Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

dejte si rajš pogledat kako super duper je ta nov z800 (sicer še vedno ni zmagovalec :P, pa med 3:47 in 3:49 minuto si lastniki "ta novega modela" z750 prekrijte ušesa :P ). V nedeljo so ga imeli v gorici kao na ogled, vsega zavitega v kuhinjsko folijo, da ga ne bi kdo s pogledom opraskal, kaj šele da bi se gor usedu :slap: tako da res vse pohvale našemu vrlemu uvozniku :BUA:  

Sem bil en dan v TC ga imajo na ogled in noben ni nič  kompliciral ko sem se mal usedel,lep motorček :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte si rajš pogledat kako super duper je ta nov z800 (sicer še vedno ni zmagovalec :P, pa med 3:47 in 3:49 minuto si lastniki "ta novega modela" z750 prekrijte ušesa :P ). V nedeljo so ga imeli v gorici kao na ogled, vsega zavitega v kuhinjsko folijo, da ga ne bi kdo s pogledom opraskal, kaj šele da bi se gor usedu :slap: tako da res vse pohvale našemu vrlemu uvozniku :BUA:  

 

Sem ga šel gledat že ene dva meseca nazaj, pa me tudi malo ni ganil. To nikakor ne bo naslednik Z750, pa če se še tako na kolena mečejo...no mogoče, če ga dajo pol zastonj....naredili so napako, ker je zgodovine Z750 konec :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga šel gledat že ene dva meseca nazaj, pa me tudi malo ni ganil. To nikakor ne bo naslednik Z750, pa če se še tako na kolena mečejo...no mogoče, če ga dajo pol zastonj....naredili so napako, ker je zgodovine Z750 konec :(

 

zgleda je druga filozofija, kot pri "konkurenci". sicer mi tudi meni nov ni ušeč, preveč grob, oz. tko wannabe bad ass moped. Sicer bo pa gotovo našel veliko oboževalcev med mlajšimi vozniki. Škoda ker ne naredijo nakeda po evropskem vzoru, slečeš ss, daš ravno balanco, malo se poigraš z manegmentom motorja (če je že res treba zmanjšat konjenico :P) in imaš super naked.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda je druga filozofija, kot pri "konkurenci". sicer mi tudi meni nov ni ušeč, preveč grob, oz. tko wannabe bad ass moped. Sicer bo pa gotovo našel veliko oboževalcev med mlajšimi vozniki. Škoda ker ne naredijo nakeda po evropskem vzoru, slečeš ss, daš ravno balanco, malo se poigraš z manegmentom motorja (če je že res treba zmanjšat konjenico :P) in imaš super naked.

 

Ma lej novi Z1000 je odgovor na vsa tvoja razmišljanja :)...in ja, Z800 je pač nekaj vmes toliko da sledi trendom osemstokubičnim motorjem. Kar pa mislim, da je velika napaka...Glede na to koliko je dražji od Z750 pa da kljub temu ne nudi toliko več performensov je to zame strel mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna rešitev:imam z 750,letnik 1983 ,problem pa je v tem,da motor počasi spusti gas,ko mu daš malo več gasa od prostega teka potem pa  rabi kar nekaj časa:10,20 sek ali celo več,da pride na prosti tek-če sploh pride.tudi med vožnjo ne zapre takoj gasa.ročica skoči nazaj-tudi zajla ne "šteka".frgazarje je majster klemenčič nastavil,svečke so nove,gumice med zrač.filtrom in frgazarji so tudi cele.prav tako med frgazarji in motorjem.nimam več idej,če ima kdo kakšno naj napiše.sem že čist obupal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kako važno da se njim finančno splača pa so zadovolni. je pa zanimivo glede teh strelov mino, meni se je recimo zdelo da je honda nc 700 kr neki, pa so jih ful prodali, tko da... kar je za ene strel mimo, lahko njim prinese fajn dobiček. 

jst sicer sploh ne razmišljam o menjavi (z daytono se pri nas itak oženiš, in je ločitev od nje velika (finančna) izguba), zame je več kot preveč. pa tudi ne vem a bi se odločila za litraša. nudi tudi manjša kubatura dovolj navora in moči, spet pa ne tako brutalne da bi rabil cel kup elektronskih pomagal, al pa večletno prekaljenost, da bi motor obvladal. Sm pa peljala v nedeljo ta novega street tripla in je tak cukrček! Poskočen, lahkoten, v glavnem super. In 30kg manj kot jih ima z750 se res pozna. Pr zju občutim tisto težo, sploh na začetku. Pa ta malo hondico cbr500r sm še peljala en krogec, odlična zadeva za A2. Pelje se kot biciku, potegne dobro, edino čudno ma postavljene žmigovce, pa prikazovalnik prestav bi ji res lahko dali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna rešitev:imam z 750,letnik 1983 ,problem pa je v tem,da motor počasi spusti gas,ko mu daš malo več gasa od prostega teka potem pa  rabi kar nekaj časa:10,20 sek ali celo več,da pride na prosti tek-če sploh pride.tudi med vožnjo ne zapre takoj gasa.ročica skoči nazaj-tudi zajla ne "šteka".frgazarje je majster klemenčič nastavil,svečke so nove,gumice med zrač.filtrom in frgazarji so tudi cele.prav tako med frgazarji in motorjem.nimam več idej,če ima kdo kakšno naj napiše.sem že čist obupal.

 

Meni je tako slišat, kot da frgazorji niso naštimani... Ali pa prosti tek mogoče?? Pa poglej še, če ti slučajno ne vleče zraka noter tam pri gumicah med zračnim filtrom in frgazorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna rešitev:imam z 750,letnik 1983 ,problem pa je v tem,da motor počasi spusti gas,ko mu daš malo več gasa od prostega teka potem pa  rabi kar nekaj časa:10,20 sek ali celo več,da pride na prosti tek-če sploh pride.tudi med vožnjo ne zapre takoj gasa.ročica skoči nazaj-tudi zajla ne "šteka".frgazarje je majster klemenčič nastavil,svečke so nove,gumice med zrač.filtrom in frgazarji so tudi cele.prav tako med frgazarji in motorjem.nimam več idej,če ima kdo kakšno naj napiše.sem že čist obupal.

 

Najprej preglej če ti kje ne vleče fouš zraka-našpricaj okol frgazerjev z start sprayem, če se obrati dvignejo je to.

 

Če to ni bi jst nadalje pogledal nastavitve pilotnih vijakov ter prostega teka. (cca 1 in 3/4 obrata vn-natančno koliko piše v service manualu-aja pa zapomni si kako so bili nastavljeni prej, da jih lahko vrneš v prvotno postavitev)-

Nadalje prevert če so fergi dobro sinhronizirani.

Mogoče prevert tud višine plovčkov, pa če ni kak prehod zamašen...

Tud razštelani ventili bi pomoje lahko vplivali na stvar...

 

Skratka kar velik faktorjev-poskusi najprej če ti kje vleče fouš zrak  pa bomo pol naprej ugotavljal :)

 

P.S.-v tejle temi se drugač pogovarjajo o čist drugih Z-jih :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nevem v katero temo čem to vtaknit, ampak vseeno, iščem nekoga, k ma veze v kakšnem letališkem hangerju, najraje skladišče helikopterjev, lahk je tud kak servis helikopterjev, bo še bolj doživeta fotka. Bi  poleti naredili kakšen fotošuting...

Ajde, kdo se javi :D?

Js ti lahko probam zrihtat, vendar so v hangarju jadralna ter motorna letala :) če ti je to vseeno kul...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lajbn: ni "tvoja" tema, je nasa.

 

@hyper in zupy: dajta vidva tole na PM, rezultat pa tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, a pozna kdo kakšnega Zja na avtonetu, zanimam se za 1 generacijo in jih je dosti zgonjenih, pa da nebi brezveze kilometre delal. Če se kdo odloča za prodajo lahko napiše na ZS.

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, a pozna kdo kakšnega Zja na avtonetu, zanimam se za 1 generacijo in jih je dosti zgonjenih, pa da nebi brezveze kilometre delal. Če se kdo odloča za prodajo lahko napiše na ZS.

Pa ja mende ne bos kupil Z.ja?? Ma dej nehaj, to se vse zvija, še ko je parkiran, je že spigan ;).

Težka bo hitro najdt z.ja... To si moraš kar cajt vzet..

Srečno

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iscem lepo ohranjenega zja ze (2. gen ) cca 6 mesecev;) zaenkrat sel gledat 5 komadov, poklical vsaj 15. In zaenkrat samo slabi...zvito natleh barvano itd:)pa ni problem, da je natleh ampak, da to nihce ne pove ampak vsi po gsm govorijo, da je top shit gres gledat pa samo oooo;)

Tako da ce kdo prodaja dobrega zja 2007+ sem resen kandidat za nakup:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, a pozna kdo kakšnega Zja na avtonetu, zanimam se za 1 generacijo in jih je dosti zgonjenih, pa da nebi brezveze kilometre delal. Če se kdo odloča za prodajo lahko napiše na ZS.

ej logar?? pa ja nisi res..as pijan? :D,..kupi kaj drugo!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da nisem zgrešil teme.

Če sem, se opravičujem že vnaprej. Zanima me, če kdo ve oz. pozna koga, ki ima kaj nadomestnih delov za Z-ja

Potreboval bi del, kjer je pumpa za sprednjo zavoro, pa posodica za olje za prednjo premzo. 

 

Spodnji del, kamor je vpeta ročka je rahlo poknjen in bi rad zamenjal. Ker pa je vse iz enega kosa, moram pač zamenjati vse. 

Kawasaki je letnik 2008, torej je že plastična posodica.

 

Hvala za vse odgovore.

 

lp

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še en neuspešen nakup zjca že 6x  oz šestič letos!

šel gledat zja črnega iz kraja brazovica pri LJ. Postavljena cena 3950 letnik 2007 in seveda samo borih 12000km. Dodatne opreme ni bilo razen nosilca za kovček.

po gsm prodajalec trdil da je v piko da ni da ni, nikol natleh servisna, realni km realno 2. lastnik.

In glej ga zlomka, glede na to da mi do brezovice ni daleč in je bil lep dan sem se odločil za ogled:)

 

da skrajšam:) motor sva gledala 2 na 1x vmes je mel še en klic za motor, se pravi tople žemljice:

 

ok moped je bil takole: realno 3. lastnik uvozen iz IT, servisna razen servisa na 950km prazna:)

Vizualno bi na hitro rekel da je ok potem pa:

-lakmeter je na tanku pokazal na nekaterih delih tudi 1000+ se pravi so kar na debelo kitali:) deklc pokitan, okrog dihtmasa, barvane ledvicke, barvana maska od luči (ličar bi se lahko malo oblje potrudil ne pa da je za lakiral notri še kilo prahu). rahlo zamaknjena luč, neoriginal obe ročice zavore in sklopke, utezi krmila obe popravljeni in nekako nesimetrični, križi vilic naknadno barvani. Prižgal ga nisem:)

 

gume še za cca 1000km, potrosni material bolj proti koncu, svecke zračni fitler še nemenjani......debelina diskov 4.2mm........recimo zadnic sem šel gledat zja c 33000km je imel še 4.7.

cevi izpuha ze rahlo prežgane, tako da bi glede na videno dal motorju okoli 30000km, tudi ketna je bial ze rahlo raztegnjena:)

 

no in to je top shit odlično ohranjen Zjc:)

 

PS: zadnja cena na keš seveda je bila potem 3850 oz 100e nizja....................................................jao..........................jao...............

 

danes zjca ni več na netu, tako da se je očitno nekdo pošetno nategnil:) 

 

Jaz iščem naprej:)

 

pa da mi ne bo kdo spet solil pamet kupi si novega! Ampak jaz si odlično ohranjen motor, ki ni bil nikoli natelh, ki naj bi bil v piko, tudi tašnega predstavljam:)

Popravljeno . Popravil aselak
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poletje bo prej mim,preden boš ti najdu svojga namišlenga! ne vem kk ti rata rečt da filtr ni bil menjan pa svečke? razn če si razkopov? pol ga pa še vžgeš ne ....cccc

ti ne išč več,zate rastejo sm v trgovini!

 

Lp

 

aja še tole: rd bi da si ogledaš moj motor, da kej nouga zvem hahahhahaha :)

Popravljeno . Popravil shibby
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poletje bo prej mim,preden boš ti najdu svojga namišlenga! ne vem kk ti rata rečt da filtr ni bil menjan pa svečke? razn če si razkopov? pol ga pa še vžgeš ne ....cccc

ti ne išč več,zate rastejo sm v trgovini!

 

Lp

 

aja še tole: rd bi da si ogledaš moj motor, da kej nouga zvem hahahhahaha :)

 

Kaj si ti ja nor, ti maš tak spolirane feltne, da človek še blizu ne more, tako se blešči :D

 

Luka, kaj si že reku, da boš zamenjal original ročke za kratke ročke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si ti ja nor, ti maš tak spolirane feltne, da človek še blizu ne more, tako se blešči :D

 

Luka, kaj si že reku, da boš zamenjal original ročke za kratke ročke?

neupam pol bo tak kot ta aselak pršu gledat in bo reku da sm fuknu zato sm menov, pa da mam premal napumpane gume,pa zakaj mam špegu postran, jook stari pa da mam 0,15mm preveč nategneno verigo, da o ostalih malenkosti ne govorim :)

 

jaka: bom ja.enkrat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha kere mate:)imam še kross in maxiskuterja za vozit tako da ravno brez mope nisem:)ja prodajalec je sam povedal da nikoli niso nic menjali:)shibby a ti bi za razbitino 07 prevrteno dal 4000 brez da bi z ucem trznil:)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: shibbiy sigurno bi ti kaj našel:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če na vsakmu najdeš min 10 napak, bi tud na mojmu našel eno dve tri štiri pet šest.

lej takole ti bom povedov, po tvoje je usak prevrten pa razbit pa nevem kaj še, ok ne rečem da ni res, ker ne vem katere si gledal,moraš met res smolo da same take zbereš, samo povem ti nekej,

da če bi ti k men pršu pa takole začel sikat o motorju, pa da to ne bi blo res, bi te čez zaprta vrata nekam nagnov, da ne rečem druzga. pogoj pa je da se pove resnica kako pa kaj je z motorjem!

ker nekateri so kr brihtoli k kupujejo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi prebral kar pisem bi dojel. Ocitno pa ne znas brat ali ti pac mozak ne dovoli zastopit. Motorjev sem imel ze precej. In nikakor ne iscem dlake v jajcu. Napisem kaksno je dejansko stanje, mogoce bom s tem komu prisparal cas in denar!!!! Nevem v čem bi bil smisel da bi se jaz nekaj lagal!?!ocitno kolega shibby nisi se nikoli imel drugega motorja kot zjca in si zato klasičen egotrip. Neglede na to te nihce ne sili da beres moje poste.

Da ti dam en glup primer. A ce ti kupuješ dvd divx mp3 player in ob ugledu ugotovis da predvaja samo dvd brez ostalih formatov, vseeno kupis?!?!

Glede zaprtih vrat in metanja pa lahko poizkusis oz lahko greva za zacetek en sparing pa bova pac videla iz kakega testa sva. Ampak to seveda na forum ne spada.

Rekel bom samo to da ravno zaradi taksnih in drugacnih naivnezov so cene kot so. Dober motor ni vreden nic vec kot slab. Razbit ima isto ceno kot tisti ki je v piko. In vse se proda ker nekateri kupijo prvi klump ki jim pade pod roke. Pri meni pač no tako.

Ne glede na to bom tudi za naslednje potencialne nakupe napisal kako je bilo pa ali je to nekaterim prav ali ne. Če samo enemu članu foruma s tem prihranim čas, živce in bencin bom več kot srečen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!