Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

mene pa zanima kolko gresta skup maksi skuter in mp3 player oz. kolko je ta zadevica moteča na cesti za voznika. pa ne govorim o tapravem maxiju, ampak 150 ccm, 10 km, tak da znajo bit ravnine po moje sila dolgočasne, če so predolge. v ovinkih pa se bojim, da zna bit moteča zadeva tak mp3 na ušesih...

saj vem, začetniško neumestno vprašanje, ampak en mp3 se mi tak sveti, da je joj, če ga na skuterju ne bom mogel uprabljat, ker bi se izkazal za motečega, pa se zna zgodit, da bo ležal doma in se prašil; potem raje kupim za ta denar kaj drugega za skuter.

lp,

matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tak al tak je preveč nesreč, z mp3jem pa ne boš slišal dejavnikov na cesti, morebitnih napak na skuterju, zvokov, ki so pomembni za vožnjo itd itd.

Osebno raje poslušam zvok motorja in uživam v njem. Vem, da na skuterju ni tega, ampak vseeno bodi raje zbran za vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje... naprej moram malo zatežit... tema "Maxiscooterji" je namenjena slikam, predstavitvam, opisom maxijev. Vse kar se tiče splošne debate o maxijih pa se piše v temo "Moj maxiscooter". Tako da tale debata bi spadala v temo "Moj maxiscooter". Glede voženj pa se menimo v temi "maxi: 01" v kategoriji "skuter dogodki in klubi".

Tam je tudi že bilo nekaj govora o poslušanju glasbe med vožnjo. Jaz sem zagovornik dejstva, da najboljša muska je zvok agregata, čeprav teli maxiji nimajo ravno spodobnega zvoka. Seveda poslušanje glasbe ne vpliva ravno pozitivno na koncetracijo med vožnjo. Mi je pa všeč, če imaš na maxiju montirane zvočnike in poslušaš glasbo med počasno vožnjo. Sploh fajn zgleda, če je v koloni ene 10 maxijev, prvi pa nažiga musko :OK: Tako musko ima namontirano @Zvone500 na svoji Aprilii Atlantic 500.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čisto skuter, je pa varen in nič širši kot naši maxiji. Vendar se mi 250ccm zdi malo premalo, glede na to da je zadeva kar težka.

IPB Slika

Kaj pravite?

Pa še uradna stran:

MP3

V Avto magazinu so našli kar nekaj pohvalnih besed: test v AM

"Baje" so ga začeli prodajati tudi pri nas.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pa izgleda z dodatno opremo... parabrezza > vetrna zaščita

IPB Slika

Za mp3 400 je cena 7.000€.

Je pa ena stvar. Ko bi tole stvar pripeljal h našim serviserjem, bi spet samo :eek: ko tele v nova vrata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimiva zadeva! :) Sem jo že pred nekaj časa bral v eni reviji. Možen nagib skuterja je 45° (vsaj mislim, da je tako), kar je precej tudi za navaden skuter. Edino, kar bi še jaz dodelal je MP4 "Slovenia edition" :D Ta bi bil cel v oklepu, še huje kot BMW C1, da bi bil čimbolj podoben avtomobilu. Mogoče bi tako stimuliral ustvarjalce gneč vsako jutro in popoldan, da posežejo po dvo... pardon, tro kolesniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Prihaja novi Piaggio X Evo!

Nov Piaggiov maksiskuter prihaja (v tujini že letosi, pri nas seveda še ne) kot naslednik modela X8. Poganjali ga bodo trije različni agregati - 125, 250 in 400 ccm. Zadek ostaja zelo podoben tistemu od X8, zato bo tudi prtljažni prostor velik - 56 litrov, sedež in zadnji pokrov prtljažnika bo možno odpirati preko daljinca. Skuter naj bi bil zelo okreten in predvsem primeren za kroženje po mestu (noge bo pa le možno stegniti naprej).

Cene:

Piaggo X Evo 125 : 3 999 €

Piaggo X Evo 250 : 4 799 €

Piaggo X Evo 500 : 5 599 €

Pa še ena vesela novica... konec leta prihaja nalsednik Piaggiove admiralske ladje - naslednik X9. Kakršnekoli podrobnosti še niso znane, razen tega, da bo eden izmed agregatov prenovljen Master 492ccm (40KM, Euro3), ki ga vgrajujejo v trikolesnike Gilera Fuoco 500.

Piaggio_X_Evo_125_ac2pz.jpg

Piaggio_X_Evo_125_ac4pz.jpg

Piaggio_X_Evo_125_st2pz.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo za orientacijo...

Cena za Gilera Fuoco 500 je 7.600€.

Cena za Gilera GP800 bo okrog 12.500€ :eek: Dvanajsttisočpetsto evrov! :alien1:

Tale Gilera ni namenjena ničemur drugemu kot merjenju moči med proizvajalci... koncern Piaggio tako želi pritisniti klofuto japoncem, slednji pa seveda ne spijo... že vemo kaj prihaja od Honde :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo za orientacijo...

Cena za Gilera Fuoco 500 je 7.600€.

Cena za Gilera GP800 bo okrog 12.500€ :eek: Dvanajsttisočpetsto evrov! :alien1:

Tale Gilera ni namenjena ničemur drugemu kot merjenju moči med proizvajalci... koncern Piaggio tako želi pritisniti klofuto japoncem, slednji pa seveda ne spijo... že vemo kaj prihaja od Honde :evilgrin:

Kje si zasledil podatek o ceni za GP800? Po prvih podatkih bi se naj gibala med 8000 in 9000 EUR. takrat sem imel še pobožne misli :naughty: . Pri ceni 12.500 EUR pa :BUA: :devil:. Bom ostal tu kjer sem že T-max se mi zdi pregrešno drag za scooter, vendar bi ob primerljivi ceni mogoče razmislil o GP 800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link: cena za GP800

Že dilerji sami ne napovedujejo kakšnega posebnega uspeha, ker je enostavno PREDRAG skuter.

Za tak denar si kupiš en maksiskuter za dnevne obveznosti in en motor za uživancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo za orientacijo...

Cena za Gilera Fuoco 500 je 7.600€.

Cena za Gilera GP800 bo okrog 12.500€ :eek: Dvanajsttisočpetsto evrov! :alien1:

Uf! tole pa so cene, ajd, morda bi tisto za Fuoca še nekak prežvečil in pogoltnil, ampak 12.500€ za GP800 :slap: to je pa že zajebancija :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Link: cena za GP800

Že dilerji sami ne napovedujejo kakšnega posebnega uspeha, ker je enostavno PREDRAG skuter.

Za tak denar si kupiš en maksiskuter za dnevne obveznosti in en motor za uživancijo.

Bo pač treba še mau počakat, tud teli megaskuterji bodo pršli kakšni cenejši na trg, ni vrag.

Če ne prej pa takrat, ko se jih bodo naučil Korejci delat...

Ampak res niso normaln s tole ceno za GP 800.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, kake cene. Že tisti X Evoti so dragi kot žafran (4000 EUR pa 125ccm :blink: ), da o GP sploh ne izgubljam besed. Njegov namen je, da hoče biti (enostaven) motor, ga pa cenovno pelje hcat za prvi ovinek. 12500 EUR.... ne se hecat no. Skoraj po FJR-ju 1300 lahko posežem za to ceno. Mislim, da ta trend skuterjev narašča premosorazmerno s ceno (kar je vbistvu logično).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, kake cene. Že tisti X Evoti so dragi kot žafran (4000 EUR pa 125ccm :blink: ), da o GP sploh ne izgubljam besed. Njegov namen je, da hoče biti (enostaven) motor, ga pa cenovno pelje hcat za prvi ovinek. 12500 EUR.... ne se hecat no. Skoraj po FJR-ju 1300 lahko posežem za to ceno. Mislim, da ta trend skuterjev narašča premosorazmerno s ceno (kar je vbistvu logično).

Res je, cene postajajo premosorazmerne trendu.

Ampak vsaj v moji glavi bo moral bit skuter cenovno ugodnejši od motorja, saj za ceno 250 ccm Evo-ta že dobiš "začetne" motorje stila 500 ccm in 50+ KM, ki so mogoče res manj foteljasti od skuterja, imajo pa večja kolesa, več moči itd., tako da se dva z lahkoto in hitreje vozita naokrog brez skuterskega tuljenja ipd.

Skratka... če bom kdaj odšteval tak denar za dvokolesnika, sem skoraj prepričan, da to ne bo skuter, pa čeprav ta hip vozim ravno skuterja.

Pač, moje mnenje. Kakšno je mnenje drugih, pa bo pokazal trend cen v roku par let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dragi maksiskuterji in maksiskuterji na sploh so že v štartu namenjeni segmentu kupcev, ki jim ni več za motor in zato so cene lahko tako visoke. Lastniki maksijev v večini niso ravno "mladeniči", z motorji so se že navozili ali pa še sploh niso sedli nanj. Maksiskuter je odlična alternativa za tak segment kupcev, ker z maksijem se res voziš skoraj kot z avtom. Sem v petek eno uro vozil Kawasakija ER-6N in sem to razliko dejansko izkusil na lastni koži.

Jaz trenutno bi se sicer odločil npr. za T-Max 500, če bi bila cena novega vsaj za četrtino nižja, pa še vedno bi to pomenilo 6.000€. Maksiskuter ima res nekatere odlične lastnosti, ki jih motor nima, ima pa tudi pomanjkljivosti, ki me trenutno motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod zgornjo objavo!

Jah, vse izjave tukaj so pravilne. Cene so previsoke, saj je logika govori, da bolj enostavno je navadno ceneje, vendar trend forsira cene v višave. Proizvajalci pač probavajo, koliko evrov lahko nekdo, ki se je motoriranja naveličal, odšteje za skuter. Zgleden primer je recimo moj foter, ki je z motorji zaključil in bi imel kakšen zofa roller. Ampak, ko sem mu pokazal ceno, sem skoraj pobiral njegova očesna zrkla po mojem tepihu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da bi dal za skuterja sicer ne potovalnega ala Burgman, Atlantic, x-max, silver wing in podobni, ampak bolj športni recimo runner 200, Dylan 150 in pa SportCity 250 ki trenutno stane okoli 4000 evrov max 3500. Ker za 4500 evrov dobim že kvalitetnega nakeda z do 5 k prevoženih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link: cena za GP800

Že dilerji sami ne napovedujejo kakšnega posebnega uspeha, ker je enostavno PREDRAG skuter.

Za tak denar si kupiš en maksiskuter za dnevne obveznosti in en motor za uživancijo.

Morda pa le ne bo tako hudo:

Kaj pravijo Čehi... ( 8790€ )

kaj pa Nemci... (Der Preis in der Schweiz:13990 Sfr. - Umgerechnet 8644 Euro)

pa še en link.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Mene zanima ce ma Suzuki Burgman 150 kako blokado?? pa kje je ??

Skuterji z več kot 50 ccm motorji in 4T nimajo blokad, vsaj kolikor je meni znano.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo o supermaksijih :rolleyes:

Honda bo torej dala na trg E4-01, kot sem bral na enem forumu tudi Yamaha dela eno maksiskutersko zverino, moram malo pogoglat...

Me prav zanima tudi Suzuki - kako se bo odzval sedaj, ko mu je Gilera prevzela naslov kralja maksijev.

Če pa je kdo že zasledil kaj zanimivega na to temo, bi bil pa dobrodošel kakšen link...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!