Skoči na vsebino

Ocene slovenskih moto trgovin


Climber

Priporočene objave

Temu se po kmečko reče "tržna molža!"

 

To je isto, kot tisti, ki je češnje kradel, pa ga je lastnica okarala,češ... Baraba sakramenska!, kradeš! Pa ji je falot obljubil, da jo bo nategnil, ko sestopi...

In res. Tip sestopi, se obriše okorg ust in odžvižga v svobodo. Tastara pa gleda za njim in mu vsa razočarana zabrusi:

"Saj sem vedela, kdor krade, ta tud' laže...."

 

No, tako pa prodajalci (na splošno) lupijo potrošnike........... Npr v reklamah:

"Pri nas dobite vse, kar si poželite!!!"

Ne ne!!! Pri "nas" lahko kupite, kar si poželite, ker ti zastonj danes ne bo nihče nič dal - kvečjemu kaj vzel!

No, tole tako, posplošeno, predpraznično novačenje ljudi, ki jim je ostalo še kaj cvenka...

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu zadeva kupon za 30%popust v tcju ,bi ga jst rabu.

Hvala,...

 

pošlji mi na pm podatke, pa ti ga jaz pošljem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sam zdj pa res ne vem...kaj ste tako zapeli za te čestitke/bone?!?

 

Lepa gesta od njih in pač "opozorilo" da imajo v tem časi popuste:)

 

Srečnega in zdravega tudi Vam!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pri teh 30% zamislim s kakšnimi maržami operirajo.........

 

Normalno da jim ostane! Saj od tega živijo... 

 

Brez zamere Leteči, ampak nikoli ne razumem ljudi, ko se sprašujejo take stvari... Glej, sej če meniš da jim ostane preveč, ne rabiš motorirati, to ni nujno življenjsko potrebno... Žal, treba je pokrit vse stroške, poplačat zaposlene, itd. 

 

S kdaj vprašaš, kakšne marže imajo trgovci pri recimo prodaji kruha?  :blink:

 

pismo, spet sem off topic!  :krneki:  :bum:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

60% jim ostane pri normalni ceni, 30% jim ostane pri novoletnih akcijah, 10-30%  jim ostne ko imajo razprodajo oz. ko artikel ne gre dobro v promet. Napram trgovcem z oblačili in tekstilom je to mačji kašelj, tam ponujajo 50-70% pa jim še ostane tako, da.......

Drugače danes pustil 300€ za opremo ter zadovoljen z prodajalcem ki me je stregel.

Popravljeno . Popravil bugy2004
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sam zdj pa res ne vem...kaj ste tako zapeli za te čestitke/bone?!?

 

Lepa gesta od njih in pač "opozorilo" da imajo v tem časi popuste:)

 

Srečnega in zdravega tudi Vam!

V trgovini se mi je uspelo zdilat za 20% in to če s kolegom kupiva dve jakni.Še dobro da niso imeli prave mire,zdej mi s tem bonom lahko uspe prit na -30%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

60% jim ostane pri normalni ceni, 30% jim ostane pri novoletnih akcijah, 10-30%  jim ostne ko imajo razprodajo oz. ko artikel ne gre dobro v promet. Napram trgovcem z oblačili in tekstilom je to mačji kašelj, tam ponujajo 50-70% pa jim še ostane tako, da.......

Drugače danes pustil 300€ za opremo ter zadovoljen z prodajalcem ki me je stregel.

 

In kaj ti to sporoča? Da te hočejo že v štartu nategniti kolikor si dolg in širok. To so pač naši trgovci, ki jim za storitev dol visi in je vse kar znajo nabiti marže. 

 

Na srečo obstaja par izjem, pri katerih vem, da lahko brez težav kupim izdelek in ga ne bom čez par mesecev našel kje na spletu za pol cene v redni prodaji in pa da storitve ne bo konec takoj ko bom plačal račun in stopil skozi vrata. Ne rabim trepljanja po ramenu, ne rabim novoletnih bonov, ne rabim zabav s stevardesami in fensi reklam. Potrebujem korektno storitev in nasvet oz. korekten odziv v primeru ko kaj ne štima ali gre kaj narobe. In to velja za vse nakupe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori ampak če nabaviš toliko preveč robe, ki je potem ne moreš prodati in moraš izgubo vkalkulirati v tako visoke marže je to slab poslovni model in pika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem tam kjer majo to po taki ceni in kvaliteti kt mi odgovarja :grim. Za enkrat nisem meu problemov z robo staro tudi do 18 let :OK:. Pubeki in pupe kupujte po pamet.. :bum: . Pa še za pajkico...hvala enako... :boobies:  :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem tam kjer majo to po taki ceni in kvaliteti kt mi odgovarja :grim. Za enkrat nisem meu problemov z robo staro tudi do 18 let :OK:. Pubeki in pupe kupujte po pamet.. :bum: . Pa še za pajkico...hvala enako... :boobies:  :l_01:

In kje je to, če ni skrivnost, lahko tudi na pz, da bomo tudi mi pubeci vedli kako se stvarem streže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ti to sporoča? Da te hočejo že v štartu nategniti kolikor si dolg in širok. To so pač naši trgovci, ki jim za storitev dol visi in je vse kar znajo nabiti marže. 

 

 

 

 

Taka marža pri tako občutljivem blagu in precej kompliciranih strankah kot je moto oprema se ti zdi nateg po dolgem  in počez? 

 

Za hec, zračunajmo. Hipotetično

 

 

nabavna cena recimo rokavic je 100€, s 60% marže je to 160€, s plačanim ddv je to 195€ zdej dejva 30% popusta in rokavice prodava za 136€. Tem 136€ odbijemo  22%ddvja in kaj imamo? 111 €!!!!! 11€ dobička!! de se ne bo kdo zadavil s tolk keša. Prodat jih moraš sto!! da pokriješ deset parov ki ti zarad cifre barve whatever ostajo še leto ali dve. In vse to v Sloveniji, ki ima cela manj motoristov kot ena Bolonja ali Minhen.

 

Predno se zataknemo na detajlu, da jih 10 ne sme ostat, poračunajmo še tole. En model, vsaj 5 velikosti, in po navadi vsaj 5 barvnih kombinacij. Zdaj pa ugotovi, katere se ne bodo prodale, in izposluj, da številkeali barve ne bo v  v lotu/paketu Če jih naročiš premalo, jih med sezono skoraj ne morš dokupit.

 

aja, maloprodaja take sezonske stvari naroča na zaključevanjih, za leto v naprej. Torej te ena taka zima kot je bla letošnja zavlečena v maj, pojebe na celi črti.  

 

 

Kot si rekel, problem je kadar šepajo tiste, ta zastojn stvari. Storitev in odnos. Redne MPC se mi zdijo malenkost višje kot v tujini. tistih anomalij, s 50% razlike jaz ne opažam več.    

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Taka marža pri tako občutljivem blagu in precej kompliciranih strankah kot je moto oprema se ti zdi nateg po dolgem  in počez? 

 

Za hec, zračunajmo. Hipotetično

 

 

nabavna cena recimo rokavic je 100€, s 60% marže je to 160€, s plačanim ddv je to 195€ zdej dejva 30% popusta in rokavice prodava za 136€. Tem 136€ odbijemo  22%ddvja in kaj imamo? 111 €!!!!! 11€ dobička!! de se ne bo kdo zadavil s tolk keša. Prodat jih moraš sto!! da pokriješ deset parov ki ti zarad cifre barve whatever ostajo še leto ali dve. In vse to v Sloveniji, ki ima cela manj motoristov kot ena Bolonja ali Minhen.

 

 

Kot si rekel, problem je kadar šepajo tiste, ta zastojn stvari. Storitev in odnos. Redne MPC se mi zdijo malenkost višje kot v tujini. tistih anomalij, s 50% razlike jaz ne opažam več.

 Ha, ha, ha...

Si ti kdaj videl nabavne cene?

Kitajci, vijetnamci, bangladeš, pakistan... to delajo za 5-10€ (z dostavo) , pol se pa začne "veselica" . Tisti 5-10 v vrsti (kot končni) si potem res vzame cca 30% ampak skupnega zaslužka je pa enih 1000% .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 Ha, ha, ha...

Si ti kdaj videl nabavne cene?

Kitajci, vijetnamci, bangladeš, pakistan... to delajo za 5-10€ (z dostavo) , pol se pa začne "veselica" . Tisti 5-10 v vrsti (kot končni) si potem res vzame cca 30% ampak skupnega zaslužka je pa enih 1000% .

lp

Franc

 

 

ne nikoli. Niobenih. 25 let v štacuni ni blo dovol, da bi vedel kako to špila.....mal nabijam iz dolgčasa.

 

Franc, Alpinestars je v Asolu, Dainese v Vicenzi. Nolan v Bergamu. To je 400 Km stran. To ni 15a roka. in ne mislit da so tam zadeve po 2€, in da jih za teboj mečejo. 

 

bangladeške čelade in pakijeve rokavice so tud pr nas mal več kot kikiriki, Dobra oprema pač ne. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar misli si. 16 let sem bil carinik in sem videl nabavne cene. Alpinestars (moj) je narejen nekje na daljnem vzhodu (s tem, da je jakna narejena drugod kot hlače, pa so prodajali kot komplet) .

Cunj evropskega porekla praktično ni, še tiste ki so pa so v najboljšem primeru kakšna Romunija.

Lahko mi verjameš da ne "nabijam" .

lp

Franc

ps. Ktm rokavice so Pakistan

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soglašam.

Nekdo je vmes "jokal" o slabih zaslužkih in nizkih maržah (to me je motilo) .

lp

Franc

 

 

nič nism jamral, in ne mi srat z neko big picture, češ, kitajci delajo za pest riža, tle pa nas štacunarji nategnejo za suho zlato....Kupi dainese in ga distribuiraj. No, daj. Čeprav ti kao veš, od kje je roba hodila, je ne morš kupit, niti prodajat. Štacunar mora nabavljat po uradnih kanalih, In med slovenskim uvoznikom/zastopnikom/prodajalcem NI 10 rok, kot si blebetal, in dobre robe ne dobijo po kitajskih cenah.

 

grem od tle. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka marža pri tako občutljivem blagu in precej kompliciranih strankah kot je moto oprema se ti zdi nateg po dolgem  in počez? 

 

Za hec, zračunajmo. Hipotetično

 

 

nabavna cena recimo rokavic je 100€, s 60% marže je to 160€, s plačanim ddv je to 195€ zdej dejva 30% popusta in rokavice prodava za 136€. Tem 136€ odbijemo  22%ddvja in kaj imamo? 111 €!!!!! 11€ dobička!! de se ne bo kdo zadavil s tolk keša. Prodat jih moraš sto!! da pokriješ deset parov ki ti zarad cifre barve whatever ostajo še leto ali dve. In vse to v Sloveniji, ki ima cela manj motoristov kot ena Bolonja ali Minhen.

 

Predno se zataknemo na detajlu, da jih 10 ne sme ostat, poračunajmo še tole. En model, vsaj 5 velikosti, in po navadi vsaj 5 barvnih kombinacij. Zdaj pa ugotovi, katere se ne bodo prodale, in izposluj, da številkeali barve ne bo v  v lotu/paketu Če jih naročiš premalo, jih med sezono skoraj ne morš dokupit.

 

aja, maloprodaja take sezonske stvari naroča na zaključevanjih, za leto v naprej. Torej te ena taka zima kot je bla letošnja zavlečena v maj, pojebe na celi črti.  

 

 

Kot si rekel, problem je kadar šepajo tiste, ta zastojn stvari. Storitev in odnos. Redne MPC se mi zdijo malenkost višje kot v tujini. tistih anomalij, s 50% razlike jaz ne opažam več.    

 

Sej nisem ravno najboljši matematik ampak tukaj je napisano, kot da nisi prodal niti ene rokavice po redni ceni. In že v štartu daješ 30% popusta vsem. Nisi pa napisal, da pri redni ceni prodaš s takšnim in takšnim dobičkom, tiste pa ki ti ostanejo pa še vedno prodaš z dobičkom 11eur. Torej ne vidim potrebe bo računanju pokrivanja ostanka v kolikor ta ne konča v smeteh (če se to zgodi pa je nekaj narobe se mi zdi).

 

Sicer pa glej moja ocena in objava je bila zelo pavšalna, vem da je včasih kje malo več dobička in nekje malo manj. Kar si želim in kar se mi zdi prav je to, da mi trgovec ponudi blago po ceni, ki je zanj vzdržna zame pa ugodna. Popuste pa nudi za blago, ki ga ne more prodati oz. mu ostaja. Če pa lahko že v začetku ponudi 30% popusta brez da bi mignil si pač mislim svoje (v takem primeru sigurno ne dela po tvojem prejšnjem izračunu). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!