejšnji teden sem govoril z agentko zavarovalnice triglav, ki mi je povedala, da je zavarovanje za 6 mesecev pri Triglavu spet mogoče. trik je le v tem, da zavarovanje za pol leta ne stane 50% cene zavarovalne premije za celo leto, ampak je zanj treba odšteti kar 70% celoletne zavarovalne premije :blink: . Po mojem mnenju, je to bistveno predrago, saj se potemtakem veliko bolj splača zavarovat za celo leto in motor po pol leta odjavit... A mogoče kdo od vas ve kaj več o tem? Je to res? Je mogoče zavarovanje za pol leta možno tudi pri kateri drugi zavarovalnici, ter če je, kakšni so pogoji?

Če ta debata teže že v kateri od podobnih tem, se opravičujem, sem verjetno spegledal pri iskanju z iskalnikom.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dal lansko leto 50% za pol leta oz. sem dal malce več ker sem vzel za 7 mesecev.....

Je pa res, da se tega zaenkrat ne da več zrihtat! Al ma kdo kakšne veze?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dal lansko leto 50% za pol leta oz. sem dal malce več ker sem vzel za 7 mesecev.....

Je pa res, da se tega zaenkrat ne da več zrihtat! Al ma kdo kakšne veze?!?!

se ne dazrihtat al se da zrihtat preko veze? bistvena razlika..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem času bodo sigurno tudi ugodni dnevi, zato je ta prihranek premajhen. Letos ga ne bom ponovno odjavljal,tudi zato, da vidim, kolk imam prav.

Sam to ti povem...smo se 1.1. vozli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki so motor odjavili in bodo to počeli še naprej imam ugodno varianto ampak jo povem samo v živo!

Torek Clubhouse Firestarter .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki so motor odjavili in bodo to počeli še naprej imam ugodno varianto ampak jo povem samo v živo!

Torek Clubhouse Firestarter .......

Sej sem itak hotla pridt.. :D

Ura??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki so motor odjavili in bodo to počeli še naprej imam ugodno varianto ampak jo povem samo v živo!

Torek Clubhouse Firestarter .......

Mogoče PM :? :blush: :worship: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki so motor odjavili in bodo to počeli še naprej imam ugodno varianto ampak jo povem samo v živo!

Torek Clubhouse Firestarter .......

Pa za tiste, ki ne tja ne moremo prit? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravnokar sem zavaroval oba mopeda. Pizda je tole drag hec za obadva je bilo zavarovanja točno 200 prešernov.

Ma važno da se bomo vozil. Mi je pa agent rekel da naj bi v kratkem bila možnost zavarovanja motorja za pol leta, osem mesecev..... pač odvisno od želja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za reg.po mesecih je že možno več let, pri agentu ki zaastopa Tilio,jaz sem lani reg., za pol leta, plačal na obroke za pol leta ,pa še bonifikacija se mi prenese,več na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravno zavaroval (AO, AO+, zelena karta in dodatno nezgodno za sopotnika -> invalidnost, smrt) na 11 obrokov po položnicah -> 9.551 SIT na mesec :)

P.S.: ne boste verjeli ampak od lani se je stvar pocenila in sicer AO+ je bil lani 31.100SIT letos pa le 28.046SIT.

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravno zavaroval  (AO, AO+, zelena karta in dodatno nezgodno za sopotnika -> invalidnost, smrt) na 11 obrokov po položnicah -> 9.551 SIT na mesec :)

P.S.: ne boste verjeli ampak od lani se je stvar pocenila in sicer AO+ je bil lani 31.100SIT letos pa le 28.046SIT.

Kolk procentov bonusa pa imaš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!