Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Ker sem opazil da nisem dal popolnih podatkov, glede motorja jih dajem sedaj.

To je FAZER 600 FZ6N črne barve letnik 2006, prevoženih 10000km opravljena oba redna servisa (1000 in 10000km), redno preglejeval nivo olja.

Nato pa pri 10059km zruži motor, na levi strani nastane majhna luknja in se vlije olje ven, pri hitrosti 120-140km/h.

Danes so mi odprli na servisu mašino ojnico je vtrgalo tako da je vse kaj se drži ojnice ZDROBLJENO !!!!

HUD pogled !!!!!

Sedaj bodo posloali iz sevisa opis na DELTA TEAM glede garancije ker to se mi je zgodilo 11.5.2008 , meni pa garancija 2 leti poteče 16.5.2008. Zelo blizu izteka, samo upam da mi to morajo priznat ker to treba kar novo mašino ,ker ta se ne da več popravljat oz. ni slisla so rekli na servisu.

Je kdo mel že uveljaljanje garancije pri DELTA TEAM KRŠKO in kako se je razšlo ????? Ker tako ko sem gledal po forumih po svetu in tako malo vpraševal te dneve ljudi, še kja takega na tem modelu motorja niso slišali ???????

Upam da bo tak primer prišel do JAPONČKOV, ker te bo 100% to zanimaloza analizo, za v bodočeali pa sem edinstven primer ????

Kak nasvet pri uveljavljanju garancije mi bo prišel prav in se že v naprej zahvaljujem vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej nimaš kaj skrbet, ker se ti je to zgodilo pred iztekom garancijskega roka mora (po zakonu) pooblaščeni servis to brezplačno odpravit, kako, pa naj se oni sekirajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato pa pri 10059km zruži motor, na levi strani nastane majhna luknja in se vlije olje ven, pri hitrosti 120-140km/h.

Danes so mi odprli na servisu mašino ojnico je vtrgalo tako da je vse kaj se drži ojnice ZDROBLJENO !!!!

HUD pogled !!!!!

Pri serijskem motorju ojnico odtrga samo, če je pomanjkanje olja. Pravzaprav je ležaj ojnice prva stvar ki odpove pri pomajkanju olja.

Ampak ker imaš takoj po servisu je zgleda res neka tovranšika napaka na mazanju ali pa materialu.

Upam da ti bodo čim prej in ugodno uredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa je serviser pozabil olje nalit :winkiss:

ponavad so lučke za to, če jih pa ni opazu pol pa ne vem no :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad so lučke za to, če jih pa ni opazu pol pa ne vem no :D

Če ni olja, se zadeva neha zelo zelo kmalu. Mogoče, bi ga celo na servisu lahko pustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, klicu sem v TC majo na zalogi glih črnga tak da v soboto gremo pogledat kok paše gor pa če bo vse ok je to pol naše, aja cena pa 80 evrov. Upam, da je to učinkovita zadeva proti risom na keslu, ker se res grdo poznajo na strannastal pa so od kombinezona. Al ma še kdo kako drugo rešitev za te rise al se res nobenmu ne pojavljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, klicu sem v TC majo na zalogi glih črnga tak da v soboto gremo pogledat kok paše gor pa če bo vse ok je to pol naše, aja cena pa 80 evrov. Upam, da je to učinkovita zadeva proti risom na keslu, ker se res grdo poznajo na strannastal pa so od kombinezona. Al ma še kdo kako drugo rešitev za te rise al se res nobenmu ne pojavljajo.

Ko boš ravno v TC-ju bi te prosil če lahko povprašaš koliko pridejo prevleke za sedeže istega proizvajalca

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš ravno v TC-ju bi te prosil če lahko povprašaš koliko pridejo prevleke za sedeže istega proizvajalca

LP

Ni blema bom za sebe tud prašo tak da zveš.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak nasvet pri uveljavljanju garancije mi bo prišel prav in se že v naprej zahvaljujem vsem.

Čaka te dolga in "mukotrpna" pot, ki bo zajemala veliko izgubo živcev, časa, slabe volje, klicarjenja...itd.

Ne mislim s tem, da bi se DT kaj izmotaval...vendar te stvari zahtevajo svoj čas.

Upam, da čimprej porihtaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno razmišljam o nabavi novega izpušnega sistema pa nevem kaj naj vzamem.Wings,Aerow...pa cena ?Akrapovič mi je predrag saj stane okrog 600 eur+.Kaj uporabljate vi in kakšne izkušnje imate z njimi,če se moč kaj poveča,pa če je kateri od vas probal na originalu dušilce odstranit???

Popravljeno . Popravil danijelj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaka te dolga in "mukotrpna" pot, ki bo zajemala veliko izgubo živcev, časa, slabe volje, klicarjenja...itd.

Ne mislim s tem, da bi se DT kaj izmotaval...vendar te stvari zahtevajo svoj čas.

Upam, da čimprej porihtaš.

Kaj maste izkušnje, se je vam že kdaj kaj podobnega zgodilo ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To hvala bogu ne.....samo takšne stvari se ne rešujejo čez noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Vozim yamaho fz6 2007 letnik. Imam problem, da pri polaganju ovinkov enostavno drsim s stopalko po tleh, zato imam že čisto izbrušene te drsnike na stopalki. Zanima me če se mogoče dobi kakšna športna vrjanta stopalk ali bom moral enostavno menjat za čistega cestaša?

hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzameš si 5 minut časa in te štifte odšraufaš pa pridobiš tri centimetre.

In pobrusiš tačke :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Vozim yamaho fz6 2007 letnik. Imam problem, da pri polaganju ovinkov enostavno drsim s stopalko po tleh, zato imam že čisto izbrušene te drsnike na stopalki. Zanima me če se mogoče dobi kakšna športna vrjanta stopalk ali bom moral enostavno menjat za čistega cestaša?

hvala lp

Moral boš večkrat menjavat vijake na stopalki.. :whistle:

Drugač imaš pa še velik rezerve.. gre vse po tleh.. centralno stojalo (rešiš da skrajšaš gumo na desni strani in se višje dvigne),

stranska tačka, stopalka zadnje zavore, stopalka menjalnika.. :rolleyes:

Ko se tega navadiš je pa čas da menjaš motor.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem ga probal malo stisnit in mi je kazal števec na 218km/h.Mislim,da je maksimum nekje pri 225km/h.Sicer pa bolj uživam pri vožnji skozi ovinke kot pri max speed-u.Kolk vam grejo kaj fazerke brez blokade l 07???Aja pa zanima me če kdo ve kolko se pridobi na moči pri menjavi original izpuha z akrapotom,wingsom,leotom...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno razmišljam o nabavi novega izpušnega sistema pa nevem kaj naj vzamem.Wings,Aerow...pa cena ?Akrapovič mi je predrag saj stane okrog 600 eur+.Kaj uporabljate vi in kakšne izkušnje imate z njimi,če se moč kaj poveča,pa če je kateri od vas probal na originalu dušilce odstranit???

Tud mene tole zanima, predvsem za arrowa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem ga probal malo stisnit in mi je kazal števec na 218km/h.Mislim,da je maksimum nekje pri 225km/h.Sicer pa bolj uživam pri vožnji skozi ovinke kot pri max speed-u.Kolk vam grejo kaj fazerke brez blokade l 07???Aja pa zanima me če kdo ve kolko se pridobi na moči pri menjavi original izpuha z akrapotom,wingsom,leotom...?

Oj

Ja gre še malj bolj 233 preverjeno, pa še bi vrjetno mal dala sam rabiš dovolj prostora. Drgač sem pa pravkar naroču leota pri moto iglu, 470€ s popustom.

Baje da je boljš ko krapo. Bomo videli ko zvem poročam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem ga probal malo stisnit in mi je kazal števec na 218km/h.Mislim,da je maksimum nekje pri 225km/h.Sicer pa bolj uživam pri vožnji skozi ovinke kot pri max speed-u.Kolk vam grejo kaj fazerke brez blokade l 07???Aja pa zanima me če kdo ve kolko se pridobi na moči pri menjavi original izpuha z akrapotom,wingsom,leotom...?

Da bo lepše dihal bo treba še krivino menjat. Potem se izpuh definitino pozna dan ali dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo lepše dihal bo treba še krivino menjat. Potem se izpuh definitino pozna dan ali dva.

Koliko je še pa krivina cenovno zraven? Po moje kr dost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak pa rešiš problem če imaš športni auspuh in motor nima stalnega štant gasa ?

zelo se hitro spreminjajo obrati- nihajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je še pa krivina cenovno zraven? Po moje kr dost?

Krivina od leovinceta stane okoli 100€, če pa poznaš koga, ki bi ti lahko zakrivil rost-frei cev, pa se obrni nanj, ni veliko dela. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!