Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Pozdravljeni,

je tle mogoče kakšen mehanik, ki bi mi lahko svetoval glede zračnosti ventilov. Pri menjavi tesnila na pokrovu sem kontroliral še zračnost in ugotovil, da so vsi izpušni izven tolerance (stisnjeni) za 0,02 stotinki (torej 0,20 namesto 0,22) in en sesalni za 0,05 stotink (torej 0,10 namesto 0,15). V user manualu so navedene spodnje tolerance. Dobivam različna mnenja ali naj grem v korekcijo ali ne. Prevoženih  je 40k. Osebno bi raje sestavil motor in gasa dalje, če zadeva ni kritična? Hvala za vsak namig.

Exhaust 0.22 ∼ 0.31 mm (0.0087 ∼ 0.0122 in.)
Inlet 0.15 ∼ 0.24 mm (0.0059 ∼ 0.0094 in.)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, wabb pravi:

Pozdravljeni,

je tle mogoče kakšen mehanik, ki bi mi lahko svetoval glede zračnosti ventilov. Pri menjavi tesnila na pokrovu sem kontroliral še zračnost in ugotovil, da so vsi izpušni izven tolerance (stisnjeni) za 0,02 stotinki (torej 0,20 namesto 0,22) in en sesalni za 0,05 stotink (torej 0,10 namesto 0,15). V user manualu so navedene spodnje tolerance. Dobivam različna mnenja ali naj grem v korekcijo ali ne. Prevoženih  je 40k. Osebno bi raje sestavil motor in gasa dalje, če zadeva ni kritična? Hvala za vsak namig.

Exhaust 0.22 ∼ 0.31 mm (0.0087 ∼ 0.0122 in.)
Inlet 0.15 ∼ 0.24 mm (0.0059 ∼ 0.0094 in.)

 

Ups, vidim, da sem enote mal pomešu :blush: mislil sem 0,02 mm in 0,05 mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je potrebno nastaviti. Sploh, če si že tako daleč, da si jih pregledal in ugotovil, da so izven toleranc bi bilo neumno jih ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Domen L pravi:

To je potrebno nastaviti. Sploh, če si že tako daleč, da si jih pregledal in ugotovil, da so izven toleranc bi bilo neumno jih ne.

Sem dobil še nekaj mnenj kot je tvoje, zato se bodo nastavili. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,zanima me katere pnevmatike imate na svojih z-jih,nisem neki divjak vendar da se lahko brez skrbi  pelješ v ovinek mal hitrej,pa da ni cisto premehka da mi jo v eni sezoni pobere...tako da potrebujem vaše izkušnje,da bo odločitev lažja :cool: Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim Mitas, spredaj mam še Savo. Se pravi jih vozim že par sezon :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojem Metzeler Z8, gledal sem tudi Pirelli Angel GT..oboje naj bi zdržalo več km,..bomo videli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Legenda30 pravi:

Pozdravljeni,zanima me katere pnevmatike imate na svojih z-jih,nisem neki divjak vendar da se lahko brez skrbi  pelješ v ovinek mal hitrej,pa da ni cisto premehka da mi jo v eni sezoni pobere...tako da potrebujem vaše izkušnje,da bo odločitev lažja :cool: Lp.

Odgovor na tvoje vprašanje je relativen glede na koliko kilometrov boš prevozil v eni sezoni ne koliko sezon se boš vozil z gumo :sleep2: drugače pa Mitas! Zadnja mi je zdržala nekje med 2700k in 5500km, prva pa na vsake dve zadnje pa tudi če ima še "nekaj" profila jo menjam. Zapomni si da prednja pnevmatika vodi smer, zadnja ji samo sledi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če bi moral letos naredit servis motorja ali ga lahko preskočim? Namreč lani sem naredil samo 1700km. Lani sem naredil servis(olje, filter, zav. tekočina, itd..) meseca maja.

Popravljeno . Popravil edi123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, edi123 pravi:

Mene pa zanima če bi moral letos naredit servis motorja ali ga lahko preskočim? Namreč lani sem naredil samo 1700km. Lani sem naredil servis(olje, filter, zav. tekočina, itd..) meseca maja.

Lahko ga preskočiš, čeprav tistih 50€ jaz nebi šparal glede na to, da vrjetno je motor stal pol leta :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, edi123 pravi:

Mene pa zanima če bi moral letos naredit servis motorja ali ga lahko preskočim? Namreč lani sem naredil samo 1700km. Lani sem naredil servis(olje, filter, zav. tekočina, itd..) meseca maja.

Sam filter za olje in olje i basta!Motor na mestu segreješ,spustiš olje,menjaš filter,naliješ novo olje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel kdo v preteklosti Dunlop RoadSmart II pa je potem zamenjal za kaj druga? Namreč bo treba zamenjat gume letos verjetno vsaj zadnjo. Če bi kdo priporočal katere druge? Sicer sem naredil kar dosti km z njimi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, edi123 pravi:

Je imel kdo v preteklosti Dunlop RoadSmart II pa je potem zamenjal za kaj druga? Namreč bo treba zamenjat gume letos verjetno vsaj zadnjo. Če bi kdo priporočal katere druge? Sicer sem naredil kar dosti km z njimi....

Zvozil 3 komplete RoadSmart I, 1 komplet RoadSmart II in zdaj vozim že kar nekaj časa samo še Mitas. 

Se voziš sam? koliko km letno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, edi123 pravi:

Vecinoma sam. Ja lani samo 1700, predlani pa 5000. 

Mitas SF bo ravno za sezono ali dve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za prejsne odgovore,rad bi še izvedel glede pnevmatik DUNLOP ROADSMART 3,ter DUNLOP sportsmart 2,je velika razlika pri obrabi gum,ter kako je s prijemom cestišča??Iščem predvsem pnevmatike za daljše prevožene kilometre ter boljsi oprijem v ovinkih,Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debata o oljih je premaknjena tule:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
15 minutes ago, HyperJack said:

Ti jim kr lepo povej, da tole niti pod razno ni prvko srecanje Z.jevcev ;)

Dobro to se ve da ni prvi, pa zadnji tud ne. Za to ekipo ''Kawasaki Z Slovenija'' je pa to prvi tak dogodek predvidevam. No ma sej whatever kateri je, sam da nekej je pa da se ve za koga! :) Važno je samo da se družimo po-družimo na tak in drugačen način.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam nove originalne Kawasakijeve zavorne ploščice za sprednji zavori, pašejo na letnike od 07-10. Zadnja cena je 100€. Info na 041 954 498.

image.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

helou,

da malo zaokrožim mojo težavo. Torej na koncu sem se odločil, da dam zavarit pokrov (mi je zrihtal Jerman), kolega pa ga je pokital in polakiral (mal je zgrešu barvo ampak bo že :) ) zadevo smo sestavili in funkcionira.

Mal je blo pestro pa nisem uspel prej napisati bi se pa zahvalil uporabniku sesir, Wakasaki in wabb za vaše odgovore. So bili v pomoč :)

 

Imam pa še eno vprašanje in sicer sem kupil plug and play indikator prestav in nikakor ne najdem konektorja pod voznikovim sedežem. Kakšna ideja?  aja motor je letnik 2006

hvala še enkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!