Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Za se eno vprasanje, ali original izpuh od z750 2004-06 pase tudi na z750s 2005-06? Ker izgledata isto?

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za se eno vprasanje, ali original izpuh od z750 2004-06 pase tudi na z750s 2005-06? Ker izgledata isto?

Ja enaka sta... poglej poste nazaj, sicer jih je več menjalo...no en je sicer menjal tudi ne dolgo nazaj sm nevem kateri letnik je mel....

Popravljeno . Popravil ANCIENT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga zanima prodam akrapovic za z750-750s stari model. S certifikatom. cena 150e pogoj za prodajo je da mi kupec da svoj originalen izpuh:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Sem nov na forumu in tudi nov v svetu motociklizma( se bom nekega dne predstavil v zgornji temi :). Kupil sem si prvi motor in to je Z750, letnik 2007, 36.000 prevoženih, poštemplana servisna, arrow izpuh itd...

 

Zdaj me pa zanima kaj bi bilo najbolje preventivno zamenjati pred sezono? Prosil bi tudi katera olja bi bila najbolša/najugodnejša.. V mislih sem torej imel olje, filter, olje v menjalniku, zavorno olje in pa hladilno tekočino.. Bi predlagali še kaj ? Aja gume so skoraj nove hehe..

 

Najlepša hvala za odgovor, Lp Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Sem nov na forumu in tudi nov v svetu motociklizma( se bom nekega dne predstavil v zgornji temi :). Kupil sem si prvi motor in to je Z750, letnik 2007, 36.000 prevoženih, poštemplana servisna, arrow izpuh itd...

 

Zdaj me pa zanima kaj bi bilo najbolje preventivno zamenjati pred sezono? Prosil bi tudi katera olja bi bila najbolša/najugodnejša.. V mislih sem torej imel olje, filter, olje v menjalniku, zavorno olje in pa hladilno tekočino.. Bi predlagali še kaj ? Aja gume so skoraj nove hehe..

 

Najlepša hvala za odgovor, Lp Sašo

 

Preventivno je najboljše kr motor zamenjat pred sezono :D

 

Drugače pa najboljše da pelješ k kakemu mehaniku na servis bo že vedel ka je za poštima ker vidim da ne veš niti to da je menjalnik v bloku in maš skupno olje za vse ;) drugače pa castrol, jaz sem v vse kawasakije dajal agip v manualu poglej kako viskoznost rabiš in to je to filter se itak menja zavorno tudi in antifriz lahko tudi zamenjaš

 

Kaj pomeni da so gume skoraj nove dosti profila al nov letnik ?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Sem nov na forumu in tudi nov v svetu motociklizma( se bom nekega dne predstavil v zgornji temi :). Kupil sem si prvi motor in to je Z750, letnik 2007, 36.000 prevoženih, poštemplana servisna, arrow izpuh itd...

 

Zdaj me pa zanima kaj bi bilo najbolje preventivno zamenjati pred sezono? Prosil bi tudi katera olja bi bila najbolša/najugodnejša.. V mislih sem torej imel olje, filter, olje v menjalniku, zavorno olje in pa hladilno tekočino.. Bi predlagali še kaj ? Aja gume so skoraj nove hehe..

 

Najlepša hvala za odgovor, Lp Sašo

"Prosil bi tudi katera olja bi bila najbolša/najugodnejša".... Pri olju ti priporočam, da ne gledaš najugodnejša ampak samo tista, ki so res dobra (priznane znamke), Katere znamke ti nebom pisla, ker je tu cela znanost ... npr. veliko jih priporoča MOTUL, spet drugi pravijo da ne, tudi sam se mi zdi na oko precej bol "redek" kot npr  Fuchs, Castrol in ostale nisem uporabljal. Vsekakor ne it v kak Lidl po olje ;)   Se pravi olje pa filtr za olje moraš zamenjat 100%, za ostalo pa bi bilo dobro če bi zvedel kdaj je bilo nazadnje menjano... ker tega je cel spisek, zračni filter, svečke, zavorno olje, (hladilna tekočina), veriga, zobniki, zavorne ploščice... Predlagam, da vtipkaš v googla MANUALS FOR Z750 2007 in si najdeš pdf z vsemi podatki, ki jih rabiš kdaj naj bi se kaj menjalo itd... ti vrže mislim, da že prvi najden rezultat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mopedek ima že toliko kilometrov, da je čas za pregled in morebitno nastavitev ventilov (sploh ker se z-jem radi vrtijo kilometri tudi malo nazaj in je zato vprašljivo koliko jih dejansko ima), ter zamenjavo tesnila pokrova ventilov, ki rado pušča. potem so še svečke, če niso bile že dolgo menjane.

 

tko da ventile, pa recimo svečke le pelji na servis, kar je pa tekočin pa filtrov se pa lahko igraš sam. en mini navet, kakih lahkih stvari ne dajaj v "prtljažni prostor" pod sedež (robčki, podkapa al kaj podobno lahkega), ker rado te stvari povleče v zračni filter. 

 

olje najboljše da uporabljaš tisto, ki je bilo notr do sedaj, ker pri menjavi proizvajalca imajo eni potem težave s sklopko (agip, motul sta kar se tega tiče ok). pa spet ni treba si ravno kako zlato olje notr zlivat (ala motul 300v), ker je brez veze sej ne boš tiščal motorja v blokado kot, če bi ga imel za na pisto. enako velja za hladilno in zavorno tekočino. važno da ustreza standardom predpisanim iz strani proizvajalca. 

 

raje daš kak evrček več pa kupiš "športen filter" ala k&n, pipercross, ga potem samo čistiš (in sploh se to dobro sliši :P ), če nimaš crash padov je to kr fajn kupit in kot še "nujen" upgrade so kitajske ročke sklopke in zavore, boš lažje sklopko stiskal, ki je mogoče mal trda, pa spet lepše zgleda :P. a pa ne pozabi še kakih fancy nalepk za feltne.

 

manual si pa poišči na netu, al pa ga mogoče kdo ma, jst vidim, da sm ga zbrisala, tko da ne morem pomagat.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to sploh nimaš kej falit. sploh zdej k maš še te katrice http://www.smartpaycard.net/si/default.wlgt

 

ko pride, probaš če so ti ta prave poslali (puše moreš sicer od svojih original pobrat), če je ok super, če so poslali narobe pa zatežiš in ti pošljejo nove (starih ti niti ni treba nazaj pošiljat), tko da zgubit nimaš prav nič. pa veselo kupovanje želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf najllepša hvala za tako hitre odgovore. Glede matarjala nisem rekel da bom varčeval(kupovanje olja v Lidlu :BUA: ), napisal sem kaj bi bilo najbolše in najugodneje. Če sem prav videl, so prej tankali olje Motul 5100, tako da bom verjetno res kar isto tankal..

 

Res da o motorjih za 1x še ne vem veliko, sem bolj sam svoj mehanik pri avtih, tako da tukaj se bom moral še veliko naučiti.. Ampak glede olja in filtra in teh tekočin tudi ne moraš odkrivat tople vode, če se prej malo pozanimaš, pokličeš kolega na nadzor in nimaš dveh levih rok..

 

Potem pa res za 1x vse tekočine in pa oba filtra, potem bom pa videl kako in kaj . Ja v planu imam zamenjat še ročke in pa blatnik bi dal čez zadnjo gumo, se mi zdi kar pametna stvar.. ampak vse ob svojem času, :glare:

 

Kje pa kupiti K&N športni filter ?

 

Lp, Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf najllepša hvala za tako hitre odgovore. Glede matarjala nisem rekel da bom varčeval(kupovanje olja v Lidlu :BUA: ), napisal sem kaj bi bilo najbolše in najugodneje. Če sem prav videl, so prej tankali olje Motul 5100, tako da bom verjetno res kar isto tankal..

 

Res da o motorjih za 1x še ne vem veliko, sem bolj sam svoj mehanik pri avtih, tako da tukaj se bom moral še veliko naučiti.. Ampak glede olja in filtra in teh tekočin tudi ne moraš odkrivat tople vode, če se prej malo pozanimaš, pokličeš kolega na nadzor in nimaš dveh levih rok..

 

Potem pa res za 1x vse tekočine in pa oba filtra, potem bom pa videl kako in kaj . Ja v planu imam zamenjat še ročke in pa blatnik bi dal čez zadnjo gumo, se mi zdi kar pametna stvar.. ampak vse ob svojem času, :glare:

 

Kje pa kupiti K&N športni filter ?

 

Lp, Sašo

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=z750+k%CB%9B%26n&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xz750+k%26n+2007&_nkw=z750+k%26n+2007&_sacat=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo motoristi.Prosil bi vas za pomoč.Imam kawasakija z750 letnik 2007.Kupil sem univerzalni indikator prestav.Povezal sem vse žice razen žice za neutral.Mogoče kdo ve,ali kje se bi dobil podatek,kakšne barve sta žici na motorju, ki sta za zeleno lučko na armaturi,katera se prižge ko je motor v prostem teku oz v "leru".

 

Hvala za pomoč.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo motoristi.Prosil bi vas za pomoč.Imam kawasakija z750 letnik 2007.Kupil sem univerzalni indikator prestav.Povezal sem vse žice razen žice za neutral.Mogoče kdo ve,ali kje se bi dobil podatek,kakšne barve sta žici na motorju, ki sta za zeleno lučko na armaturi,katera se prižge ko je motor v prostem teku oz v "leru".

 

Hvala za pomoč.

 

LP

 

 

Izvoli:

 

http://www.acutrac.co.uk/ekmps/shops/acutracltd/resources/Other/dg8-pd8-fitting-guide-13june07.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala joker!Sem probal na suho, z aparatom preveril tok in je to to!Jutri povežem še zadnjo žico in bo delalo!

 

Hvala ti!

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to sploh nimaš kej falit. sploh zdej k maš še te katrice http://www.smartpaycard.net/si/default.wlgt

 

ko pride, probaš če so ti ta prave poslali (puše moreš sicer od svojih original pobrat), če je ok super, če so poslali narobe pa zatežiš in ti pošljejo nove (starih ti niti ni treba nazaj pošiljat), tko da zgubit nimaš prav nič. pa veselo kupovanje želim.

No to je bilo pa vspodbudno grem v akcijo in full hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je bilo pa vspodbudno grem v akcijo in full hvala.

 

Kupil že drug komplet ročic...kratke...neprecenljiv občutek =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si, da si stlaču vse 4 gor....

 

Mam tri mopede pri hiši, ta tretjega kompleta še sploh nisem naročil ;)

 

Glede na to, da imaš ozkosnopni pogled razmišljanja bi morda lahko sklepal da imam sedaj gor dolge in da sem kupil še en kratek komplet, ampak seveda sem zmontiral dva kompleta bravo  :slap:

Če že uporabljaš sarkastične komentarje, naj bodo vsaj na mestu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam tri mopede pri hiši, ta tretjega kompleta še sploh nisem naročil ;)

 

Glede na to, da imaš ozkosnopni pogled razmišljanja bi morda lahko sklepal da imam sedaj gor dolge in da sem kupil še en kratek komplet, ampak seveda sem zmontiral dva kompleta bravo  :slap:

Če že uporabljaš sarkastične komentarje, naj bodo vsaj na mestu...

vsi vemo, da je šlo za zdravo šalo, razn mogoče tebe :P , zakaj ne neročiš še tretji komplet, aja, mogoče zato, ker vseh 6 težko spraviš gor :kva2:

 

:004

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam tri mopede pri hiši, ta tretjega kompleta še sploh nisem naročil ;)

 

Glede na to, da imaš ozkosnopni pogled razmišljanja bi morda lahko sklepal da imam sedaj gor dolge in da sem kupil še en kratek komplet, ampak seveda sem zmontiral dva kompleta bravo  :slap:

Če že uporabljaš sarkastične komentarje, naj bodo vsaj na mestu...

Ozkosnopni.. :notworthy: (bravo za besedo najprej), imaš ti smisel za humor .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje se šalijo a ko omeniš kaj o KawaSAkiju al pa opremi ...pol je pa konc..... :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ozkosnopni.. :notworthy: (bravo za besedo najprej), imaš ti smisel za humor .)

 

Ja lej, mogoče mi prepogosto pritisk naraste, ampak to je samo zato, ker je v današnjem času težko veš kaj je hec in kaj ne...sploh na motosvetu...vsakodnevno prepucavanje in drkanje v glavo, da o merjenju kdo ma daljšega sploh ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!