Skoči na vsebino

Honda CBR 125


Vojč

Priporočene objave

No tudi jaz pač tako sarkastično odogovoril, vem kaj je bilo mišljeno.

Bo 100% držal ta podatek, verjetno vsi vemo kakšna vožnja je to. Običajna in ne objestna taka kot se spodobi za na cesto. Ja in ravno zato ker mi avto porabi 8l iščem motor.

Res je drag šport, a jaz tega nebi vzel kot šport :)

In, Lp

Popravljeno . Popravil GP ditech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem govoril o 3l za 600ccm. Govoril sem če taka prdalica kot je CBR porabi 4l raje kupim suzuki sv z preverjeno porabo 4.7l

Da še komentiram suzuki sv 1700 eur, cbrke te z izboljšanim vbrizgom od 2007 naprej recimo tam od 1200 eur. Nevem kje si našel 4x večjo ceno. Gume? Res? Gume za omenjeni motor so 200 eur potem so za cbr 40? Ali hočeš da komentiram še zavarovanje? Haha.

Da komentiram še dalje. BICIKEL SI KUPI! Ja fant, bicikel imam, tako da si lahko tukaj samo tiho, in to je itak nevmesna opazka. Ok na 10km pot se še odpravim z kolesom, kaj več pa žal ne morem, vzamem avto, kjer imam spet problem z parkiranjem, gužvo itd. Zato ponovno iščem motor.

(Verjetno ko boš začel sam služiti denar in ga tudi dal za kakšno najemnino in tako ali drugačno zavarovanje boš drugače gledal na vse stroške)

Ja 125 cbr sem videl v živo, sedel še nisem na njej, bom pa šel vsekakor preizkusit.

Za SV nimam nekih izkušenj, govorim o klasičnih sportakih kategorije 600, potovalcih 600-1000, nakedih 600...s tem imam osebne izkušnje.

Najemnine ne rabim še plačevat, verjetno me pa čaka čez kakšnih par mesecev, bicikla nimam, ker nimam denarja za njega :D Je šlo vse v gume in benz ^^

200€ so gume, za CBR jih dobiš za kakih 80€ po mojem ( kar znese 2.5× manj... ), SV težko pije 4.7, verjetno če ga voziš umirjeno...zelo umirjeno, se pravi šparovno...a ker so v mestih sami semaforji zna poraba hitro zrast.

Če ti avto pije 8 litrov, bi lahko premislil o plinu, uvodno te pride vložek okoli 1000€, je pa plin SKORAJ 2× cenejši in se kar hitro povrne investicija, s tem da je plin dost čistejši od benza ( poraba pa je približno enaka, mogoče se plina malo več porabi ).

Parkiranje je pa kr križ, to je res.

Sicer pa 125cc 4 taktno je čisto super zadeva..., če iščeš zelo majhno porabo. Tudi kaka XT 660 ne bi smela veliko pit, pa raznorazni skuterji večjih dimenzij?

In kar se tiče zavarovanja...ponovno v primerjavi s 600cc prišparaš skoraj 50% :)

Pri zavarovanju pa seveda dost prišparaš, če je motor napisan na 25kW...meni je prišel AO+ za 25kW natančno 190€, s tem da je bil vračunan kar velik popust noter...

Pa seveda oprema, ki je nujna za motor je spet tukaj ( edino čelada je obvezna, ostalo pa ti iz srca in izkušenj MOČNO priporočam ).

Nisem škodoželjen, le najboljše ti želim, da se ne boš prenaglil z nakupom in prišel na isto raven, kot si zdaj, kar se stroška tiče.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 125ke, YBR 125 pije 3l max, najbrž CBR podobno. XT660, kot je rekel @budacki pije okoli 5l. Je pa bilo enkrat napisano (@ferek), da ER-6 popije pod 4l (kolikor se spomnim, poglej temo o ER-6).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala cenim odgovore.

Vedno se vname čudna debata in napadanje, ko omenim da me zanima poraba na motorju in da bo to en kriterij več po katerem se bom odločal o nakupu motorja. Sedaj pa le še probat velikost cbrke, R125 je žal dosti novejša in mislim da nobene ni pod 2000eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Če ti avto pije 8 litrov, bi lahko premislil o plinu, uvodno te pride vložek okoli 1000€, je pa plin SKORAJ 2× cenejši in se kar hitro povrne investicija, s tem da je plin dost čistejši od benza ( poraba pa je približno enaka, mogoče se plina malo več porabi ).

Parkiranje je pa kr križ, to je res.

mamo plin mi u fiesti in morm rect da se nesplaca lih, polet žre 2x več plina kot pozim, cena plina raste počasi.Pospeški so slabši itd.

uglavnem plin se nesplača, na konc koncev si na istem samo da je plin boljši za okolje =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Sem v precepu med Hondo cbr 125 ter cbf 125. Kupil bi novega, iz salona honda v LJ (živim v kopru, vendar imajo dostavo na dom). Trenutno vozniškega izpita za 125ccm nimam, dobim pa ga v roku 2-3 tednov.

Do sedaj imam izkušnje z apn4 ter 125 kubičnim kitajcem (krosom).

Cbr:

-13KM (končna 120-130) :worship:

-vodno hlajenje

-disk zavore spredaj/zadaj

-3,190€

-3l/100km

Cbf:

-11KM (končna 110-115)

-zračno hlajenje

-spredaj disk, zadaj boben

-2,390€ :naughty:

-2,2l/100km

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem v precepu med Hondo cbr 125 ter cbf 125. Kupil bi novega, iz salona honda v LJ (živim v kopru, vendar imajo dostavo na dom). Trenutno vozniškega izpita za 125ccm nimam, dobim pa ga v roku 2-3 tednov.

Do sedaj imam izkušnje z apn4 ter 125 kubičnim kitajcem (krosom).

Cbr:

-13KM (končna 120-130) :worship:

-vodno hlajenje

-disk zavore spredaj/zadaj

-3,190€

-3l/100km

Cbf:

-11KM (končna 110-115)

-zračno hlajenje

-spredaj disk, zadaj boben

-2,390€ :naughty:  

-2,2l/100km

Lep pozdrav!

jast na tvojem mestu bi raje ozev CBRko jast jo imam letnik 2008 prevoženih 32000km in brez problema sej jo tut prodajam :D

sam če gledaš novo pa sploh CBRka zmaga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jast na tvojem mestu bi raje ozev CBRko jast jo imam letnik 2008 prevoženih 32000km in brez problema sej jo tut prodajam :D

sam če gledaš novo pa sploh CBRka zmaga :D

še nis prodal? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem v precepu med Hondo cbr 125 ter cbf 125. Kupil bi novega, iz salona honda v LJ (živim v kopru, vendar imajo dostavo na dom). Trenutno vozniškega izpita za 125ccm nimam, dobim pa ga v roku 2-3 tednov.

Do sedaj imam izkušnje z apn4 ter 125 kubičnim kitajcem (krosom).

Cbr:

-13KM (končna 120-130) :worship:

-vodno hlajenje

-disk zavore spredaj/zadaj

-3,190€

-3l/100km

Cbf:

-11KM (končna 110-115)

-zračno hlajenje

-spredaj disk, zadaj boben

-2,390€ :naughty:

-2,2l/100km

Lep pozdrav!

uzam cbrko :) mam cbrko in sm zadovoljen z njo (: sosed ma pa cbfko pa bi meu raj cbrko :D če maš pa možnost se pa na usak motor used in sprobaj pa boš vidu ker ti bol odgovarja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uzam cbrko :) mam cbrko in sm zadovoljen z njo (: sosed ma pa cbfko pa bi meu raj cbrko :D če maš pa možnost se pa na usak motor used in sprobaj pa boš vidu ker ti bol odgovarja ;)

Zahvaljujem se vam za pomoč, odločitev je jasna: cbr zmaga =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vam za pomoč, odločitev je jasna: cbr zmaga =)

no mal pozno ampak upam da uporabno :D sem mal primerjala tole cbf proti moji cbr :D in že na izgled je seveda cbr lepša...tud vozne značilnosti ma cbr bolše kot cbf čeprav greš z obema zloo težko po kolenu ;) položaj sedenja je prbližn isti....kar se tiče porabe bencina se tisti pljunek več pri cbr sploh ne pozna :P

P.S. upam da ti bo cbr dobro služila :D

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no mal pozno ampak upam da uporabno :D sem mal primerjala tole cbf proti moji cbr :D in že na izgled je seveda cbr lepša...tud vozne značilnosti ma cbr bolše kot cbf čeprav greš z obema zloo težko po kolenu ;) položaj sedenja je prbližn isti....kar se tiče porabe bencina se tisti pljunek več pri cbr sploh ne pozna :P

P.S. upam da ti bo cbr dobro služila :D

Si vozila obe? pa cbr 125 gre precej preprosto na koleno..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vozila obe? pa cbr 125 gre precej preprosto na koleno..

Tut men se zdi da more it normalno na koleno, sam gume je treba met dobre gor :rolleyes: če kdo zrihta oba motorčka lahk kuj probamo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut men se zdi da more it normalno na koleno, sam gume je treba met dobre gor :rolleyes: če kdo zrihta oba motorčka lahk kuj probamo :P

Cbr 125 modra, ene 5-6 sezon nazaj, jo je kolega velik po ridah po kolenu vozu, res da je menjal gume na par k km, samo itq so bile poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut men se zdi da more it normalno na koleno, sam gume je treba met dobre gor  :rolleyes: če kdo zrihta oba motorčka lahk kuj probamo :P

ja po kolenu gre sam zelu tešku...kr če primerjaš yzf125  gre precej laži do kolena predvsem zatu kr se ni treba taku dol presest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ja nekateri pravijo da se lepše pelje z širšimi, nevem..

jst k sm mu cbr125r sm mu spredej 100 zadej pa 130 (sava mc50 m-racer racing soft) in so ble zakon...kako je pa z originalnimi pa nebi vedu kr nisem nikdar testerov.sem meu že od novga širše gumce gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Če kdo potrebuje imam originalno zapakiran športni filter (k&n) in sprednji zobnik 14t (boljši pospeški) za CBR 125 za prodat. Cena za filter je 35€, za zobnik pa 15€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!