Skoči na vsebino

Ocene slovenskih moto trgovin


Climber

Priporočene objave

Taka marža pri tako občutljivem blagu in precej kompliciranih strankah kot je moto oprema se ti zdi nateg po dolgem  in počez? 

 

Za hec, zračunajmo. Hipotetično

 

 

nabavna cena recimo rokavic je 100€, s 60% marže je to 160€, s plačanim ddv je to 195€ zdej dejva 30% popusta in rokavice prodava za 136€. Tem 136€ odbijemo  22%ddvja in kaj imamo? 111 €!!!!! 11€ dobička!! de se ne bo kdo zadavil s tolk keša. Prodat jih moraš sto!! da pokriješ deset parov ki ti zarad cifre barve whatever ostajo še leto ali dve. In vse to v Sloveniji, ki ima cela manj motoristov kot ena Bolonja ali Minhen.

 

Predno se zataknemo na detajlu, da jih 10 ne sme ostat, poračunajmo še tole. En model, vsaj 5 velikosti, in po navadi vsaj 5 barvnih kombinacij. Zdaj pa ugotovi, katere se ne bodo prodale, in izposluj, da številkeali barve ne bo v  v lotu/paketu Če jih naročiš premalo, jih med sezono skoraj ne morš dokupit.

 

aja, maloprodaja take sezonske stvari naroča na zaključevanjih, za leto v naprej. Torej te ena taka zima kot je bla letošnja zavlečena v maj, pojebe na celi črti.  

 

 

Kot si rekel, problem je kadar šepajo tiste, ta zastojn stvari. Storitev in odnos. Redne MPC se mi zdijo malenkost višje kot v tujini. tistih anomalij, s 50% razlike jaz ne opažam več.    

Saj je res da nikoli nisem bil ravno dober v matematiki, ampak nikakor mi ni jasno, kako si prišel do vmesnega rezultata 136€!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je res da nikoli nisem bil ravno dober v matematiki, ampak nikakor mi ni jasno, kako si prišel do vmesnega rezultata 136€!?

Se posipam s pepelom....   "my bad".... napačno pritiskal po kalkulatorju! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Kdaj pa je avto triglav preselil prodajo dainese v toti maribori.... :huh:

Se mi zdi, da sem nekje prebral, da je Dainese sedaj prevzel AS Domžale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da sem nekje prebral, da je Dainese sedaj prevzel AS Domžale...

Je treba prevert :hmm: (uradno je dobavitelj sicer tudi Dainese outlet v kozini a so vsi nekam daleč).

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Da še jaz pristavim moj "piskrček".

Ker sem iz Kranja, najprej zavijem k Šternu ter povprašam pri Panigazu.

 

Štern je fajn štacuna ampak na lagerju imajo samo najbolj tipično robo, tako da pri njih nisem uspel še nič kupit. Škornji premajhni, hlače prekratke,... za vse bi moral naročit in čakat; ma se rajši do Lj zapeljem in lahko pomerim.

 

Panigaz, ker imam Suzukija sem večkrat tam za dele spraševal po telefonu, pa je tipo na drugi strani tako godrnjav, da zaenkrat še nisem bil osebno tam.

 

Kmc - štacuna res poka po šivih od oblek, edino pri njih sem našel za mojo rit ustrezne hlače (podaljšan model) in pripadajočo jakno. Pa kakšne ključavnice in spreje itd. Edino cene za kakšno stvar znajo biti drugje nižje (spreji za ketno recimo). Zadovoljen. 8/10

 

TC - njim sem pustil največ denarja, ker sem kupil motor, škornje, čelado,... Še kar zadovoljen, kot napisano že prej, so prodajalci včasih malo hecni. Predsem mi gre zelo na živce, da ti hočejo res na vsak način kaj prodat, tudi če si prišel samo malo pogledat. Prodaja in dostava motorja je bila b.p. S svetovanjem ob nakupu pa nisem zadovoljen - prodali so mi želvo brez zračnikov v stari obledeli škatli (kao edina moje velikosti), bohvedi od kdaj je bila tam; pa premajhne škornje kao saj se bodo raztegnili, jaz pa ožuljen; čelado brez pinlock sistema, o meglenju vizirja nobenega nasveta; ko sem kupil originalen nadomesten vizir nima antifog nanosa kot isti originalno na čeladi. Zadovoljen sem bil pa s tem, da sem kupil neprimeren dodatek na sw-motechu in so ga vzeli nazaj, čeprav smo se malo pogovarjali (po naših zakonih ga itak morajo v 8 dneh). Recimo 7/10

 

BS center - podoben filing kot pri Šternu ali pa je še celo manjša štacunca.

 

 

Sedaj pa iščem pinlock vizir za mojo čelado, uradna pinlock spletna stran pravi da obstaja, na zalogi ni nikjer, pa bo tole zanimiv test za štacune če mi bo kdo uspel dobavit. Sporočim rezultate :)

Popravljeno . Popravil stromar-aly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz pristavim moj "piskrček".

Ker sem iz Kranja, najprej zavijem k Šternu ter povprašam pri Panigazu.

 

Štern je fajn štacuna ampak na lagerju imajo samo najbolj tipično robo, tako da pri njih nisem uspel še nič kupit. Škornji premajhni, hlače prekratke,... za vse bi moral naročit in čakat; ma se rajši do Lj zapeljem in lahko pomerim.

 

Panigaz, ker imam Suzukija sem večkrat tam za dele spraševal po telefonu, pa je tipo na drugi strani tako godrnjav, da zaenkrat še nisem bil osebno tam.

 

Kmc - štacuna res poka po šivih od oblek, edino pri njih sem našel za mojo rit ustrezne hlače (podaljšan model) in pripadajočo jakno. Pa kakšne ključavnice in spreje itd. Edino cene za kakšno stvar znajo biti drugje nižje (spreji za ketno recimo). Zadovoljen. 8/10

 

TC - njim sem pustil največ denarja, ker sem kupil motor, škornje, čelado,... Še kar zadovoljen, kot napisano že prej, so prodajalci včasih malo hecni. Predsem mi gre zelo na živce, da ti hočejo res na vsak način kaj prodat, tudi če si prišel samo malo pogledat. Prodaja in dostava motorja je bila b.p. S svetovanjem ob nakupu pa nisem zadovoljen - prodali so mi želvo brez zračnikov v stari obledeli škatli (kao edina moje velikosti), bohvedi od kdaj je bila tam; pa premajhne škornje kao saj se bodo raztegnili, jaz pa ožuljen; čelado brez pinlock sistema, o meglenju vizirja nobenega nasveta; ko sem kupil originalen nadomesten vizir nima antifog nanosa kot isti originalno na čeladi. Zadovoljen sem bil pa s tem, da sem kupil neprimeren dodatek na sw-motechu in so ga vzeli nazaj, čeprav smo se malo pogovarjali (po naših zakonih ga itak morajo v 8 dneh). Recimo 7/10

 

BS center - podoben filing kot pri Šternu ali pa je še celo manjša štacunca.

 

 

Sedaj pa iščem pinlock vizir za mojo čelado, uradna pinlock spletna stran pravi da obstaja, na zalogi ni nikjer, pa bo tole zanimiv test za štacune če mi bo kdo uspel dobavit. Sporočim rezultate :)

 

Laba: Dober odnos in pomagajo z nasveti in popusti :D

Popravljeno . Popravil motoboyzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom pohvalil KMC  :grim

 

Vse sem se dogovarjal z Leo, kakor je rekla, tako je tudi bilo (te pokličem čez 5 min in res klic), to je meni pri odnosu prodajalec-kupec najbolj všeč, da se drži dogovorjenega... roba je bila v trgovini celo en dan pred dogovorjenim, dobil še malo popusta in odšel zadovoljen ven :)

 

KMC, jaz vas lahko samo pohvalim in še se bom vrnil v vašo trgovino!

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom pohvalil KMC  :grim

 

Jaz jih tudi lahko samo pohvalim.

Sem ženo peljal malo na morje, pa sva se na poti domov mimogrede oglasla v KMC. Videl sem Fazerco v katero sem se zaljubil ..... zadevo skeširal in sam šef Matjaž S. mi jo je z kombijem pripeljal na Ptuj.

Prišel je pol ure za mano. To je odnos prodajalec-kupec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pred enim mescem sem nujno potreboval škornje. Ogledane trgovine so bile KMC, TC, LABA in BS Center. Najprej odvijem v KMC, kjer imajo za moj pojem podn ponudbo kar se tiče športnih škornjev. V TC-ju je blo ponudbe kar nekaj sm je pa trgovcem dol viselo zame. 15 minut v trgovini brez gužve, s 500e v žepu za zapravit, čakal da je mojstr čik pokadu pred trgovino. Nato sem šel v Labo, vendar sem tudi odšel praznih "nog", ker mi ni noben model alpinestarsa hudo na nogo pasal. V BS Centru sm bil pa prvič, že ko sm na net pogledu kje so mi je use dol padlo ko sm vidu da je to bol na vasi. Ko sm pa tja pršel sm bil pa zlo zadovoljen s ponudbo, s prijaznimi trgovci. Kupil sem pa SIDI Vertigo in sem zelo zadovoljen z njimi.

 

Tko da v BS bom še kdaj zavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se še jst malo razpišem. 90% opreme ki jo nosim sem kupil v Labi. Ni kaj ko imaš v žepu denar vsi skačejo okrog tebe in se resnično potrudijo. Ker sem si letos poželel poletno air jakno sem si po dolgem ogledovanju med konkurencami zaželel A*. Januarja sem se odpravil gledat jakno v Labo a niso imeli barve, ki sem jo želel. Trgovec mi je zagotovil, da konec januarja itak pride nova roba 2014 in bo izbire dovolj. No vmes sem enkrat klical a so rekli, da jakne ni da pa jo dobijo. Ker je poletje že itak pred vrati sem se včeraj odločil, da je pa zdaj zadnji čas da nekaj ukrenem. Kličem v Labo in se ponovi ista zgodba. Jakne v željeni velikosti (M) in barvi seveda nimajo. Ko vprašam če jo lahko naročijo mi pove da lahko a jo moram vplačati vnaprej ( Trgovina ki je "uvoznik" za to robo in ima v skladišču za 100.000 evrov robe si pa res ne more privoščiti da bi jih kdo nategnil za jakno velikosti M v vrednosti 150€  :BUA: ) povem, da v Ljubljano zaradi tega ne bom hodil in da bom plačal po predračunu. Ko pa stvar pride do dostavnega roka 14 dni do 1. meseca mi pa na oči pade mrak in se jim gladko zahvalim za njihov ukraden čas. Zaključil sem tako, da sem iz Italije naročil točno takšno jakno kot si jo želim, ki bo pri meni doma predvidoma čez 3. dni. Skratka vesel kot radio pa čeprav je stala celih 10€ več  :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z ženo sva aprila kupovala hlače, čelade in škornje. Čelade sva kupila v KMC, ker sva hotela kupiti čelade Nolan. Prodajalec, ki nama je prodal čeladi je bil izredno prijazen in potrpežljiv tako, da pohvale KMC-ju. Imeli pa so takrat slabo ponudbo škornjev, predvsem težave z vsemi številkami. V BS centru pa sva potem kupila hlače in kasneje še škornje. Na dan nakupa škornjev so imeli popust in ker niso imeli takrat št. enih škornjev so nama šli na roko tako, da sva dala avans in ko so škornji prišli sva jih dobila s tistim popustom, ki je veljal na dan obiska trgovine (30%) :-). Seveda so bili tudi zelo prijazni. Vmes pa sva se seveda ustavljala tudi v TC-ju. Tam pa ne vem no...se mi pa zdijo ful čudni prodajalci in se tej trgovini zdaj kar izognem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 V BS Centru sm bil pa prvič, že ko sm na net pogledu kje so mi je use dol padlo ko sm vidu da je to bol na vasi.

 

Ni vse zlato kar se sveti. Pomembna je notranjost

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Vmes pa sva se seveda ustavljala tudi v TC-ju. Tam pa ne vem no...se mi pa zdijo ful čudni prodajalci in se tej trgovini zdaj kar izognem.

zgleda so plačani po prodaji in so neprestano okoli tebe... dobiš občutek da te negdo zalezuje... paše ti pa vse kar probaš... moja izkušnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v BS-ju. kupovala z ženo opremo za njo,zelo zadovoljna,oba,prodajalec si je vzel čas,ne vem imena,pohvalno,sem že prej pri njih kupil vse za sebe

priporočam,pa čeprav sem bil že v vseh zgoraj naštetih trgovinah,ne kupujem nikjer drugje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ko sm vidu da je to bol na vasi. 

Šel je iz Novega mesta na vas .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel je iz Novega mesta na vas .....

No, da ne bi o Vrhniki  :grrr

 

Drugače pa sem imel jaz v TCju drugačno izkušnjo. Po 20 minutah ni bilo prodajalca. Skoraj nobene stranke, prodajalci viseli na pultu

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel je iz Novega mesta na vas .....

Hja no, men se je zdelo bolj kot ne na vasi. Drugač pa Kolen, premakni se iz ljube Vrhnike malo v svet pogledat pa ti bo kmalu jasno, da je cela LJ en zaselek proti Londonu, Parizu, Miamiju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bs center bi tud jst pohvalu. So zlo ustrezljivi. Edin šefa ne maram haha. Ko sem mu ponujal motor star 2leti za se bl star motor mi je vtepaval v glavo da je barvan ker je bla napokana maska 5mm na enem zavitem delu. Nakoncu dobil skoraj 1000€ vec drugje kot mi je ponujal. Drugace pa brez pripomb. Zelo zadovoln z njihovimi "produkti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa TC zelo všeč, ker sem našel kar dosti kvalitetnih stvari po ugodni ceni, sploh če kupuješ pozimi, ko imajo 30% popust. Npr. Givi prtljažnika in kovčke pa škornje TCX, Scala 9 komunikacjio...

Dobr mi je, ker lahko najdem tu barvno opremo, ne pa kot v Louisu le črno/belo. Tam lahko kupim le sprej za ketno in črno podkapo. Priznam izjemo... kupil tudi rdeče belo čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!